رفتن به مطلب

عمر مفید SIEMENS LOGO چند سال است؟

ارسال های توصیه شده

سلام

من می خواهم در پروژه های هوشمند سازی به اعتبار دفتر خودم لوگو و ماژول های آن را مانند DM16 را ضمانت تعویض بدم.

سوال کلی:

لوگو و ماژول های آن با شرایط زیر در 10 سال اول چند در صد با احتمال دارد خرابی یا از کار افتادگی مواجه شوند؟

1- رله برد نصب شود و رله های لوگو زیر بار نروند

2- برای ماژول های 230 ولتی ورسیتور و حتی الامکان محافظ ولتاژ نصب شده باشد

3- برای ماژول های 24ولتی از منبع تغذیه ی زیمنس یا برند معتبر مثل MeanWell استفاده شود.

3- محل نصب لوگو و ماژولهای آن فضای داخلی ساختمان(تابلو داخلی) است و ماژول ها تمام وقت یعنی 24 ساعت و 365 روز سال Run باشد

زیمنس برای اکثر ماژول ها MTBF را حدود 90 سال! محاسبه کرده ولی دقیقاً نمی دانم این شاخص چقدر برای پیشامد اولین Failure قابل استناد است.

بویژه از دوستانی که تجربه طولانی کار با لوگو را دارند در خواست می کنم نظر خودشان را بفرمایند که از هر 100 ماژول در ده سال اول احتمال دارد که چند تای آنها با خرابی مواجه شوند؟

با تشکر 

لینک به دیدگاه
در در 22 فروردین 1399 در 08:00، DL110 گفته است :

سلام

من می خواهم در پروژه های هوشمند سازی به اعتبار دفتر خودم لوگو و ماژول های آن را مانند DM16 را ضمانت تعویض بدم.

سوال کلی:

لوگو و ماژول های آن با شرایط زیر در 10 سال اول چند در صد با احتمال دارد خرابی یا از کار افتادگی مواجه شوند؟

1- رله برد نصب شود و رله های لوگو زیر بار نروند

2- برای ماژول های 230 ولتی ورسیتور و حتی الامکان محافظ ولتاژ نصب شده باشد

3- برای ماژول های 24ولتی از منبع تغذیه ی زیمنس یا برند معتبر مثل MeanWell استفاده شود.

3- محل نصب لوگو و ماژولهای آن فضای داخلی ساختمان(تابلو داخلی) است و ماژول ها تمام وقت یعنی 24 ساعت و 365 روز سال Run باشد

زیمنس برای اکثر ماژول ها MTBF را حدود 90 سال! محاسبه کرده ولی دقیقاً نمی دانم این شاخص چقدر برای پیشامد اولین Failure قابل استناد است.

بویژه از دوستانی که تجربه طولانی کار با لوگو را دارند در خواست می کنم نظر خودشان را بفرمایند که از هر 100 ماژول در ده سال اول احتمال دارد که چند تای آنها با خرابی مواجه شوند؟

با تشکر 

سلام خدمت شما دوست عزیز

واقعیت زیمنس خیلی قدرتمند و دوامش خیلی زیاده قطعا....بخصوص لوگو رو من تایید میکنم

من خودم تقریبا 10 تا 12 تا دستگاه با لوگو کار کردم حدود 9 سال پیش ولی هنوز هیچ خرابی یا مشکلی گزارش نشده.فقط این نکته رو بگم که اون موقع لوگوش 5 و 6 بود کار کردم این جدیدا که قطعا بهتر خواهند بود و همینطور اینا 24 ساعت روشن نیستند، حداکثر در روز 14 ساعت روشن بوده اند. ( هنوز به کارخونشون میرم و باهاشون کار میکنم و میبینم که دستگاه مشغول کار هستند و مشکلی پیش نیومده)

فقط این نکته رو هم در نظر داشته باشید که قطعات اصل زیمنس باشند.چون فیکش تو بازار خیلی زیاده و قطعا کیفیت خود زیمنس رو نخواهند داشت.

