رفتن به مطلب

لطفا یک دقیقه تفکر

ارسال های توصیه شده

پادشاهی دیدکه خدمتکاری بسیار شاد است ، از او علت شاد بودنش را پرسید. خدمتکار گفت:  قربان  همسر و فرزندی دارم و غذایی برای خوردن و لباسی برای پوشیدن و بدین سبب من راضی و شادم.

پادشاه موضوع را به وزیر گفت . وزیر هم گفت: قربان چون او عضو گروه ۹۹ نیست بدان جهت شاد است، پادشاه پرسید گروه ۹۹ دیگر چیست؟ وزیر گفت : قربان  یک کیسه برنج را با ۹۹ سکه طلا جلو خانه وی قرار دهید ، و چنین هم شد.

خدمتکار وقتی به خانه برگشت  با دیدن کیسه وسکه ها بسیار شادشد و شروع به شمردن کرد ، ۹۹ سکه ؟ و بارها شمرد و تعجب کرد که چرا۱۰۰  تا نیست، همه جا را زیر و رو کرد ولی اثری از یک سکه نبود. 

او ناراحت شد و تصمیم گرفت از فردا بیشتر کار کند تا یک سکه طلای دیگر پس انداز کند ، او از صبح تا شب سخت کار میکرد،و دیگر خوشحال نبود. وزیر هم که با پادشاه او را زیر نظر داشت گفت : قربان او اکنون عضو گروه ۹۹ است و اعضای این گرو کسانیند که زیاد دارند اما شاد و راضی نیستند.

خوشبختی در سه جمله است:
تجربه از دیروز ، 
استفاده از امروز،
امید به فردا. 

ولی ما با سه جمله دیگر زندگی را تباه میکنیم: 
حسرت دیروز ، 
اتلاف امروز
ترس از فردا

لینک به دیدگاه

بسیاری از ما زمانی طولانی در پی نور گشته ایم، اما هر بار با تاریکی بیشتری روبرو شده ایم.

‏یونگ میگوید : شخص با تجسم اشکال نورانی به روشنایی دست نمی یابد بلکه با آگاه شدن به تاریکی، به روشنایی میرسد.

‏ نيمه تاریک وجود
دبی فورد⁩

لینک به دیدگاه

نمک نشناسی مثل یک بیماریِ مزمن شیوع پیدا کرده است بینِ مردم !

مهم نیست تو چقدر خودت را خرجِ حالِ خوبشان کردی ! حالِشان که با تو خوب شد ، دلیلِ حالِ بدت می شوند ! مهم نیست چقدر در گذشته کنارشان بودی ! می روند و شیفته ی آدم های جدیدِ زندگیِ شان می شوند ! مهم نیست تو چقدر دردشان را به جان خریدی ! درد می زنند به جانَت و مهم نیست چقدر بارِ تنهایی شان را به دوش کشیدی !
در نهایت تنهایَت می گذراند...

"لطفاً به فرزندانتان قدر شناس بودن را یاد دهید"

لینک به دیدگاه

شما همان کتاب‌هایی هستید که می‌خوانید، فیلم‌هایی که می‌بینید، موسیقی‌ای که گوش می‌دهید، آدم‌هایی که وقت‌تان را با آن‌ها می‌گذرانید، گفت‌وگوهایی که مشغول‌شان می‌شوید.
آن‌چه به مغزتان می‌خورانید را خردمندانه انتخاب کنید ...!

لینک به دیدگاه

انسان های بزرگ راجع به ایده ها صحبت می کنند 
انسان های متوسط راجع به اتفاقات 
و انسان های کوچک در مورد افراد ...!

ابله
دایستایوفسکی

لینک به دیدگاه

نوشته ای تامل برانگیز 

سفیر انگلیس؛ قتل قائم مقام فراهانی را در کتاب "حقوق بگیرانِ انگلیس" در ایران چنین تعریف میکند:

قائم ‌مقام فراهانی تنها ایرانی وطن پرستی بود که نتوانسته بودیم او را بخریم، هر رشوه ای که بدو میدادیم میگرفت اما آنرا به شاه می داد... 
سرانجام نامه ای به دولت عالیه انگلیس نوشتم و برای کُشتن ایشان درخواست پول کردم... 
پس از این که پول فرستاده شد، شبانه به خانه امام جمعه تهران رفتم و مقداری را به او و مقداری را هم جهت عواملش بدو دادم و گفتم باید که وی را تکفیر کنند.. 

