رفتن به مطلب

گزارشگران فوتبال

ارسال های توصیه شده

فقط پیمان یوسفی نباشه :ws28:

جیغ و داد بیخودی نکنه. خیلی سکوت نکنه. وسط بازی یهو 2،3 دقیقه پشت سرهم درباره یه بازیکن یا تیم صحبت نکنه. اتفاقات بازی رو گزارش کنه.

هیجانی و احساسی گزارش کنه. حتی اگه بازی خسته کننده باشه، گزارشگر میتونه یه کمی با لحنش هیجان بده یا باعث خستگی کمتر بشه. یا بازی خیلی مهیج هست، با مدل گزارش خواب اورش نابود نکنه بازی رو.

بهتره که بی طرف گزارشگری کنه. اما اگه بی طرف هم نیست، ادعا نکنه که بی طرفم :ws3:  بعد تازه میاد تحلیلای صد من یه غاز هم تحویل مردم میده.

لینک به دیدگاه

ممنونم از حضور و شرکت شما. 

راستش منم یه مشگلی با گویش های اونا دارم که حسابی کفری میشم. عباراتی نظیر نود دقیقه قانونی. که انگاری بقیه وقتا غیر قانونیه. یا مثلا میخواد بگه سرنوشت بازی و قهرمان بازی با زدن پنالتی ها مشخص خواهد شد که میگه نتیجه بازی با ضربات مرگبار پنالتی مشخص خواهد شد. انگار میخواد موشک بزنه (مرگبار) 

یا مثلا یه بازیکن میخواد تو هیجده متری شوت بزنه. گزارشگر داد میزنه ؛ خطرنااااااک. و خیلی از موارد اینچنینی مثه ؛ با قلدری توپو میگیره. در حالی که قلدر تو گویش ما به دزد هم گفته میشه.......

از اینا گذشته ؛ روزی که این خیابانی بازنشست بشه و بره ،من جشنی خواهم گرفت که نگو. 

لینک به دیدگاه

برخی یا بعضی از گزارشگران بقدری بیچاره اند که همه هارد ذهنشون رو پر از رخداد های ورزشی و بیوگرافی بازیکنان و مربی ها کرده اند که دیگه تو مغزشون کمترین جا برای زندگی خودشون نذاشتن. اگه قرار باشه که گزارشگر نباشن هیچی ازشون درنمیاد. 

لینک به دیدگاه

خیابانی مثلا میخواد بازی رو جذاب کنه. حالا چرا اینو میخواد من نمیفهمم. تو این گیر و ویر هر چه تلاش میکنه میبینه نمیشه. خلاصش راهشو بخیال خودش پیدا کرده. تقریبا شبیه این؛ حالا میره کرنر بزنه. یعنی چه اتفاقی میخواد بیفته. ممکنه بتونن گل بزنن ؟شایدم ما ضد حمله بزنیم و تعداد گل هامونو بیشتر کنیم. داور میخواد سوت رو بزنه. حالا میزنه و حسنقلی توپو دفع میکنه.و........

وقتی خیابانی گزارشگر باشه من فوتبال رو بدون صدای گزارشگر تماشا میکنم. 

لینک به دیدگاه

خیابانی مثلا میخواد بازی رو جذاب کنه. حالا چرا اینو میخواد من نمیفهمم. تو این گیر و ویر هر چه تلاش میکنه میبینه نمیشه. خلاصش راهشو بخیال خودش پیدا کرده. تقریبا شبیه این؛ حالا میره کرنر بزنه. یعنی چه اتفاقی میخواد بیفته. ممکنه بتونن گل بزنن ؟شایدم ما ضد حمله بزنیم و تعداد گل هامونو بیشتر کنیم. داور میخواد سوت رو بزنه. حالا میزنه و حسنقلی توپو دفع میکنه.و........

وقتی خیابانی گزارشگر باشه من فوتبال رو بدون صدای گزارشگر تماشا میکنم. 

لینک به دیدگاه

خیابانی در گزارشاتش دوست داره که حتی رنگ لباس بازیکنا رو هم حماسی کنه. او در گزارش بازی ایران و بولیوی میگفت؛

بیرانوند یکدست آبی پوشیده 

گلر بولیوی یکدست زرد پوشیده و بازکنان بولیوی هم یکدست سبز و بازیکنان ما یکدست قرمز پوشیده اند و هیچ بازیکنی در زمین با لباس رنگی دنگی دیده نمیشه. 

جدا اگه اینا رو نمیگفت ،ما متوجه نمیشدیم و ضرر میکردیم. 

نوبره این خیابانی. 

لینک به دیدگاه
در در 27 مهر 1397 در 09:59، فکور گفته است :

فقط یک نفر گزارشگر در ایران داشتیم که هیچوقت تکرار نخواهد شد. روحش شاد باد.  استاد عطا بهمنش 

متاسفانه گزارش ایشونو من نشنیدم اما انصافا فردوسی پور درجه یک....رو دستش نیست واقعا

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

گزارش بازی کاشیما پرسپولیس رو دادن به خیابانی. خدارو شکر که بخش مهمی از گزارش نیمه اول رو بعلت اختلاف زمانی صدا و تصویر نشد که گزارشش پخش بشه ولی تو همون چند دقیقه آخر نیمه اول که صداش پخش شد،آنقدر از بازیکنان کاشیما تعریف و تمجید کرد که من مجبور شدم صدای دستگاه رو قطع کنم و فقط تصویر بازی رو ببینم. 

