رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مضرات_مسواک_پلاستیکی

grg6vp7q71jiv1gp0iy6.jpg

◀️ یکی از عوامل خرابی دندان ها، استفاده از مسواک های پلاستیکی است؛ مسواک پلاستیکی، احتیاج به خمیر دندان دارد و میکروب، خیلی زود نسبت به خمیر دندان مقاوم می شود و خود مسواک پلاستیکی هم سازگاری با دهان و دندان ندارد و قابلیت تجمّع میکروب در آن زیاد است.

? آمار روزافزون مشکلات لثه و دندان ها شاهدی بر صحّت ادعای فوق است.

◀️ مسواک های رایج امروزی، مینای دندان را هم از بین می برد.

برای تمیز نمودن دندان های خود، از چوب اراک استفاده نموده که هم مسواک است و هم خمیر دندان و هم مورد سفارش معصومین علیهم السلام و تحقیقات علمی هم این مطلب را تأیید نموده است.

برگرفته از سخنان دکتر روازاده

لینک به دیدگاه

مسواک فلزی هم مگه داریم ؟ :ws38: البته دیدم یک

چیزی شبیه به مسواک رو که فرچه سیمیه کوچیکه زرگرا استفاده مینن برای چیزای ظریف ،

اینکه مسواک میکروب میگیره یا خمیر دندون روی میکروب اثری داره رو الان شاخ در آوردم

خمیر دندون یک فرمول شیمیایی داره که کارش هم به سایش و پاک کنندگی خلاصه میشه ولی کاملا ضد باکتری و میکروبو این چیزا نیست ! حالا بحثو شیمیایی نکنیم و اینکه میگن آنتی باکتریال و این حرفها هم روش نوشته فقط

غلظت دهندش که سی ام سیه هیچی ، تگزاپونم اگر بزنن باز عامل کفه و اینا میگن سدیم لوریل اتر سولفات مثلا ، بی خیال ولی اگر یک گونی منتول هم خالی کنن (مثاله) کاری به این حرفها نداره

شما قبل از مسواک میتونی مسواک رو با الکل بشوری ، بعد از مسواک زدن هم برای کنترل pH مخصوصا برای افرادی که دود میکنن میتونن یکم شربت آلومینیوم ام اجی اس تو دهان بچرخونن و بعد بشورن

این همون شربتیه که مثل گچه برای کنترل اسید معده تو داروخانه وجود داره و توشم چیز خاصی نیست ، فقط هیدروکسید رقیق آلومینیوم و منیزیومه

شما همیشه مقداری یون کلر و هیدروکلریک اسید تو آب دهان دارید ، غذاها و میوه ها هم گاهی اسیدی هستن ، اسید سیتریک ، اسید استیک ، فسفریک اسید و...........

دود هم که میکنی یک مقدار زیادی اسید استیک از پیرولیز همون تنباکو وارد دهان میشه و تو آب دهان حل میشه دهنو خشک میکنه ، شما بعد از غذا یا یک نخ سیگار یک کاغذ پ هاش ساده هم بزنی رو زبون تهش قرمز میشه .

یکی از دلایلی که سیگاری ها چایی دوست دارن وجود کافئینه ، مثل آمید ها هستش قلیایی نیست ولی با اسیدها ترکیب میشه و ملح میده ، دهان رو تر نمیکنه فقط آب اشباع شده رو آزاد میکنه ( هی آب میده آب میگیره )، حالا کاری هم نداریم چرا چایی میچسبه

ولی این اسیدها مقدار کمشون زیر لثه میمونه و آروم آروم پوسیدگی و خوردگی ایجاد میکنه ، یهو طرف با التهاب شدید و یا عفونت شدید روبه رو میشه و دندونم خرد و ترد میشه

این شربت برای از بین بردن محیط اسیدی ایده آل ترین راهه (برعکس دهان شویه ها که خودشون اسیدی هستن ، باکتری رو مثلا از بین میبرن ولی پوسیدگی میارن ، میان چششو درست کنن ابروشم......)

مسواک و خمیر دندون فقط ساینده و پاک کننده هستش ، حتی پروکساید هم تو مدت چند دقیقه مسواک زدن دخل همه باکتری ها رو نمیاره ، در اصل باید اکسید کنه دیگه مگه اون دوز پروکساید با اون زمان چقدر میتونه اکسیداسیون انجام بده.......

شما مسواکتونو باید تو شرایط خوب نگهداری کنید ، میتونید مثل من هر شب قبل از مسوال زدن الکلیش کنید بعد آب بکشید بعد مسواک بزنید

در مورد چوب هم من نگرفتم ، علیهم ال فلان گفتن چوب اراک؟ یعنی چوب روسی جواب نمیده ؟ یا چوب جای دیگه ؟ تحقیقات علمی چیو ثابت کرده ؟ کدوم تحقیق بوده ؟ این الان کجاست و چیکار کردن ؟

بعد یعنی چی ؟ چوب برداریم باهاش فرچه بسازیم یا چوبو تو آستینمون نه ببخشید دهنمون بکنیم خب چی ؟ مثل میخ فرو کنیم یا بساییم خب چیکارش کنیم ؟ طریقه استعمالو نگفتن معصومین ؟ این احتمالا از تکنولوژی های اون زمان بوده رو نکردن فقط شرح فراید دادن :ws28: لایسنسش دست خودشون بوده ،

من مثلا قبلا دیدم همین معصومین گفته بودن برای خشبو کردن دهن از پیاز استفاده کنید

نمیدونم اون موقع چه بویی داشته دهنا که پیاز رو ترجیح میدادن و خوشبو محسوب میشده ولی در مورد دندون و چوب و اونم فقط از نوع اراکش و نحوه استعمالش رو خیلی دوست دارم بدونم ، باید چوب قلدری باشه .

استارتر عزیز یک وقت سوء برداشت و خلاصه حرفهای منو نسبت به خودتون بی احترامی برداشت نکنید ، اصلا اینجوری نیست و من فقط سوال پرسیدم چون عادت ندارم هیچ چیزی رو همینجوری به سفارش افراد بپذیرم ، هر چیزی دقیقا !!! دلیل و قصه خودشو داره چیزی بی دلیل نمیشه ، من مرض کنجکاوی شدید دارم و تا اونور کره زمینم باشه دنبال کنجکاوی هام میرم ،

در مورد آمار به باد رفتن لثه و دندون مردم اینه که مقدار غیر استاندارد و فوق العاده زیادی از مواد غذایی خاص استفاده میکنن و در آخر هم بهداشتو رعایت نمیکنن ، مثل هر چیزی یک فیدبکی داره ، شک نکنین همون مسواکی هم که فرمودید رو تو هر بیست نفر دو تا دیمی میزنن و بقیه ایگنورش میکنن

نوشابه ها ، میوه های اسیدی ، ترکیبات و ملزومات پخت و پز مثل رب گوجه فرنگی ، سسها ادویه ها و........... همه اینا حد مجاز دارن

شما کولا رو در نظر بگیرید ، فسفریک اسیدی که تو ساختن اون به کار میره رو شما یک پیک یا لیوان ......... وقتی کولا میخورید دندونتون انگار کند میشه ، هر چی روی دندونه مثل چربی گیر میکنه با خودش میبره ، عین فلزی که دارن چربی گیری اسیدی میکنن !

میوه ها و خیلی چیزای دیگه که همشو وقتی باز میکنید همینن

شما یون کلر با دوز کم مثل آلومینیوم کلراید و حتی استرهایی که در حد چند پی پی امشون حتی اگر خورده بشن آسیبی به بدن نمیرسونه رو تو شوینده خمیرتون اضافه کنید دندونتون مثل صدف میشه ، این استرها حلال و هیدروکربنن به نوعی ولی تو برندهایی از خمیر های اونوری دیدم، نمک های فلور به غیر از سدیم که مرسومه !!! سدیم و پتاسیم نه ولی نمکهایی مثل آلومینیوم و حتی تیتانیوم دندونو مثل فولاد سخت و زیبا میکنه

خمیر دندون استاندارد یا برند من ندیدم توش مثلا ترکیبات متخلخل اشباع شده از تیتانیوم استفاده کنن و تو فرمولاسیونشون اصلا تو باغ نیستن

اینا کار شده روش هزینه شده تا نتیجش مشخص شده

بدترین شرایط بهداشت دهان رو مردم دارن و این دور از انتظار نیست که چرا دندونا همه یا سوراخه یا ملتهبه یا عفونیه و یا کلا ریخته ،

بگذریم .....

باز هم در آخر اگر احساس میکنید به شخص شما توهین کردم و یا تمسخری در کار بوده ازتون عذر میخوام ، همچین چیزی نبوده واقعا

با احترام :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

وای چقدر مفصل و تخصصی:icon_redface:

درود بر شما با بعضی صحبتاتون موافق بودم با بعضیاش مخالف :icon_gol:

والا چوب اراک رو نمیدونم اما کلا چوب مسواک رو خودم دیدم ولی برای اراک نبود که گفتن از این نوع چوب استفاده نکنید ولی زیاد شنیدم از چوب یکسری هم استفاده کردم

بحثای شیمیایی رو تخصصی ندارم حتما شما صحیح میفرمایید:w16: اما از لحاظ دینی بنظرم خوب صحبت نکردید و من پیاز رو هم نشنیده بودم حالا شما که هرچیزی رو نمیپذیرید نمیدونم چطور قبول کردین این مسئله رو. در هرصورت بحث مفصل و تخصصی خوبی بود بجز یک بخشش با کلش موافق بودم مخصوصا بخش اخر و... . بخش اول که کل دندونام درد گرفت:ws3:. والا من از علم پزشکی سردرنیاوردم یه روز ی چیزی خوبه فرداش بده یا برعکس:sigh:

من خودم این صحبت ها رو نگفتم که ناراحت بشم بزرگوار سعی کردم از سخنان دکتر روازاده که بسیار خوب صحبت میکنن استفاده کرده باشم.

