رفتن به مطلب
D.yates

گالری شخصی بخش طراحی و البته خودم : دی

پست های پیشنهاد شده

این بخش فقط یک گالری هستش و دوست داشتم همونطور که گاهی میام و مطالب چند سال پیش رو میخونم یک گالری هم از فعالیتهای مختلف بذارم تا بعدا اینا هم یادگاری باشه

دیگه دسته بندی و بخش بندی نیمکنم گالریه دیگه و تو هر حوزه ای وارد شدم یک یادگاری ازش میذارم ...از سرگرمی های روزانه ، آزمایشگاه شخصیم تو کارخونه پدرم و اولین پایلوتو پلتفرمی که ده سال پیش ساختم و هنوزم دکوری مونده تا هر جا هی چی هوا کردم دیگه ....

عکس ها رو اینجا میذارم و فیلم ها رو نمیدونم چرا تو انجمن آپلود میکنم دانلود نمیشه و منم جای دیگه میذارم ...همه موبایلیه ...

یادگاری از Hamid Levrone

مرداد 98

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چند سال پیش وقتی طی یک آزمایش و شوخی با گاز هیدروژن دچار حادثه شدم و ...ترکیدم رفت .....هفت هشت سال پیش و دورانی که کلم بوی قرمه سبزی میداد ...

10171673_265651283607675_1847919446512061783_n.jpg

10271475_307533176086152_3980535248690955500_n.jpg

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

فرمت ناز از کاتالیست هایی که میزدم ، کاتالیست و طراحی هایی که با پینت میکردم و کسی هم جز خودم ازش سر در نمیاورد ....یادش بخیر

کاتالیست و نقشه مربوط به واحد جی تی ال و تبدیل گاز طبیعی به هیدروکربن های بنزینی و دیزلی و.......با راکتور فیکس بد یا به قولی همون بستر ثابت ...

این کاتالیست آهنه و فکر کنم از کبالت هم عکس دارم پیدا کنم میذارم

هنوزم کسی تو کارخونه برای مصرف شخصی بنزین رو از پمپ بنزین نخریده.... این پایلوت هنوزم اون گوشه در شهرک صنعتی عباس آباد روشن میشه گاهی و یک تانکر رو پر میکنه ...

۲۰۱۷۰۶۰۸_۲۳۵۸۰۰.jpg

ویرایش شده در توسط D.yates

لینک به ارسال

عکس های دسکتاپم ..ویندوز دوست داشتنی اکس پی که هنوزم ازش استفاده میکنم

210.JPG

221.JPG

3030.JPG

لینک به ارسال

ترکیدن کویل و بوته کوره اینداکشن .........چه دهنی ازم سرویس شد ...... یک تن مذاب ترکید و یک ملاقه خورد تو دستم ....

این از اون یادگاری های دردناک بود که نمیدونم چرا تو اون حالت به جای پانسمان انگار بچه رو کهنه پیچ کردم و با اینکه طرفمون داشت از ترس سکته میکرد میخندیدم ، اینقدر خندیدمو شرو ور گفتم همشون خندشون گرفته بود ..عین لوله آفتابه خونریزی میکرد ....کوره در حال ذوب نیکل بود فکر کنم درست یادم نیست و دلیل انفجارش هم خطای غیر عمد انسانی بود ....

۲۰۱۷۰۱۳۰_۱۷۵۷۳۵.JPG

لینک به ارسال

وقتی وارد بحث فلزات شدم و تقریبا کار پتروشیمی و سنتز رو کنار گذاشته بودم با انواع و اقسام مزخرفات در حوزه اکتشاف و معادن رو به رو شدم اما دو تا اکتشاف خودم داشتم و به سبک رفتار های شیمیایی منطقه هم داشتم و بهشون رسیدم که وقتی تو وزارت صنایع گفتم این بخش و لوکیشن دادم همه خندیدن و خیلی هم راحت پروانه و مجوز دادن چون از نظر اون عزیزان کلا تو آفساید بودم و خارج از رگه های نقشه و محدوده داشتم فر میخوردم ....میگفتن رگه مس مثلا دختر از ارومیه میاد و از مرکزی رد میشه و ............یهو از اوشکول آباد شرق میزنه بیرون و از کشور خارج میشه یا رگه فلان و........بعد ما یهو رفتیم یک جای پرتو گفتیم میخوام برم پایین ، تا هم میگفتم سلام میگفتن ژئوفیزیک ....میخواستم با اون پوشه بزنم تو سرشون ولی آخر محدوده ها رو گرفتم و هر مزخرفی هم دستم اومد نوشتم ....هیچوقت هم کارشناش صنایع نیومد و همینجوری هم مثل قیف و مخروطی حفاری میکردم و کلا هم کاری باهام نداشتن میگفتن این دیوونس ...ولی تو 30 متری به اصل جنس رسیدم و الان خیلی تلاش میکنن از دستم این معدن رو در بیارن ....

