رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سلام.

کسی نمونه تحلیل کتابخانه داخلی نداره؟ نیاز مبرم دارم. :sad0:

اینم بخون خوبه...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینم بخون خوبه...

مرسی عزیزم.:icon_gol::icon_gol:

ولی نمونه کتابخانه داخلی واسه پایان نامه یکی از دوستام لازم دارم. استاد بش گفته باید 4تا نمونه داخلی و 4 تا نمونه خارجی تو پایان نامه ات بذاری.

نمونه داخلی اصلا پیدا نکرده. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
مرسی عزیزم.:icon_gol::icon_gol:

ولی نمونه کتابخانه داخلی واسه پایان نامه یکی از دوستام لازم دارم. استاد بش گفته باید 4تا نمونه داخلی و 4 تا نمونه خارجی تو پایان نامه ات بذاری.

نمونه داخلی اصلا پیدا نکرده. :icon_pf (34):

سلام باتوجه به پلانش باید باشه ...ولی اینا رو ببینید شاید به کارتون اومد

home-office-library-furniture-as-home-library-design-ideas-with-lovable-decor-for-Home-Library-d.jpg

daegu3.jpg

3d-library-interior-design-library-interior-design-43564.jpg

لینک به دیدگاه
سلام .پلان فرهنگسرا کسی داره؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread141485.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread92090.html

دانلود پلان فرهنگسرا

( AutoCAD Drawing (.dwg

attachment.php?attachmentid=157614&d=1372813193

توضیحات : نقشه سالن همایش دارای پلان طبقات , نما و مقطع

paperclip.png تصاوير كوچک فايل ضمیمه

paperclip.png فايل ضميمه

• zip.gif
    (1.43 مگابايت, 1476 نمايش)

دانلود پلان مرکز فرهنگی در ترکیه...

( AutoCAD Drawing (.dwg

attachment.php?attachmentid=157845&d=1372896540

paperclip.png تصاوير كوچک فايل ضمیمه

paperclip.png فايل ضميمه

• zip.gif
    (2.20 مگابايت, 1532 نمايش)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان به کمک فوری احتیاج دارم:icon_pf (34)::icon_pf (34):

سرانه های مسجد میخام.:4564::4564:

اینکه چه تعدا سرویس بهداشتی داشته باشیم برای مساجد

و فضای سبز مسجدچقدر باشه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان به کمک فوری احتیاج دارم:icon_pf (34)::icon_pf (34):

سرانه های مسجد میخام.:4564::4564:

اینکه چه تعدا سرویس بهداشتی داشته باشیم برای مساجد

و فضای سبز مسجدچقدر باشه

سلام.

بفرمایید.

http://www.noandishaan.com/forums/thread146352.html

لینک به دیدگاه
دوستان .موضوع باغ فین کاشان کنفرانسشو برا درس انسان طبیعت معماری میخوام ارایه کنم. اگ مطلب خوبی دارید لطفا کمکم کنید. مرسی

سلام بفرمایید.

http://www.noandishaan.com/forums/thread51150.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread151974.html#post1581457

[h=2]باغ فین کاشان[/h]

باغ شاه یا باغ فین، عمارتی باستانی در کنار عمارت چشمه سلیمانیه واقع در فین کاشان استان اصفهان است. شهرت اصلی این باغ به خاطر قتل میرزا تقی خان امیرکبیر صدر اعظم ناصرالدین شاه قاجار در حمام فین در 20 دی 1230 هجری خورشیدی است.