میبخشید دیگه

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

وای چقدر مفصل و تخصصی:icon_redface:

درود بر شما با بعضی صحبتاتون موافق بودم با بعضیاش مخالف :icon_gol:

والا چوب اراک رو نمیدونم اما کلا چوب مسواک رو خودم دیدم ولی برای اراک نبود که گفتن از این نوع چوب استفاده نکنید ولی زیاد شنیدم از چوب یکسری هم استفاده کردم

بحثای شیمیایی رو تخصصی ندارم حتما شما صحیح میفرمایید:w16: اما از لحاظ دینی بنظرم خوب صحبت نکردید و من پیاز رو هم نشنیده بودم حالا شما که هرچیزی رو نمیپذیرید نمیدونم چطور قبول کردین این مسئله رو. در هرصورت بحث مفصل و تخصصی خوبی بود بجز یک بخشش با کلش موافق بودم مخصوصا بخش اخر و... . بخش اول که کل دندونام درد گرفت:ws3:. والا من از علم پزشکی سردرنیاوردم یه روز ی چیزی خوبه فرداش بده یا برعکس:sigh:

من خودم این صحبت ها رو نگفتم که ناراحت بشم بزرگوار سعی کردم از سخنان دکتر روازاده که بسیار خوب صحبت میکنن استفاده کرده باشم.

میبخشید دیگه

موفق باشید:icon_gol:

درود بر شما

برای همین تایپ کردنه که عرض کردم سوء برداشت نشه دیگه ، چون خوندنه احساس خوب منتقل نمیشه و گاهی مخاطب به نظرش میاد حرفم بار منفی داره

در مورد بخشی که قرمز کردم : من که اونجا هم گفتم قبول نکردم کجای حرفم گفتم قبول کردم عزیز ؟ من تو یک کتابی که دست یک بابایی بود و نمیدونم کدوم از این حجت ال فلانا نوشته بود، اون تو دیدم دیدم نقل کرده بود از یکی از همین معصومین و توصیه کرده بود پیازو ، حالا کدوم یکی از معصومین بود نمیدونم ، چون این آقایی که دوست ما بود مدام روی مخ من پیاده روی میکرد که اینو و چند تا چیز دیگه رو بخونم و منم از شانسش یهو یجایی رو باز کردم دیدم نوشته پیاز کف کردم کتابو دادم به خودش و باور کنید دیگه هم نه تلفنشو جواب دادم تا امروز نه دیگه خواستم ببینمش ، چون من به دینو این چیزا اصلا کاری ندارم و نه در موردش با کسی حرف میزنم و نه اجازه میدم منو گیر بیارن ، هر کسی سبک خودشو داره و منم تمایل داشتم دیگه این دوستان و اون مجموعه رو دیگه نبینم ، ما اونجا جلساتی برگذار کردیم در رابطه با یک واحد پتروشیمی صحبت کنیم و خلاف این صحبت ها به درد من نمیخوره و من که تو جلسات دینی شرکت نکردم

، الان هم خارج از این کلمه دین و سبک ، من به موضوعات مختلف تلاش میکنم یجوری نگاه کنم که دلیل درست و سلامت و یا عقلانی رو پیدا کنم ، بلد باشم میگم بلد نباشم دنبالش میرم تا یاد بگیرم

سر همین موضوع با یکسری از دوستان نظامی هم بحثمونو قطع کردیم ، دوستیم و گاهی همو میبینیم و احترام میذاریم به هم ولی هیچ کامنتی برای هم نداریم

من کاری ندارم کی چه دینی داره و یا سبکش چیه ، فقط وقتی میشنوم مثلا شخصیتی گفته آقا چوب به جای مثلا خمیر دلیل و پایه علمی یا هر چیزش چی بوده ؟چوب چه اثری روی باکتری و میکروب داره ؟ قبلا هم که عرض کردم موضوع تمسخر نیست و کاری ندارم کی گفته ! فقط میخوام بدونم این ادعا اساسش چیه همین ....

مثل پتنت کردن یک موضوعه ، طرف یک مطلبی رو گفته و بعدش ادعا یا ادعاهایی کرده و اینا باید به اثبات برسه تا بشه یک یافته و قابل قبول باشه ، من برای یک لایسنسو پتنت هفت جدو آبادم اومد جلوی چشمم ، حتی با اینکه جلوی خودشون انجام داده بودم و همه جور تستو آزمایش هم کردن باز تا مدتی اعتبار نمیدادن و 80 درصد قبول داشتن و میگفتن امیدوار کنندس !!! کار تموم شده رو که داشتم انجام میدادمو قبول نمیکردن میگفتن امیدوار کننده ، حالا باز باید تو شرایط دیگه هم تست بشه ، یک دمو از من خواستن بسازم و دو سال به شدیدترین شکل ممکن ران باشه و بعد از دوسال قبول کردن و صادر کردن شد انحصار برای 20 سال ،البته ایرانو نمیدونم چه شکلیه این کارا و فکر نمیکنم چیزی اصلا به اسم مالکیت فکری و انحصار وجود داشته باشه، حالا منم فقط دوست دارم تو هر چیزی یاد بگیرم و برای همین گفتم اون بزرگواری که ازش نقل قول گرفتید (آقای دکتر) تو مطالبشون اشاره نکردن پایه و اساس این موضوع چیه ؟ فقط سوال بود همین

در مورد قسمت آبی رنگ هم :

دوست محترم من ، من وقتی تو پست قبلیم عرض کردم ( استارتر عزیز یک وقت سوء برداشت و خلاصه حرفهای منو نسبت به خودتون بی احترامی برداشت نکنید ، اصلا اینجوری نیست و من فقط سوال پرسیدم) دقیقا برای همین موقع بود ، من میتونم تصور کنم که استارتر محترم ما ممکنه برداشت کنه من دارم از ایشون انتقاد میکنم و برای همین گفتم شخص شما مخاطب من نیستید ، شما یک مطلبی رو از جایی نقل کردید و شیر کردید و من برام جذاب بود که بدونم این دلایلش چیه

مثل اینه که من بیام نقل بگیرم یا یا بگم که یک عزیزی یجا گفته برای فلان بیماری این دارو رو بخورید و رفرنس بدم به افراد دیگه یا حالا معصومین ، خب این دارو چیه ؟ ساختمونش چیه ؟ از کجا وارد بدن میشه روی چی اثر میذاره چیو مهار میکنه و.............. همینجوری که.......

حالا باز هم اگر ناراحتتون کردم مجدد عذر میخوام

کل حرف و درخواست من این بود که این موضوع باز بشه تا من خواننده منوجه بشم پایه و اساس این توصیه ها چی بوده ؟ دلیل اثبات شده ای داره ؟ خب اگر داره اونم بگید من یاد بگیرم و تو روزمره خودم حتما انجامش بدم

اینم یکی دیگه از دلایل طولانی شدن پستام ، نمیشه همینجوری و باید باز بشه موضوع

موید باشید

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

حرفتون صحیح. من هم عرض کردم اصلا به بنده چیزی نگفتین بخوام ناراحت بشم بزرگوار:icon_gol: فقط توضیح دادم در ادامه صحبت های شما:w16:

این خیلی خوبه که دنبال علتش هستید و همینجوری نمیپذیرید و نظرتون در هر زمینه ای قابل احترام هست. در رابطه با کارتون کاملا موافقم که اینجوریه. والا بحث شیمی و طب پزشکی و شیمیایی الان خب بحثش متفاوته با طب سنتی خب مسلما طب سنتی طب قدیمی هست دیگه که توصیه دارن بیشتر از چیزهای طبیعی و قدیمی استفاده کرد حالا هرکدوم خوبیای خودشو داره.

اما اینکه گفتید چوب من چون تو خیلی از کتاب های سنتی مربوط به دکترهای مختلف دیدم و روایات مختلفی توش بود بنظرم اومد بذارم اما حقیقتش این چوب منحصرا گفته اراک رو نمیدونم واقعا بیشتر چوب مکه رو خوندم و خودم دیدم. حالا من اگر مطلب جامع و کاملی دیدم حتما براتون تو این تاپیک میذارم و برای خودمم سوال شد.

ممنون از توجهتون:ws37:

:icon_gol::icon_gol:

پ.ن: رفتم راجع به چوب بخونم چشمم خورد به مطلب دیگه عاقا خیلی سخت میگیرن این اصلا با سبک زندگی من سازگاری نداره:ws3: ولی انصافا بعضی مطلباش خوبه اونایی که تازه الان کشورهای اروپایی دارن اثبات میکنن.

لینک به دیدگاه

این مطالب تو سایت خودشون بود:

چوب مسواک

v26xer46hvfpl2slfieg.jpg

درخت مسواک درختچه­ای است به ارتفاع متوسط ۳ متر که شاخه‌های زیادی دارد. این گیاه همیشه سبز است. در کشور عربستان و بعضی کشورهای عربی دیگر قطعات حدوداً ۱۰ سانتیمتر با قطر حدود یک یا نیم سانتیمتر از ساقه‌های گیاه به صورت بسته‌های ۵۰ تا ۱۰۰ عددی به وفور بفروش می‌رسد که هر قطعه از آن به مدت یک روز در آب قرار گرفته و سپس پوست همان قسمت جدا می‌شود. به این ترتیب فیبرهای طول این ساقه از هم باز می‌شود و به شکل مسواک در می‌آید که آن را به آرامی بر روی دندان‌ها می‌کشند، با این عمل ضمن مسواک شدن دندان ها مواد مختلف این چوب که دارای خواص زیادی می­باشند در بزاق حل شده و آثار مختلف آن در دهان، لثه و دندان‌ها اعمال می‌شود. همچنین از فیبرهای نازک ساقه جهت خلال کردن دندان‌ها استفاده می‌گردد.

