رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ پیرامون نرم افزار sketch up

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

• 2 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان ؛

چرا نور ies استفاده شده روی دیوار نمی افته ؟ فقط روی کف نمایان هستش . البته چند تا رندر گرفتم مشکل نداشت . امکان داره بخاطر مسقف کردن مدل م باشه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان

من اسکچاپ رو اخیرا نصب کردم و قبلا باهاش هیچ کاری نکردم و آشناییتی ندارم... میخواستم بپرسم الان برای یک کوچه و پارسل های هر دو طرفش نقشه کد (دو بعدی) طراحی کردم ... حالا همونو میخوام ببرم روی اسکچاپ و سه بعدی شو هم بسازم ... میشه راهنماییم کنید ... با تشکر ...

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من اسکچاپ رو اخیرا نصب کردم و قبلا باهاش هیچ کاری نکردم و آشناییتی ندارم... میخواستم بپرسم الان برای یک کوچه و پارسل های هر دو طرفش نقشه کد (دو بعدی) طراحی کردم ... حالا همونو میخوام ببرم روی اسکچاپ و سه بعدی شو هم بسازم ... میشه راهنماییم کنید ... با تشکر ...

سلام به روی ماهتون...

مواردی رو که عرض میکنم..طبق تصویر جلو ببرین تا بتونین فایل اتوکد رو بیارین تو اسکچاپ...

1. از منوی فایل گزینه ی import رو کلیک بفرمایید.(طبق تصویر)

5s1rdu0yb5sbwoqqpbr.png

2.در کادر باز شده قبل از اینکه فایل اتوکد رو انتخاب کنید...بر روی گزینه ی option کلیک کنید.(طبق تصویر)

m1klm4je4vfjcfmwhwg.png

3.در این مرحله مطمئن بشین که واحد انتخاب شده جلوی کادر unit متر(meter) باشه...به صورت معمول رو فیت(feet) قرار داره..حتما تبدیل به متر کنین..چون در غیر اینصورت مقیاس کارتون بهم می ریزه...(طبق تصویر)

0o3j92k4loua2k1en13.png

4.حالا از کادر مشخص شده درون تصویر به آدرس فایل اتوکدتون در سیستمتون برین..اونو انتخاب کنین و گزینه ی open رو کلیک کنید.(طبق تصویر)

bxj9z7hhecqpuh4r3.png

5.پروسه ی ورود چند ثانیه ای طول می کشه..کادری ظاهر می شه که طول و عرض و جزئیات فایل وارد شده رو با اعداد نشون می ده...گزینه ی close رو کادر ظاهر شده که بزنین..فایل وارد شده رو مشاهده می کنین..(طبق تصویر):icon_redface:

ojxv2t0mw9305uxg4l98.png

لینک به دیدگاه
سلام به روی ماهتون...

مواردی رو که عرض میکنم..طبق تصویر جلو ببرین تا بتونین فایل اتوکد رو بیارین تو اسکچاپ...

1. از منوی فایل گزینه ی import رو کلیک بفرمایید.(طبق تصویر)

5s1rdu0yb5sbwoqqpbr.png

2.در کادر باز شده قبل از اینکه فایل اتوکد رو انتخاب کنید...بر روی گزینه ی option کلیک کنید.(طبق تصویر)

m1klm4je4vfjcfmwhwg.png

3.در این مرحله مطمئن بشین که واحد انتخاب شده جلوی کادر unit متر(meter) باشه...به صورت معمول رو فیت(feet) قرار داره..حتما تبدیل به متر کنین..چون در غیر اینصورت مقیاس کارتون بهم می ریزه...(طبق تصویر)

0o3j92k4loua2k1en13.png

4.حالا از کادر مشخص شده درون تصویر به آدرس فایل اتوکدتون در سیستمتون برین..اونو انتخاب کنین و گزینه ی open رو کلیک کنید.(طبق تصویر)

bxj9z7hhecqpuh4r3.png

5.پروسه ی ورود چند ثانیه ای طول می کشه..کادری ظاهر می شه که طول و عرض و جزئیات فایل وارد شده رو با اعداد نشون می ده...گزینه ی close رو کادر ظاهر شده که بزنین..فایل وارد شده رو مشاهده می کنین..(طبق تصویر):icon_redface:

ojxv2t0mw9305uxg4l98.png

سلام ممنون اینا رو خودم هم بلد بودم میخواستم ببینم چجوری باید ارتفاع بدم و 3بعدی سازی کنم و اینا...

لینک به دیدگاه
سلام ممنون اینا رو خودم هم بلد بودم میخواستم ببینم چجوری باید ارتفاع بدم و 3بعدی سازی کنم و اینا...

روی خطوط توی اسکچاپ بکش و پارسلها رو تبدیل به سطح کن، بعدش با ابزار push/pull میتونی بهش ارتفاع بدی. تاپیک زیر آموزش کامل اسکچاپ هست که فهرست آموزشم اولش گفته شده:

https://www.noandishaan.com/forums/thread29344.html

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام بچه خسته نباشين

من اين حجم رو با اسكچاپ زدم

حالا مي خواستم مثل اين عكس به لايه هاي مساوي تقسيمش كنم يعني لايه لايه بشه

به نظرتون با چه نرم افزار و چه روشي مي شه اين كار رو كرد !؟

e43f7b967231962827441eb99ac3a784.jpg

1d31748f28f772db369a58aa0fa18cda.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام

برای از بین بردن خطوط اضافی رو اشکالی مثل دایره، مخروط و کلا منحنی ها؛ اول shifte رو بگیرید و بعد شروع کنید به پاک کردن...

هر چند هنگام رندر گرفتن این خطوط دیده نمیشه...

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
در 21 ساعت قبل، sahelrezaee گفته است :

چرا موقع نصب ارور میده ؟؟؟؟

چه اروری رو موقع نصب دریافت می کنید و اینکه کدوم نسخه رو دارید نصب می کنید؟

لینک به دیدگاه
در در 14 آذر 1397 در 19:37، sahelrezaee گفته است :

هم نسخه ۲۰۱۷ هم نسخه ۲۰۱۶ رو امتحان کردم ولی نصب نشد مسیری که اطلاعات فایل زیپ رو باید در اون قرار بدم وجود نداره

رو آیکنی که روی صفحه داره، کلیک راست کن و open file location رو بزن.

معمولاً تو درایو C و پوشه program files یا program files (x86) میشه.

لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...