رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینو چ جوری میشه دانلود کرد؟مشکل داره انگار

رو اون خط که انتهای متن نوشته شده و ابی هست باید کلیک کنید.:icon_gol::icon_redface:

no6d2ao6mbo7t14xzu.png

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان

کسی پروژه کامل برای طرح نهایی کارشناسی داره؟؟؟

ترجیحا مجتمع مسکونی یا تجاری یا خدماتی رفاهی بین راهی:icon_pf (34):

اینجا رو گشتین؟:icon_redface:

[h=2]پروژه ها و پایان نامه های معماری[/h]

در مورد هر کدومشون تیکه تیکه هست...:icon_redface:

مثلا نمونه اینجا

ضوابط اینجا(پست آخر واسه دانلود)

پلان اینحا

هر کدوم رو سرچ کنین هست یک چیزایی تو انجمن...

واسه تجاری

[h=1]پایان نامه مجتمع تجاری تفریحی[/h]

[h=1]پلان مجتمع تجاری و چند منظوره[/h]

لینک به دیدگاه
سلام راجب ساخت حجم با یونولیت ک مربوط ب خانه ریاضیات باشه میتونین کمک کنین بهم؟:a030:

سلام سارا جان...

من داشتم می گشتم ببینم این خانه ریاضیات منظورتون چی هست...

بعد در مورد ساخت ماکت به صورت مجازی چه طوری می تونم کمکتون کنم...

یکم باز می کنین منظورتون چی هست؟:icon_redface:

لینک به دیدگاه

سلام خانه ریاضیات یه جور حالت مدرسه ک کارگاه اوریگامی داره و چندتا کلاس ریاضی و اینا ،راجب ماکت هم مثلا عکس از ماکت های اتودی یا روند کار برای رسیدن ب یه حجم خوب چیه

لینک به دیدگاه
سلام خانه ریاضیات یه جور حالت مدرسه ک کارگاه اوریگامی داره و چندتا کلاس ریاضی و اینا ،راجب ماکت هم مثلا عکس از ماکت های اتودی یا روند کار برای رسیدن ب یه حجم خوب چیه ������������

اگه استادتون بهتون گفتن که اتود حجمی بزنین از موضوع طراحی تون...

من فک می کنم....یونولیت کلا ابزاری هست که نهایتش بشه تو اون ترکیب فرم ها رو نشون داد...

یعنی شما نشهایتان با برش دادن به حجم بتونین چند تیکه حجم رو با هم ترکیب کنین و شروع کنین با سُمباده زدن...

پروسه ها زیبایی در نمیان اگه نتونین خوب سمباده بزنین یا خوب ببرین...

این تصاویر بد زیر رو نگاه کنین گوشه دندونه دندونه شدن...

images?q=tbn:ANd9GcS3-ZbxR_pn0EUhs_nLR3PMlVAsuSI2QElA4I_mRCbsVgx7PE5p

images?q=tbn:ANd9GcSIsDj-8k1tZbOFWBkURrNEf6mk9LbeQ9StYNqswJLZGNlRPGtG

ولی با یونولیت اگه خو بشه سُمباده بزنین و برش های صاف در بیارن ترکیب های فرمی خوب در آورد...مخصوصا اگر رو یک مدول درست کنین...مدول یعنی مثلا رو یک طول و عرض مشخص..

یعنی مثلا همه ی مکعب هاتون طول و عرض و ارتفاشون...5 سانتی متر باشه...به نشانه مقایس یک به 100...مکعب ها در اندازه ی واقعی 5 متر در 5 متر در 5 متر باشن...

اینجوری شما از یک قاعده ی ریاضی هم الهام گرفتین...:w16:

یعنی ایده ی طراحی تون می شه یک شبکه یا مدول منظم..که با هم ترکیب شدن....

کلا این ایده شما هست که طرح اولیه ماکتتون رو شکل می ده...

و بعدش ابزار متناسب با اون رو می طلبه...

مواظب باشین...تو استفاده از چسب...هر چسبی برای یونولیت و فوم جواب نمی ده...حتما جسب آهو باشه...چسب های دیگه می خورن یونولیت و فوم رو...

حرف از فوم زدم...

فوم چون صفحه هست...بهتون اجازه ی می ده که بتونین مثلا برای ایده ی شبکه یا مدول اش استفاده کنین...

این تاپیک رو ببینین..در مورد استفاده از کاغذهای شطرنجی برای ایجاد یک تناسب در فرم هست...بعد قطعات برش داده شده رو ببینین...که فارسی بر شدن...هم رو چوب می شه در آورد....هم فوم...

کلیک کنید

فوم با تَلق(همینایی که با شیرازه برای درست کردن جزوه استفاده می کنیم) همنشینی خوبی دارن...مثلا اگر خواستی یک جاهایی از فرمتون شفاف باشه...می تتونین از تلق استفاه کنین...