از خواص چوب مسواک می­توان به کلراید موجود در چوب مسواک اشاره کرد که از ایجاد جرم بر روی دندان­ها جلوگیری می‌کند، به همین دلیل افرادی که به طور طولانی از چوب مسواک استفاده می‌کنند (بعضی از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی)، اصولاً دندان­های سفید و سالمی دارند.

لینک به دیدگاه

#چوب_اراک

به تازگی استفاده از مسواک که نوع چوبی و سنتی آن را با نام "سواک" [چوب اراک] می شناسیم، بین جوانان اروپایی بصورت مد درآمده است

"سواک" به دلیل داشتن مواد معدنی طبیعی، در اروپا طرفداران بسیاری یافته است

منبع: آنتی بیوتروریسم

[h=1]استفاده از چوب اراک جهت مسواک دندان ها توسط غربی ها!![/h]

آموزش استفاده از مسواک ( چوب اراک) بجای استفاده از مسواک پلاستیکی و خمیر دندان پایه نفتی!

متاسفیم از اینکه داشته خودمان را غربی ها به ما آموزش می دهند!

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[as]=1

لینک به دیدگاه
سلام مجدد

درود و تشکر از زحمتی که کشیدید

والا بحث شیمی و طب پزشکی و شیمیایی الان خب بحثش متفاوته با طب سنتی خب مسلما طب سنتی طب قدیمی هست دیگه که توصیه دارن بیشتر از چیزهای طبیعی و قدیمی استفاده کرد حالا هرکدوم خوبیای خودشو داره.

در مورد موارد طبیعی خدمت شما عرض کنم که بله ، ولی فرقی بین محصول نهایی وجود نداره ، اینکه میگن فلان دارو ، لان ماده یا هر چی طبیعیش بهتره یا تو علف هرز یک چیزی هست که مشابه تجاری و مصنوعیش فلان ماده یا دارو هستش هم براتون توضیح میدم

در اصل اینا هیچ فرقی نمیکنه سرکار خانم ، موضوع مصنوعی ساخته شدن فقط و فقط به دلیل افزایش ظرفیت تولید ، راندمان تولید ، و در نهایت صرف زمان کمتر برای تولیده که مجموع همه اینا یک معنی رو داره

اکثر کاشف و دانشمندانی هم که چند قرن یا همین دویست سی صد سال پیش یک چیزی رو کشف کردن هم تو همون شرایط طبیعی و سنتی اینارو بدست آوردن و اینکه بعضی چیزا توش یهو انقلابی شد و خارج از تفکر ساخته شد هم اکثرش بر میگرده به هیتلر عزیز ، با زورو تشویقو تهدید یا هر چی و افراد واقعا دانشمند که خالق یکسری چیزا تو ابعاد بزرگ بودن ، شما وقتی تو ساختمون شیمیایی دارو سیر میکنی بالاخره با نیتروژن و خاندانش روبه رو میشید ، حالا یا آمین یا آمید یا هر چی و منم ساده فقط گفتم ، ترکیبات نیتروژن دار

تو طبیعت شما میتونید از الف اول آمونیاک به عنوانایه پیدا کنید تا هر چی که به اسم ترکیبات آلی نیتروژن دار معرفی میشن ولی وقتی صحبت از تولید میشه که قراره برای میلیونها آدم قابل مصرف باشه این بحث طبیعی بودن جواب نمیده و تکنیکهای سنتز و تولید مصنوعی هم برای همین باب هستن ، وگرنه فرقی ندارن و اینکه میگن طبیعیش بهتره باور درستی نیست

ماده همونه ، فرمول و ساختار همونه فقط ساخت مصنوعی مقدار زیاد تو زمان کم در اختیار میذاره که طبیعت اینجوری نیست ، من نمیخوام خیلی طولانیش کنم و فقط گریز زدم

ولی توصیه افرادی که با موارد سنتی کار میکنن هم کاملا صحیح نیست !

بله برای پیشگیری میتونه مفید باشه ولی وقتی شما قرار باشه برای بیماری که نیاز فوری به یک فاکتور رشد داره یا شدت عفونت تو خون اینقدر بالاست که این اصلا تو کماست و........... طب یا افراد سنتی و یا روشهای سنتی کمکی نمیتونه بکنه ، شما از پیرولیز فلان علف میتونید کورتیکو استروئید فلان (همون کورتون) رو بدست بیارید ولی میدونید برای تهیه 100 میلی گرم از اون ماده باید دو تا تریلی کشنده از اون علفو پیرولیز کنید ! و اینم اضافه کنید که این استخراج آلودگی بیشتری داره چون ما نیاز به یک خلوص مناسب داریم که بتونیم بعد هر بلایی که لازمه سرش بیاریم

اما برای یک تن از این ماده به روش مصنوعی ده دقیقه زمان هم لازم نیست .حالا بگذریم

اما اون توصیه کننده ها هم کمی پوست موز زیر پای مردم میندازن چون کاربرد به عنوان پیشگیری رو میشه قبول کرد اما مورد حاد فکر نمیکنم

فرمایش شما هم کاملا درسته

اما اینکه گفتید چوب من چون تو خیلی از کتاب های سنتی مربوط به دکترهای مختلف دیدم و روایات مختلفی توش بود بنظرم اومد بذارم اما حقیقتش این چوب منحصرا گفته اراک رو نمیدونم واقعا بیشتر چوب مکه رو خوندم و خودم دیدم. حالا من اگر مطلب جامع و کاملی دیدم حتما براتون تو این تاپیک میذارم و برای خودمم سوال شد.

ممنون از توجهتون:ws37:

:icon_gol::icon_gol:

اگر از حرفهای من برداشت دینی ، سیاسی و اینجور چیزا نکنید براتون توضیح دقیق میدم که چرا این توصیه ها شده ، من در مورد یک موضوع علمی صحبت میکنم ولی چون سرو ته موضوع به شخصیت های دینی بر میگرده خواننده ها ممکنه شاکی بشن و ساسی هم بشه تازه (البته منظورم شما عزیز نیستید ، یکی دیگه هم ممکنه روزی رد بشه اینارو بخونه )

پ.ن: رفتم راجع به چوب بخونم چشمم خورد به مطلب دیگه عاقا خیلی سخت میگیرن این اصلا با سبک زندگی من سازگاری نداره:ws3: ولی انصافا بعضی مطلباش خوبه اونایی که تازه الان کشورهای اروپایی دارن اثبات میکنن.

در مورد اثبات باید بگم بی نظیره این کار ولی به شرط اینکه پذیرفته هم بشه ، از طرف ما منظورمه

یک کتابی دارم صد بار خوندمش واو به وار حفظم که از همین توصیه های افراد و روایاته

این باعث شد از هر چی روایته دوری کنم

تو شرایط مختلف میتونم بگم نصف این توصیه ها رو آزمایش کردیم ، من تنها حرف نمیزنم که یکی بگه بابا شاید تو حالید نیست ، بله ممکنه من حالیم نباشه یا اشتباه کنم ولی قبل از اینکه شرینگ با بایر کوپل بشه و بشه بایر شرینگ ، با دوستانی که اونجا دارم تعداد زیادی از این روایات رو بررسی کردیم

بیشتر شخصیت ها متاسفانه دقیقا برای سوء استفاده توصیه هایی کرده بودن که اصلا درست نیست ، و تاسف بیشتر اینکه این شخصیت ها ، شخصیت های دینی هستن ، جنبه های تجاری به شکل زمان خودشون ، شنیدید تا حالا یکی بتونه یک تیکه مثلا فلز رو که ارزشی نداره رو به عنوان اکسیر و یا یک چیز پر ارزش عرضه و یا معرفی کنه ؟ چطور میتونه اینکارو بکنه ؟

الان من یک شخص عادی هستم و اگر اینجا یک یافته واقعی هم داشته باشم باید پوستم کنده بشه تا باور بشه و بازم تو محدوده کوچیکی شاید رشد کنه

اما شما در نظر بگیرید یکی مثل فلان شخصیت یا کمپانی و امثالش اگر بگن تینر همون ساندیسه کسی در جا رد نمیکنه و نصف دنیا هم درجا قبول میکنن چون فردی که گفته مثل من نیست ، یکسری هم باور نمیکنن ولی شوکه میشن و شاید چند نفر (به تعداد انگشتهای دست باور کنید) ممکنه این وسط بگن چی میگه بابا این درست نیست

گفتم کمپانی که سوء برداشت شخصیت مذهبی نشه و اصلا مثالها هم از همینا میزنم

الان کمپانی نفتی شل بیاد تو ایران یا کشورهای دورو بر یا حتی بعضی از اروپایی ها که رنک دانش پایین تری نسبت به اون دارن بگه تو طرح تولید فلان بیست تا لوله و برج هم باید این وسط باشه ، نمیدونم برخورد کردید یا نه ولی دیدم مسئول این پروژه درجا قبول کرده و وقتی هم گفتیم بابا این داره رنگت میکنه هم طرحو نفهمی و هم این متریال فقط دست خودشه و میخواد اینارو هم بفروشه قبول نکرده و گفته بابا شله ها !!! شرو ور نیست که الکی یک چیزی نمیگه

ولی این شل هیچ وقت نمیتونه بره تو امریکا مثلا همچین طرح هایی اجرا کنه ، اگر بره اونجا باید با احتیاط و بدون سوتی و خطا کار کنه ! میدونید چرا ؟ چون اونجا اکسون موبیل داره از خودش گردن کلفت تر و هر چی دریوری بگه بقشو میگیره میگه این چیه ؟ مثل اون اتفاق فولکس یکی دو سال پیش اگر خاطرتون باشه

همه رو رنگ کرد ولی یقشو اونجا گرفتن و کوتاه اومد

ولی همون خودرو بیاد تو ایران اصلا کسی متوجه نمیشه

افرادی که شخصیت های علمی داشتن جدا هستن ، جدا از ملیت و اینا موارد مفید و درستی گفتن ، ابن سینا ، ککوله ، رازی ، مایر ، و.........