فردا در همه ی مساجد تهران روحانیون بر منبر رفته و بانگ بر آوردند که مسلمانان از دست این کافر فریاد فریاد ...  او دولت اسلام را بر زمین زده است و ....
سر و صدا که بالا گرفت شاه ابتدا او را عزل کرده و پس از یک هفته فرمان قتل تنها ایرانی وطن پرست را امضاء کرد.

پس از قتل آن بزرگ مرد سوار بر اسب شدم تا واکنش مردم را در شهر ببینم 
دیدم این مردم ابله فرومایه بسانِ شب عید یکدیگر را در آغوش کشیده و کشته شدن این کافر ملحد را به هم تبریک می گویند!?

لینک به دیدگاه

کودکت اگر با صداقت زندگی کند، می آموزد حقیقت چیست
کودکت اگر با انصاف زندگی کند، عدالت را می آموزد و به مردم بدی نمیکند! 

کودکت اگر رفتار خوب تو با همسرت را ببیند احترام به یک زن را می آموزد! 

کودکت اگر با انتقاد زندگی کند، سرزنش کردن را می آموزد! 

کودکت اگر با خصومت زندگی کند، جنگیدن را می آموزد! 

کودکت اگر با تمسخر زندگی کند، کمرویی را می آموزد... 

کودکت اگر با ترس زندگی کند، نگران بودن را می آموزد! 

کودکت اگر با پذیرش زندگی کند، عشق ورزیدن را می آموزد! 

کودکت اگر با تایید زندگی کند، می آموزد که خودش را دوست بدارد!

لینک به دیدگاه

اگر می گویند ذکر کنید ، منظور این نیست که یک تسبیح دستمون بگیریم و بگوییم:

یا الله ، یا رحمان ، یا رحیم و ... ،اسم ببریم!  اینها ذکر نیست. 

ذکر اینست که او در کل زندگی ما حضور داشته باشه.  

اگر یک اسم خدا جمیل است، پس باید در معماریمان باشد، توی رفتارهایمان باشد، تو لباسمون باشد تو ظاهر و باطنمون باید باشد، تو صحبت کردنمون باید باشد. 

کو جمیل..؟ که تو می گویی من ذاکرم!    هر کس ذاکر نباشد به اسماء الله زندگیش سخت می شود، معیشتش تنگ می شود

استاد الهی قمشه ای

لینک به دیدگاه

احترام  و اعتبار خریدنی نیست بلکه جمع کردنی ست
احترام و اعتبار یک روزه بدست نمیاد بلکه سال ها طول میکشد
احترام و اعتبار اندوخته ایست که یکشبه از بین میرود

لینک به دیدگاه

تا بحال خیال می کردم در میان انسانهای مذهبی حق خور و کلاش نیست ! ولی اشتباه بود انها فقط با مذهب حق خوری و کلاشی می کنند (این افراد مخترع نوعی دیگر از کلاشی هستند که آبروی دین هم میبرند)

لینک به دیدگاه

*****تهران فقط برای تهرانی هاست*****یزد فقط برای یزدی هاست*****شیراز فقط برای شیرازی هاست*****اصفهان فقط برای اصفهانی هاست***** و ... *****ایران فقط برای ایرانی هاست*****

لینک به دیدگاه

اگر طلب دشمن هستی خود را از دوستانت برتر بدان ولی اگر دوست می‌خواهی بگذار دوستانت خود را از تو برتر بدانند. دیل کارنگی

لینک به دیدگاه

همیشه از مباحثه دوری کنید همانطور که از مار زنگی و زلزله فرار می‌کنید. به هیچ کس با صراحت نباید گفت که اشتباه می‌کنید. دیل کارنگی

لینک به دیدگاه

همه كس ميتواند بدبختي را تحما كند اگر ميخواهيد اخلاق كسي را امتحان كنيد باو قدرت بدهيد.

مرد بي شهامت كسي است كه در جايي كه بايد اعتراض كند خاموش بنشيند.

اگر نمي خواهي در حق تو داوري شود درباره ديگران داوري نكن.

اگر ما ديگران را در مشقتها و گرفتاريها دلداري دهيم خود نيز تسكين مي يابيم.

ازدواج نه بهشت است نه جهنم فقط يك برزخ است.

كسانيكه مخالف آزادي ديگرانند خود لياقت آزادي را ندارند.

آبراهام لينكن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...