رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

سلام به روی ماهتون نسیم جان...(همون نسیم جان صداتون می کنم اگر مشکلی نیست که متداول تره)

من تا اونجا که گشتم...ما نقشه ی اتوکد تو تالار معماری از مجموعه ی گنج علی خان داریم که مینا خانوم زحمتش رو کشیدن...

نقشه های اتوکدی مجموعه گنجعلی خان کرمان

می دونین که مجموعه ی گنج علی خانه شامل مدرسه و بازار و حمام و آب انبار و ... می شه...

راسته ی بازارش..در دو بازو بازار مسگر هاست که ضراب خانه هم داره...و یک بازو که بازار بزرگ گنج علی خانه....

بعد قالب بازار های ما تو ایران یا دور چین هستن....یعنی چند تار راسته و بازو دور یک حیاط مرکزی مثه این مجموعه که می بنین...

یا یک راسته در امتداد میدان شهری هستن...یعنی محل گذر...

یعنی عموما یا تو یک حیاط مرکزی و در فضای ایوان ها مغازه ها قرار می گرن...

یا تو یک راسته سر پوشیده که نور از بعضی ها جاها(بیشتر چهارسوق ها که مکان کث یا تغییر مسیر بازار بودن) تو راهرو ها می زنه و دو طرف اون راه مغازه ها یا همون حجره ها هستن...مثلا از این نمونه بازار تبریز رو ببینین که البته وجه بیرونی داره ولی بیشتر داخل مطرح هست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یا بهترین نمونه اش همون بازار تهران...

یا

که باز یک سردر داره و بیشترش تو راسته و در فضای بسته هست...

تو مورد دوم ما کمتر نما می بینیم...(منظورم بازارهای خطی در راستای راه هست)

مگه اینکه مقطع نما بزنیم..از داخل مجموعه نمای حجره ها رو ببینم...یا اینکه نهایتا نمای سر در بازار رو ببینیم...(در بیشتر موارد عرض م یکنم...خواصی هم هستن که یک روشون به یک گذر هست)

تو اون مدل حیاط مرکزی هست که ما می تونیم بگیم که یک جور نما وجود داره....که تو همین مجموعه ی گنج علی خان یک نمونه اش رو براتون اینجا لینکش رو قرار می دم...

از این دست بازار اصفهان که بخضی ش دور میدون شکل گرفته هم می شه گفت...

بد نیست این فایل رو دانلود کنید از این سایت و یک تورقی داشته باشین:

.

.

.

.

ما تو بازار نسیم جان...کلا اصلا در بیشتر نماهای عمومی که وجه بیرونی دارن (برون گرا هستن) ...چند عنصر اصلی داریم در معمار سنتی ایرانی...

1.ریتم!

دیدن که ایوان ها یا همون رواق ها در یک اندازه ی منظم چه تو مجموعه گنج علی خان چه تو بازرچه های سنتی اصفهان یا جاهای دیگه تکرار میشن...هم باعث می شن که فضای سایه خور ایجاد بشه و هم البته آسایش اقلیمی برای مردم ایجاد می کنه.

تو یک اندازه ی مشخص که این تکرار به ما ریتم می ده...

پس کلید وازه ی اول ریتم!

2.تعادل و تقارن

یا تقارن حداکثری دارن(یعنی آینه ای)...یا تقارن بخشی دارن...یعنی تو یک راسته...یک به سه...یا یک به چهار تقارن دارن...

در این موارد بیشتر دیگه می ریم به سمت تعادل...یعنی اجزا در یک تعادل نسبی از نظر بصری باشن حتی اگر عین به عین تقارن نداشته باشن...

مثه داشتن یک خال می مونه که یک گوشه ی صورت هست..یک گوشه ی دیگه نیست....

پس دومین کلید وازه شد تقارن و تعادل

3.ترکیب

عناصر نما کلا تو معماری ایرانی دارای یک همنشینی بی نظیر با هم هستن...