اما قصه الاغ مرده رو نمیدونم خوندید یا نه :ws28:

الان کاری به شخصیت ندارم ولی سولفات آلومینیوم رو چرا هنوزم باور دارن زیر سر بچه بذارن فلان میشه ؟ لکنتش ترسش کلا یهو ریفرم میشه

تو طب سنتی و این چیزا به اسم زاج سفید و گاهی هم زاغ :w58: میشناسن

این یک تکه کریستال سفید دقیقا چیکار میکنه ؟

من هم اگر تو یک شرایطی قرار بگیرم که بگم تینر همون ساندیسه خیلی ها قبول میکنن و میتونم ساندیسامو بفروشم و باور کنید سالها بعد هم این چرخه ادامه داره ، دود کردن فلان الاغ ماده که اصلا بسته بندی شده هم وجود داره

شما هیدروژن سولفید و متان دود میکنید ؟ آلدهید دود میکنید ؟ کدوم اینا مفیدن ؟ ولی نمیدونم چطور اینجوری شگفت انگیز طرفی که باور داره بهش جواب میده

تو پست بعدیم یک خاطره براتون میگم چون اینجا طولانی میشه که امیدوارم بتونم با اون مفهومو روون تر بیان کنم

این مطالب تو سایت خودشون بود:

چوب مسواک

v26xer46hvfpl2slfieg.jpg

درخت مسواک درختچه­ای است به ارتفاع متوسط ۳ متر که شاخه‌های زیادی دارد. این گیاه همیشه سبز است. در کشور عربستان و بعضی کشورهای عربی دیگر قطعات حدوداً ۱۰ سانتیمتر با قطر حدود یک یا نیم سانتیمتر از ساقه‌های گیاه به صورت بسته‌های ۵۰ تا ۱۰۰ عددی به وفور بفروش می‌رسد که هر قطعه از آن به مدت یک روز در آب قرار گرفته و سپس پوست همان قسمت جدا می‌شود. به این ترتیب فیبرهای طول این ساقه از هم باز می‌شود و به شکل مسواک در می‌آید که آن را به آرامی بر روی دندان‌ها می‌کشند، با این عمل ضمن مسواک شدن دندان ها مواد مختلف این چوب که دارای خواص زیادی می­باشند در بزاق حل شده و آثار مختلف آن در دهان، لثه و دندان‌ها اعمال می‌شود. همچنین از فیبرهای نازک ساقه جهت خلال کردن دندان‌ها استفاده می‌گردد.

از خواص چوب مسواک می­توان به کلراید موجود در چوب مسواک اشاره کرد که از ایجاد جرم بر روی دندان­ها جلوگیری می‌کند، به همین دلیل افرادی که به طور طولانی از چوب مسواک استفاده می‌کنند (بعضی از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی)، اصولاً دندان­های سفید و سالمی دارند.

هنوز هم نفهمیدم اون مواد مختلف چیه ؟ چرا نمیگن ؟ تو چوب ترکیباتی که وجود داره یک مشت آلدهیدو اسیدو استره و پیرولیزشم درصد بالاتری از اینا رو تولید میکنه به همراه مقداری گاز قابل اشتعال ، مایع پیرولینو که یک بخشش قطرانه که ترکیبات سرطانزا داره که آروماتیکن و بخش آبکیش هم که استر متیل استات ، اسید استیک ، فرمالدهید که گازه و مقداری تو آب حل شده و............. که تازه دارم میگم وقتی پیرولیز بشه !! یعنی بدون هوا با حرارت زیاد تخریب بشه و آخرش زغال میمونه ، عرق چوب و قصه الکل متیلیک یا متانول همینه دیگه ، صمغ و چیزای این شکلی رو میشه قبول کرد ولی صمغ هم مثل رزینه پاک کنندگیه این درخت از کجا میاد ؟ اون ترکیبات چیه ؟ این آقای دکتر مطب یا تلفن نداره ؟ کلراید تو چوب ؟ ببینید وقتی میگه کلراید یعنی داره از یک نمک صحبت میکنه ! مثلا سدیم کلراید ، آیرون کلراید ، زینک کلراید و........ خب کلراید چی ؟ جلبک باشه میشه قبول کرد خب دریای شوره حالا زیر سیبیلی رد میکنیم میگیم توی جلبکه هست ، تو کوهستانم باز حالا یجوری میگیم باشه کلسیمی هست سدیمی هست و ممکنه حالا ولی به کاتیونشم کاری نداریم همون کلرایدش قبول ولی تو درخت که نمیره ، این درختا راکتور هستن کلریناسیون میکنن ؟ چون کلراید معدنی که تو چوبو این چیزا نمیره بره هم میسوزونه به رشد نمیرسه و اگر هم آلی باشه مثلا کاره دیگه یهو میگه دی کلرو متان ، موضوع اینه که این کلر باید از یجایی بیاد حالا به یچیزی بچسبه و این الان روی مخ منه ، و این عکس و وسط بیابون .اوفففففففف مخم درد میکنه دوست عزیز ، این کلراید خودش گیاهو میسوزونه ، شما یک نمک کلراید پای درخت خالی کنید آخه ، بگم پارت در میلیون میگه بازم میسوزونه ، شما خیارو با اون قلدریش تو آب نمک میندازید کلا دیگه خیار نیست :ws28: منهدمش میکنه ، حالا شما دوزو برسون به همون پی پی ام یک تیکه نهال بذار توش به روز نمیکشه ! بعد این بابا داره میگه توی ترکیب چوب کلرایده !!! یعنی ککشم نمیگذره و آبو فلان کلرایدو درخته مینوشه حال میکنه ، بگم لوئیس بگم چی آخه ؟ نمیخوام شیمیایی حرف بزنم خیلی دارم سانسور میکنم قابل درک باشه و متنم مزخرف به نظر نیاد ولی باید یک جوری جور در بیاد آخه ، اون کلراید از کجا تو وسط بیابون یا اصلا باغ تو چوب یهو ظهور میکنه و درخته هم آخ نمیگه ؟! با این شرایط دیوانه هستن که ازش برای مسواک استفاده میکنن چون اون چوبا رو یک تقطیر ساده کنن ترکیبات مهم و گرانبهایی بدست میارن ، با توجه به ترکیبات موجود در چوب باید بگم از کلرو متانو دی کلرو متانو کلروفرمو و....... رو بدست میارن دیگه ، شما برق و الکترونیک هستید و این کلراید تو درخت مثل اینه که من به شما بگم یک باطری وجود داره که به جای جریان مستقیم تک فاز جریان سه فاز تولید میکنه !! شگفت انگیزه ولی شما میتونید اینو بپذیرید ؟ با شکل و عملکرد سه فاز همچین چیزی شدنی نیست

حالا میگه عربستان دندونای سفیدو خوشکلو و....... رو هم اگر واقعا !!! داشته باشن مطمئن هستم دلیلش چوب مکه نیست ، مگه میشه باچوب دندونو سفید کرد ......... هیپوکلریت توشه ؟ من که فکر میکنم نوعی تجارته همین ، هیچ چیزی از ترکیبات و اثباتش نمیگن و فقط میگن ترکیباتی داره که.......... چه ترکیباتی ؟ چه واکنشی ؟

حالا چه ترکیباتی بگرد پیدا کن پرتقال فروشو ، اسمش مکه باشه کسی کاری نداره ترکبات دقیقا چیه ، خودشم داره میگه به وفور میروشن دیگه ،

فقط تنها چیزی که میتونم تا حدی قبول کنم اینه که یک چیزی مثل مسواک یا یک چیز ساینده میسازن ،( حتی به پلیمرو سلولوزو صمغو این چیزا هم فکر کردم که داره میزنه به سرم )

اگر میگفتن قسمت سبز کاج یک خواصی داره شاید میشد قبول کرد و رفت دنبالش ، تربانتین و حالا یکسری ترکیبات داره اما چوب ؟ تو تصاویر چوبو ساقه رو برداشتن دارن درست میکنن دیگه

من دارم کاملا روش فکر و پرسو جو میکنم و حداقل برای شخص خودم میخوام ثابت بشه ، عربستانه دیگه همه چیز ممکنه توش اتفاق بیوفته

#چوب_اراک

������ به تازگی استفاده از مسواک که نوع چوبی و سنتی آن را با نام "سواک" [چوب اراک] می شناسیم، بین جوانان اروپایی بصورت مد درآمده است

اینو حتما میپرسم ،

������ "سواک" به دلیل داشتن مواد معدنی طبیعی، در اروپا طرفداران بسیاری یافته است

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4::b anel_smiley_4:

������ منبع: آنتی بیوتروریسم

آنتی بیو چی ؟ تروریسم؟:ws28:

اسم منبعش کلا مطالبو ترکوند و رنک کار و گفته ...........

آنتی بیو.......

یا اینجوری مثلا

باکتری و ویروسای بایو که تروریستم هستن رو به باد میدن ؟

یا اینجوری اصلا

باکتری و ویروسها رو ترو میکنن ؟

ویروس غیر بایو یا بیو به قولی که نداریم همشون همینن دیگه

استفاده از چوب اراک جهت مسواک دندان ها توسط غربی ها!!

اینجا اومدم یک چیزی بگم پشیمون شدم

این دکتره رو دوسش دارم ......... حتما باید ببینمش

آموزش استفاده از مسواک ( چوب اراک) بجای استفاده از مسواک پلاستیکی و خمیر دندان پایه نفتی!

متاسفیم از اینکه داشته خودمان را غربی ها به ما آموزش می دهند!

