رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان سلام :wavesmile:

بنظر شما مهم ترین ویژگی هایی که باید در خلق و خوی دختر یا پسر، و یا در نحوه تعامل اونها با هم باشه، تا زندگی مشترک موفقی داشته باشند چی هست؟

اصلا نظرتون چیه اگر یک تعریف از زندگی موفق هم ارائه کنیم ؟

لطفا نظر و تجربه هاتون رو عنوان کنید (چه تجربه های شخصی، و چه تجربه هایی که از دیدن زندگی دیگران بدست آوردید.) خیلی ممنون :w16::icon_gol:

images?q=tbn:ANd9GcSVyIkLItGd7WhvZqF3l31oUGixAs4qNx1efWeKTo3ZJxqodaXd7g images?q=tbn:ANd9GcTPDB1jA6GVlOKgI2_Jwg0v11CZfNl8xaoj2Wwf5jw3uw2F_Rb9 images?q=tbn:ANd9GcSA6eFjZ837Ixu_-JzJFFGxlVzJzLXBZH_zhqPR2LpY4XyOOaymaA

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون بابت موضوع خوب.. اتفاقا من هفته پیش داشتم فکر میکردم خوبه تاپیکی با این عنوان گذاشته بشه

مواردی ک عرض میکنم مواردی هست ک قبل از ازدواج بهشون اعتقاد داشتم و بعد از ازدواجم توی زندگی مشترک هم من و هم همسرم اجراشون کردیم و راضی هم هستیم

من همیشه معتقدم زن و شوهر باید با "صمیمیت و احترام" با هم تعامل کنن.. و صمیمیت و احترام باید حتما توامان باشه.. اینجوری نه حریم ها از بین میره نه زندگی زیادی خشک و جدی میشه

مورد بعدی ک بسیار مهم هست "صداقت" هست ک خب فکر کنم همه مون از اهمیتش باخبر هستیم

و یک اصل مهم دیگه: "رازداری".. در این مورد بعضی از زوج های جوون کمی نابلد هستن.. ب عنوان مثال دختر و پسر درباره موضوعی باهم صحبت میکنن ک صرفا مرتبط با خودشونه.. فردای اون روز یک یا هر دو خانواده ها از این موضوع اطلاع دارن

زوج های جوون باید بدونن رازدار نبودنشون دوتا عاقبت داره:

یکی اینکه زن و شوهر مورد اطمینان همدیگه نیستن و هر دو یا یکی از اون ها مجبور میشه یواشکی کارها رو انجام بده و خب این با این اصل ک زن و شوهر باید مایه ی آرامش همدیگه باشن و در کنار هم آرامش داشته باشن هم، منافات داره

دوم اینکه هر چقدر دیگران از درون زندگی اونا خبر داشته باشن، همون قدر و حتی بیشتر، ب خودشون اجازه میدن ک توی زندگی اون زوج دخالت کنن ک خب باز هم آرامش زندگی ب هم میریزه

دختر و پسری ک میخوان زندگی مشترکی رو شروع کنن، دو فرد هستن با دو نوع تربیت و فرهنگ و اعتقادات و علایق.. هرچقدر دنیای این دونفر ب هم نزدیک تر باشه در زندگی مشترک ب موانع اختلافی کمتری برخورد میکنن.. پس نزدیک بودن عقاید و اهداف و سبک زندگی هم بسیار مهمه

توی زندگی مشترک هر کسی باید در جایگاه خودش باشه، زن در جایگاه زن بودن و مرد در جایگاه مرد بودن.. اگر این دو جایگاه ها عوض بشه، تنش، اختلاف، خستگی و دلزدگی ب بار میاد.. در این مورد باید نظر دختر و پسر درباره جایگاه زن و مرد در زندگی یکسان باشه

وقتی جایگاه ها ب خوبی تعریف بشه، اون موقع است ک زن و شوهر میتونن بهترین حامی همدیگه باشن و مانعی برای همدیگه برای رسیدن ب اهدافشون نباشن

فعلا همینا ب ذهنم رسید :icon_redface:

لینک به دیدگاه

:ws3:

چیزای کلیشه رو همه بلدن...صداقت و احترام و اینا..

من یه چیزایی میگم خفن:w02:

به نظر من زن و مرد درسته که ازدواج میکنن اما بعد ازدواج باید و حتما حریم خصوصیشون حفظ شه...

من به عنوان زن خیلی دوس ندارم گیر بدم به همسرم..چرا اینو گفتی چرا این کارو کردی..چرا مامانت اینو گفت..چرا چرا چرا....اصطلاحا غرغرو نیستم سعی میکنم...

بععععععععععععد...حتی اگه دعوامون میشه جلو بقیه طوری رفتار میکنیم انگار از ما بهتر نی تو کره خاکی:ws3:

بچه بازی های دوران مجردی قطعا باید از بین بره تو متاهلی..

گوشیشم چک نمیکنم:ws3:

ماشالا به من چقد خوبم:w02:

البته که من تازه اول راهم شاید خیلی چیزای مهمتر از اینا هم وجود داشته باشه که داره یقینا...

اما من یک نوزادی هستم که تازه راه افتاده همینا برا شروع خوبه:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز و تبریک به قاصدک عزیز بخاطر پذیرفتن مدیریت تالار خانواده و تاپیک خوبشون (یه نقطش زیاده البته)

اولین اساس صداقت

دومین اساس همدلی

سومین اساس رعایت حریمهای فردی یکدیگر

چهارمین اساس احترام متقابل

پنجمین اساس رعایت حقوق همدیگر

ششمین اساس عشق و دوستی

هفتمین اساس و مهمترین اساس همسو کردن اهداف خانواده در کنار هم این خیلی مهمه که چرا زیر یک سقفیم ؟؟

لینک به دیدگاه

علاوه بر تایید نظرات دوستان، چند وقت پیش متنی رو از زبان زوج پیر و مهربانی می خوندم که می گفتند ما عادت داریم وقتی چیزی خراب میشه، اون رو تعمیر کنیم، نه تعویض..

فکر میکنم همگی موافق هستید که نسل ما، به صبوری و پرحوصلگی نسل پدرانمون نیست. (چه دخترها و چه پسرهامون)

اما بنظر من برای داشتن یک زندگی موفق، چه در زندگی مجردی، و چه در زندگی مشترک، باید صبور بود، و پر حوصله. باید پذیرفت که همه ما در زندگی هامون بالاخره روزی به نقاط فراز یا فرود می رسیم، بحران های مالی، عاطفی و ... ولی مهم، صبوری برای تعمیر و برطرف کردن این مشکلات هست.

بنظر من، زوجی که هم رو دست داشته باشند، و اهل تعمیر باشند و نسبت به حل مشکلات صبور، میشه گفت زوج موفقی هستند. :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...