بنای اولیه باغ فین به قبل از اسلام و با تمدن سیلک پیوند خورده. تمدن سیلک نیز پیوندی ناگسستنی با چشمه جوشانی دارد که در بالای باغ جاری است و به چشمه سلیمانیه معروف است. از زمانهای قدیم در پایین این چشمه باغی وجود داشته است که کمی پایین تر از باغ فعلی بوده و بر اثر زلزله ای که در سال 982 ه.ق روی داد باغ به کلی ویران شد و بعدها به دستور شاه عباس صفوی در سال 1000 ه.ق باغی در مکان فعلی که در حقیقت قسمتی از باغ قدیمی بود ساخته شد. از سال 1135 ه.ق بعد از حمله افاغنه آبادانی، باغ رو به رکود گرایید ولی با دستور کریم خان زند به خصوص با ساختن عمارتی که به نام خلوت کریم خانی در ضلع جنوبی باغ واقع است باغ فین رو به آبادانی گذاشت. ولی با زلزله معروف سال 1192 ه.ق باغ نیز آسیب کلی دید که پس از آن یعنی از سال 1200 ه.ق و با روی کار آمدن سلسله قاجار و با دستور مرمت فتحعلی شاه، باغ جانی دوباره گرفت، که ساختمان شتر گلوی فتحعلی شاهی در ضلع جنوب غربی باغ و حمام سلطنتی بزرگ که در مجاورت حمام اولیه ساخته شد از آثار آن می باشد. با آغاز مشروطیت به جهت وضع دفاعی بنای باغ، این مکان پناهگاه اشرار و یاغیان گشت و در مدت 14 سال، یاغیان مصالح و اشیای گرانبهای آن را به یغما بردند. از وقایع مهم تاریخی در این باغ، می توان به جشن تاجگذاری رسمی شاه اسماعیل صفوی و نیز قتل امیرکبیر در این باغ اشاره نمود. مجموعه باغ فین حدود 23000 مترمربع مساحت دارد که در بدو ورود به این مجموعه با ساختمان رفیع سردرب ورودی برخورد می کنیم. این قسمت از باغ در دوره صفویه بنا گذاشته شده. این بنا دارای دو طبقه است که طبقه تحتانی شامل هشتی و دالان ورودی به باغ با اتاقهای جانبی و طبقه فوقانی شامل سالن وسیع و زیبایی است که چشم انداز خوبی بر اطراف دارد. در اطراف باغ از جمله در طرفین سردرب، دیواری به ارتفاع 5 تا 6 متر و همچنین هفت برج دیده می شود. پس از ورود به باغ و گذشتن از خیابان مصفایی که در وسط آن نهر آب زیبایی که همیشه آب از فواره های فیروزه ای آن در فوران است و درختان سرو زیبایی که در دو طرف آن سر به فلک کشیده اند؛ اولین ساختمانی که جلب توجه می کند شتر گلوی عباسی است که به دستور شاه عباس بزرگ ساخته شده. درجلوی این بنا حوض وسیعی دیده می شود و در پشت این بنا نیز حوضچه ای قرار دارد که از کف آن آب فوران می کند، این بنا به گونه ای ساخته شده که از هر طرف باغ می توان به آن وارد شد. در میان این ساختمان نیز حوضچه ای است که آب چشمه با طرحی جالب (موسوم به شترگلو) در آن فوران می کند. برروی دیوارها و سقف این بنا آثار نقاشی دوره صفوی با تصاویری از شکارگاه و شاهزادگان می باشد، این ساختمان قبلا سه طبقه داشته و طبقه بالای آن به صورت کلاه فرنگی ساخته شده بوده. اندرونی کریمخانی و اتاق شاه نشین مجموعه مسکونی است که در جنوب باغ و در مغرب شترگلوی فتحعلی شاهی قرار دارد و در سال 1176 ه.ق به دستور کریم خان و به همت آقا سلیم آرانی حاکم وقت کاشان ساخته شده و شامل چند اتاق تودرتو و حیاط و باغچه ای کوچک است که گفته می شود امیرکبیر 40 روز در این ساختمان زندگی کرده است. در مقابل اتاق شاه نشین حوضچه زیبایی است که دارای منافذ متعدد و منظمی است که آب چشمه سلیمانیه فین به طرز جالبی در آن فوران می کند.

plan.jpg

fin-garden-06.jpg

fin-garden-7.jpg

fin-garden-10.jpg

fin-garden-11.jpg

fin-garden-12.JPG

fin-garden-09.jpg

fin-garden-14.jpg

fin-garden-19.jpg

fin-garden-17.jpg

fin-garden-16.jpg

fin-garden-18.jpg

fin-garden-04.jpg

fin-garden-02.jpg

لینک به دیدگاه

برای طراحی پمپ بنزین یه سری اطلاعات تو نویفرت هست اما برای ساختمان اداری سرانه میخام که چیزی پیدا نکردم

همچین سرانه ی استراحت گاه و تعمیگاه ها میخام

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام یه سوال داشتم

در طراحی آمفی تئاتر در 2 طرف طول آمفی تئاتر باید راهرو باشه و در داشته باشه یا میتونه فقط یک طرف باشه ؟ و عرض راهرو ها نباید از 5 متر کمتر باشه ایا؟

لینک به دیدگاه
سلام یه سوال داشتم

در طراحی آمفی تئاتر در 2 طرف طول آمفی تئاتر باید راهرو باشه و در داشته باشه یا میتونه فقط یک طرف باشه ؟ و عرض راهرو ها نباید از 5 متر کمتر باشه ایا؟

سلام

منظورت از راه رو همون فضای عبور کنار صندلیاست؟اگه آره..بله اصولا وسط صندلی میذارن کنار شبیه شیب برا حرکت و رفت و امد....اما نه اگر راه رو بیرون هست لزومی نداره از هر دو طرف راه رو باشه...در مورد در استاندارش اینه در از دو طرف باشه اما من طرح هایی دیدم که از یه طرف فقط در میذارن...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان..من میخوام کار پروژمو با اتوکد شیت بندی کنم. میشه لطفا اگر فایلی، فیلم آموزشی و.. دارید که کمکم کنه برم بذارید.