[as]=1

خمیر دندان پایه نفتی ؟ :w58: من موندم که غلظت دهنده خمیر که اکثرا کربوکسی متیل سلولزه (سی ام سی ) که .........به نفت چیکار داره سلولزه

یک برند خارجیشو اصلا میگم چون بحث غربی شد ، سولفات روی ، سیلیکا ، اصلا همون سدیم فلوراید ، سدیم هیدروکساید ، و......... همشون که معدنی هستن نفتی و آلی نیستن

حالا سدیم لوریل اتر سولفات یا همون عامل کفشو شاید بتونیم با زور جا بدیم

ای بابا بی خیال

اما جمله آخرتون خیلی قشنگه

ولی با یکم تغییر

باید متاسف باشیم که دانش افراد زیادی مثل همون ابن سینا ، جابر، رازی ، و خیلی های دیگه رو غربی ها ستایش میکنن و دولوپشون میکنن ولی ما به جای دانش اینا که مال خودمونن و دانشمندو فیلسوفو این چیزا بودن به دنبال توصیه و روایات معصومین و دریوری های مفتی ها و دوستان تو مکه هستیم ، باور کن همون افرادی که به نام معصومین معرفی میشن الان انگشت به دهن موندن که کی اینارو گفتن ، باور کن ......

طرف کاشف بوده اونیکی کار درست تر بعد افرا زیادی دنبال اینن که روایت داریم فلانی گفته چوب مکه رو اگر فرچه کنیم ........ یجا دیدم تو همون شرکتهای بزرگ غربی ! شرکت مونسانتو که یک مطلبی رو گذاشته بود (تو آرشیوش هست )که این کارو رازی خودمون گفته و الان مونسانتو اینو داره دولوپ میکنه بتونه به صورت یک دارو درش بیاره که بشه عرضه تجاری کرد

موضوع در مورد این بود که نگران بودن که بدنا داره نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم میشه و اینا هم دنبال داروهای جدید هستن و بعدش گفته بود زمانی که فلان ماده کشف شد میتونست 200 خرده ای ویروسو باکتریو از بین ببره اما الان کمتر از 40 تا رو میتونه

و بیماری هایی مثل سینوزیت و عفونت سینوسو مثال زده بود و اومده بود تا یک سرماخوردگی ساده و دیگه سراغ بیماری های نافرم نرفته بود

اومده بودن گفته بودن تست کردن که به جای استفاده از آنتی بیوتیک شرایطی ایجاد کنن تا بتونن بخار الکل رو بدون درد و سوزش تنفس کنن :ws28:

فکرشو بکنید طرف چند صد سال پیش گفته من اینو از تقطیر شراب کشف کردم و دو تا دیگه هم مثل خودم گفتن این توانایی نابود کردن هر چی عفونتو باکتریه رو شدید داره حالا راهکار بسازیم که زمان بخور آب جوش وقتی میری زیر پتو یکم از این الکله رو بریزید روی آب جوش و چون دمای جوش اتیل الکل بسیار پایین تر از آبه در جا میجوشه و بخار میشه ، چشماتونو ببندید و اون بخارو عمیق با بینی بکشید بالا ،

اینکارو من وقتی زکام میشم میکنم و سوزش آوره اما فقط دو بار اول و بعد از دو دقیقه زیر پتو سوزشی نداره و سر میشی ، بعد از بخور خوابتون میگیره شدید و وقتی بیدار میشید سرتون سبک شده و اثری از بیماری نیست

حالا مونسانتو دنبال این بود این بخورو این چیزا رو تعطیل کنه و به شکل یک اسپری یا هر حالتی در بیاره و بتونه افزودنی هایی هم بهش اضافه کنه که اون سوزش بینی که تا مغز رو میسوزونه رو بگیره (عوارض موقتیشه دیگه)و به عنوان یک برند و محصول تاپ تجاری معرفیش کنه :ws28:

هیییییییی:hanghead:

ببخشید خیلی طولانی شد ، از اینکه خوندنش باعث آزار میشه بی نهایت شرمنده هستم

مانا باشی دوست محترم من

یک پست میذارم در مورد اون خاطره ای که عرض کردم

فقط یکی دو ساعت دیگه

لینک به دیدگاه

یک روز تو کارخونه نسشته بودم سماق مک میزدم و برق قطع بودو هر کی یک طرفی میرفت بیکار بودن کارگرها

یکی از کارگرها اومد پیش پدر من گفت این آمپولو برای من بزن ، پدر من لبخندی زدو گفت باشه الان آماده میکنم تو هم برو تو دفتر دراز بکش !

اومد بیرون به چند تا دیگه از کارگرا گفت من در به در چند ماهه دنبال این آمپوله هستم نمیدونم این از کجا آورده و رفت آمپولو کشید تو سرنگ و تو حیاط داد دست من گفت بزن ، بهش گفتم این آمپول فلانی بود تو چرا میخوای به خودت بزنی ؟ گفت بزن کار دارم بچه

ما هم همونجوری ایستاده زدیم بهش و بعد سرنگو به من گفت مخفی کن اون طرف نبینه و یکی دو ساعت دیگه ببر بندازش تو کوره کارخونه فلانی غیب بشه

من نمیدونستم چی شد ، پدر ما همیشه یک ده دوازده تا سفتریاکسون با خودش داره و واقعا نمیدونم چرا اینقدر به این دارو علاقه داره و هی برای خودش میزنه

رفت تو داشبور ماشین یک سرنگ از تو داروهاش برداشت از تو بسته بندیش جدا کرد یک پنبه هم زد تو تانکر الکلیش کرد رفت تو دفتر

سرنگو پشتش گرفته بود و اون کارگر هم خوابیده بود چیزی نمیدید

پنبه رو کشید و سرنگ خالی رو فرو کرد ، همین جوری خالی نه اینکه هوا توش باشه

همینجوری فرو کرد چند ثانیه نگه داشت و در آورد دوباره یک پنبه کشیدو گفت پاشو برو

از اون لحظه ای که سرنگو فرو کرد تازه موضوع رو گرفتم

برام خیلی عجیب بود و برای کارگرهای دیگه خنده دار و داشتن غش میکردن از خنده

که چرا این طرف به پدر من میگه داروش لامصب میره تو میسوزونه :w58::ws28: چیزی تو بدنش وارد نشد ولی این در حال زدن میگفت سریع تر خالی کن داروش خیلی درد داره :ws28:

بعد از تزریق هم اومد گفت من برم حالم خوب نیست ما هم گفتیم برو خونه اصلا چرا اومدی

فرداش که دوباره اومد سرحال بود ، سریع رفت سمت دفتر پیش بابای من گفت خدا پدرتو بیامرزه ، دو سه ساعت بعد از آمپوله تنم گرم شده بود گر گرفته بودم :ws28: همون رسیدم خونه خوابیدم شامم نخوردم تا فردا یک کله خوابیدم

صبح بیدار شدم دیدم خوب شدم :w58: من میخواستم خودمو بندازم تو کوره میگفت خوب شدم خدا خیرت بده

همه اون کارخونه از خنده کابلهای برقو گاز میگرفتن ، خود پدر من بهش گفت من آمپولتو به خودم زدم به تو هیچی نزدم

صد نفر اونجا همینو تکرار کردن

ولی باور نمیکرد و الان که چند سال از اون ماجرا گذشته هم هنوز باور نداره ، هنوزم میگه خدا خیرت بده اون روز حالم خیلی بد بود اینو زدی .............

تو شهرک صنعتی عباس آباد پدر من شده یکی از این افرادی که شما میگید ، دورو بریا و همسایه ها هم ازش نقل قول و روایت زیاد میگن در صورتی که خودشم میشنوه شاخ در میاره که من کی گفتم

اگر تینر رو هم جای ساندیس بده دست یکی و طرف بزنه تو محلول جواب نده یک درصد نمیگه شاید فلانی به من تینر نداده میگه این یک فوت کوزه گری یا قلقی داره که من بلد نیستم

طرف بیست ساله کارشه بعد میگه نمیدونم چیو کمو زیاد کردم خراب شد

خود پدرم هم بهشون میگه باور نمیکنن

من کف میکنم از اینکه چطوری اینقدر باور دارنو تلقینه نمیدونم چیه ولی نمیفهمم این عمق از باور....... نمیدونم کلمه ای به ذهنم نمیرسه

پدر من هم از این استفاده میکنه چون وقتی خودش میگه اینا قبول ندارن خب دیگه چیکار کنه ؟ :ws28:

میان میگن فلان حلال اینم میگه باید اونم باشه و همینجوری کشکی کشکی یک تالار بورس کالا رو گذاشتن سر کار ، در هفته دارن چندین تن و تعداد زیادی تریلی کشنده تانکر دار بی دلیل و الکی و بدون اینکه نیاز داشته باشن رو از پتروشیمی میخرن چون فلانی گفته اینم باشه کار مشتی میشه

یکی نمیره حداقل یکبار تست کنه ببینه نزنه چی میشه ؟

فرمولی به یارو میده دو تا ماده داره ولی این توش ده بیست تا دریوری مینویسه

همش هم به این دلیله که اون کارگذاره برای هر کیلو فلان تومن میریزه به حساب بابای ما مثلا باج که دمت گرم ما فلان شدیم

هر ماشین فلان محصول 22 تنه ، شما فکرشو بکن هفته ای ده دوازده تا ماشین ! چند کیلو میشه و چه پول یامفتی الکی میاد تو حساب

در صورتی که اصلا این مواد نیاز نیست ، خودشم همون محصولو تولید میکنه ولی یک سوم قیمت اینا

اون دور نشسته قیمت پایین هم نمیده ، این آقایونو انداخته جلو قیمت فضایی رو جا انداختن خودشم بغل اونا با همون قیمت فضایی میده میره

دراصل داره از هیچی به محصول میرسه ، اون قیمت تمام شده رو هم نمیده !! اون هزینه ای که لازم داره برای تولیدش رو از جیب همین آقایون و بوسیله کارگذاری تامین میکنه

بلندگو هم بگیره بره داد بزنه ملت من سرکارتون گذاشتم باز قبولش دارن میخندن میگن اذیتمون میکنه و باز کار خودشونو میکنن:icon_pf (34):

ما آمپولی نزدیم طرف حالش خوب شد بعد میگن مخدر توهم زا !!! بابا مخدر چیه اینا نخورده مستن و همینجوری توهم دارن

من هم از این شیطونیا میکنم و چون پسر فلانی هستم کم کم دارن به منم ایمان میارن :ws28::ws28::ws28:

همین قضیه آمپولو منم انجام دادم و چون پسر فلانیم و فلانی هم پسر فلان کسک بوده آب پرتقالم به یارو تزریق کنم کلا درمان میشه

اصلا دیگه نمیرم اونجا سرم درد میگیره این چیزا رو میبینم

لینک به دیدگاه

دروووود

بخش اولی که راجع به تفاوت سنتی و شیمیایی بود خیلی جالب بود نمیدونستم ممنون.

