رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان. کسی اگه ازباجه گل فروشی طراحی چیزی داره بزاره ببینیم.. و اینکه ایا برای طراحیش باید قوانین خاصی رو رعایت کنیم؟ بیشتر به چه نکاتی رعایت کنم تا باجه ای شاخص و مورد جلب توجه دیگران بتونه بشه

قوانین خاصی نداره زیبائیشه که در درجه اول اهمیت داره و اینکه این باجه قراره داخل یک ساختمون مثلا فرودگاه و ... باشه یا توی خیابون که یه مقدار روی باز یا بسته بودن حجم و فرم طراحی تاثیر میذاره.

اینارو ببینید..........

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
قوانین خاصی نداره زیبائیشه که در درجه اول اهمیت داره و اینکه این باجه قراره داخل یک ساختمون مثلا فرودگاه و ... باشه یا توی خیابون که یه مقدار روی باز یا بسته بودن حجم و فرم طراحی تاثیر میذاره.

اینارو ببینید..........

خیلی خیلی ممنونم. یه سوال دیگه واسه ماکت گنبد خانه جهان ارایی ب جز استفاده کردن با کاسه یکبار مصرف یا فوم گلسازی میتونم از چی استفاده کنم؟ بعد اینکه یک لینکی بیزحمت در مورد طراحی سر درهای دانشگاها دارید؟

لینک به دیدگاه
خیلی خیلی ممنونم. یه سوال دیگه واسه ماکت گنبد خانه جهان ارایی ب جز استفاده کردن با کاسه یکبار مصرف یا فوم گلسازی میتونم از چی استفاده کنم؟ بعد اینکه یک لینکی بیزحمت در مورد طراحی سر درهای دانشگاها دارید؟

از مواد قالب گیری دندانپزشکی هم میتونین استفاده کنین

لینک به دیدگاه
سلام

من برای تحلیل یه ویلا می خوام بدونم سیرکلاسیون افقی و عمودی ، مکث و حرکت ، فضاهای خصوصی عمومی نیمه خصوصی به کجاها گفته میشه!!!!

سلام منظور از سیر کولاسیون افقی :ورودی ، فضای تقسیم و راهرو هاست و عمودی :شامل رمپ ها راه پله ها اسانسور وکلیه مسیر های ارتباطی بین طبقاته -فضای مکث شامل لابی هتل ها فضای تقسیم یا همون هال توی خونه هاست که بابیشتر فضاها ارتباط مستقیم داره - فضای خصوصی شامل اتاق خوابها ، اتاق مطالعه وحمام وفضاهای دیگری می شه که مختص استفاده صاحبان ملک ودور از فضای پذیرایی مهمانان طراحی می شه و فضای نیمه خصوصی مثل آشپزخانه و که درعین نزدیک بودن به پذیرایی بهتره تا حد امکان دور ازدید مهمان باشه و به مهمانان خدمات دهی کنه و فضای عمومی مثل دستشویی ،پذیرایی ،پارکینگ وفضاهایی که هم مالکین وهم مهمانان از اونها استفاده می کنن امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم :a030:

لینک به دیدگاه
تا شنبه

ساختمان سبز یا جایگاه معماران در اصلاح الگوی مصرف

ساختمان سبز یا جایگاه معماران در اصلاح الگوی مصرف

مصیب شیرانی

با فرا رسیدن تا بستان و شدت گرفتن گرما میزان مصرف برق به اوج خود می رسد و گاه در اوج مصرف دچار قطع برق خواهیم بود با توجه به گرمای زیاد هوا بخش اعظم هزینه خانوار ها به بخش انرژی تعلق می گیرد زیرا صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی و کاربرد انرژی های پایدار در حال حاضر هیچگونه نقشی در فرهنگ ساختمانی کشور ندارد (مبحث 19 مقرارت ملی ساختمان) علاوه بر آن در ساخت و سازهای مسکونی بخش خصوصی ارقام به نسبت مهمی به زیان سایر موارد ضروری در ساختمان صرف تزیینات افراطی و بی اصالتی می شود که عمدتا بنام ابزار سازی مشهور است.