یعنی بیتشر مواقع ما از تناسبات طلایی در قالب تناسبات مستطیلی اتفاده می نیم..که نهایتا با فرم اقلیدسی هماهنگ با خودش که نیم دایره هست از فرم کلی دایره همنشینی داره....

می دونین که مستطیل با اجزای فرم های دایره ای مثلا نیم دایره و ربع دایره قابلیت همنشینی داره....با دایره قابلیت مجاورت! یعنی چی مجاورت؟ یعنی می تونیم یک دایره کامل رو داخل یم مربع پنهان کنیم..یا دورش فرم مون رو بچینیم...مثه همنشینی خوبی که تو فضاهای شهری پیش می اد..که دایره رو می ندازن وسط به عنوان میدان که همون درشت دانه ی با کیفیت فضای باز هست و فضاهای مربع ریزدانه رو تشکیل می دن دورش...با یک لایه ی دسترسی حرکتی...

4. مقیاس

مثلا اون عناصر ترکیب مستطیلی در مقیاس کلا از دور دیده می شن..نزدیک که می شین در یک مدول مشخص با مقیاس کوچیک تر ما تزئینات رو می بینیم...

این تفاوت مقیاس باعث می شه که هر ترکیب در مقیاس خودش به موقع دیده بشه وتداخل بصری و اختشاش نداشته باشن...

دیدن دیگه تزئینات شمسه و گوشواره و از این حرفا دیگه مستطیلی نیست...یعنی ما با تفاوت در مقیاس می تونیم ترکیب های ناهمگون رو هم در کنار هم قرار بدیم...

چند تا کلید وازه دیگه مثه توازن،سایه خوری در گذرهای با پیش امدگی و تو رفتگی و...هم هستن...

اگر خواستین مطالب بیشتر سرچ کنین...ترکیب این کلید وازه ها رو در مقاله ها و مطالب دنبال کنین: مثه ترکیب نما در معماری سنتی ایران، یا تقارن در نما معماری سنتی ایران، ویل موارد دیگه...

لطف داريد:icon_gol:...شما هر چي صدا كنيد قبوله

ممنونً مرسي مثل هميشه جامع و كامل:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام کسی هست؟

خسه نباااشین دوستان

طراحی ی قسمتی از فرهنگسراس ولی با موزه اینا فرق ناره من فقط شکل دایره ای و نما اینا میخوام ک اگه کار دایره ای دارین من تمرین کنم ی پلان دایره ای ماکت دایره ای ک خوب باشه لطفا خیلی احتیاج دارم پس فردا تحویل پروژمه لطفا

لینک به دیدگاه
سلام کسی هست؟

خسه نباااشین دوستان

طراحی ی قسمتی از فرهنگسراس ولی با موزه اینا فرق ناره من فقط شکل دایره ای و نما اینا میخوام ک اگه کار دایره ای دارین من تمرین کنم ی پلان دایره ای ماکت دایره ای ک خوب باشه لطفا خیلی احتیاج دارم پس فردا تحویل پروژمه لطفا

:sigh::4564:

سلام دوست خوبم...:icon_redface:

مجموعه ای رو عطیه ی عزیز در انجمن آپلود کردن که اتفاقا با موضوع فرهنگسرا هست...

به تا پیک زیر مراجعه کنین..امیدوارم کمکتون کنه..:icon_gol::icon_redface:

[h=1]دانلود پلان فرهنگسرا[/h]

لینک به دیدگاه
سلام دوست خوبم...:icon_redface:

مجموعه ای رو عطیه ی عزیز در انجمن آپلود کردن که اتفاقا با موضوع فرهنگسرا هست...

به تا پیک زیر مراجعه کنین..امیدوارم کمکتون کنه..:icon_gol::icon_redface:

دانلود پلان فرهنگسرا

سلام ممنونم خیلی ممنون ولی من فرم ی ماکت دایره ای میخواستم واسه همین فرهنگسرا:4564:

لینک به دیدگاه
سلام ممنونم خیلی ممنون ولی من فرم ی ماکت دایره ای میخواستم واسه همین فرهنگسرا:4564:

ببخشید...من اون بار هم که تاپیک رو تو گفتگوی آزاد استارت کرده بودین هم سر زدم به تاپیک...ولی دیدم نمیتونم کمکی کنم...