نه بابا این چه حرفیه بالاخره باید تکلیف این موضوع مشخص شه :w16:

حقیقتا شخص عادی و... رو راست میگید قبول دارم

حرفتون متین راس میگید سه فازو ادم شاخ درمیاره:ws3: نمیدونم والا منابع و این چیزاشو عینا از سایتش کپی کردم حالا من سایت و کانال و راه ارتباطیشو بهتون میدم سوال پیچشون کنید و خبرشو بهم بدید:ws3: احتمالا جوابی دارن چون دکتر معتبری هستن بقول شما پدرتون:icon_redface:

خواهش میکنم استفاده میکنیم ماشاالله اطلاعاتتون بالاست

اسپم نکنم باز در ادامه خاطره جالبی بود واقعا توهم دارن، خاصیت تلقینه دیگه:ws28:

بقول شما خیلی از محصولاتی که الان هست فقط تبلیغاتیه در صورتیکه اصلا اون کارایی رو نداره

بازم ممنون از صحبت های پربارتون میبخشید وقتتون هم گرفته شدا:icon_redface::icon_gol:

سایتشون، کانال تلگرام و راه ارتباطی هم هست:

لینک به دیدگاه
دروووود

بخش اولی که راجع به تفاوت سنتی و شیمیایی بود خیلی جالب بود نمیدونستم ممنون.

نه بابا این چه حرفیه بالاخره باید تکلیف این موضوع مشخص شه :w16:

حقیقتا شخص عادی و... رو راست میگید قبول دارم

حرفتون متین راس میگید سه فازو ادم شاخ درمیاره:ws3: نمیدونم والا منابع و این چیزاشو عینا از سایتش کپی کردم حالا من سایت و کانال و راه ارتباطیشو بهتون میدم سوال پیچشون کنید و خبرشو بهم بدید:ws3: احتمالا جوابی دارن چون دکتر معتبری هستن بقول شما پدرتون:icon_redface:

خواهش میکنم استفاده میکنیم ماشاالله اطلاعاتتون بالاست

اسپم نکنم باز در ادامه خاطره جالبی بود واقعا توهم دارن، خاصیت تلقینه دیگه:ws28:

بقول شما خیلی از محصولاتی که الان هست فقط تبلیغاتیه در صورتیکه اصلا اون کارایی رو نداره

بازم ممنون از صحبت های پربارتون میبخشید وقتتون هم گرفته شدا:icon_redface::icon_gol:

سایتشون، کانال تلگرام و راه ارتباطی هم هست:

ممنونم از زحمات شما

با احترام

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
در مورد اثبات باید بگم بی نظیره این کار ولی به شرط اینکه پذیرفته هم بشه ، از طرف ما منظورمه

یک کتابی دارم صد بار خوندمش واو به وار حفظم که از همین توصیه های افراد و روایاته

این باعث شد از هر چی روایته دوری کنم

تو شرایط مختلف میتونم بگم نصف این توصیه ها رو آزمایش کردیم ، من تنها حرف نمیزنم که یکی بگه بابا شاید تو حالید نیست ، بله ممکنه من حالیم نباشه یا اشتباه کنم ولی قبل از اینکه شرینگ با بایر کوپل بشه و بشه بایر شرینگ ، با دوستانی که اونجا دارم تعداد زیادی از این روایات رو بررسی کردیم

بیشتر شخصیت ها متاسفانه دقیقا برای سوء استفاده توصیه هایی کرده بودن که اصلا درست نیست ، و تاسف بیشتر اینکه این شخصیت ها ، شخصیت های دینی هستن ، جنبه های تجاری به شکل زمان خودشون ، شنیدید تا حالا یکی بتونه یک تیکه مثلا فلز رو که ارزشی نداره رو به عنوان اکسیر و یا یک چیز پر ارزش عرضه و یا معرفی کنه ؟ چطور میتونه اینکارو بکنه ؟

الان من یک شخص عادی هستم و اگر اینجا یک یافته واقعی هم داشته باشم باید پوستم کنده بشه تا باور بشه و بازم تو محدوده کوچیکی شاید رشد کنه

اما شما در نظر بگیرید یکی مثل فلان شخصیت یا کمپانی و امثالش اگر بگن تینر همون ساندیسه کسی در جا رد نمیکنه و نصف دنیا هم درجا قبول میکنن چون فردی که گفته مثل من نیست ، یکسری هم باور نمیکنن ولی شوکه میشن و شاید چند نفر (به تعداد انگشتهای دست باور کنید) ممکنه این وسط بگن چی میگه بابا این درست نیست

گفتم کمپانی که سوء برداشت شخصیت مذهبی نشه و اصلا مثالها هم از همینا میزنم

الان کمپانی نفتی شل بیاد تو ایران یا کشورهای دورو بر یا حتی بعضی از اروپایی ها که رنک دانش پایین تری نسبت به اون دارن بگه تو طرح تولید فلان بیست تا لوله و برج هم باید این وسط باشه ، نمیدونم برخورد کردید یا نه ولی دیدم مسئول این پروژه درجا قبول کرده و وقتی هم گفتیم بابا این داره رنگت میکنه هم طرحو نفهمی و هم این متریال فقط دست خودشه و میخواد اینارو هم بفروشه قبول نکرده و گفته بابا شله ها !!! شرو ور نیست که الکی یک چیزی نمیگه

ولی این شل هیچ وقت نمیتونه بره تو امریکا مثلا همچین طرح هایی اجرا کنه ، اگر بره اونجا باید با احتیاط و بدون سوتی و خطا کار کنه ! میدونید چرا ؟ چون اونجا اکسون موبیل داره از خودش گردن کلفت تر و هر چی دریوری بگه بقشو میگیره میگه این چیه ؟ مثل اون اتفاق فولکس یکی دو سال پیش اگر خاطرتون باشه

همه رو رنگ کرد ولی یقشو اونجا گرفتن و کوتاه اومد

ولی همون خودرو بیاد تو ایران اصلا کسی متوجه نمیشه

افرادی که شخصیت های علمی داشتن جدا هستن ، جدا از ملیت و اینا موارد مفید و درستی گفتن ، ابن سینا ، ککوله ، رازی ، مایر ، و.........

اما قصه الاغ مرده رو نمیدونم خوندید یا نه :ws28:

الان کاری به شخصیت ندارم ولی سولفات آلومینیوم رو چرا هنوزم باور دارن زیر سر بچه بذارن فلان میشه ؟ لکنتش ترسش کلا یهو ریفرم میشه

تو طب سنتی و این چیزا به اسم زاج سفید و گاهی هم زاغ :w58: میشناسن

این یک تکه کریستال سفید دقیقا چیکار میکنه ؟

من هم اگر تو یک شرایطی قرار بگیرم که بگم تینر همون ساندیسه خیلی ها قبول میکنن و میتونم ساندیسامو بفروشم و باور کنید سالها بعد هم این چرخه ادامه داره ، دود کردن فلان الاغ ماده که اصلا بسته بندی شده هم وجود داره

شما هیدروژن سولفید و متان دود میکنید ؟ آلدهید دود میکنید ؟ کدوم اینا مفیدن ؟ ولی نمیدونم چطور اینجوری شگفت انگیز طرفی که باور داره بهش جواب میده

تو پست بعدیم یک خاطره براتون میگم چون اینجا طولانی میشه که امیدوارم بتونم با اون مفهومو روون تر بیان کنم

خمیر دندان پایه نفتی ؟ :w58: من موندم که غلظت دهنده خمیر که اکثرا کربوکسی متیل سلولزه (سی ام سی ) که .........به نفت چیکار داره سلولزه

یک برند خارجیشو اصلا میگم چون بحث غربی شد ، سولفات روی ، سیلیکا ، اصلا همون سدیم فلوراید ، سدیم هیدروکساید ، و......... همشون که معدنی هستن نفتی و آلی نیستن

حالا سدیم لوریل اتر سولفات یا همون عامل کفشو شاید بتونیم با زور جا بدیم

ای بابا بی خیال

اما جمله آخرتون خیلی قشنگه

ولی با یکم تغییر

باید متاسف باشیم که دانش افراد زیادی مثل همون ابن سینا ، جابر، رازی ، و خیلی های دیگه رو غربی ها ستایش میکنن و دولوپشون میکنن ولی ما به جای دانش اینا که مال خودمونن و دانشمندو فیلسوفو این چیزا بودن به دنبال توصیه و روایات معصومین و دریوری های مفتی ها و دوستان تو مکه هستیم ، باور کن همون افرادی که به نام معصومین معرفی میشن الان انگشت به دهن موندن که کی اینارو گفتن ، باور کن ......

طرف کاشف بوده اونیکی کار درست تر بعد افرا زیادی دنبال اینن که روایت داریم فلانی گفته چوب مکه رو اگر فرچه کنیم ........ یجا دیدم تو همون شرکتهای بزرگ غربی ! شرکت مونسانتو که یک مطلبی رو گذاشته بود (تو آرشیوش هست )که این کارو رازی خودمون گفته و الان مونسانتو اینو داره دولوپ میکنه بتونه به صورت یک دارو درش بیاره که بشه عرضه تجاری کرد

موضوع در مورد این بود که نگران بودن که بدنا داره نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم میشه و اینا هم دنبال داروهای جدید هستن و بعدش گفته بود زمانی که فلان ماده کشف شد میتونست 200 خرده ای ویروسو باکتریو از بین ببره اما الان کمتر از 40 تا رو میتونه

و بیماری هایی مثل سینوزیت و عفونت سینوسو مثال زده بود و اومده بود تا یک سرماخوردگی ساده و دیگه سراغ بیماری های نافرم نرفته بود

اومده بودن گفته بودن تست کردن که به جای استفاده از آنتی بیوتیک شرایطی ایجاد کنن تا بتونن بخار الکل رو بدون درد و سوزش تنفس کنن :ws28:

فکرشو بکنید طرف چند صد سال پیش گفته من اینو از تقطیر شراب کشف کردم و دو تا دیگه هم مثل خودم گفتن این توانایی نابود کردن هر چی عفونتو باکتریه رو شدید داره حالا راهکار بسازیم که زمان بخور آب جوش وقتی میری زیر پتو یکم از این الکله رو بریزید روی آب جوش و چون دمای جوش اتیل الکل بسیار پایین تر از آبه در جا میجوشه و بخار میشه ، چشماتونو ببندید و اون بخارو عمیق با بینی بکشید بالا ،

اینکارو من وقتی زکام میشم میکنم و سوزش آوره اما فقط دو بار اول و بعد از دو دقیقه زیر پتو سوزشی نداره و سر میشی ، بعد از بخور خوابتون میگیره شدید و وقتی بیدار میشید سرتون سبک شده و اثری از بیماری نیست

حالا مونسانتو دنبال این بود این بخورو این چیزا رو تعطیل کنه و به شکل یک اسپری یا هر حالتی در بیاره و بتونه افزودنی هایی هم بهش اضافه کنه که اون سوزش بینی که تا مغز رو میسوزونه رو بگیره (عوارض موقتیشه دیگه)و به عنوان یک برند و محصول تاپ تجاری معرفیش کنه :ws28:

هیییییییی:hanghead:

ببخشید خیلی طولانی شد ، از اینکه خوندنش باعث آزار میشه بی نهایت شرمنده هستم

مانا باشی دوست محترم من

یک پست میذارم در مورد اون خاطره ای که عرض کردم

فقط یکی دو ساعت دیگه

سلام

منون از تایپ بسیار بسیار بسیار زیبا و مفید و بلند وبالای شما،

چندتا سوال با توجه ب اطلاعات شیمیایی شما آیا استفاده از یه چیز کاملا طبیعی بهتر از یه وسیله مصنوعی نیست؟

آیا کار راحت تر بهتر از کار عربض و طویل نیست؟

(الکلی کردن و شستن مجدد و ...و..)

و بعد موندن یه مشته خمیر اسیدی تو یه تویپ پلاستیکی آیا تغییراتی ایجاد نمیکنه؟

الان هم که میگن نخ دندون مهمتر از مسواک زدنه؟

یعنی خلال انداختن که همون مسواک چوبی میشه(بگی،نگی)

ولی در کل خیلی باحالی

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

لینک به دیدگاه
سلام

منون از تایپ بسیار بسیار بسیار زیبا و مفید و بلند وبالای شما،

چندتا سوال با توجه ب اطلاعات شیمیایی شما آیا استفاده از یه چیز کاملا طبیعی بهتر از یه وسیله مصنوعی نیست؟

آیا کار راحت تر بهتر از کار عربض و طویل نیست؟

(الکلی کردن و شستن مجدد و ...و..)

و بعد موندن یه مشته خمیر اسیدی تو یه تویپ پلاستیکی آیا تغییراتی ایجاد نمیکنه؟

الان هم که میگن نخ دندون مهمتر از مسواک زدنه؟

یعنی خلال انداختن که همون مسواک چوبی میشه(بگی،نگی)

ولی در کل خیلی باحالی

درود

ببین صادقانه بگم ، ظهر دو تا پست در جواب سوالهای شما دوست محترم گذاشتم ولی برشون داشتم و ویرایش کردم .

من هیچ کامنتی روی این موضوعات ندارم دیگه ! خب بذار متخصصین و پزشکان بیان نظر و پاسخ بدن ، من همون چند تا پست هم باور کن اشتباه کردم ارسال کردم ، یکی یک وبلاگی سایتی چیزی پیدا میکنه توش مطالبی میذاره و این به خود من و شما ، همچنین استارتر محترم و سایر دوستان بر میگرده که این موضوعات رو بپذیریم یا خیر ، چقدر صحیح به نظر بیاد و الی آخر.....

برای همین خدمت شما دوست محترم هم عرض میکنم! من یک مطالبی رو گفتم که میتونید ایگنور کنید و به جاش با پزشکان متخصص و اهل فن در این رابطه صحبت کنید تا مواردی مثل عوام فریبی و دروغ رو از واقعیت به قول شیمیست ها تمیز بدید

من پاسخ تمام سوالهای شما رو تو پستهای قبلی دادم به نوعی و ظهر هم ریز ریز بازش کردم ولی با خودم فکر میکردم که چرا من باید خودمو بندازم وسط و..........

من برای خودم زندگیمو میکنم ، تحقیقمو میکنم و باور کن برای همین موضوع با دو نفر از دوستانم در جانسون متی هم صحبت کردم ، صحبت کردم چون هیچ وقت عادت ندارم بگم مرغ یک پا داره و هر چی من میگم درسته و بقیه چرت میگن ، با تمام آنالیزی که کردم باز گفتم ممکنه من چیزی رو بلد نباشم و اشتباه میکنم ، حساس شدم و گفتم بذار یک آماری هم از اونجا بگیرم و اگر چیزی هست بیام تو همین تاپیک اول عذرخواهی کنم از استارتر محترم و بعد کاملش رو قرار بدم تا دوستان هم مطلع بشن ، ولی خب فقط به ریشم خندیدن و خدارو شکر لینک داشتم که بگم حرف افراد دیگه بوده وگرنه تا مدتها سوژه اینا میشدم

حالا شما عزیز هم کافیه در مورد سوالات خودتون کمی فکر کنید و با یک منخصص درمیون بذارید

مانا باشی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

ببین صادقانه بگم ، ظهر دو تا پست در جواب سوالهای شما دوست محترم گذاشتم ولی برشون داشتم و ویرایش کردم .

من هیچ کامنتی روی این موضوعات ندارم دیگه ! خب بذار متخصصین و پزشکان بیان نظر و پاسخ بدن ، من همون چند تا پست هم باور کن اشتباه کردم ارسال کردم ، یکی یک وبلاگی سایتی چیزی پیدا میکنه توش مطالبی میذاره و این به خود من و شما ، همچنین استارتر محترم و سایر دوستان بر میگرده که این موضوعات رو بپذیریم یا خیر ، چقدر صحیح به نظر بیاد و الی آخر.....

برای همین خدمت شما دوست محترم هم عرض میکنم! من یک مطالبی رو گفتم که میتونید ایگنور کنید و به جاش با پزشکان متخصص و اهل فن در این رابطه صحبت کنید تا مواردی مثل عوام فریبی و دروغ رو از واقعیت به قول شیمیست ها تمیز بدید

من پاسخ تمام سوالهای شما رو تو پستهای قبلی دادم به نوعی و ظهر هم ریز ریز بازش کردم ولی با خودم فکر میکردم که چرا من باید خودمو بندازم وسط و..........

من برای خودم زندگیمو میکنم ، تحقیقمو میکنم و باور کن برای همین موضوع با دو نفر از دوستانم در جانسون متی هم صحبت کردم ، صحبت کردم چون هیچ وقت عادت ندارم بگم مرغ یک پا داره و هر چی من میگم درسته و بقیه چرت میگن ، با تمام آنالیزی که کردم باز گفتم ممکنه من چیزی رو بلد نباشم و اشتباه میکنم ، حساس شدم و گفتم بذار یک آماری هم از اونجا بگیرم و اگر چیزی هست بیام تو همین تاپیک اول عذرخواهی کنم از استارتر محترم و بعد کاملش رو قرار بدم تا دوستان هم مطلع بشن ، ولی خب فقط به ریشم خندیدن و خدارو شکر لینک داشتم که بگم حرف افراد دیگه بوده وگرنه تا مدتها سوژه اینا میشدم

حالا شما عزیز هم کافیه در مورد سوالات خودتون کمی فکر کنید و با یک منخصص درمیون بذارید

مانا باشی :icon_gol:

اگر عصبانی نمیشید بازم ممنونم از بذل توجهه و دقت شما در پاسخ دادن ب این مطلب

فقط چندتا نکته چرا فکر میکنید من با شما سایز دارم؟

بعد اگر انسان هستیم و جزئی از جامعه بشری بقیه هم میخواستن مثل شما فکر کنن که جامعه هنوز هم تو عصر حجر مونده بود ،نه؟

پس داشته ها و دانش هامون اگر به اشتراک گداشته بشه بهتره البته نظر من هست.

دوما بخشی از سوال من هم بر اساس اطلاعات خود شما بود و احساس کردم اطلاعات خوبی تو زمینه شیمی دارید.

