رفتن به مطلب
MOHAJER_111

طریقه حل کردن کارباپول در اب

پست های پیشنهاد شده

سلام چگونه کارباپول رو در اب حل کنیم که کاملا در اب حل بشه و ناخالصی نداشته باشه که ژل بدست امده کاملا شفاف باشه  ممنون میشم جواب بدید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست من ، کربومر 940 یا کاربوپل ، یا آکوپک یا بیوپل یا کربوژل و..........به سادگی در آب حل میشه اما وقتی حل بشه متورم و ژل نمیشه

کربوپل یک سوپر جاذب آنیونی و کاتیونیه که همینجوری خیس بخوره تو آب و محلولهای آنیونی مثل الکلها به راحتی حل میشه و اگر قرار باشه فرآیند انحلال سریع باشه یک میکسر ده دقیقه ای این ترکیب رو حل میکنه و لیز میشه آب ولی برای اینکه متورم بشه باید پ هاش کارباپول خنثی بشه .....

کربوپول کمی پ هاش اسیدی داره و به همین دلیل هم میتونه در محیط های الکلی کار کنه

هر شرکتی هم اینو با یک کیفیت میسازه اما من چند مثال رو میزنم

اگر آکوپک داری برای هر 600 کیلو آب یک کیلو دویست گرم کارباپول داخل آب با یک میکسر مایعات غلیظ (تو صنایع رنگو رزین استفاده میشه این میکسر ها ) ده دقیقعه ای باز و حل میشه و بعد از حل شدن کامل آهسته آهسته پ هاش رو با تری اتانول آمین خنثی کن ، وقتی تری اتانول آمین رو میزنی به میکسر در حال چرخش یهو اون مایع لیز متورم و ژل میشه و وقتی ژل کامل تشکیل شد تری اتانول آمین رو قطع کن وگرنه زیادی بزنی پ هاش آلکالین میشه و ژل میبره مثل پنبه میشه ..

برای بیوپلهای اسپانیایی 1 کیلو برای هر 600 کیلو آبه

کربو ژل در واقع یک برند تقلبیه و همون آکوپک رو برچسبشو میکنن و یک برچسب جعلی میزنن

من این پلیمر رو یازده سال پیش میساختم برای کاربردهای پزشکی ، هم 940 هم 980 ....برای فروش نمیساختم برای یکی از بزرگترین شرکتهای داروسازی ایران عزیزمون میساختم ....

پودر سفید کرکی ....

این ترکیب به شدت به یونهای فلزی و کلر حساسه ، نمک معمولی هم منهدمش میکنه

تنها چیزی که نساختم خشتک بروسلی بوده همه چیو امتحان کردم ....خود برند لوبریزول و اسم اختصاصی کربوپول از همه آشفال تر بود و بهترین فرم و عملکردو بیوپول های اسپانیایی داشتن که نمیدونم اینا هنوزم هست یا نه ...

آکوپک هم سنگین بود و کیفیت متوسطی داشت

به هر حال تا زمانی که پ هاش ماجرا خنثی نشه به ژل سنگین و ویسکوزیته مناسب و البته شفاف نمیرسی ....

کربوپول یک ویسکوزفایره ولی با کمک تری اتانول آمین ...تری اتانول آمین دو مدل داره و تری اتانول آمین 99 پتروشیمی شازند محصول با کیفیتیه و همون شازند تری اتانول درست یادم نیست 70 فکر کنم هم داشت که اون دوزار نمی ارزه ....

تری اتانول یک روغن آلکالین و قلیاییه

موید باشی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر