رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ پیرامون نرم افزار sketch up

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

Bahram Sh مهمان

سلام با توجه به اهمیت کرکسیون کارها و نقد تمرین و بررسی بیشتر ، این تاپیک را بوجود اوردیم تا در این تاپیک تمرین های Skech up قرار دهیم و همچنین سوالات شما دوستان، پیرامون نرم افزار skech up پاسخ دهیم ...:icon_gol::ws3:

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

واقعا ممنونم از اینکه وقت گذاشتین و آموزش دادین

برای ساخت کره و مخروط چطوری از ابزار fallow me استفاده کنم و مسیر بدم؟

من وقتی رو سطح راست کلیک میکنم، گزینه ی get photo texture ندارم (از ورژن 7 استفاده میکنم)

آیا توی اسکچ آپ دستور array داریم؟میشه آموز بدید؟

لینک به دیدگاه
برای ساخت کره و مخروط چطوری از ابزار fallow me استفاده کنم و مسیر بدم؟

من وقتی رو سطح راست کلیک میکنم، گزینه ی get photo texture ندارم (از ورژن 7 استفاده میکنم)

آیا توی اسکچ آپ دستور array داریم؟میشه آموز بدید؟

خواهش میکنم!ایشالله که مفید بوده باشه!!

برای ساخت کره ابتدا یه دایره کامل میکشیم و سپس یه نیم دایره به همون شعاع عمود بر اون میشکیم!مثل شکل زیر!

as0nhi8dv7lj0ecw38sx.jpg

سپس دستور fallow me را انتخاب میکنیم و روی نیم دایره کلیک میکنیم و رو محیط دایره مسیر رو ادامه میدیم(باید روی محیط موس را بکشین تا محیط به رنگ قرمز در بیاد مثل شکل زیر!)

jdatti5bl0ujchjvq0w9.jpg

برای مخروط هم به جای نیم دایره یه مثلث قائم عمود میکنیم که ضلع قائم ارتفاع مخروط که به مرکز دایره عمود میشه!مثل شکل

kxsf8zpgwnwlq8jaf7dw.jpgnw0kiqv9vmg1kp7my37t.jpg

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
خواهش میکنم!ایشالله که مفید بوده باشه!!

برای ساخت کره ابتدا یه دایره کامل میکشیم و سپس یه نیم دایره به همون شعاع عمود بر اون میشکیم!مثل شکل زیر!

as0nhi8dv7lj0ecw38sx.jpg

سپس دستور fallow me را انتخاب میکنیم و روی نیم دایره کلیک میکنیم و رو محیط دایره مسیر رو ادامه میدیم(باید روی محیط موس را بکشین تا محیط به رنگ قرمز در بیاد مثل شکل زیر!)

jdatti5bl0ujchjvq0w9.jpg

برای مخروط هم به جای نیم دایره یه مثلث قائم عمود میکنیم که ضلع قائم ارتفاع مخروط که به مرکز دایره عمود میشه!مثل شکل

kxsf8zpgwnwlq8jaf7dw.jpgnw0kiqv9vmg1kp7my37t.jpg

این Follow me معجزه می کنه:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی شمامشکلم حل شد

جسارتا میشه به دو سول دیگم هم پاسخ بدد؟

آیا توی اسکچ آپ دستور array داریم؟میشه آموزش بدید؟

لینک به دیدگاه

راستی واسه ی ساخت کره همون طور که فرموده بودین عمل کردم

اما یه سری خطوط اضافه افتاد تو کار :

اینم عکسش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینا رو پاک که کنم میرن اما ایا راهی هست که این خطوط اصلا نیفتن تو کار؟

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
ممنون از راهنمایی شمامشکلم حل شد

جسارتا میشه به دو سول دیگم هم پاسخ بدد؟

سوال1: منم ندارم :ws3::icon_gol:

سوال2: من که ندیدم ....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

اینم عکسش

7g46i31riyfq1avyhf0q.jpg

برای من چنین مشکلی پیش نمی اید .... البته من روند کاریم کمی تفاوت داره:icon_gol:

bf7054e8677c4a92a3d0.JPG

b7d0c8339a184e52aa92.JPG

لینک به دیدگاه
برای من چنین مشکلی پیش نمی اید .... البته من روند کاریم کمی تفاوت داره:icon_gol:

bf7054e8677c4a92a3d0.jpg

b7d0c8339a184e52aa92.jpg

مگه چطوری کار میکنین ک میگین روند کاریتون متفاوته؟

البته یه سری اومدم یه نیم کره ساختم و بعد میرور کردم اما بین نیم کره ها خط افتاد ادیت هم که کردم خطوط محو شد!!!!!!!

لینک به دیدگاه
مگه چطوری کار میکنین ک میگین روند کاریتون متفاوته؟

البته یه سری اومدم یه نیم کره ساختم و بعد میرور کردم اما بین نیم کره ها خط افتاد ادیت هم که کردم خطوط محو شد!!!!!!!

توی محیط اسکچ آپ چطوری میشه قطر خطوط رو زیاد کرد؟ منظورم اینه که دستوری هست که بهش بگیم قطر خط رو تبدیل کن به 0.8 ؟

لینک به دیدگاه

لینک زیر رو یکی از اعضای باشگاه مهندسان لطف کردن

اما متاسفانه من نمیدونم این فایلو چطوری میشه دانلود کرد

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

لینک به دیدگاه

اول یه پوزش از وفا جان میخوام که دیر اومدم جوابش رو بدم!!

