رفتن به مطلب

آب نیست !

ارسال های توصیه شده

اب نیست! ماهم می دانیم ولی آیا همش مردم باید رعایت کنند؟ این جمعیت که مثل قارچ شده پس چی ؟ این ساخت وسازها چی ؟ این چاه زدن های غیرمجاز جی؟ این شهرداری را جای دلمون بزاریم ؟...

لینک به دیدگاه
متاسفانه اوضاع کشور در مورد منابع آبی افتضاحه :sad0:

از این غم انگیز تر اینه که ملت عین خیالشونم نیست!!!:icon_pf (34):

همه باغ دارن و توی باغا همه چاه زدن و با خیال راحت مصرف میکنن! نمیدونن که دارن ذخیر ه آبی چندین سال بعدشون رو هم دارن مصرف میکنن!

باغا هنوز سیستم آبیاری شون تصحیح نشده

میگن سیستم جدید به باغای قدیمی نمیسازه... خب نسازه! خشک میشن درختا؟ خب بشن!!! بهتر از اینه که اینجوری آینده ی خودمون و محیط زیست و کلا همه موجودات رو به خطر بندازیم! الان یه تعداد درخت با تبدیل به یه سیستم هینه ی آبیاری خشک بشن بهتر از اینه که آینده ی نه چندان دور همه درگیر جنگ آب باشیم:hanghead:

لینک به دیدگاه
از این غم انگیز تر اینه که ملت عین خیالشونم نیست!!!:icon_pf (34):

همه باغ دارن و توی باغا همه چاه زدن و با خیال راحت مصرف میکنن! نمیدونن که دارن ذخیر ه آبی چندین سال بعدشون رو هم دارن مصرف میکنن!

باغا هنوز سیستم آبیاری شون تصحیح نشده

میگن سیستم جدید به باغای قدیمی نمیسازه... خب نسازه! خشک میشن درختا؟ خب بشن!!! بهتر از اینه که اینجوری آینده ی خودمون و محیط زیست و کلا همه موجودات رو به خطر بندازیم! الان یه تعداد درخت با تبدیل به یه سیستم هینه ی آبیاری خشک بشن بهتر از اینه که آینده ی نه چندان دور همه درگیر جنگ آب باشیم:hanghead:

ما که باغمون آبیاری قطره ای هستش به خاطر اینکه شهر ما اکثرا قطره ای شده باغات چون دریامون خشک شد:sad0:
لینک به دیدگاه
ما که باغمون آبیاری قطره ای هستش به خاطر اینکه شهر ما اکثرا قطره ای شده باغات چون دریامون خشک شد:sad0:

من حرفم اینه که اصلا باغ برا چی؟؟؟

ما هر سال محصولات کشاورزی مون رو دست کشاورزامون مونده

یه قانون درست و حسابی نداره

بعد اون وقت داریم این آب رو از دل زمین میکشیم بیرون و جلو جلو مصرفش میکنیم...

کسایی هم که پیشه شون کشاورزیه، باید عوض کنن! بالاخره یه تعدادی کشاورز میخوایم... بقیه باید برن تو حرفه های دیگه

لینک به دیدگاه

یه تاپیک دیگه حرفامو زده بودم، حسش نبود دوباره بگم، واسه همین کپی میکنم :ws3:

کل مصارف خونگی کمتر از 10 درصد از مصرف آب رو شامل میشه که از این مقدار کمتر از 30 درصدش هدر میره.

عمده مصرف آب کشور تو بخش کشاورزیه. که البته چیز اشتباه و بدی نیست ولی معضل اصلی اینجاس که بیشتر از 50 درصدش هدر میره و بازدهیش کمتر از 50 درصده. یعنی یه معضل خیلی خیلی جدی که شاید به جای این همه تبلیغات و هزینه کردن، نگاه جدی تر و سرمایه گذاری جدی تری روی این قضیه بشه، اثرات به مراتب بیشتری رو داشته باشه.

حتی نوع محصولات هم گاها دیده میشه که متناسب با اقلیم نیست که به دلیل مدیریت غلط تو این زمینه هستش.