اگر شما سری به خانه های سنتی ساز گذشته زده باشید تابستان های با هوای مطلوب و با حداقل نیاز به سیستم سرمایش را تجربه نموده اید ولی چرا ساختمان سازی نوین این خصلت های نیکو را در خود ندارد. اگر شما به شهرهای مختلف کشور سری زده باشید و خانه های سنتی و تاریخی را دیده باشید به وضوح تفاوت آشکاری در طراحی و شیوه ساخت و ساز و نوع مصالح بکار رفته در آنها می بینید معمار فهیم گذشته نیک می دانست که مسکن آدمی باید آسایش را برای ساکنین به همراه داشته باشد از این رو از عناصر اقلیمی نظیر جهت باد, زاویه تابش خورشید , نوع خاک و... در طراحی خود به خوبی استفاده می نمود و ماحصل کار,خانه ای بود که ساکنین بخوبی در آن احساس آرامش می نموند. از این رو طرح خانه ها در شهرهای مختلف و حتی محل های مختلف به دلیل شرایط اقلیمی و توپوگرافی بر خلاف امروز بسیار متنوع و متفاوت ولی همساز با اقلیم بود. ولی در شرایط کنونی چند اتفاق مهم افتاده است اول اینکه در بسیار از نقاط مهندسان محاسب که کمترین توجه را به مسایل معماری و معماری اقلیمی دارند و بیشتر ذهن محاسباتی دارند جایگزین معماران شده اندو خود نقش معمار را نیز بازی میکنند خوب به طبع نباید انتظار داشت تامین آسایش ساکنین که دغه دغه معمار است توسط مهندس سازه فراهم گردد. از این رو در جهان کنونی توجه به ساخت و ساز در قالب ساختمان سبز اهمیت ویژه ای پیدا نموده است , و با شدت یافتن مشکلات زیست محیطی آن، به دانش بومی در عرصه های معماری و غیره توجه خاصی مبذول شده وبرای جلوگیری از برخورد های متعصبانه با نام های معماری پست مدرن و نوگرا و یا معماری سبز الگو های معماری سنتی رونق دوباره یافته اند از این رو توجه به آدمی و محیط مسکون و تامین آسایش او با کمترین هزینه در بلند مدت دغدغه اصلی طراحان است اما معمار ی سبز و یا ساختمان سبز چیست؛ استفاده از طبیعت بادوام و منبع مواد با کفایت و تکیه بر خورشید برای استفاده های گرمایی و نیروی برق و روشنایی روزانه و دوباره استفاده کردن از ضایعات و منابع دیگر. که بیشتر از طبیعت الهام می گیرد, جهان طبیعت قلمرویی است روحانی که نسبت به همه چیز برتری می یابد.نخست شخص و بعد جامعه این عقیده بولوزوف است. او عقیده دارد ما باید هر دو گروه را مجبور سازیم که موافق حقایق زندگی در جهان باشند.

از این رو ساختمان ها بیشترین قرابت را با محیط طبیعی پیرامون خود دارند به گونه ای که گاهی جزی از اجزایی محیط می شوند. اغلب از ساختمان سبز تعبیر به ساختمانی می شود که اثرات منفی آن بر روی محیط اطرافش کم باشد. هدف از ایجاد ساختمان های سبز بهبود یافتن آب و هوا و جلوگیری از اثرات منفی ساخت و ساز بر محیط زیست است.

ولی در کشور متاسفانه و بررسی اقلیم و صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی و کاربرد انرژیهای پایدار در فرهنگ ساختمانی وجود ندارد. به عنوان مثال کافی است در تابستان برق خانه به مدت 2 ساعت قطع شود آنگاه دیگر خانه ها به دلیل عدم رعایت مسایل عایق سازی و مبحث 19مقرارت ملی ساختمان دیگر محل آسایش نیست. از این رو ضروری است که معماران بکوشند به جای دنباله روی در سلیقه عامیانه و بازاری پسند ذوق و سلیقه عمومی را در جهات سازنده و مفید اجتماعی هدایت کنند. معماران می توانند به مردم بباورانند که طرح های اقلیمی و زیست محیطی کمتر از تزیینات رایج کنونی زیبا نیست.از طریق معماری می توان جامعه را از مطلوبیت و ارزش فراوان اقتصادی وزیست محیطی انرژی هایی که به نام های بی زیان و آرام و ... مشهور شده مطلع کرد.

همچنین ارزش های معماری سنتی و سنت ارزش های زیست محیطی معماری سنتی ایران را که الگو ساختن ایستگاه فضای در کره ماه می باشد را دوباره باز شناساند. و یا حداقل در ساخت و ساز مبحث 19 مقرارت ملی ساختمان رعایت شده و مورد توجه معماران و مسئولین شهر سازی قرار گیرد.

