رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

با سلام....

برای پروپوزال دکتری تقاضای همکاری دارم.

پذیرش دکترا در رشته معماری, خارج از کشور گرفتم, ولی باید حتما یه پروپوزال از ایران ارسال کنم, خارج از کشور پروپوزالای ایرانو قبول نمیکنن و انجا باید تغییرش بدم. فقط برای تکمیل مدارک میخوام.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.شما میتونید در مورد برنامه هایسیس مهندسی شیمی اطلاعاتی به ما بدید

سلام

دوست عزیز این تاپیک مربوط به رشته معماری هستش، سوالتون رو میتونید توی این بخش مطرح کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان . با احجام مکعب و کره و هرم. و رنگهای زرد.ابی و قرمز.باید یه مفهومی رو با ماکت نشون بدم؟ تا حالا کسی درست کرده من لینکشو ببینم؟

لینک به دیدگاه
سلام.دوستان . با احجام مکعب و کره و هرم. و رنگهای زرد.ابی و قرمز.باید یه مفهومی رو با ماکت نشون بدم؟ تا حالا کسی درست کرده من لینکشو ببینم؟

ببین دوست عزیز در این زمینه ها هیچ وقت دنبال نمونه نباش چون ذهنت رو تحت شعاع قرار میده، خودت فکر کن ببین چی به ذهن خودت میرسه اونوقته که خلاقیت خودش رو نشون میده حالا برای شروع :

اینا احجام و رنگهای پایه و اصلی هستن، به نظرتون با مفاهیم اصلی چی به ذهن آدم میرسه؟!

لینک به دیدگاه

سلام ، دوستان کسی جزیئات اجرایی محوطه سازی و سایت پلان داره به من کمک کنه ؟:ws52:

جزیئات اجرایی فضاهایی که چمن اجرا میشه و سنگ فرش و آسفالت ...

ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببین دوست عزیز در این زمینه ها هیچ وقت دنبال نمونه نباش چون ذهنت رو تحت شعاع قرار میده، خودت فکر کن ببین چی به ذهن خودت میرسه اونوقته که خلاقیت خودش رو نشون میده حالا برای شروع :

اینا احجام و رنگهای پایه و اصلی هستن، به نظرتون با مفاهیم اصلی چی به ذهن آدم میرسه؟!

ممنونم. باوشه امیدوارم چیزی خوبی بتونم درست کنم. مثلا انسانیت . حالا باید یه جوری فکر کنم یه مفهومی باشه که بتونم خوب اونو به مخاطب بفهمونم.

لینک به دیدگاه
ممنونم. باوشه امیدوارم چیزی خوبی بتونم درست کنم. مثلا انسانیت . حالا باید یه جوری فکر کنم یه مفهومی باشه که بتونم خوب اونو به مخاطب بفهمونم.

دقیقا، حالا باید ببینید که هرکدوم از این احجام و رنگها مفهوم فلسفیشون چیه؟

لینک به دیدگاه
دقیقا، حالا باید ببینید که هرکدوم از این احجام و رنگها مفهوم فلسفیشون چیه؟

دایره یا همون کره و رنگ ابی نشانه حرکت و ارامش. مربع و رنگ قرمز هم سکون. مثلث و زرد هم که ستیز و تحرک .

یک سوال دیگه شیت بندی پرزانته یعنی ارائه کردن . و راندو کردن. ؟ و نباید درخت و از این حرفا به نما مثلا اضا ف کنیم؟ درسته؟

لینک به دیدگاه
دایره یا همون کره و رنگ ابی نشانه حرکت و ارامش. مربع و رنگ قرمز هم سکون. مثلث و زرد هم که ستیز و تحرک .

یک سوال دیگه شیت بندی پرزانته یعنی ارائه کردن . و راندو کردن. ؟ و نباید درخت و از این حرفا به نما مثلا اضا ف کنیم؟ درسته؟

نه مشکلی نداره میتونین اضافه کنین

لینک به دیدگاه
پس دقیقا شیت بندی پرزانته یعنی چی

یعنی معرفی طرح در یک شیت طوریکه اگر فرد معمار هم نباشه بتونه از طرح یه جورایی سر دربیاره، یعنی با کلیت کار آشنا بشه

لینک به دیدگاه
یعنی معرفی طرح در یک شیت طوریکه اگر فرد معمار هم نباشه بتونه از طرح یه جورایی سر دربیاره، یعنی با کلیت کار آشنا بشه

خیلی خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

فرق پلیت و بیس پلیت چیه؟ هر کدوم کجا استفاده میشن؟

طول انکر بولت چقدر و به چی بستگی داره؟

چطوری ستون های یک ساختمان رو متره کنیم؟

سلام

بیس پلیت یا همون صفحه ستون بین بتن فونداسیون و ستون قرار میگیره که معمولا مربع یا مستطیل شکلند.