چون گفتین..نما و پلان....گفتم شاید این فایل کمکتون کنه...

ولی آخه از روی یک عکس بخواین ماکت درست کنین...روشی هست که من تا حالا باهاش مواجه نشدم...(مشکل از منه)

من همیشه یک پلان داشتم که شالکه ی فرم رو باهاش می ساختم..و یک نما که اگر جدا از فرم بود می اومد به عنوان جداره...یا اینکه جز سازه اصلی بود...

یعنی پرینت می گرفتم..رو چوب بالسا یا فوم در می آوردم....

چون کارام هم اغلب...(بگم همشون) مستطیلی یا خطوط شکسته بودن..پس راحت می تونستم در بیارم...

امیدوارم دوست دیگه ای بتونه کمکتون کنه...

نهایتا م یتونم بهتون پیشنهاد بکنم این دو تا تاپیک رو یک نگاهی بندازین شاید چیزی پیدا کنین که بتون کمک کنه...

ماکت ها

[h=3]نمونه کارای ماکت دانشگامون[/h]

[h=3]نمونه کار های دانشجویان خارج از ایران( ماکت، شیت بندی....)[/h]

لینک به دیدگاه
ببخشید...من اون بار هم که تاپیک رو تو گفتگوی آزاد استارت کرده بودین هم سر زدم به تاپیک...ولی دیدم نمیتونم کمکی کنم...

چون گفتین..نما و پلان....گفتم شاید این فایل کمکتون کنه...

ولی آخه از روی یک عکس بخواین ماکت درست کنین...روشی هست که من تا حالا باهاش مواجه نشدم...(مشکل از منه)

من همیشه یک پلان داشتم که شالکه ی فرم رو باهاش می ساختم..و یک نما که اگر جدا از فرم بود می اومد به عنوان جداره...یا اینکه جز سازه اصلی بود...

یعنی پرینت می گرفتم..رو چوب بالسا یا فوم در می آوردم....

چون کارام هم اغلب...(بگم همشون) مستطیلی یا خطوط شکسته بودن..پس راحت می تونستم در بیارم...

امیدوارم دوست دیگه ای بتونه کمکتون کنه...

نهایتا م یتونم بهتون پیشنهاد بکنم این دو تا تاپیک رو یک نگاهی بندازین شاید چیزی پیدا کنین که بتون کمک کنه...

ماکت ها

نمونه کارای ماکت دانشگامون

نمونه کار های دانشجویان خارج از ایران( ماکت، شیت بندی....)

ن کارای شما عالین شما ایده وقت دارین بدین من خیلی ضعیفم عقبم فرصت برا ایده دادن نیس ممنون از لطفتون:sigh:

لینک به دیدگاه
ن کارای شما عالین شما ایده وقت دارین بدین من خیلی ضعیفم عقبم فرصت برا ایده دادن نیس ممنون از لطفتون:sigh:

دوست خوبم باور بفرمایین این کار یک شب و دوشب نیست....

یک پروسه طراحی رو باید می گذروندین...

الان یک نمونه من به شما توضیح می دم...

مثلا اگر قسمت از فرهنگسرای من دایره ای بود..مخصوصا اگر قسمت فرهنگی...بود...یعنی فضای پشت نما فضاهایی مثه کتابخونه یا گالری ها و نمایشگاه ها بودن....من با الهام از طرحی که ملنیکوف واسه استودیو و محل زندگی ش طراحی کرده این مدل رو پیشنهاد می دادم...

البته نه اینکه من اینجوری کار کنم یا سلیقه ام باشه....این مدلی هست که حداقل اجرا شده....

این تصاویر رو از این پروزه ببینین...یک پرسپکتیو خارجی هست و یک پرسپکتیو داخلی(کلیک کنید روی تصویر 1 و 2)

حالا من با الهام از این پروژه به شما می گم

که اول محیطی که دایره تون داره و دیده می شه نماش رو اندازه بگیرین....

