رفتن به مطلب

همه چیز در مورد اباکوس

Amin

ارسال های توصیه شده

سلام مهندس !!!

مهندس خودت تا کجای کار پیش رفتی ؟ اصلا تا حالا با نرم افزار اباکوس کار کردی ؟؟

مدل کردنش کار نداره اما مدل را وقتی می تونیم شبیه سازی کنیم که بدونیم دقیقا میخوایم چه کار کنیم . من سعی میکنم تا فردا چند نوع مدل برات بذارم تا ببینم دقیقا میخوای کدوم مدل را داشته باشی !!!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 96
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

من تازه با اباکوس آشنا شدم و زیاد با اون کار نکردم .اومدم مدل کنم ولی نتونستم یه کف با 9 ستون را مدل کنم اگه برام توضیح بدید که اون کف رو چطور مدل کردین ممنون میشم

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

ببین نرم افزار اباکوس دارای چند تا مدول هستش که برای انالیز یک مدل تمام اونا را طی کنی !!!

خوب مدول اول مدلسازیش هستش که کار ما الان گیره همین مدوله :ws51:

برای مدلسازیش اول باید ببینیم که میخوای کف را به صورت پوسته داشته باشی یا به صورت سالید ؟

بعد از انخای نوع پوسته یا سالید وارد محیط اسکیج میشیم و یک مستطیل رسم میکنم .من الان دسرسی به نرم افزار ندارم امامراحل کارو (قسمتهایشو ) به صورت عکس برات میذارم .

خلاصه بعد از ترسیم مستطیل از محیط اسکیج خارج میشیم و ترسیم را اکسترود می کنیم به اندازه ایی که مد نظرمون هستش !!!

لینک به دیدگاه

ابتدا باید مدول part را انتخاب کنیم .

سپس create part را کلیک می کنیم تا پنچره ایی مانند تصویر زیر نمایش داده بشه حالا باید تعیین کنیم که مدل ما سالید باشه یا پوسته ای یا.... ما در اینجا shell را انتخاب میکنیم .

dosqdysgu1skhciv6ppk.jpg

حالا نرم افزار وارد محیط 2 بعدی اسکیچ میشه در این محیط مستطیل را ترسیم می کنیم و در اخر doneرا کلیک می کنیم از محیط اسکیج خارج که بشیم تصویری همانند تصویر بالا نمایش داده خواهد شد .

لینک به دیدگاه

سلام.

به نظر من واسه تيرها wire تعريف كنيم بهتره.بعدا در ما‍ژولproperty به تير يك مقطع دلخواه مي دهيم.

پس منم يه كلياتي در ادامه كاري كه دوستمون انجام دادند ميگم و يه سري عكس واستون ميذارم. با اين مراحل شما مي تونيد مرحله مدل سازي رو تكميل كنيد.

خوب ابتدا وارد ماژول part بشيد.

از قسمت part، گزينه create را انتخاب كنيد. سپس طبق شكل shell را برگزينيد. با انتخاب continue وارد محيط sketch مي شويد. در اين قسمت بسته به ابعادي كه براي كف لازم داريد يك مستطيل ترسيم كنيد و بعد از ترسيم مستطيل كليد done را بزنيد تا وارد محيط اصلي part شويد.

5e6rygb9h9z09sygbe9j.jpg

حال براي رسم WIRE ها بايد سه صفحه فرضي تعريف كنيد. براي تعريف اين صفحات از قسمت TOOLSگزينه datum را انتخاب كنيد. در صفحه اي كه باز مي شود point and normals را انتخاب كنيد. و مطابق شكل زير با انتخاب نقاط و خطوط مناسب سه صفحه فرضي را ترسيم كنيد.

whi2jkvztry91xhnzz8n.jpg

پس از ترسيم اين صفحات مي توانيد تيرها را ترسيم كنيد. براي اين كار از زيرمنوي shape، wire وسپسsketch را انتخاب كنيد. يكي از صفحات فرضي را انتخاب كنيد و در ان يك تير را كه به صورت يك خط راست ترسيم مي كنيم رسم كنيد. و در نهايت با انجام اين مرحله براي هر تير شما 9 تير خواهيد داشت بر روي كف.

s205wyzlzi5ycd05498b.jpg

حال در ماژول property مي توانيد براي كف جدا يك خاصيت تعريف كنيد و براي تيرها هم به صورت جدا سطح مقطع و نوع ماده را تعريف كنيد.

