رفتن به مطلب

رمز پویا برای آسایش یا دردسر

ارسال های توصیه شده

اینی که هر روز سیستمم بانکی یا کلا تمام سیستم ها را دستکاری می کنند خودش مشکلی جدید هست ! شما باید این آمادگی را داشته باشی که هر روز با سیستم و نوآوری جدیدی روبرو شود!

انگاری خدا لحظات اول بدنیا آمدن ازما تعهد می گیره که تو ایران شرایط سخته و نباید اعتراض کنی وگرنه سرت را از دست می دی و ماهم اجبارا امضا می کنیم و این میشه که زندگی جهنمی بعضی از ما ها شروع می شود.

رمز پویا یکی از قسمتهای این جهنمه !

بعضی از بانکها رمز پویا دارن بعضی ها ندارن ! یعنی معمولا بانکهای خصوصی امنیت ندارن ! که من فکنم کل سیستم امنیت نداره!? و یاد کنیم از این جمله یکی می گفت دزدان بانک نمی زنند بانک تاسیس می کنند.

یکی از مشکلاتی که قبل بود سقف انتقال اپلیکیشن است که مسخره ست.

یکی دیگه نیامدن اس ام اس هست برای خودم اتفاق افتاده خواستم پول واریز کنم اس ام اس رمز پویا نیامد که منصرف شدم ( فکنم حساب امنیت کشوری را نکردن که مثل اینکه ناخودآگاه پارازیت میاد اس ام اس هم ناخودآگاه مختل می شه)

یکی دیگه زمان است شاید بگید حالا خیلی کارت مهمه که زمان برات اهمیت داره !

و یکی دیگه همانطور که گفتم اپلیکیشن و یک سری بانک ها دارن ولی یکسری ندارن مثلا در گاهای که دانشگاه پیام نور هست رمز پویا نداره!

اینم بکم اشتباه نشه اصلا با مدرن کردن و آموزش مخالف نیستم بلکه میگم باید مردم به زور هم که شده یاد بگیرن تا رشد کنند اصلا این مشکلات مال این است که مردم به نوعی زندان شدند !

هرچه بگندد نمکش می زنند ، وای به روزی که بگندد نمک

لینک به دیدگاه

اینکه گفتی بعضی از بانکا رمز پویا دارن و بعضیا ندارن، فکر کنم اشتباهه. فکر کنم همه بانکا الان رمز پویا رو دارن :ws38: ولی خب مدل استفادشون فرق داره. بعضیا اپلیکیشن دارن واسش. بعضیا اس امسی هست و ...

بعد با رمز پویا هم سقف انتقال مثل حالت قبل هست و فرقی نکرده. اگر سقف گذاشته شده، مشکل خود بانک هست و از سیستم رمز پویا نیست. چون عمومیت نداره و بانکایی که میدونم چنین سقفی رو نذاشتن.

اینم که رمز دوم امنیتش خیلی پایین بود و رمز پویا رو واسه بیشتر کردن امنیت ایجاد کردن درسته. ولی قطعا یه سری مشکلاتی هم داره. مهمترینشون هم همون زیرساختهای ضعیف کشوره که حتی اس امس بعضی وقتا نمیاد. یا اپلیکیشن هم باشه، معمولا جدای اپلیکیشن بانک هست و باید به عنوان اپ اضافه ای نصب بشه. یا همون مسئله گرفته شدن بیشتر وقت که گفتی. یا سواد جامعه که یه سری طول کشید تازه به رمز دوم عادت کرده بودن و حالا با بحث رمز پویا قطعا یه عده حذف میشن.

اینکه سیستم ایده آلی نیست، شکی توش نیست. اینم که سیستم قبلی مشکل داشت شکی نیست. اما من به شخصه نمیتونم به صورت قطعی بگم این سیستم نسبت به قبلی بهتره یا نه. شاید به عنوان یه مسکن و راهکار کوتاه مدت و موقت برای حل مشکل امنیتی که وجود داشت بد نباشه.

لینک به دیدگاه
در 1 ساعت قبل، Mohammad Aref گفته است :

اینکه گفتی بعضی از بانکا رمز پویا دارن و بعضیا ندارن، فکر کنم اشتباهه. فکر کنم همه بانکا الان رمز پویا رو دارن :ws38: ولی خب مدل استفادشون فرق داره. بعضیا اپلیکیشن دارن واسش. بعضیا اس امسی هست و ...

بعد با رمز پویا هم سقف انتقال مثل حالت قبل هست و فرقی نکرده. اگر سقف گذاشته شده، مشکل خود بانک هست و از سیستم رمز پویا نیست. چون عمومیت نداره و بانکایی که میدونم چنین سقفی رو نذاشتن.

اینم که رمز دوم امنیتش خیلی پایین بود و رمز پویا رو واسه بیشتر کردن امنیت ایجاد کردن درسته. ولی قطعا یه سری مشکلاتی هم داره. مهمترینشون هم همون زیرساختهای ضعیف کشوره که حتی اس امس بعضی وقتا نمیاد. یا اپلیکیشن هم باشه، معمولا جدای اپلیکیشن بانک هست و باید به عنوان اپ اضافه ای نصب بشه. یا همون مسئله گرفته شدن بیشتر وقت که گفتی. یا سواد جامعه که یه سری طول کشید تازه به رمز دوم عادت کرده بودن و حالا با بحث رمز پویا قطعا یه عده حذف میشن.

اینکه سیستم ایده آلی نیست، شکی توش نیست. اینم که سیستم قبلی مشکل داشت شکی نیست. اما من به شخصه نمیتونم به صورت قطعی بگم این سیستم نسبت به قبلی بهتره یا نه. شاید به عنوان یه مسکن و راهکار کوتاه مدت و موقت برای حل مشکل امنیتی که وجود داشت بد نباشه.

image.thumb.png.ce6e4b25d4ba329e7b3adf1141b650b0.pngبعد از ساعت ها کلنجار ? زنگ زدم پشتیبانی سامان میگه بزار چک کنم چک میکنه میگه مشکله سیستمیه از اپلیکیشن زمز پویا بگیر بنویس جای رمز حالا برای فعال کردن اون دوباره باید برم عابر بانک !

الان دوستم اتفاقی زد رفت در یه درگاه دیگه  که سریعا پرداخت کردم تا اینم خراب نشده

لینک به دیدگاه

من همین الانم در واقع چند ساعت پیش هم از رمز دوم استفاده کردم!

و هنوز پویا رو دنبالش نرفتم .

همه تقریبا دارن میگن که رمز پویا امنیت رو بالا نمیبره و تنها چیزی رو که بالا میبره فشار خون مردم است!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...