من با۴۰ سال سن و نزدن حتی ده بار مسواک و خمیر دندون یه دندون پوسیده هم ندارم

حاضرم بریم با هم دکتر در آخر ببخشید که پرسیدم

لینک به دیدگاه
اگر عصبانی نمیشید بازم ممنونم از بذل توجهه و دقت شما در پاسخ دادن ب این مطلب

فقط چندتا نکته چرا فکر میکنید من با شما سایز دارم؟

من چطور فکر میکنم ؟

بعد اگر انسان هستیم و جزئی از جامعه بشری بقیه هم میخواستن مثل شما فکر کنن که جامعه هنوز هم تو عصر حجر مونده بود ،نه؟

باز هم میپرسم من چطور فکر میکنم دوست عزیز ؟ ممکنه توضیح بفرمایید ؟

پس داشته ها و دانش هامون اگر به اشتراک گداشته بشه بهتره البته نظر من هست.

خب این مگه اشکالی داره ؟ کسی مخالفتی کرده ؟

دوما بخشی از سوال من هم بر اساس اطلاعات خود شما بود و احساس کردم اطلاعات خوبی تو زمینه شیمی دارید.

من با۴۰ سال سن و نزدن حتی ده بار مسواک و خمیر دندون یه دندون پوسیده هم ندارم

حاضرم بریم با هم دکتر در آخر ببخشید که پرسیدم

عصبانی ؟ :w58: از چی باید عصبانی باشم دوست محترم من ؟

در مورد اون قسمت حرف شما که آبی کردم هم.........

عذر خواهی میکنم که این پاسخ رو میدم چون شما از من هشت سال بزرگتر هستید و من تلاش میکنم طوری صحبت کنم که ناخود آگاه به بزرگتر از خودم توهین نکرده باشم

اما شما دوست محترم با 40 سال سن از من توقع دارید با شما همراه بشم بریم پیش دکتر تا من ببینم شما دندون خراب ندارید ؟ خب خدارو شکر که ندارید شنیدن این حرف چه معنی و مفهومی برای من داره ؟

اونم از یک فرد بالغ و محترمی که میگه 40 سال سن داره؟

اثبات اینکه من اشتباه میکنم و اصلا نیازی به رعایت بهداشت دهان( یا به قول جنابعالی مسواکو خمیر) نیست یا اثبات اینکه شما دندانهای سالمی دارید ؟ دوست محترم من ،مگه سر میز پوکر و حکم نشستیم که شرط بندی کنیم ؟ خدارو شکر که دندان سالم دارید ولی این چه ارتباطی به من داره که راه بیوفتم بریم دکتر ؟ شما تو 40 سال ده بار هم مسواک نزدید ؟ خب این چه ارتباطی به من داره ؟ به پزشک هم ارتباطی نداره ، الان با این حرف من باید سر به بیابون بذارم یا پزشک تغییر شغل بده بره پیاز فروشی بزنه ؟

برای من صحبتهای جنابعالی اصلا عجیب و بی گانه نیست ، بر خلاف تصور جنابعالی فکر هم نمیکنم ، ولی چیزی که باعث شگفتی من میشه اینه که تو پست های قبلی در کل خیلی باحال بودم اما الان سایزو قواره ای با جنابعالی ندارم و تفکرم به دوران حجر بر میگرده!!!! چون سوالهای جنابعالی رو پاسخ ندادم.......

چه میشه گفت ، ........... جای شکرش باقیه که شما خارج از دایره تفکرات حجر هستید

امیدوارم نیک باشه

موید باشید دوست محترم

لینک به دیدگاه
عصبانی ؟ :w58: از چی باید عصبانی باشم دوست محترم من ؟

در مورد اون قسمت حرف شما که آبی کردم هم.........

عذر خواهی میکنم که این پاسخ رو میدم چون شما از من هشت سال بزرگتر هستید و من تلاش میکنم طوری صحبت کنم که ناخود آگاه به بزرگتر از خودم توهین نکرده باشم

اما شما دوست محترم با 40 سال سن از من توقع دارید با شما همراه بشم بریم پیش دکتر تا من ببینم شما دندون خراب ندارید ؟ خب خدارو شکر که ندارید شنیدن این حرف چه معنی و مفهومی برای من داره ؟

اونم از یک فرد بالغ و محترمی که میگه 40 سال سن داره؟

اثبات اینکه من اشتباه میکنم و اصلا نیازی به رعایت بهداشت دهان( یا به قول جنابعالی مسواکو خمیر) نیست یا اثبات اینکه شما دندانهای سالمی دارید ؟ دوست محترم من ،مگه سر میز پوکر و حکم نشستیم که شرط بندی کنیم ؟ خدارو شکر که دندان سالم دارید ولی این چه ارتباطی به من داره که راه بیوفتم بریم دکتر ؟ شما تو 40 سال ده بار هم مسواک نزدید ؟ خب این چه ارتباطی به من داره ؟ به پزشک هم ارتباطی نداره ، الان با این حرف من باید سر به بیابون بذارم یا پزشک تغییر شغل بده بره پیاز فروشی بزنه ؟

برای من صحبتهای جنابعالی اصلا عجیب و بی گانه نیست ، بر خلاف تصور جنابعالی فکر هم نمیکنم ، ولی چیزی که باعث شگفتی من میشه اینه که تو پست های قبلی در کل خیلی باحال بودم اما الان سایزو قواره ای با جنابعالی ندارم و تفکرم به دوران حجر بر میگرده!!!! چون سوالهای جنابعالی رو پاسخ ندادم.......

چه میشه گفت ، ........... جای شکرش باقیه که شما خارج از دایره تفکرات حجر هستید

امیدوارم نیک باشه

موید باشید دوست محترم

موفق باشید

شما راست میگی

لینک به دیدگاه

اعتراف بزرگ اروپایی ها : تمامی پیشرفت های اروپا در علم پزشکی مدیون دانشمندان مسلمان است !!

عــــلم و ایــــمان

سایت ساینس دیلی به نقل از انجمن شیمی آمریکا ( ACS ) که بزرگترین سازمان علمی جهان است از عظمت علم مسلمان در دوران طلایی اسلام می گوید :

"You should know them," Benjamin Huddle, Ph.D., declared in a report presented at the 238th National Meeting of the American Chemical Society. They're chemists from the Golden Age of Arabic-Islamic Science, which stretched from the 8th to the 13th centuries. During this era, science and medicine in Muslim countries — from southern Europe through North Africa to Central Asia and India — flourished and was unrivaled anywhere in the world. Muslim physicians and scientists made advancements that built the foundations for the emergence of modern science and medicine in Europe.

ترجمه به اختصار : "شما باید دانشمندان مسلمان در دوران طلایی اسلام را بشناسید " رئیس انجمن شیمی امریکا تصریح کرد دربین قرن هشتم و سیزدهم ، پزشکان و دانشمندان مسلمان پیشرفت هایی را بوجود آوردند که سنگ بنای ظهور علم مدرن و پزشکی مدرن در اروپا شد . (علم مدرن و پزشکی مدرن کاملا بوسیله ی مسلمانان بنانهاده شده است در اروپا)

سایت پاب مد در این رابطه مینویسد :

این طب عربی اسلامی بوده است که در قرون وسطی منجر به پیشرفت طب در اروپا شده است !

it achieved the status of being an incentive for European medieval medicine.

همچنین باید بدانید در دوران طلایی اسلام اروپاییان کتب پزشکی مسلمانان را در مدارس خود تدریس می کردند !!

medical textbooks were used for centuries in burgeoning medical schools in Europe.

پی نوشت : درحالی که اروپایی ها و آمریکایی ها اعتراف می کنند هر چه دارند از اسلام می باشد خنده دار این است که عده ای اسلام را مایه ی عقب ماندگی معرفی می کنند و پیشرفت اروپا و آمریکا را به رخ مسلمانان می کشند

عــــلم و ایــــمان

لینک به دیدگاه

من بهداشت دهان و دندان رو با توصیه بزرگان که میگن صبح ها با سیب خوردن و شب ها با سرکه رقیق شده سیب میشورم(غرغره)

و سعی میکنم حتما روزانه با چوب زیتون لابلای دندون هامو تمیز کنم که کاملا طبیعی و ارگانیک و بدون هیچ مواد زائدی هست انجام بدم. و صرفه اقتصادی هم داره

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28:یا خود خدا

درود

چه امضای زیبایی ..........

من تقریبا هفته ای 3 یا 4 روز میرم شهرک صنعتی عباس آباد تهران ، طی این 50 کیلومتر مسیری که میرم شهرک های صنعتی دیگه هم خب جلومه و چه بخوام و چه نخوام باید از کنارشون رد بشم و اتفاقا یکی از این شهرک ها که حدود بیست کیلومتری شرق تهرانه سایت صنایع چوبه :ws28: خودشون میگن سایت چوب ولی اسمش شهرک صنعتی خاورانه ، شانسه ما داریم آخه ؟ و از این بدتر اینکه تعداد زیادی از بچه های اون شهرک از دوستان هستند و تو خود عباس آباد هم باز هستند و حتی تعدادیشونم خارجی هستند ، آلمانی ، ترک و.....

حالا اینا رو هر روز میبینم هی کشنده هاشونو ترانزیتاشون میانو میرن و تنوع زیادی هم تو محموله هاشون دارن

و منم هر بار میرم میبینمشون و موقع احوالپرسی ناخود آگاه .............. بی خیال:ws28:

چند روز پیش یاد یکی از قسمتهای نوستالژی طنز آقای مدیری افتادم :ws28::ws28:! ساعت خوش که اگر اشتباه نکنم سال 73 یا 4 پخش میشد یا شایدم یکم اینور اونور ، بچه بودم دیگه زیاد دقیق سالشو یادم نیست.

سریع سرچش کردم ببینم میتونم پیدا کنم یا نه و خوشبختانه تو یوتیوب پیدا کردم اون قسمتشو،

مفهوم تنوع ،روش استعمال، سایز و............ خودتون ببینید

من که حیرت زده شدم

فقط عذر میخوام چون لینک یوتیوبه و..........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...