و طبق یک مدول مشحص به صورت مساوی تقسیمش کنین و اون بازشو های چند ضلعی رو درونش در بیارین...

می گم این یک پروسه است..به خاطر اینکه الان شما باید همینجوری جای پنجره ها رو رندوم دربیارین..ولی در حقیقت شما باید بدونین که این پنجره کجا در میاد!مثلا یک جا در نیاد که نباید پنجره باشه!

به عنوان مثال من یک محیط فرضی گرفتم که دایره ای قطرش 15 متر هست....

به صورت مساوی تقسیمش کردم...

(برای لود شدن تصاویر صبر کنین)

uko7na2kxykllq07vqgc.png

فایل کد این نما رو هم براتون می زارم برای راهنمایی در ضمیمه ی این پست.(آخر پست)

بعد می تونم این رو روی یک مقوا یا چوب بالسا با ضخامت کم پیاده کنم....

مقوا رو که می تونین یک تیکه در بیارین...

ولی چوب...اگر نتونستی روی یک لایه ی واحد دربیارین..مجبورین تیکه تیکه اش کنین...

اگه رو چوب بالسا کار م یکنن...می تونین تیکه تیکه برش بدین و درست کنین و کنار هم بزارین...عین قطعات یک پازل

اینجوری باید فارسی بُر کنم گوشه ها رو و بهم متصل کنم تا یک دست بشه....

اینجوری که نشنون می دم...

li27syx7xhzrdo7ergm9.png

در مرحله بعد می تونین یک قطعه تلق هم به اندازه ی قطه نماتون ببرین تا پشتش بچسبونین و اینجوری جای پنجره هاتون شیشه پشتش حس میشه...

brtr7enbytb4vgo2jxr7.png

و حالا قرار بدین در محیط دایره...

vnh6i304dgs71brm3spt.png

نتیجه می شه این

5r5og7a16y52t444sxs2.png

این مدل طراحی...این مدل ماکت سازی رو می طلبه...هر مدل دیگه شاید مدل ماکت سازی متفاوتی داشته باشه...

باور بفرمایین من دیگه بیشتر از این نمی تونم راهنمایی کنم...:icon_gol::icon_redface:

فایل کد پایین همین پست

لینک به دیدگاه
دوست خوبم باور بفرمایین این کار یک شب و دوشب نیست....

یک پروسه طراحی رو باید می گذروندین...

الان یک نمونه من به شما توضیح می دم...

مثلا اگر قسمت از فرهنگسرای من دایره ای بود..مخصوصا اگر قسمت فرهنگی...بود...یعنی فضای پشت نما فضاهایی مثه کتابخونه یا گالری ها و نمایشگاه ها بودن....من با الهام از طرحی که ملنیکوف واسه استودیو و محل زندگی ش طراحی کرده این مدل رو پیشنهاد می دادم...

البته نه اینکه من اینجوری کار کنم یا سلیقه ام باشه....این مدلی هست که حداقل اجرا شده....

این تصاویر رو از این پروزه ببینین...یک پرسپکتیو خارجی هست و یک پرسپکتیو داخلی(کلیک کنید روی تصویر 1 و 2)

حالا من با الهام از این پروژه به شما می گم

که اول محیطی که دایره تون داره و دیده می شه نماش رو اندازه بگیرین....

و طبق یک مدول مشحص به صورت مساوی تقسیمش کنین و اون بازشو های چند ضلعی رو درونش در بیارین...

می گم این یک پروسه است..به خاطر اینکه الان شما باید همینجوری جای پنجره ها رو رندوم دربیارین..ولی در حقیقت شما باید بدونین که این پنجره کجا در میاد!مثلا یک جا در نیاد که نباید پنجره باشه!

به عنوان مثال من یک محیط فرضی گرفتم که دایره ای قطرش 15 متر هست....

به صورت مساوی تقسیمش کردم...