اولین چیزی که در دنیای فلزات کشف کردم یک معدن گالن بود در حد بنز ....سرب و نقره وحشتناک و اگر هلدینگ نمیشدیم تا الان هم معدنو گرفته بودن هم دهنمون رو سرویس میکردن 😂 از معدن هم فیلم میذارم و توش نفس کشیدن واقعا سخته 

بیست کیلومتری جنوب شرق تهران و بیخ گوش ....

این معدن نه آنالیز رسمی داره نه هیچی و همینجوری الکی الکی از دستمون در رفت :=))

20160303_234957.JPG

لینک به ارسال

یک روش رو پتنت و به نام خودم ثبت کردم برای استخراج طلا که با کمک یک پلیمریزاسیون گرما زا طلا چیپس و از خاک به صورت زنده و احیا شده بالا میاد ...این کار ترکیبی از شیمی ، مهندسی پلیمر و .........بود که در کنار هم گذاشتم و ازش این فرآیند خلق کردم و درجا هم ثبتش کردم .....یک پلیمریزاسیون شدید ایجاد میشه و در نهایت مونومر به شکل یک ژل در میاد و به جای اینکه فلز بره کف فلز رو پس میزنه بالا و خودش با خاک متورم میشه ....حدود 500 برابر وزن خودش مایعات کاتیونی و آنیونی رو میتونه جذب و متورم بشه و گاز هیدروژن آزد کنه ...سلکتیو فلز هدف رو پس میزنه و بقیه رو جمع و متورم میشه ....اگر دوز بالا باشه به شکل ژل سنگین مثل ژل موی سر و اگر کم باشه شبیه به ژل روغنی میشه ....به سیلیس به شدت حمله میکنه ، به گوگرد وحشیانه حمله میکنه و.......دوسش دارم مثل بچمه چون خودم ساختمش و فرآیند اول استخراجام اینه ....تن روس ها رو زیاد با این لرزوندم :=)) یک بخش کوچکی فیلم و چند عکس ....

محتوای مخفی

برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

۲۰۱۹۰۶۲۴_۲۱۲۱۱۰.jpg

۲۰۱۹۰۶۲۴_۲۱۴۳۱۳.jpg

۲۰۱۹۰۶۲۴_۲۱۲۱۰۶.jpg

لینک به ارسال

یک خونه دارم توش آدم وحشت میکنه ، تو این خونه هیچ نوع لوازم لوکسی پیدا نمیشه و برعکس توش پر از ادوات و تجهیزاته ....هر چی تو عباس آباد هست یک کوچیکش هم تو خونه گذاشتم ....چندین راکتور فشار بالا ، تعداد زیادی سیلندر گاز از متان ، هیدروژن و.......... بیست لیتری هایی که بیخ دیوار چیدم و ترکیبات شیمیایی توشه و در نهایت کوره های القایی ، قوس الکتریکی و برقی که از برقی ها برای تشویه استفاده میکنم هر چند گاهی هم به صورت فلودایز تشویه میکنم  ...

این فیم هم یکی از سرگرمی های خونمه که مجبور شدم کیفیت فیلمو از اچ دی به گند بکشونم تا حجمش از چند صد مگ به سه چهار مگ برسه ...

محتوای مخفی

از ریختن طلا تو ریژه بدم میاد ولی این بیشتر برای دکور و خونه بود ....

۲۰۱۹۰۴۱۵_۱۷۲۶۲۷.jpg

لینک به ارسال

مادر جان

صدای انکر الاصوات و بسیار ترسناک که حال آدمو خوب میکنه .......کوره های قوس الکتریکی دمای بالا و خرکی که جون میده باهاش رنیومی ،  تنگستنی چیزی رو مثل کره ذوب کنی ...کوچیکشم خونهدارم و باهاش رودیوم ، روتیمیوم ذوب میکنم

صدای صاعقه های گوش خراش میده آدم تنش میلرزه .... کیفیت فیلم های گوشی رو آوردم پایین حجمش کم بشه و حال نمیده

محتوای مخفی

لینک به ارسال

کوره القایی که علاقه خاصی به این نوع کوره دارم ....

کوره القایی تا 1700 درجه در دسترس و ظرفیت 20 تن در ساعت ...

photo_2019-08-14_04-56-06 (4).jpg

photo_2019-08-14_04-56-09.jpg

photo_2019-08-14_04-56-09 (2).jpg

photo_2019-08-14_04-56-06 (2).jpg

لینک به ارسال

محتوای مخفی

موتورهای پر قدرت و زیبا

لینک به ارسال