فعلا مرحله مدل سازي را انجام دهيد. در مورد مدل سازي اگر سوالي داشتيد مطرح كنيد. كه البته با اين توضيحات و توضيحات قبلي كه دوستمان دادند فكر نكنم مشكلي پيش بيايد..در مورد تعريف خواص هم اگر متوجه نشديد در مرحله بعدي كارتان بيشتر توضيح خواهيم داد

موفق باشيد.:ws49:

لینک به دیدگاه

ستاره جان بسیار ممنون بابت توضیحاتی که دادی /

امیدوارم که دیگه در مورد مدلسازیش مشکلی نداشته باشی .مهندس حالا نوبت خودته که فعالیت کنی و مدلی که ساختی را نمایش بدی :w16:

تا وارد مرحله بعدی کار بشیم .تا مدل را نسازی وارد مرحله بعد نمی شیم :ws46:

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

واقعا نمی دونم چطوری از شما تشکر کنم

خیلی ممنونم از اینکه در حق من لطف کردید . میدونم که همه دوستان گرفتاریهای زیادی دارن ولی با این وجود وقتشون را صرف کار من کردند .

باز هم از همه دوستان تشکر میکنم و امیدوارم که بتونم لطف دوستان را جبران کنم.

من میرم سراغ مدل سازی.

لینک به دیدگاه

با سلام

من هم یک سوال درباره بارگذاری سیکلی در اباکوس داشتم

می توانم سوالم را در همین جا مطرح کنم؟

چون به نظرم بین بحث شما بی ادبی بود اگر سوال را مطرح می کردم.

من را هم راهنمایی کنید

hosseinhatami@yahoo.com

اگر ممکن است به من خبر بدهید

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام .دوست گرامی .

اگر تاپبک جداگانه بزنی بهتر هستش و سوالتو اونجا مطرح کنی تا به صورت مجزا به موضوع بپردازیم .در هر صورت اینجا هم مطرح میکردی بی ادبی نبود :ws2:

لینک به دیدگاه
با سلام

من هم یک سوال درباره بارگذاری سیکلی در اباکوس داشتم

می توانم سوالم را در همین جا مطرح کنم؟

چون به نظرم بین بحث شما بی ادبی بود اگر سوال را مطرح می کردم.

من را هم راهنمایی کنید

hosseinhatami@yahoo.com

اگر ممکن است به من خبر بدهید

خیلی ممنون

براي ايجاد بارگذاري پريوديك بايد در ماژول load، از

toolsamplitudecreate

را انتخاب كنيد و در اين قسمت گزينه periodic را برگزينيد وcontinue را بزنيد. بسته به فركانس بار و مقادير آن جاهاي خالي را در اين قسمت با اعداد مناسب پر كنيد و سپس ok را انتخاب كنيد.

حال loadcreateconcentrated forcecontinue را انتخاب كنيد و سپس نود يا نودهايي را كه مي خواهيد بارگذاري دوره اي وارد شود را انتخاب و از قسمت پايين ok كنيد.

در اين مرحله پنجره edit load باز مي شود كه در قسمت cf ها مقادير دلخواه بارگذاري را انتخاب كنيد و گزينه amplitude را كه به صورت خودكار بر روي ramp قرار دارد را بر روي amp1 يعني همان amplitudeي كه در مرحله قبل ايجاد كرديد تنظيم كنيد و ok كنيد. بارگذاري پريوديك به اين ترتيب ايجاد خواهد شد.

موفق باشيد.

:ws49:

لینک به دیدگاه
براي ايجاد بارگذاري پريوديك بايد در ماژول load، از

toolsamplitudecreate

را انتخاب كنيد و در اين قسمت گزينه periodic را برگزينيد وcontinue را بزنيد. بسته به فركانس بار و مقادير آن جاهاي خالي را در اين قسمت با اعداد مناسب پر كنيد و سپس ok را انتخاب كنيد.

حال loadcreateconcentrated forcecontinue را انتخاب كنيد و سپس نود يا نودهايي را كه مي خواهيد بارگذاري دوره اي وارد شود را انتخاب و از قسمت پايين ok كنيد.

در اين مرحله پنجره edit load باز مي شود كه در قسمت cf ها مقادير دلخواه بارگذاري را انتخاب كنيد و گزينه amplitude را كه به صورت خودكار بر روي ramp قرار دارد را بر روي amp1 يعني همان amplitudeي كه در مرحله قبل ايجاد كرديد تنظيم كنيد و ok كنيد. بارگذاري پريوديك به اين ترتيب ايجاد خواهد شد.

موفق باشيد.

:ws49:

setarehbaran جان خیلی ممنون که من را راهنمایی می کنید.

این قسمت هایی که درباره تعریف دامنه به صورت پریودیک یا تبولار باشه را کار کرده و تا حدی با انها آشنایی دارم.

مشکل من در قسمت تعریف استپ برای حل مسئله است.در اباکوس باید از قسمت خستگی با سیکل پایین استفاده کنم ولی متاسفانه با تمام وقتی که روی این قسمت گذاشتم ،چیز مفیدی دست گیرم نشد.

کار اصلی که من باید بکنم ایجاد یک بار سیکلی روی یک پوسته استوانه ای با گشودگی در وسط آن است و سپس منحنی تعداد سیکل لازم تا کمانش قطعغه را مثلا تحت کرنش کنترلی به دست بیاورم.

خیلی سخت شد، ببخشید.

