رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ پیرامون نرم افزار sketch up

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

دوستان سلام ...

سوالی در مورد Displacement دارم که اگه کسی بدونه ممنون میشم پاسخ بدید...

لطف کنید فایلی که گذاشتم رو ببینید:

دوتا skp هستش دوتا jpg و یک visopt و یک vismat.

وقتی با متریالی که گذاشتم (vismat) از skp اول رندر میگیرم (البته با تنظیمات visopt که گذاشتم) jpg اول رو به دست میارم... اما وقتی فقط یه صفحه ساده اضافه میکنم (skp دوم)، Displacement صفحه قبلی هم به هم میخوره و صاف میشه (jpg دوم) کسی میدونه ایراد کار از کجاست؟

از بین دوستان کسی نمیدونه این مشکل چهجوری حل میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

آقا من دوتا مشكل دارم بدجور

1. ميخواستم سطحي رو به صورت مارپيچ در بيارم كه هر كاري ميكنم نميشه. يعني ميخوام شيب يه سطح منحني رو به صورت مارپيج از ارتفاع 40 به 10 برسونم با يه شيب تقريبا 6 درجه توي خود سطح .

2 . محاسبه مساحت رو بلد نيستم با اين نرم افزار ميشه محاسبه مساحت كرد؟

اگر ممكنه به من عاجز كمك كنيد

مرسي

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

آقا من دوتا مشكل دارم بدجور

1. ميخواستم سطحي رو به صورت مارپيچ در بيارم كه هر كاري ميكنم نميشه. يعني ميخوام شيب يه سطح منحني رو به صورت مارپيج از ارتفاع 40 به 10 برسونم با يه شيب تقريبا 6 درجه توي خود سطح .

2 . محاسبه مساحت رو بلد نيستم با اين نرم افزار ميشه محاسبه مساحت كرد؟

اگر ممكنه به من عاجز كمك كنيد

مرسي

شرمنده اینجا اسکتچاپ ندارم با عکس نشون بدم.

1- اول با یه خط صاف محور مرکزی پیچش اون سطح رو مشخص کن و بعدش خود محور پیچش رو با چندتا آرک رسم کن و با استفاده از ابزار follow me اون سطح حول اون محوری که رسم کردی، دوران بده و سطح مارپیچ و رسم کن.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

یک نظرخواهی میخواستم بکنم:ws3:

نمیدونم تاپیک مناسبی هست برا این موضوع یا نه...

میخواستم بدونم نظرتون در این مورد چیه؟

اولین تجربم با اسکچ آپه

یعنی قبلشم اصلا کار نکرده بودم،همه آزمون و خطاها برا یادگیری اسکچ آپ رو توی همین پروژه انجام دادم دیگه خلاصه:ws3:

طرحشم از خودمه...

7bb8be8ffc047fdfd8527b09b194828a.jpg

یه سوال دیگه هم داشتم:

پست 42 و 43 این تاپیک واقعا با اسکچ آپه؟؟؟؟!!

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

اولین تجربم با اسکچ آپه

یعنی قبلشم اصلا کار نکرده بودم،همه آزمون و خطاها برا یادگیری اسکچ آپ رو توی همین پروژه انجام دادم دیگه خلاصه:ws3:

طرحشم از خودمه...

یه سوال دیگه هم داشتم:

کاشکی تو این http://www.noandishaan.com/forums/thread20678.html تاپیک میذاشتیش ,:icon_redface:

به نظر من به عنوان اولین تجربه خیلی خوبه :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

سلام وقتی رندر می گیریم و میبربم تو فوتوشاپ dpi رندرها 72 هستن طوری میشه اونارو با dpi 300 رندر گرفت با vray????????????? لطفا کمککککککککککک

رزولوشن کاری که شما میخوای داشته باشی بستگی به این داره که بخوای از کارت در کجا و در چه ابعادی استفاده کنی. اگر برای presentation بخوای (یعنی برای نمایش بر روی مانیتور یا دستگاههای ویدیو پروژکتور) اصولا رزولوشن بالاتر از 72 نمیخوای چون صفحه مانیتور بیشتر از رزولوشن 72Dpi رو ساپورت نمیکنه. اما اگر برای چاپ بخوای باز باید ببینی ابعاد کارت چند در چند هست. بطور مثال اگر برای یه شیت نمایشگاهی بخوای کار کنی هیچ لزومی نداره رزولوشن رو بالاتر از 100 بگیری چون وقتی شما رزولوشن رو بالاتر میبری در واقع میخوای جزئیات بیشتری از کارت رو نمایش بدی و توی کاری در این ابعاد نیازی به نمایش زیاد جزئیات نداری چون کارت از فاصله دورتری دیده میشه. تنظیمات Vray شما مشکلی نداره. باید توی فتوشاپ موقعی که میخوای فایلت رو وارد کنی توی یه فایل با رزولوشن 300 وارد کنی.