(برای لود شدن تصاویر صبر کنین)

uko7na2kxykllq07vqgc.png

فایل کد این نما رو هم براتون می زارم برای راهنمایی در ضمیمه ی این پست.(آخر پست)

بعد می تونم این رو روی یک مقوا یا چوب بالسا با ضخامت کم پیاده کنم....

مقوا رو که می تونین یک تیکه در بیارین...

ولی چوب...اگر نتونستی روی یک لایه ی واحد دربیارین..مجبورین تیکه تیکه اش کنین...

اگه رو چوب بالسا کار م یکنن...می تونین تیکه تیکه برش بدین و درست کنین و کنار هم بزارین...عین قطعات یک پازل

اینجوری باید فارسی بُر کنم گوشه ها رو و بهم متصل کنم تا یک دست بشه....

اینجوری که نشنون می دم...

li27syx7xhzrdo7ergm9.png

در مرحله بعد می تونین یک قطعه تلق هم به اندازه ی قطه نماتون ببرین تا پشتش بچسبونین و اینجوری جای پنجره هاتون شیشه پشتش حس میشه...

brtr7enbytb4vgo2jxr7.png

و حالا قرار بدین در محیط دایره...

vnh6i304dgs71brm3spt.png

نتیجه می شه این

5r5og7a16y52t444sxs2.png

این مدل طراحی...این مدل ماکت سازی رو می طلبه...هر مدل دیگه شاید مدل ماکت سازی متفاوتی داشته باشه...

باور بفرمایین من دیگه بیشتر از این نمی تونم راهنمایی کنم...:icon_gol::icon_redface:

فایل کد پایین همین پست

وای اینهمه توضیح دادین منظورم این بود ک شما بلدین و برا کارای خودتون ب راحتی میتونین ایده بدین مث شخصا من خنگ نیسین :w58: مممممممممممممننونم:ws52:

فقط اینکه کسی کلن کار مربعی مستطیلی کار کرذه فضا و تقسیم بندی داخلی رو داره یا نمونه ماکت یا هرچیزی ک بتونم ایده بگیرم یکمی کارمم جلو بره خوبه ممنون میشم اگه کسی داشت

لینک به دیدگاه

دوست خوبم...مقیاس کار درست نیست....هیچ اتوکد پایین مقیاس 0.0007 رو قبول نمی کرد....

من مقیاس رو بردم رو مقیاس عادی و بعد هچ زدم و آوردم رو مقیاسی که از اول بود...

ولی توجه کنین....الان هچ هست...فایل رو که باز کردین...ممکنه با این مواجه بشین که باز هچ رنگی دیده میشه...و آجر نباشه...

کل کار رو باهم به یک سمتی حرکت بدین..هچ نمودار میشه...

در ضمیمه ی پست دانلود کینن..:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

دوباره اون کارهایی که گفتم رو انجام بدین...

بلوک نکنین کار رو...

از ضمیمه دانلود کنین:icon_redface:

لینک به دیدگاه
ورژن جدید اسکچاپ64بیتی میخوام یا پلاگین رسم سطوح پیچیده برای اسکچاپ8 خیلی لازم دارم لطفا کمکم کنید:ws44::ws44:

پلاگین رسم سطوح پیچیده اینجا هست:

https://www.noandishaan.com/forums/thread130561.html

آخرین نسخه 64 بیتی اسکچاپم از لینک زیر می تونی دانلود کنی:

لینک به دیدگاه

سلام کسی پرسپکتیو داخلی داره از آ»فی تئاتر یا قسمت های اداری یا ابدارخونه یا کلاسای موسیقی یا نمایشگاه گالری اینا یا هرچیزی ک ربطی ب قسمت های موزه و فرهنگسرا بکنه پرسپکتی داخلی ک فرقی نمیکنه لطفا اگه دارین یا اتوکدی یا دستی یا هرجوری ک داشتین لطفا ممممنون میشششششششششششششششششششششم

لینک به دیدگاه
سلام کسی پرسپکتیو داخلی داره از آ»فی تئاتر یا قسمت های اداری یا ابدارخونه یا کلاسای موسیقی یا نمایشگاه گالری اینا یا هرچیزی ک ربطی ب قسمت های موزه و فرهنگسرا بکنه پرسپکتی داخلی ک فرقی نمیکنه لطفا اگه دارین یا اتوکدی یا دستی یا هرجوری ک داشتین لطفا ممممنون میشششششششششششششششششششششم

سلام به روی ماه شما..فرق که میکنه...بالاخره هر اتفاقی که تو پلان طراحی کردین تو سه بعدی های داخلی تاثیر می زاره...