یا حتی تو زمینه شهری هم باز نقش مدیریت شهری بیشتر از خود مردم هست.

تو مناطق خشکی که چندان هم نیاز نیست، درختکاری و گلکاری (از نوع نیازمند به آب نسبتاً زیاد) و از اون بدتر چمن کاری میشه. مقدار آبی که مصرف میکنه و در واقع هدر میده، واقعا قابل ملاحظه هستش. و همینطور وجود یه سری مکانها و فعالیتها تو جای نامناسب

سیستم لوله کشی آبها که تو اکثر شهرها خیلی قدیمی هست و تا حدی فرسوده شده و مقداری از آب رو هدر میدن

مسئله خیلی مهم عدم استفاده از فاضلاب شهری و به جریان انداختن آب تصفیه شده اون برای مصارف مختلف هست.

جدا نبودن آب آشامیدنی و غیرآشامیدنی تو همه ساختمونها.

نبود سیستم مناسب برای جمع آوری آبهای سطحی و هدر رفتن مقدار زیادی از این آبها

و شاید خیلی مسائل دیگه ای که الان به ذهنم نمیاد.

لینک به دیدگاه
من حرفم اینه که اصلا باغ برا چی؟؟؟

ما هر سال محصولات کشاورزی مون رو دست کشاورزامون مونده

یه قانون درست و حسابی نداره

بعد اون وقت داریم این آب رو از دل زمین میکشیم بیرون و جلو جلو مصرفش میکنیم...

کسایی هم که پیشه شون کشاورزیه، باید عوض کنن! بالاخره یه تعدادی کشاورز میخوایم... بقیه باید برن تو حرفه های دیگه

والا چی بگم برای ما بیشتر تفریحه و کمترین مصرف داریم
لینک به دیدگاه

به قول یک عزیزی

به دکمه کم ولومم

آب هست اتفاقا ، خیلی بیشتر از اون چیزی که بشه تصور کرد آب هست

کنارش مایه تیله هنگفتی هم هست ، مملکت همه چیز داره ولی کف کردم تو هر جلسه ای به آقایون گفتم سریع همه چیو سیاسی برداشت کردن

گور پدرش ، ده دوازده تا مورد بود یکیش هم همین آب بود

صد دفعه یک چیزو توضیح دادم فقط یک جمله ای که گفتم مملکت همه چی داره فقط باید پیداش کردو فهمیدن و برداشتهای تخیلی کردن

پایلوت زدم سال 87 بلکه به جای دو ساعت حرف زدن ببینن که باز هم نتیجه همون شد

یک سالو نیم پیش تو یک جلسه دیگه ای تو یک هلدینگ مال آقایون باز همین بحث شد گفتم

نمیدونم به چه زبونی دیگه باید میگفتم این مملکت ثروتمند ترین مملکته ولی میخ تا حالا تو آهن کوبیدید ؟

همش دنبال فعالیتهای فیک و الکی

خب این همه هلدینگ و بنگاه اقتصادی که فقط اسم بنگاه رو یدک میکشن باید این کارا رو بکنن دیگه

شرکت فلان 41 شرکت دیگه رو خریده بعد از کلی وقت تلف کردن و هزینه هاس سرسام آور نتیجه کارش این بوده که یک تکنولوژی رو از فلانیا خریدیم کمپرسور بسازیم و همین دیگه

14000 کارمند از صبح میان فقط پیرینت میگیرن عصر میرن

دلشم خوشه

خب آب نیست به درک که نیست :ws28:

وقتی با آب شرب هم دوش میگیری هم تو کولر یریزی هم .................استق ............. خب بابا آب کولرو دوش گرفتنو کارای دیگه نباید جدا باشه ؟

تازه کلی آب هم تو همین تهران افتاده هر چی هم میگی انگار میخ تو تیر آهن میکوبی

همه شهرها همینه ها

عمرا اگر در موردش دیگه جایی حرف بزنم

لینک به دیدگاه
به قول یک عزیزی

به دکمه کم ولومم

کنارش مایه تیله هنگفتی هم هست ، مملکت همه چیز داره ولی کف کردم تو هر جلسه ای به آقایون گفتم سریع همه چیو سیاسی برداشت کردن