در مورد سوال اول بگم که احتمال زیاد از ورژن pro استفاده نمیکنی!!از نوار ابزار بالا رو تب help کلیک کن بعدش روی about بزن ورژن نرم افزار رو میاره برات!ببین چنده!!باید 7.1 به بالا باشه!!

تو اسکچاپ دستور Array مثل cad نداریم ولی به کمک ابزارهای move & rotate همین کار رو تقریبا انجام میدیم!

نحوه کار اینطوریه که کل شکلت رو میگیری طوری که خطوط دورش آبی رنگ شه! بعدش اگه تو یه مسیر مستقیم میخوای تکرارشون کنی از move استفاده میکنی بدین صورت که اول ابزار move رو انتخاب میکنی کلیک و رو شکلت میکن یبعدش کلید ctrl رو میزنی و یه تا ازش کپی بگیره بعد فاصله بین دو شیءت رو میدی بعدش به تعداد اشیاء مشابهی که میخوای داشته باشی یکی کمتر مینویسی nx(مثلا کلا 4 تا شی مشابه داری میزنی 3x).یه کار دیگه هم میتونی بکنی : فاصله شی اول با شی آخرت رو میدی بعدش میزنی /n (مثلا 4 تا شی داری میزنی /3).

یه نکته دیگه اگه این اشیا تو حالت 3 بعدی ویژگی هاشون یکیه مثلا همشون نرده یک شکلن میتونی شی اول رو کامپوننت کنی بعد کارای بالا رو انجام بدی!بعدش اگه یکدوم از این اشیا رو تغییر بدی همشون تغییر میکنن!!

اگه مثلا میخوای شیءت رو حول یه محور Array کنی از ابزار rotate استفاده میکنی!!روش کار مثل قبله فقط اینجا ابتدا ابزار رو انتخاب میکنی بعدش محور دوران رو انتخاب میکنی(محوری که از بیرون به محیط شی وصل میشه) بعدش ctrl رو میزنی تا کپی کنه بعد زاویه چرخش بین دو شی رو میدی(مثلا 45 درجه میزنی 45) بعدش هم یا nx یا /n!

لینک به دیدگاه

اینم عکسش

ببین واسه کره با نیم دایره راحت تره!!

اول دایرت رو میکشی بعدش یه خط به اندازه شعاع از بالا عمود میکنی به مرکز دایره!!یه همچین خطی هم از پایین عمود میکنی!!در واقع دایره عمود منصف خط به طول قطر دایرست!!بعدش arc رئ انتخای میکنی ایتدا و انتهای arc هم اول و آخر خط عمود به دایره انتخای میکنی و شعاع arc رو هم شعاع میدی و بعدش هم نیم دایره درست میشه بعدش هم با ابزار fallow me مثل قبل که توضیح دادم کره رو میکشی!

لینک به دیدگاه
توی محیط اسکچ آپ چطوری میشه قطر خطوط رو زیاد کرد؟ منظورم اینه که دستوری هست که بهش بگیم قطر خط رو تبدیل کن به 0.8 ؟

این رو یادم رفت بگم!!

والا این مورد رو نمیدونم!!تنها راهی که به ذهنم میرسه کشیدن یه مستطیل به طول خط و عرض دلخواهه!!!!

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
ممنونم miladt خان از راهنماییات کامل و جامع بود

امیدوارم این سه هفته زودتر بگذره و نمرینات شروع بشه

انشالله زود تر تمرینات را شروع می کنیم ....

متاسفانه خراب شدن سیستم خانه باعث تاخیر در ادامه آموزش شد.:ws44:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
آقا من چجوری میتونم یه دایره عمودی بکشم! هرچی میکشم در صفحه xoy هست! نمیدونم چجوری این دایره هه عمودی بشه! البته بجز روتیت و این بازیا! :ws52:

دوست باید دیدتو عوض کنی

من نمیدونم تو چه ویویی داری کار میکنی اما دایرتو که کشیدی برای چرخوندنش یه ویوویی رو انتخاب کن که بتونی موقع چرخش دو بعدی، عمودی بچرخونی اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدو

گود لاک

لینک به دیدگاه
آقا من چجوری میتونم یه دایره عمودی بکشم! هرچی میکشم در صفحه XoY هست! نمیدونم چجوری این دایره هه عمودی بشه! البته بجز روتیت و این بازیا! :ws52:

هم با تغییر دیدت تو صفحه هم با تغییر جهت مختصات صفحه با ابزار Axes

با این ابزار میتونی با تغییر جهات صفحه مختصات جهت صفحه ای میخوای توش رسم ها رو انجام بدی رو تعیین کنید. واسه رسم های کم همون تغییر view بهترین کار هستش.

اما اگر تو یه زاویه بخوای زیاد کار کنی، مثلاً چندتا رسم رو میخوای تو زوایه عمودی یا 45 درجه یا ... بکشی، بهتره با این ابزار، صفحه مختصات پیش فرض رو تغییر بدی و بعد از انجام کار دوباره به حالت برگردونی. :a030:

تو آموزش ها نحوه کار با این ابزار کاملتر توضیح داده میشه :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...