مثلا شما شاید یک فضای اداری 20 متر مربع طراحی کردین...سه بعدی هایی که دوستان براتون قرار بدن اینجا قفضای 40 متر مربع...خوب ممکنه استادتون بگه این با پلانتون نمی خونه...:icon_redface:

این تصاویر که براتون قرار میدم حداقل مربوط به تمرین های من برای حدود 8 سال قبل می شه...

ولی حداقل همشون در یک حد و اندازه ان...یعنی اینجوری نیست که مشخص بشه...هر کدوم مربوط به یک پروژه جداگانه هستن..متریال هاشون شبیه همه...

نور دهی هاشون شبیه همه....مقیاسشون شبیه همه به جز آمفی تئاتر البته....:w16:

رندرهای متوسطی هستن...چون اون زمان آماتور بودم...

اگر به دردتون خورد استفاده کنین...

فضای مطالعه و کتابخانه

4mxoj5w8lmptkq7qwkrx.jpg

brgmgudk5isd9f25n2pe.jpg

سمعی بصری

djdv6tw1jw5kb0qkfevh.jpg

کلاس

zwrtlmfi69ysbrahpm.jpg

کلاس موسیقی

rjeccaecqswnorf9a5k.jpg

کلاس کارگاهی

9nsz9fo9fhtrotfgahdn.jpg

اتاق مدیریت

31ek9owkxmrpzh5fet.jpg

23of6to7tdggzksbvo3.jpg

نمایشگاه عکس

du1eg72mhm43p3tt05e7.jpg

آمفی تئاتر

owoi6zcr359czt28jj0q.jpg

لینک به دیدگاه

اینا رو تو چ نرم افزاری گذاشتین که در اومده اینجوری اسکچاپ؟ من اتوکد این دو سه روز یه چیزایی یاد گرفتم پلانمو اتوکدی کردم چجوری اینجوری اسکچاپش کنم سخته وقتگیره؟:4564::4564::4564:

لینک به دیدگاه
سلام به روی ماه شما..فرق که میکنه...بالاخره هر اتفاقی که تو پلان طراحی کردین تو سه بعدی های داخلی تاثیر می زاره...

مثلا شما شاید یک فضای اداری 20 متر مربع طراحی کردین...سه بعدی هایی که دوستان براتون قرار بدن اینجا قفضای 40 متر مربع...خوب ممکنه استادتون بگه این با پلانتون نمی خونه...:icon_redface:

این تصاویر که براتون قرار میدم حداقل مربوط به تمرین های من برای حدود 8 سال قبل می شه...

ولی حداقل همشون در یک حد و اندازه ان...یعنی اینجوری نیست که مشخص بشه...هر کدوم مربوط به یک پروژه جداگانه هستن..متریال هاشون شبیه همه...

نور دهی هاشون شبیه همه....مقیاسشون شبیه همه به جز آمفی تئاتر البته....:w16:

رندرهای متوسطی هستن...چون اون زمان آماتور بودم...

اگر به دردتون خورد استفاده کنین...

فضای مطالعه و کتابخانه

4mxoj5w8lmptkq7qwkrx.jpg

brgmgudk5isd9f25n2pe.jpg

سمعی بصری

djdv6tw1jw5kb0qkfevh.jpg

کلاس

zwrtlmfi69ysbrahpm.jpg

کلاس موسیقی

rjeccaecqswnorf9a5k.jpg

کلاس کارگاهی

9nsz9fo9fhtrotfgahdn.jpg

اتاق مدیریت

31ek9owkxmrpzh5fet.jpg

23of6to7tdggzksbvo3.jpg

نمایشگاه عکس

du1eg72mhm43p3tt05e7.jpg

آمفی تئاتر

owoi6zcr359czt28jj0q.jpg

الان من اینا رو اماده ببرم هیچی نمیگه نمیگه از کجا اوردم ایا؟ شما خیلی مهربوننیننن ممممممنونننم ک زود جواب سوالا رو میدین.