ترکیب فرم ها با یونولیت (خوبی یونلیت و ترکیب هاش اینه که برای اتصالشون می تونی از سوزن ته گرد یا خلال پوب استفاده کنین تا امکان تغییر رو داشته باشین هر لحظه)...با فوم هم می تونین در بیارین.

0025.JPG

0022.JPG

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...
پرسپكتيو داخلي بيمارستان؟؟؟؟

داريد؟؟؟؟

:hanghead:

عطیه جام نظورتون چیه؟

منظورتون رندرهای داخلی از یک بیمارستان هست؟:icon_redface:

به سایت اتوود سر بزنین(

)

لیست پروزه های بچه ها هست اونجا....تو قسمت عنوان پروژه بخش درمانی بهداشتی رو انتخاب کنین....رندرهای داخلی متنوعی از پرسپکتیوهای داخلی می اد دستتون...(.نتونستین بهم بگین راهنمای تصویری بزارم...):w16:

اگه منظورتون عکاسی از داخل یک بیمارستان ساخته شده هست...باز بفرمایین که راهنمای تون کنم...:w16:

لینک به دیدگاه
عطیه جام نظورتون چیه؟

منظورتون رندرهای داخلی از یک بیمارستان هست؟:icon_redface:

به سایت اتوود سر بزنین(

)

لیست پروزه های بچه ها هست اونجا....تو قسمت عنوان پروژه بخش درمانی بهداشتی رو انتخاب کنین....رندرهای داخلی متنوعی از پرسپکتیوهای داخلی می اد دستتون...(.نتونستین بهم بگین راهنمای تصویری بزارم...):w16:

اگه منظورتون عکاسی از داخل یک بیمارستان ساخته شده هست...باز بفرمایین که راهنمای تون کنم...:w16:

سلام مهندس.

بله واسه شيت ميخوام.

كد باشه كه چه بهتر.

يكي دوتا فقط

اتود گشتم نبود آقا سام:(

عكاسي نه .ميخوام پلات بگيرم و راندو كنم.

ممنونم ازتون.

لینک به دیدگاه
سلام مهندس.

بله واسه شيت ميخوام.

كد باشه كه چه بهتر.

يكي دوتا فقط

اتود گشتم نبود آقا سام:(

عكاسي نه .ميخوام پلات بگيرم و راندو كنم.

ممنونم ازتون.

من چند فایل اسکچاپ از فضاهای کجزای داخلی بیمارستان داشتم...:w16:

براتون خروجی اتوکد گرفتم...

به تاپیکی که براتون لینکش رو قرار دادم مراجعه کنین..امیدوارم به دردتون بخوره...

حتما به نکته ای که اول تاپیک گفتم توجه کنین....ممکنه موقع باز کردن اون پیغام رو بده که مهم نیست...همون جور که راهنمایی کردم عمل کنین و استفاده کنین...

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

[h=1]دانلود فایل اتوکد پرسپکتیوهای داخلی بیمارستان[/h]

لینک به دیدگاه
من چند فایل اسکچاپ از فضاهای کجزای داخلی بیمارستان داشتم...:w16:

براتون خروجی اتوکد گرفتم...

به تاپیکی که براتون لینکش رو قرار دادم مراجعه کنین..امیدوارم به دردتون بخوره...

حتما به نکته ای که اول تاپیک گفتم توجه کنین....ممکنه موقع باز کردن اون پیغام رو بده که مهم نیست...همون جور که راهنمایی کردم عمل کنین و استفاده کنین...

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

دانلود فایل اتوکد پرسپکتیوهای داخلی بیمارستان

آقاااااا ساااااام

ممنوووووووونم

يه دنيا ممنونم مرسي.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

يه نما از جداره يه بازار تاريخي ميخوام...كد ،فايل تري دي ،عكس خوب ...كلا ميخام يه ايده خوب از جداره بازار باشه از نظر شما معمارا:ws37:

ممنون ميشم ياري برسونيد :w02:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

يه نما از جداره يه بازار تاريخي ميخوام...كد ،فايل تري دي ،عكس خوب ...كلا ميخام يه ايده خوب از جداره بازار باشه از نظر شما معمارا:ws37:

ممنون ميشم ياري برسونيد :w02:

سلام به روی ماهتون نسیم جان...(همون نسیم جان صداتون می کنم اگر مشکلی نیست که متداول تره)

من تا اونجا که گشتم...ما نقشه ی اتوکد تو تالار معماری از مجموعه ی گنج علی خان داریم که مینا خانوم زحمتش رو کشیدن...

نقشه های اتوکدی مجموعه گنجعلی خان کرمان

می دونین که مجموعه ی گنج علی خانه شامل مدرسه و بازار و حمام و آب انبار و ... می شه...

راسته ی بازارش..در دو بازو بازار مسگر هاست که ضراب خانه هم داره...و یک بازو که بازار بزرگ گنج علی خانه....

بعد قالب بازار های ما تو ایران یا دور چین هستن....یعنی چند تار راسته و بازو دور یک حیاط مرکزی مثه این مجموعه که می بنین...

یا یک راسته در امتداد میدان شهری هستن...یعنی محل گذر...

