رفتن به مطلب

همسر دوم

ارسال های توصیه شده

من ۲۲ و همسرم ۲۷ دوسال و ۴ ماهه عقدیم جدیدا همش میگه وقتی ازدواج کنیم یه زن دیگه میگیرم تو باید راضی باشی باید باهم توی خونه زندگی کنین من خیلی عاشق همسرمم و هیچی واسش کم نمیزارم رابطه مون عالیه خیلی بهش اقتدار میدم و تحسینش میکنم بخاطر هر کارش ولی همش از بقیه جلوم تعریف میکنه عکسای مبتذل زیاد نگاه میکنه این حرفاش منو خیلی نگران کرده نمیتونم آروم باشم نمیدونم چرا این حرفارو میگه

سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز رابطه زناشویی یک رابطه دو طرفه است و در صورتیکه فقط یک نفر نقشها و وظایف خود را به درستی اجرا کند و طرف دیگر متعهد به انجام نقشهای خود نباشد رابطه به مشکل می خورد و اختلالات جدی در زندگی زناشویی پیش میاد. متاسفانه همسر شما از این موضوع آگاه نیست که این گونه خواسته ها و رفتارهای غیرمعقول ضربه اساسی به رابطه شما خواهد زد. خوبه که جراتمندانه و قاطعانه با ایشون صحبت بکنید تا این گونه صحبتهای آزاردهنده رو خاتمه بدهند و این موضوعات برای شما پذیرفتنی نیست. در صورت عدم پذیرش این موضوع و پافشاری دوباره تا قبل از شروع رسمی زندگی مشترک می تونید تصمیمات مهم و دیگری بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام با تشکر فراوان و خدا قوت ،۳۷سالمه، شاغل هستم و مطلقه، فرزند ندارم. حدود ده ماه پیش مردی ۳۵ساله از من خاستگاری کرد، بعد ازمدتی متوجه شدم زن و دو فرزند داره، خودش گفت اختلاف زیادی با زنش داره و فقط بخاطر بچه ها دارن باهم زندگی میکنن، با خانواده خودش و خانواده زنش صحبت کردم حرفشو تایید کردن،ده ماهه صیغه محرمیت خوندیم و باهم زندگی میکنیم از خیلی جهات توافق و تفاهم داریم وعلاقه زیادی به هم داریم، همسرش این ماجرارو میدونه اولش اعتراض کرد اما الان تقریبا راضیه، از نظر مالی براشون کم نمیزاره و یک سوم وقتش رو با اونا میگذرونه، بخاطر بچه ها تمایل نداره طلاقش بده، زنش هم تمایل به جدایی نداره، من با خودش هیچ مشکلی ندارم اما نگران زن و بچه هاشم،کمکم کنید چکارکنم؟

ببینید وقتی که میخواید همسردوم یک فردی بشید باید این رو درنظر داشته باشید که همسر دوم شدن به معنای جایگاه دوم داشتن هست اینکه تفاهم کردید و باهمدیگر صحبت کردید و شرایط رو متوجه شدید و درحال حاضر هم با خانوم ایشون صحبت شده و میدونید وضعیت به چه صورتی هست و ازنظر مالی هم کاملا برای ایشون کم و کسری ندارند و مقدار ساعتی رو کنار خانواده شون هستند خب اینها چیزهای خوبی هست اما شما باید این رو درنظر داشته باشید که این شرایط باید همیشگی باشه و به گونه ای باشه که همسر ایشون و فرزندان ایشون دچار مشکل و تنش نشن کاری نداریم که اختلافات خانوادگی اینها به چه صورتی هست و آیا رفع شده ,آیا اصلا درصدد رفعش برآمدن و یا نیامدن اما شما میخواید با دید باز وارد زندگی فردی بشوید که ایشون در درجه ی اول تعهد و تأهل دارند نسبت به زندگی اولشون و دارای دو فرزند هم از اون خانوم هستند بنابراین ایشون نه تنها همسر شما میخوان بشن که در درجه ی اول همسر یک نفر دیگر است و پدر بچه های دیگری هستش و در مقابل تمام اون چیزی که در اونجا هست تعهد و مسئولیتشون بایستی مرتب باشه , جایگاه فرد دوم شدن جایگاهی هستش که بایستی این مسائل رو درنظر داشته باشید و از طرف دیگه برای خودتون هم جایگاه مشخصی رو درنظر بگیرید جایگاهی که تعادل و عدالت کامل بینتون اجرا بشه البته مسلم بدونید که تعادل و عدالت کامل خیلی به وقوع نخواهد پیوست و یکسری شرایط یا به سوی شما بیشتر خواهد بود و یکسری شرایط یا به سمت اون خانوم بیشتر خواهد بود , شما با اون خانوم صحبت کردید شما روحیات این خانوم رو بهتر میشناسید آیا در آینده برای شما مشکلی ایجاد نخواهند کرد؟ آیا درآینده مسئله ای ایجاد نخواهد شد؟ آیا این خانوم با میل و رغبت این عمل رو دارند انجام میدن و با حضور شما و سایه ی حضور شما در زندگیشون دارند انجام میدن یا نه شرایط بگونه ای پیش آمده که ایشون در مقابل شما تظاهر به این مسئله ی ازدواج شما کردند چون این رو بدونید که خانومها بسیار سخت تن به ازدواج همسرشون میدن مگر اینکه یا شرایط براشون بسیار سخت شده باشه یا نسبت به زندگی بی تفاوت شده باشند و فقط بخاطر اینکه بچه هارو داشته باشند و در اون فضا باشند تحمل این شرایط رو انجام میدن وگرنه زندگی با یک مردی که همسر دیگری رو داره و درکنار زن دیگری هست خود شما هم باشید یه مقدار برای شما هم سخت و صقیل خواهد بود , زندگی ای که دارید شروع میکنید تنشهای خاص خودش رو داره آماده بشید ببینید الان شما دوران صیغه رو دارید به سرمیبرید , دوران صیغه با ازدواج دائم فرقی نمیکند فقط مفهوم اون در کلماتش هست و شرایطش هست الان شما در شرایطی دارید به سرمیبرید که تقریبا میشه گفت شرایط شما مشابه شرایط دائم بودن هست بنابراین با دقت قدمهاتون رو بردارید اگر میخواید در این زندگی بمانید ببینید تنشها به چه صورتی هست , رفتارهای این آقا به چه صورتی هست آنچه را که در گفته میگن آیا در عمل هم به واقعیت عمل میشه یا نه و آنچه را که اون خانوم در گفته برای شما گفتند درواقع عمل میشه یا نمیشه بعد از اینکه دوران تموم شد میتونید با خیال راحت بحث عقد دائمتون رو داشته باشید از طرف دیگه برای اینکه تنشهای بیشتری نداشته باشید میتونید حتی حق طلاق رو هم مشروط بر اینکه اذیت و آزاری داشته باشید برای خودتون محفوظ بکنید بهرحال این رو درنظر داشته باشید شما در موقعیتی قرار میگیرید و دارید ازدواج میکنید که همسر دوم فردی میشید که ایشون در درجه ی اول به همسرشون , به بچه هاشون متعهد هستند و شما نمیتونید این حق رو خیلی دچار تنش بکنید. موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...