کارشناس ارشد منابع طبیعی و محیط زیست

منبع :http://shahram009.persianblog.ir/post/145/

لینک به دیدگاه
سلام منظور از سیر کولاسیون افقی :ورودی ، فضای تقسیم و راهرو هاست و عمودی :شامل رمپ ها راه پله ها اسانسور وکلیه مسیر های ارتباطی بین طبقاته -فضای مکث شامل لابی هتل ها فضای تقسیم یا همون هال توی خونه هاست که بابیشتر فضاها ارتباط مستقیم داره - فضای خصوصی شامل اتاق خوابها ، اتاق مطالعه وحمام وفضاهای دیگری می شه که مختص استفاده صاحبان ملک ودور از فضای پذیرایی مهمانان طراحی می شه و فضای نیمه خصوصی مثل آشپزخانه و که درعین نزدیک بودن به پذیرایی بهتره تا حد امکان دور ازدید مهمان باشه و به مهمانان خدمات دهی کنه و فضای عمومی مثل دستشویی ،پذیرایی ،پارکینگ وفضاهایی که هم مالکین وهم مهمانان از اونها استفاده می کنن امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم :a030:

خیلی خیلی خیلی مرسی...واقعا کمک بزرگی کردید:w16:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کلیه بخش ها رو گشتم اما متاسفانه پلانی با ویژگی زیر نتونستم پیدا کنم .ممنون میشم اگر کسی چنین چیزی داره در اختیارم قرار بده

ساختمان مسکونی با اسکلت فلزی 4 طبقه در زمین 325 مترمربعی که 60 درصدش باید مورد استفاده قرار بگیره که میشه 195 مترمربع .با تمام جزئیات

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

کلیه بخش ها رو گشتم اما متاسفانه پلانی با ویژگی زیر نتونستم پیدا کنم .ممنون میشم اگر کسی چنین چیزی داره در اختیارم قرار بده

ساختمان مسکونی با اسکلت فلزی 4 طبقه در زمین 325 مترمربعی که 60 درصدش باید مورد استفاده قرار بگیره که میشه 195 مترمربع .با تمام جزئیات

سلام

دوست عزیز چنین پلانی با تمام ویژگی هایی که فرمودین رو بعید میدونم یکجا بتونید توی یک نمونه پیدا کنید مگر اینکه خودتون ترسیم کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام ، دوستان من موصوع پایان نامم خانه مد و لباس هست، ی 5-6 موردی نمونه موردی پیدا کردن ولی استاد میگه 2-3 تاش خوب نیست :4564:

اگه کسی نمونه موردی از این موصوع میدونه اسمش هم بگه ممنون میییشم ازش، واقعا گیر هم نمونه م :4564:

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ، دوستان من موصوع پایان نامم خانه مد و لباس هست، ی 5-6 موردی نمونه موردی پیدا کردن ولی استاد میگه 2-3 تاش خوب نیست :4564:

اگه کسی نمونه موردی از این موصوع میدونه اسمش هم بگه ممنون میییشم ازش، واقعا گیر هم نمونه م :4564:

مرسی :icon_gol:

سلام موزه مد وای تینک در ژاپن anzas مجموعه پرادا در سئول مجموعه راه هنر پاراکس پارک فن آوری مد

لینک به دیدگاه
سلام موزه مد وای تینک در ژاپن anzas مجموعه پرادا در سئول مجموعه راه هنر پاراکس پارک فن آوری مد

اینا رو دارم ولی راضی نیست میگه فرانسه و امریکا تو این زمینه تو دنیا پیشتازه حتما باید نمونه هات از دو کشور هم باشن ... هر چی هم تو سایت های خارجی سرچ کردم چیز به درد بخوری پیدا نکردم

الان موندم چیکار کنم ؟؟!!!hanghead.gif

لینک به دیدگاه
اینا رو دارم ولی راضی نیست میگه فرانسه و امریکا تو این زمینه تو دنیا پیشتازه حتما باید نمونه هات از دو کشور هم باشن ... هر چی هم تو سایت های خارجی سرچ کردم چیز به درد بخوری پیدا نکردم

Givenchy

لینک به دیدگاه

Yoav Ickowicz

لینک به دیدگاه

Girl Fashion Area at Awesome Barbie Dolls Shanghai Store by Slade Architecture

منبع:http://www.hometrendesign.com/awesome-barbie-dolls-store-in-shanghai-by-slade-architecture/barbie-dool-collection-room-at-awesome-barbie-dolls-shanghai-store-by-slade-architecture

لینک به دیدگاه
Girl Fashion Area at Awesome Barbie Dolls Shanghai Store by Slade Architecture
منبع:http://www.hometrendesign.com/awesome-barbie-dolls-store-in-shanghai-by-slade-architecture/barbie-dool-collection-room-at-awesome-barbie-dolls-shanghai-store-by-slade-architecture

مرسییییییییییییییی خیلی لطف کردی اینا رو ندیده بودم :hapydancsmil:

مرسی مهندس:hapydancsmil::a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...