یعنی عموما یا تو یک حیاط مرکزی و در فضای ایوان ها مغازه ها قرار می گرن...

یا تو یک راسته سر پوشیده که نور از بعضی ها جاها(بیشتر چهارسوق ها که مکان کث یا تغییر مسیر بازار بودن) تو راهرو ها می زنه و دو طرف اون راه مغازه ها یا همون حجره ها هستن...مثلا از این نمونه بازار تبریز رو ببینین که البته وجه بیرونی داره ولی بیشتر داخل مطرح هست.

یا بهترین نمونه اش همون بازار تهران...

یا

که باز یک سردر داره و بیشترش تو راسته و در فضای بسته هست...

تو مورد دوم ما کمتر نما می بینیم...(منظورم بازارهای خطی در راستای راه هست)

مگه اینکه مقطع نما بزنیم..از داخل مجموعه نمای حجره ها رو ببینم...یا اینکه نهایتا نمای سر در بازار رو ببینیم...(در بیشتر موارد عرض م یکنم...خواصی هم هستن که یک روشون به یک گذر هست)

تو اون مدل حیاط مرکزی هست که ما می تونیم بگیم که یک جور نما وجود داره....که تو همین مجموعه ی گنج علی خان یک نمونه اش رو براتون اینجا لینکش رو قرار می دم...

از این دست بازار اصفهان که بخضی ش دور میدون شکل گرفته هم می شه گفت...

بد نیست این فایل رو دانلود کنید از این سایت و یک تورقی داشته باشین:

.

.

.

.

ما تو بازار نسیم جان...کلا اصلا در بیشتر نماهای عمومی که وجه بیرونی دارن (برون گرا هستن) ...چند عنصر اصلی داریم در معمار سنتی ایرانی...

1.ریتم!

دیدن که ایوان ها یا همون رواق ها در یک اندازه ی منظم چه تو مجموعه گنج علی خان چه تو بازرچه های سنتی اصفهان یا جاهای دیگه تکرار میشن...هم باعث می شن که فضای سایه خور ایجاد بشه و هم البته آسایش اقلیمی برای مردم ایجاد می کنه.

تو یک اندازه ی مشخص که این تکرار به ما ریتم می ده...

پس کلید وازه ی اول ریتم!

2.تعادل و تقارن

یا تقارن حداکثری دارن(یعنی آینه ای)...یا تقارن بخشی دارن...یعنی تو یک راسته...یک به سه...یا یک به چهار تقارن دارن...

در این موارد بیشتر دیگه می ریم به سمت تعادل...یعنی اجزا در یک تعادل نسبی از نظر بصری باشن حتی اگر عین به عین تقارن نداشته باشن...

مثه داشتن یک خال می مونه که یک گوشه ی صورت هست..یک گوشه ی دیگه نیست....

پس دومین کلید وازه شد تقارن و تعادل

3.ترکیب

عناصر نما کلا تو معماری ایرانی دارای یک همنشینی بی نظیر با هم هستن...

یعنی بیتشر مواقع ما از تناسبات طلایی در قالب تناسبات مستطیلی اتفاده می نیم..که نهایتا با فرم اقلیدسی هماهنگ با خودش که نیم دایره هست از فرم کلی دایره همنشینی داره....

می دونین که مستطیل با اجزای فرم های دایره ای مثلا نیم دایره و ربع دایره قابلیت همنشینی داره....با دایره قابلیت مجاورت! یعنی چی مجاورت؟ یعنی می تونیم یک دایره کامل رو داخل یم مربع پنهان کنیم..یا دورش فرم مون رو بچینیم...مثه همنشینی خوبی که تو فضاهای شهری پیش می اد..که دایره رو می ندازن وسط به عنوان میدان که همون درشت دانه ی با کیفیت فضای باز هست و فضاهای مربع ریزدانه رو تشکیل می دن دورش...با یک لایه ی دسترسی حرکتی...

4. مقیاس

مثلا اون عناصر ترکیب مستطیلی در مقیاس کلا از دور دیده می شن..نزدیک که می شین در یک مدول مشخص با مقیاس کوچیک تر ما تزئینات رو می بینیم...

این تفاوت مقیاس باعث می شه که هر ترکیب در مقیاس خودش به موقع دیده بشه وتداخل بصری و اختشاش نداشته باشن...

دیدن دیگه تزئینات شمسه و گوشواره و از این حرفا دیگه مستطیلی نیست...یعنی ما با تفاوت در مقیاس می تونیم ترکیب های ناهمگون رو هم در کنار هم قرار بدیم...

چند تا کلید وازه دیگه مثه توازن،سایه خوری در گذرهای با پیش امدگی و تو رفتگی و...هم هستن...

اگر خواستین مطالب بیشتر سرچ کنین...ترکیب این کلید وازه ها رو در مقاله ها و مطالب دنبال کنین: مثه ترکیب نما در معماری سنتی ایران، یا تقارن در نما معماری سنتی ایران، ویل موارد دیگه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...