لینک به دیدگاه

اولین تجربم با اسکچ آپه

طرحشم از خودمه...

یه سوال دیگه هم داشتم:

به عنوان اولین تجربه که خیلی خوبه! البته از بعد فنی اسکچ آپ میگم چون قطعا به اندازه شما اطلاعات در مورد معماری ندارم! :w16:

ولی کاش به جای ماتریال شیشه از یه چیز دیگه استفاده میکنی چون وقتی از ماتریالهای شفاف استفاده میکنی مجبوری داخل کارت رو هم انجام بدی. الان یه مقدار حالت لختی داره کارت. روی نورپردازیش هم اگر بیشتر کار کنی بهتره. مثلا از زاویه ای رندر بگیری که بتونی سایه های بیشتری رو نمایش بدی ولی به عنوان کار اول واقعا خوبه. خسته نباشی. :)

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان من با اسكچاپم يكم مشكل دارم

وقتي ميخوام در و پنجره بزارم برا پنجره شيشه هام ديواري ميشن و وقتيم ميخوام توي درم رو خالي كنم تمام كف ساختمونم پاك ميشه

نميدونم چرا

اگه كسي هست لطفا كمكم كنه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من با اسكچاپم يكم مشكل دارم

وقتي ميخوام در و پنجره بزارم برا پنجره شيشه هام ديواري ميشن و وقتيم ميخوام توي درم رو خالي كنم تمام كف ساختمونم پاك ميشه

نميدونم چرا

اگه كسي هست لطفا كمكم كنه

سلام

اگه ممکنه سوالتونو واضح تر بپرسین تا متوجه منظورتون بشم.

ینی چی شیشه هاتون دیواری میشن؟منظورتون متریاله؟

در مورد در....شاید تو دیدی که شما هستید بیش از یکبار delet رو میزنید و به خاطر همین کف ساختمون رو هم پاک میکنین.

سوال اولتونو که متوجه نشدم ولی در مورد دومی مشکل مربوط به اسکچاپ نیست.شما باید در حین کار دقت بیشتری بکنین.

لینک به دیدگاه
اگه یه پنجره آماده رو داشته باشم چجوری میتونم ابعادشو متناسب با کاربردش تغییر بدم؟

با استفاده از ابزار sacle به هر نسبت که بخوای می تونی اندازه طول و عرض رو کوچیک و بزرگ کنی، نسبت بزرگ و کوچیک شدن طول و عرض رو هم گوشه پایین سمت راست میتونی وارد کنی.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...
سلام من یه سوال داشتم

چطوری میتونم از آبجکتهای وی ری که دارم تو اسکچاپم استفاده کنم؟

سلام

بستگی داره که ابجکتتون با چه فرمتی ذخیره شده

اگه فرمتش obj یا 3ds باشه راحت میتونین ایمپورت کنین.ولی اگه فرمتشون max باشه نمیشه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

یه سوال:

تو اسکچاپ بخوای سطح شیب دار بزنی باید چه کرد؟؟

برای نقشه یه زیرگذر دارم که باید تو اسکچاپ طراحیش کنم حالا جطوری میشه درستش کرد؟؟

لینک به دیدگاه
یه سوال:

تو اسکچاپ بخوای سطح شیب دار بزنی باید چه کرد؟؟

برای نقشه یه زیرگذر دارم که باید تو اسکچاپ طراحیش کنم حالا جطوری میشه درستش کرد؟؟

سلام به روش های زیادی میشه این کارو کرد.مثلا میتونی نمای جانبیه کارتو بکشی و بعد با زدن دکمه p بهش عمق بدی.اگه بیشتر توضیح بدی بیشتر میتونم کمکت کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...