من الان اتوکد بلد نبودم تو معماری یکم بیشتر از یکم ضعیفم ولی الان چسبیدم ب مهماری اتوکدو دو سه روزه دستورای اصلیشو رفتم یادگرفتم و پلان پانترم تحویلمو کشیدم با مبلمان داخلی .الان این برنامه ای ک شما استفاده کردین اسکچاپه؟؟؟؟ یادگیریش سخته ؟ من الان اینایی ک فرستادین رو برم کپی پلات بگیرم نمیفهمه کار اماده هس؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
الان من اینا رو اماده ببرم هیچی نمیگه نمیگه از کجا اوردم ایا؟ شما خیلی مهربوننیننن ممممممنونننم ک زود جواب سوالا رو میدین.

من الان اتوکد بلد نبودم تو معماری یکم بیشتر از یکم ضعیفم ولی الان چسبیدم ب مهماری اتوکدو دو سه روزه دستورای اصلیشو رفتم یادگرفتم و پلان پانترم تحویلمو کشیدم با مبلمان داخلی .الان این برنامه ای ک شما استفاده کردین اسکچاپه؟؟؟؟ یادگیریش سخته ؟ من الان اینایی ک فرستادین رو برم کپی پلات بگیرم نمیفهمه کار اماده هس؟؟؟؟

من همون اول عرض کردم خدمتتون...:icon_redface:

شما به درخواستتون یک نگاه کنین:icon_redface:

گفتین سه بُعدی می خوام...

من اولا بهتون توضیح دادم که نمی شه همینجوری از هر جا سه بعدی گرفت و چسبوند به شیت...چون خوب سه بعدی ها به طرح نمی خوره...:w16:

ولی چون درخواست کرده بودین..من با توجه به تجربه...اون سه بعدی های متوسط رو به ضعبف رو قرار دادم..که اگر بر فرض استفاده کردین..حداقل استاد حس کنه اینا همشون از یک جنس هستن و زیاد پیشرفته هم نیستن....

من تو جواب هم شفاف عرض کردم..حق انتخاب رو به خودتون دادم...:w16:

این تصاویر خروجی رندر از نرم افزار اسکچاپ هست...

نرم افزار خوبی برای کسانی هست ترم های اولیه معماری رو می گذرونن...

.

.

.

اگر جور دیگه می تونم کمک کنم...مطرح کنین.

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

:ws52::ws52::ws52::ws52::ws52:

من همون اول عرض کردم خدمتتون...:icon_redface:

شما به درخواستتون یک نگاه کنین:icon_redface:

گفتین سه بُعدی می خوام...

من اولا بهتون توضیح دادم که نمی شه همینجوری از هر جا سه بعدی گرفت و چسبوند به شیت...چون خوب سه بعدی ها به طرح نمی خوره...:w16:

ولی چون درخواست کرده بودین..من با توجه به تجربه...اون سه بعدی های متوسط رو به ضعبف رو قرار دادم..که اگر بر فرض استفاده کردین..حداقل استاد حس کنه اینا همشون از یک جنس هستن و زیاد پیشرفته هم نیستن....

من تو جواب هم شفاف عرض کردم..حق انتخاب رو به خودتون دادم...:w16:

این تصاویر خروجی رندر از نرم افزار اسکچاپ هست...

نرم افزار خوبی برای کسانی هست ترم های اولیه معماری رو می گذرونن...

.

.

.

اگر جور دیگه می تونم کمک کنم...مطرح کنین.

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

:ws52:بله همون اول فهمیدم منظورتونو . میگم اگه اینا رو بچسبونم ب شیت استاد یهو حس نکنه همین بله متریالاشم شبیه بود.اوکی ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...