رفتن به مطلب

نظر شما در مورد مهريه چيست ؟

Sara grey

ارسال های توصیه شده

كدوم خانمى مهريه گرفته تا الان ؟ به نظر من به جاى مهريه يا در كنار مهريه سبك حق طلاق يا همان وكالت طلاق حق كار ادامه تحصيل خروج از كشور مسكن نصف شدن أموال رو به عروس داد. مهريه شده يك حربه تهديدى براى اينكه در شرايط ناجور اين بى عدالتى كه زن نميتونه طلاق بگيره از بين بره. دقت كنيد حق طلاق به منزله سلب كردن از مرد نيست و به اين معنى نيست كه تقى به توقى خورد زن بره طلاق بگيره بلكه براى اينكه در شرايط ناجور مانند اعتياد سوء استفاده از همسر يا فرزند خشونت فيزيكى ضرب و شتم و چيز هاى ديگرى كه زندگى براى زن رو غير ممكن ميكنه به مرد اجازه داده نشه كه بگه طلاقت نميدم تا اخر عمر... و كار رو براى زن راحت تَر ميكنه كه زن سالها دنبال حقوق انسانى خودش در دادگاه نباشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

اگه بگیم هیچ کس نگرفته دروغ گفتیم

اما تعداد کسایی ک گرفتن خیلی کم هستن

من خودم نسبت ب اقوام شوهرم و اقوام خودم مهریه خیلی کمی دارم :banel_smiley_4: اینم میدونم ی روزی بخوام برم شوهرم یدونه هم بهم نمیده:ws28::ws28: اما کاش این رسم مهریه برداشته شه و قانون تقسیم اموال فیفتی فیفتی بعد طلاق بیاد:vahidrk:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به نظر من

در اوایل اسلام برده خرید و فروش می شد . مهریه هم از اونجا اومده . :banel_smiley_4:

مهریه یعنی در ازای این مبلغ ما یه نفر را میخریم که ملزم به ارائه خدمات در اتاق خواب و آشپزخانه باشه و هیچی هم نگه .:banel_smiley_4:

بهترین روش همان روش خارجی ها هست که هر چه مال در طی زندگی مشترک بدست آوردن در صورت جدایی پنجاه پنجاه بین زن و مرد تقسیم بشه .:w02:

عشق مشترک

زندگی مشترک

دارایی و اموال هم مشترک

ولی این روش تقسیم فیفتی فیفتی اموال یه عیب داره زمانی زن بخواد طلاق بگیره مرد هر چی داره میزنه به اسم یکی دیگه مثلا داداشش و میگه من هیچی از خودم ندارم . نخود نخود هر کی رود خانه خود:w000:

لینک به دیدگاه
به نظر من

در اوایل اسلام برده خرید و فروش می شد . مهریه هم از اونجا اومده . :banel_smiley_4:

مهریه یعنی در ازای این مبلغ ما یه نفر را میخریم که ملزم به ارائه خدمات در اتاق خواب و آشپزخانه باشه و هیچی هم نگه .:banel_smiley_4:

بهترین روش همان روش خارجی ها هست که هر چه مال در طی زندگی مشترک بدست آوردن در صورت جدایی پنجاه پنجاه بین زن و مرد تقسیم بشه .:w02:

عشق مشترک

زندگی مشترک

دارایی و اموال هم مشترک

ولی این روش تقسیم فیفتی فیفتی اموال یه عیب داره زمانی زن بخواد طلاق بگیره مرد هر چی داره میزنه به اسم یکی دیگه مثلا داداشش و میگه من هیچی از خودم ندارم . نخود نخود هر کی رود خانه خود:w000:

الان دیگه اونجوری نیست تا دو سال قبل تاریخ درخواست طلاق میدن اداره ثبت ..تو این دو سال هر چی به اسم اقا شده و خارج شده باید بیاد جواب بده:w02:یه بنده خدایی داشتیم از اول همه جی زذ به اسم مادرمکرمه اش:ws3:زنش از فیش های انتقال حساب یارو عکس گرفته بود پدر مرد رو در اوردن آی من جیگرم حال اومد:w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...