البته این نکته رو هم بگم که خیلی مراقب باشید تو حمل و نقل دستگاه ضربه نخوره......مثلا همین چند ماه پیش یه دستگاه با کارت 300 زیمنس ساخته بودیم به ترکیه فرستادیم.گویا تو راه ضربه خورده بوده و رمش صدمه دیده و حالا کارتشو قرار برامون بفرستند که تعمیر کنیم

لینک به دیدگاه
در 8 ساعت قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

فقط این نکته رو هم در نظر داشته باشید که قطعات اصل زیمنس باشند.چون فیکش تو بازار خیلی زیاده و قطعا کیفیت خود زیمنس رو نخواهند داشت.

با تشکر از پاسخ شما؛

منظور از فیک ها کدام است؟ 

دستگاه هایی که به اسم لوگوی ایرانی ساخته می شوند مثل smart و Atech  یا فیک هایی که کاملاً شبیه به نمونه های اصل هستند؟

چطور میشه فیک ها را تشخیص داد؟

لینک به دیدگاه
در 13 ساعت قبل، DL110 گفته است :

با تشکر از پاسخ شما؛

منظور از فیک ها کدام است؟ 

دستگاه هایی که به اسم لوگوی ایرانی ساخته می شوند مثل smart و Atech  یا فیک هایی که کاملاً شبیه به نمونه های اصل هستند؟

چطور میشه فیک ها را تشخیص داد؟

اسمارت و اینا که اسمش روش هست فقط شبیه به زیمنس.منظور من فیک هایی که کاملا شبیه به نمونه های اصلی هستند.

راستش من خودم نمیتونم تشخیص بدم ولی یکی از همکارام معمولا از بو و رنگش متوجه میشه (اگر اشتباه نکنم)....البته سعی میکنه از نفر مطمئن خرید کنه یا خارج از ایران خرید میکنه و وارد میکنه

حالا اگه خواستید دقیق تر براتون پرس و جو میکنم میگم

لینک به دیدگاه
در 11 ساعت قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

اسمارت و اینا که اسمش روش هست فقط شبیه به زیمنس.منظور من فیک هایی که کاملا شبیه به نمونه های اصلی هستند.

راستش من خودم نمیتونم تشخیص بدم ولی یکی از همکارام معمولا از بو و رنگش متوجه میشه (اگر اشتباه نکنم)....البته سعی میکنه از نفر مطمئن خرید کنه یا خارج از ایران خرید میکنه و وارد میکنه

حالا اگه خواستید دقیق تر براتون پرس و جو میکنم میگم

سلام

اگر بتوانید برای تشخصی نسخه های فیک بیشتر راهنمایی کنید متشکر می شوم.

موقع خرید  از هر کسی بپرسی جنس شما اصله یا فیکه خب میگه مال من اصله، بخصوص اینکه شما می فرمایید فیک ها خیلی شبیه هستند.

لینک به دیدگاه
در 15 ساعت قبل، DL110 گفته است :

سلام

اگر بتوانید برای تشخصی نسخه های فیک بیشتر راهنمایی کنید متشکر می شوم.

موقع خرید  از هر کسی بپرسی جنس شما اصله یا فیکه خب میگه مال من اصله، بخصوص اینکه شما می فرمایید فیک ها خیلی شبیه هستند.

الان از همکارم پرسیدم ایشون گفتند کار سختی.....گفتند که از بو خیلی سخته ولی از روی رنگ بخواید تشخیص بدید اینطوریه که رنگ زیمنس پر رنگتره...به قولی سیر تره

و واقعا هم همینطور رنگ زیمنس منحصر به فرد

زنگ بزن آسام و ماد و قشم هر کدوم که ضمانت کرد ازش بخر

اگر تعداد خیلی زیاد نخوای شاید من بتونم از ترکیه برات بیارم....یعنی به همکارام بگم هر کدومشون یکی دوتا تو وسایلشون بیارن

جسارتا میتونم بپرسم منظورتون از کار هوشمند سازی چیه؟؟؟

شاید اگر بدونم کارتون چیه و میخواید چیکار کنید بهتر بتونم راهنمایی کنم

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی و پاسخ شما

منظور از هوشمند سازی همان اتوماسیون ساختمانی یا BMS است؛

با این توصیفات بهترین راه اینه که از همان فروشگاه هایی که نام بردید خرید کنم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...