و یک سوال اینکه اگه یه پلان با مقیاس خطی دارم ازش خروجی عکس بگیرم، وقتی ببرم تو فضای دیگه مثل پاورپوینت مقیاسش تغییر میکنه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان..من میخوام کار پروژمو با اتوکد شیت بندی کنم. میشه لطفا اگر فایلی، فیلم آموزشی و.. دارید که کمکم کنه برم بذارید.

و یک سوال اینکه اگه یه پلان با مقیاس خطی دارم ازش خروجی عکس بگیرم، وقتی ببرم تو فضای دیگه مثل پاورپوینت مقیاسش تغییر میکنه؟؟

سلام این نگاه کنید

سوال دومتونم...نه مقیاس تغیری نمیکنه

:a030:

لینک به دیدگاه

سلام مهندسین گرامی

لطفا" کسی می تونه راهنمایی ام کنه

این عکس پلان من هست ... دهنه ی فاصله ی ستون هام 24 متر می باشد و آمفی تئاتر طبقه ی اول و فضای طبقه ی همکفم قسمت گالری می باشد .

حالا من با توجه به این نوع ساختار و این فاصله چه سازه ای می تونم روی ساختمان به کار ببرم ؟

مثلا سازه یوبوت یا سازه کوبیاکس می تونن چنین ساختاری رو با این بار به دهنه ی 24 متر تحمل کند ؟

لطفا" پیشنهاد و یا سازه ای دیگر اگر هست راهنمایی ام کنید ...

من باید تو دفاعیه ام توجیه کنم این مسائل رو !

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام مهندسین گرامی

لطفا" کسی می تونه راهنمایی ام کنه

این عکس پلان من هست ... دهنه ی فاصله ی ستون هام 24 متر می باشد و آمفی تئاتر طبقه ی اول و فضای طبقه ی همکفم قسمت گالری می باشد .

حالا من با توجه به این نوع ساختار و این فاصله چه سازه ای می تونم روی ساختمان به کار ببرم ؟

مثلا سازه یوبوت یا سازه کوبیاکس می تونن چنین ساختاری رو با این بار به دهنه ی 24 متر تحمل کند ؟

لطفا" پیشنهاد و یا سازه ای دیگر اگر هست راهنمایی ام کنید ...

من باید تو دفاعیه ام توجیه کنم این مسائل رو !

ممنون

سلام

آمفی تئاتر طبقه اول چیکا میکنه مهندس؟:w58:هیچ راهیی نداره بیاد پایین؟:ws52::whistle:

خود دهانه اگه بود کوبیاکس یا سازه فضاکار براحتی بارو تحمل میکرد اما وجود بار سنگین آمفی تئاتر کاروسخت میکنه.....

یه راهی که به ذهنم میرسه اینه....طبقه همکف ستون بذارید بارو اون تحمل کنه اما تو طبقه اول ستونارو حذف کنید....سازه رو هم کوبیاکس یا فضاکار بذارید

لینک به دیدگاه
سلام

آمفی تئاتر طبقه اول چیکا میکنه مهندس؟:w58:هیچ راهیی نداره بیاد پایین؟:ws52::whistle:

خود دهانه اگه بود کوبیاکس یا سازه فضاکار براحتی بارو تحمل میکرد اما وجود بار سنگین آمفی تئاتر کاروسخت میکنه.....

یه راهی که به ذهنم میرسه اینه....طبقه همکف ستون بذارید بارو اون تحمل کنه اما تو طبقه اول ستونارو حذف کنید....سازه رو هم کوبیاکس یا فضاکار بذارید

والا آمفی تئاتر رو در طبقه اول پیشنهادی ِ که استاد راهنمام داده بود الانم کارم خیلی مشکل شده !

یعنی ستون گذاری در همکف باشه و در طبقه ی اول حذف بشه ؟

تو ایران اینطور ستون گذاری اجرا میشه که من بخوام توجیه کنم !

یه نمونه موردی اجرا شده از این مورد دارین که من ببینمش ...

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...