من داده های الاستیک و پلاستیک پوسته را داده ام و بارگذاری کشش-فشار سیکلی را به صورت سینوسی روی آن ایجاد کرده و منحنی هیسترزیس(تنش-کرنش)را به دست آوردهام.

ولی ایراداتی که دارم بدین شرح می باشد:

1-منحنی هیسترزیس من یک حلقه ثابتی را طی می کند و این نشان می دهد که استپی که برای آن به کار برده ام اشتباه می باشد.زیرا قطعه من در 3 سیکل یا 10 سیکل فرقی نمی کند.یعنی مثلا افت تنش (یا سخت شدن و ازدیاد تنش)در آن اتفاق نمی افتد.

2-در انیمیشن مدل هنگام فشردگی قطعه حتی پس از چند سیکل هیچ خرابی یا گسیختگی در نمونه ایجاد نمی گردد.

متاسفانه در مبحث خستگی اباکوس کم کار شده و نمونه کاری ندارم و خیلی زحمت کشیده ام تا اینها را نتیجه بگیرم.

اگر من را در این کار کمک کنید خیلی ممنون می شوم.

البته جالبی این سایتی که برای من داشت این بود که به سرعت به سوال من پاسخ داده شد هم مدیر و هم اعضای انجمن و این خیلی برای من امید بخش بود.

سرتان را درد آوردم،باز ممنون

لینک به دیدگاه

به نظر من در اين حالت بايد step خود را از حالت استاتيكي بيرون آوريد.

step create→ linear perturbation →frequency →continue

با انجام اين مراحل براي شما مي توانيد تنظيمات بعدي را به صورت دلخواه انجام دهيد و step شما در اين حالت براي تحليل پريوديك درست خواهد بود.

لینک به دیدگاه
به نظر من در اين حالت بايد step خود را از حالت استاتيكي بيرون آوريد.

step create→ linear perturbation →frequency →continue

با انجام اين مراحل براي شما مي توانيد تنظيمات بعدي را به صورت دلخواه انجام دهيد و step شما در اين حالت براي تحليل پريوديك درست خواهد بود.

در این step بارگذاری و اعمال جابجایی در شرایط مرزی غیر فعال می گردد.به نظرم این step انطور که در help نگاه کردم به تنهایی به کار نرود.

نمی دانم.

اگر می خواهید مدلی که ساخته ام را بگذارم ببینید.مدل خیلی ساده است،یک استوانه جدار نازک با گشودگی در وسط آن.

فقط مشکل همان روش حل خستگی است.مثلا در کتاب "آنالیز مسایل پیشرفته المان محدود با نرم افزار ABAQUS"با step:*static,directرفته .

ایا مثالی یا ترتیب حلی برای خستگی کم چرخه در اباکوس نمی توانم از جایی پیدا کنم.

باز هم ممنون از توجهی که به رفع مشکل من دارید.:icon_pf (72):

لینک به دیدگاه

من هنوزم منتظرم که کمکم کنید.

این موضوع پروژه نهاییم هستش و چند ماهی هست که دارم دنبال حل نرم افزاریش می گردم.ولی متاسفانه فعلا یه کم هم جلو نرفتم تو حلش.

اگر یک tutorial یا روند حلی برای موضوع خستگی داشتید من را در جریان بگذارید یا راهنمایی کوچکی هم ممکن است باعث حل این مسوله گردد.

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام. وقتتان بخير.

من يك كتب دارم كه يه مثال از بارگذاري ديناميكي توي اون اومده. اين كتاب نوشته سعيد رحمانيان و محمد ملكي از دانشگاه صنعتي اصفهان هستش.

لینک به دیدگاه

در اين كتاب براي بارگذاري ديناميكي اين مراحلstep را استفاده كرده:

stepcreate→ linear pertubration→ Name:Transient Model Dynamics→ continue→ basic→

time period:0.5→ time increment:0.005→ damping→ direct model→ use direct damping data → start mode:1→ end modes:30,critical damping fraction:0.05→ok

لینک به دیدگاه
تنهات نمی ذاریم :w16: شما هم اگر فایلی در این زمینه پیدا کردید در تالار بذارید .

بله حتما.اتفاقا من برای موضوع خودم منابع اینترنتی زیادی را بررسی کردم و حتما اطلاعاتی که به دست آورده ام را در این تالار قرار خواهم داد تا اعضا مواردی را که لازم دارند استفاده کنند.

لینک به دیدگاه
در اين كتاب براي بارگذاري ديناميكي اين مراحلstep را استفاده كرده:

stepcreate→ linear pertubration→ Name:Transient Model Dynamics→ continue→ basic→

time period:0.5→ time increment:0.005→ damping→ direct model→ use direct damping data → start mode:1→ end modes:30,critical damping fraction:0.05→ok

این کتاب را دارم و موارد حل های زودگذر دینامیکی آنرا خواندم.ولی باز برای یادآوری یک بار دیگر مسایلش را نگاه می کنم ببینم آیا کمکم می کند.این دقیقا کدام مثالش هست؟

ممنونsetarehbaran جان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...