صد دفعه یک چیزو توضیح دادم فقط یک جمله ای که گفتم مملکت همه چی داره فقط باید پیداش کردو فهمیدن و برداشتهای تخیلی کردن

نمیدونم به چه زبونی دیگه باید میگفتم این مملکت ثروتمند ترین مملکته ولی میخ تا حالا تو آهن کوبیدید ؟

خب این همه هلدینگ و بنگاه اقتصادی که فقط اسم بنگاه رو یدک میکشن باید این کارا رو بکنن دیگه

شرکت فلان 41 شرکت دیگه رو خریده بعد از کلی وقت تلف کردن و هزینه هاس سرسام آور نتیجه کارش این بوده که یک تکنولوژی رو از فلانیا خریدیم کمپرسور بسازیم و همین دیگه

دلشم خوشه

وقتی با آب شرب هم دوش میگیری هم تو کولر یریزی هم .................استق ............. خب بابا آب کولرو دوش گرفتنو کارای دیگه نباید جدا باشه ؟

همه شهرها همینه ها

حرفتونو قبول دارم

تو مملکت از عدم مدیریت درست رنج میبریم!

واقعا هم داریم رنج میبریم!!!

جدای از بحث صنعت، خداییش تو این چند سال دقت کردین که هر دفه یه چیزی اضافه میاد یا یه چیزی سر کم بودن گرون میشه؟؟؟

سیب زمینی

پیاز

گوجه

موز

....

لامصب هر سال هم وضع همینه!!! این نشون میده از نبود مدیر خوب توی حیطه ی کشاورزی هم رنج میبریم متاسفانه! تو همه ی دولت ها هم همین بوده! حتی اگه توی موارد صنعتی پیشرفته بوده باشن که البته اونم قطع به یقین نبودن!:ws28:

در مورد آب کولر و استخر

طبق اعلام وزارت نیرو، توی ایران 92 درصد آب توی ایران برای کشاورزی مصرف میشه! یعنی اصلا تو شهر نمیاد!!!

اگرچه مشکلاتی که فرمودین کاملا درست هستن

اما اگه ما بتونیم همون 92 درصد رو هم بهینه کنیم، کفاف کارمون رو میده!!! اگرچه بهینه کردن مواردی که شما فرمودین هم باید در امتداد همون صورت بگیره:ws37:

اگرچه اصلا کی بهینه میکنه:icon_pf (34)::ws28:

لینک به دیدگاه
به قول یک عزیزی

به دکمه کم ولومم

دلشم خوشه

همه شهرها همینه ها

:banel_smiley_4::banel_smiley_4: هم قبول دارم هم موندم چی بگم :icon_redface::ws52::ws38:
لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام

levrone درست میگه ما همه چیزداریم ولی یه چیزدیگه هم داریم دو..... چرا برای اینکه از آب گلالود میشه ماهی هم گرفت وقتی همه چیزباحساب و کتاب بشه خیلی سخت میشه .

ما اینهمه کویرداریم ، کویر همه خیال میکنند جایست خشک وبی فایده ولی آفتاب هم داره

مستندی نشون میداد میوهای متنوع درآزمایشگاه درست میکردند.

شهرداری برای چی از چمن استفاده می کنه بجاش می تونه از درختان وسبزینهای کم آب استفاده کنه.

برای چه بعضی از قسمتها که شهرداری آبیاری میکنه از آب شهراستفاده میکنه .

چرا ما مردم را برای استفاده از کارواش بجای شستن درخانه تربیت نمی کنیم.

این چه فرهنگ غلطیست که داریم یک مغازه دار اب پاشی میکنه .

نیست ، این همته نیست ، یجور توانای هست که درماها فعلانیست ، فعلا همه روزوشب میکنن الکی بخواهیم یانخواهیم باید پیشرفت کنیم باید مدرن شویم این عقب موندگی یه دودی داره که میره توچشم خودمون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...