وقتی خود روانشناسان و روانکاوان وظنی مون مشگل دارن ، آدم اینجور گزارشگرا رو باید پیش کی بفرسته که درمون بشن ؟مگه اینکه بازنشسته بشه و بره. 

لینک به دیدگاه

یه مشگل عمده که دیگه اپیدمی شده ، تند تند صحبت کردن اکثر مجریان که بی جهت رگباری صحبت میکنند و هیچ صلابتی تو کارشون مشاهده نمیشه. همشونم منتظرن که تندتند نوبتشون بشه و روبیکا و سکو یا یه بساط مسخره رو تبلیغ کنن و از قبل شارژ هایی که کم میکنند سود های میلیاردی ببرن. 

لینک به دیدگاه

بخشی از گزارش خیابانی از بازی کاشیما پرسپولیس 

کاشیما با انرژی بالا بهتر کار میکنه. 

حالا یه حمله خوب دیگه از کاشیما 

دفع نصفه نیمه توپ توسط بیراموند 

یه فرصت خوب برای کاشیما که میتونه دروازه رو باز کنه. 

شوت قشنگی زد لئو و دروازه پرسپولیس فرو ریخت. 

و........ 

لینک به دیدگاه
در 6 ساعت قبل، فکور گفته است :

یه مشگل عمده که دیگه اپیدمی شده ، تند تند صحبت کردن اکثر مجریان که بی جهت رگباری صحبت میکنند و هیچ صلابتی تو کارشون مشاهده نمیشه. همشونم منتظرن که تندتند نوبتشون بشه و روبیکا و سکو یا یه بساط مسخره رو تبلیغ کنن و از قبل شارژ هایی که کم میکنند سود های میلیاردی ببرن. 

دست مجری نیست. بهش حجم زیاد اطلاعات رو میدن که باید تو زمان خیلی کم بگه که به تبلیغاتشون برسن. اونم مجبوره که تند بگه.

بعد مدتها یه بار گزارشگر رو فرستادن ورزشگاه که مستقیم از اونجا گزارش کنه، اونم گند زدن با تنظیم صداشون به خاطر تأخیری که همیشه تو پخش دارن. اولش که 10 ثانیه جلو بود. بعدشم که درست کردن، 2 ثانیه عقب بود :ws28:

لینک به دیدگاه

این محمدرضا احمدی هم همش منتظر میمونه که نوبت بهش برسه و فورا اون بساط ستاره سه مربع رو با ولع بگه و چقد هم ذوق مرگ میشه وقتی راجع به اپلیکیشن هم میگه و....... 

بعد هم که گفت یک رو بفرستید ،انگار دیگه همه راهها رو با موفقیت طی کرده ،طوری که ادامه مسابقه هم براش کم اهمیت میشه. 

لینک به دیدگاه

و بشنویم از مجری برنامه وزنه برداری که میگه : در آستانه حلول ماه ربیع دو وزنه بردار ما مدال طلا و برنز گرفتند. حالا این حلول ماه ربیع رو دریابید که چه ربطی به گرفتن مدال داشته. 

لینک به دیدگاه
در در 12 آبان 1397 در 17:15، Mohammad Aref گفته است :

دست مجری نیست. بهش حجم زیاد اطلاعات رو میدن که باید تو زمان خیلی کم بگه که به تبلیغاتشون برسن. اونم مجبوره که تند بگه.

بعد مدتها یه بار گزارشگر رو فرستادن ورزشگاه که مستقیم از اونجا گزارش کنه، اونم گند زدن با تنظیم صداشون به خاطر تأخیری که همیشه تو پخش دارن. اولش که 10 ثانیه جلو بود. بعدشم که درست کردن، 2 ثانیه عقب بود :ws28:

آخه تبلیغاتم که نباشه اینا کلا تند تند صحبت میکنند. در مورد این مشگلی هم که برای خیابانی پیش اومد ، من خیلی خوشحال شدم ، چون به چرت و پرتهایی که در جریان گزارش میگه ،شدیدا آلرژی دارم. 

لینک به دیدگاه

فکر میکنم که اگه آقای خیابانی مسابقه برگشت پرسپولیس کاشیما رو گزارش میکرد احتمالا بعد از پایان بازی میگفت: حالا فرقی هم نمیکنه بالاخره ما مدال رو گرفتیم فقط یکم رنگش فرق میکنه که اونم میبریم تکیه دولت بعد میدیم تو این کارگاههای آبکاری ، آب طلا بهشون بزنن که بشه مدال طلا.

لینک به دیدگاه

راجع به آقای خیابانی اینم بگم که ایشان در تعریف و تمجید بیجا از بازیکنان حریفان خارجی و بولد کردن بازی اونام ید طولائی داره که من هرچه میخوام مثبت فکر کنم ،نمیتونم اینو هضم کنم. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...