انواع دیگه پلیت هست که برای تقویت ستون استفاده میشه نوع دیگه شون هست که در ناحیه جان پل های زنبوری استفاده میشه، یه تعداد دیگه برای اتصال بادبندها کاربرد دارند و توی اتصال تیر شمشیری پله ها هم دوباره از پلیت ها استفاده میشه، اتصالات گیردار، پلیت های نشیمن پل ها و ...

برای محاسبه طول انکر بولت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
کلیک کن

متره ستون های بتنی یا فلزی؟

لینک به دیدگاه
سلام

بیس پلیت یا همون صفحه ستون بین بتن فونداسیون و ستون قرار میگیره که معمولا مربع یا مستطیل شکلند.

انواع دیگه پلیت هست که برای تقویت ستون استفاده میشه نوع دیگه شون هست که در ناحیه جان پل های زنبوری استفاده میشه، یه تعداد دیگه برای اتصال بادبندها کاربرد دارند و توی اتصال تیر شمشیری پله ها هم دوباره از پلیت ها استفاده میشه، اتصالات گیردار، پلیت های نشیمن پل ها و ...

برای محاسبه طول انکر بولت

کلیک کن

متره ستون های بتنی یا فلزی؟

ستون فلزی.

تو همه ی پی ها باید خاموت وجود داشته باشه؟

من باید یه اسکلت و پی یه ساختمون فلزی رو متره کنم ولی دقیقا اجزا شو نمیدونم!

این شکل بیش پلیت و انکر بولت ساختمونمه. تو بیس پلیت یه پلیت دیگه مشخص کرده که نمیدونم چیه؟!

jmw34y585mqj1n0bl0dv.png

لینک به دیدگاه
ستون فلزی.

تو همه ی پی ها باید خاموت وجود داشته باشه؟

من باید یه اسکلت و پی یه ساختمون فلزی رو متره کنم ولی دقیقا اجزا شو نمیدونم!

این شکل بیش پلیت و انکر بولت ساختمونمه. تو بیس پلیت یه پلیت دیگه مشخص کرده که نمیدونم چیه؟!

بله اگر پی از نوع گسترده نباشه و شناژ داشته باشید خاموت هم لازمه

منظورتون کدوم صفحه اس دقیقا؟

لینک به دیدگاه
بله اگر پی از نوع گسترده نباشه و شناژ داشته باشید خاموت هم لازمه

منظورتون کدوم صفحه اس دقیقا؟

مرســــی بایت سایتی که معرفی کردین خیلی خوبه.

پی ش نواری ه . یعنی جز میلگردهای طولی و عرضی، خاموت هم هست؟ کجا؟

منظورتونو از صفحه متوجه نشدم.

تو این عکس دقت کنین میبینین که مشخصات یه پلیت دیگه رو داده. برا چی استفاده شده؟

این خطوطی که روی بیس پلیت کشیده چی هستن؟

kpc55lhcihceqn5muoc.jpg

لینک به دیدگاه
مرســــی بایت سایتی که معرفی کردین خیلی خوبه.

پی ش نواری ه . یعنی جز میلگردهای طولی و عرضی، خاموت هم هست؟ کجا؟

منظورتونو از صفحه متوجه نشدم.

تو این عکس دقت کنین میبینین که مشخصات یه پلیت دیگه رو داده. برا چی استفاده شده؟

این خطوطی که روی بیس پلیت کشیده چی هستن؟

خاموت همون میلگردهای عرضی هستش که با فاصله دور میلگرد های طولی پیچیده میشه

توی این عکس هم ستون از دوتا پروفیل Iاستفاده شده که یکیشون از یه طف یه نبشی بهش جوش شده اون یکی خط ها هم پلیت های عمودی هستن که به ستونها جوش شده مثلا مثل شکل زیر:

4isnlez1arm79zrrzww2.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...