رفتن به مطلب

همه چیز در مورد اباکوس

Amin

ارسال های توصیه شده

سلام

نمیپرسه ولی شما در field output و history output میتونی خروجی های مورد نظرتو درخواست کنی و در ماژول ویزولیشن با انتخاب گزینه هات مقدارشو میبینی

که اگه از مقدار حد تسلیمت گذشته باشه .....

در واقع در بین خروجی های تنش منطقی ترین معیار ون میزز هست که همه بررسی اولشون ون میزز هست

اگر مقدار دقیق تر میخوای باید بری در operate xy data و ..... uniqu nodal و انتخاب المان مورد نظر و در تب اول درخواست خروجی مورد نظر و تنش رو

در integration point بخونی

اگر هم منظورت اینه که در ظاهر فرایند failurer رو نشون بده - گزینه ای که من میشناسم و در تصویر مشخص کردم رو در field output فعال کن

http://www.noandishaan.com/upload/images/79liujwunf2kzrvz9h2.jpg

اگر هم منظورتونو اشتباه متوجه شدم - بیشتر توضیح بدید

خیلی ممنونم از پاسختون. من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 96
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خیلی ممنونم از پاسختون. من یه بار بیشتر از حد تحمل لوله گذاشتم و دیدم که مثلا در ثانیه ی 0.554 از استپ بارگذاری (به صورت ramp ، زمان استپ هم 1ثانیه) برنامه به این علت که مقدار increment از مقدار بحرانی مینیموم کمتر شده بود با ارور از برنامه خارج شد. پس شاید مقدار بار بحرانی (فشار داخلی بحرانی) از ضرب 0.554 در مقدار بارگذاری اولیه بدست بیاد. بعدش بار گذاری رو دو بار عوض کردم ولی همچنان بیشتر از مقدار قابل تحمل (از تئوری مقدار حدودی قابل تحمل رو می دونستم) در این دو حالت هم در زمان های دیگری از استپ، برنامه ارور داد که از ضرب اون زمان ها در بارگذاری ه به همون مقدار قابل تحمل که در اولین بارگذاری بدست اومده بود، رسیدم. این مقدار نزدیک به مقدار حالت تئوری بود که فکر می کنم جواب درستی باشه. حالا سوالم اینه که آیا این به این معنی هست که آباکوس این مقدار بار رو به عنوان بار نهایی تشخیص داده و اگر این طوره بلاخره باید طبق یه معیاری این کار رو کرده باشه، اون معیار چیه؟ مثلا اینه که تنش وون میسز از یه مقدار نهایی تجاوز کرده؟ (شاید بد نباشه بگم که منحنی تنش کرنش من به حالت افقی نمی رسید و از کرنش نهایی، هم دیگه ادامه پیدا نمی کرد)

خیلی عالی - پس داری تطبیق میدی نتایجتو

اگه میشه تصویر ارور و اخطار و اروری که در job monitor میاد رو بزار - ببینیم چی میگه

در مورد increment و مقادیر initial , minimum , maximum چقدر وارد کردی - تو آنالیز استاتیکی معمولا نیاز نمیشه که مقدار مینیمم رو خیلی کم کرد

به خاطر این میگم تصویرشو بزار - مقدار 10 درصد time priod برای initial و مقدار 1e-5 or 1e-4 معمولا اکتفا میکنه - حالا اگه تغییر شکلهات بزرگه نهایتا

بزار 1e-6

و اگه میشه تصویر روند همگرایی increment ها در job monitor رو هم بزار ببینیم چند تا cut back داشتی ..

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه - برا ون میزز از همون روابط مقاومت هست

خوب به نظر شما مقداری برای تعریف ناحیه پلاستیک تعریف نکردید و اگه ممکنه بگید چه خواصی رو به مدلتون نسبت دادید ؟

اگه میخوای نتایج بعد از تسلیم الاستیک رو بررسی کنی - از روی نمودار تنش کرنش موادت بعد از حد تسلیم الاستیک مقادیر تنش و کرنش

رو طوری وارد کن که آباکوس بتونه نمودارتو تشخیص بده ( خواص پلاستیک به مدلت نسبت بده plasticity -> plastic )

آباکوس این مقادیری که وارد میکنی رو به عنوان نقاطی در نظر میگیره و به هم متصل میکنه و این میشه نموار مرجع

احتمال میدم شما مقداری رو به عنوان حد تسلیم الاستیک نسبت دادی و بعد اونه که حل رو ادامه نمیده :ws38:

لینک به دیدگاه
خیلی عالی - پس داری تطبیق میدی نتایجتو

اگه میشه تصویر ارور و اخطار و اروری که در job monitor میاد رو بزار - ببینیم چی میگه

در مورد increment و مقادیر initial , minimum , maximum چقدر وارد کردی - تو آنالیز استاتیکی معمولا نیاز نمیشه که مقدار مینیمم رو خیلی کم کرد

به خاطر این میگم تصویرشو بزار - مقدار 10 درصد time priod برای initial و مقدار 1e-5 or 1e-4 معمولا اکتفا میکنه - حالا اگه تغییر شکلهات بزرگه نهایتا

بزار 1e-6

و اگه میشه تصویر روند همگرایی increment ها در job monitor رو هم بزار ببینیم چند تا cut back داشتی ..

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه - برا ون میزز از همون روابط مقاومت هست

خوب به نظر شما مقداری برای تعریف ناحیه پلاستیک تعریف نکردید و اگه ممکنه بگید چه خواصی رو به مدلتون نسبت دادید ؟

اگه میخوای نتایج بعد از تسلیم الاستیک رو بررسی کنی - از روی نمودار تنش کرنش موادت بعد از حد تسلیم الاستیک مقادیر تنش و کرنش

رو طوری وارد کن که آباکوس بتونه نمودارتو تشخیص بده ( خواص پلاستیک به مدلت نسبت بده plasticity -> plastic )

آباکوس این مقادیری که وارد میکنی رو به عنوان نقاطی در نظر میگیره و به هم متصل میکنه و این میشه نموار مرجع

احتمال میدم شما مقداری رو به عنوان حد تسلیم الاستیک نسبت دادی و بعد اونه که حل رو ادامه نمیده :ws38:

ممنونم. نمی دونم چه طور ازتون تشکر کنم.:icon_gol:

این از عکس روند نزدیک شدن به جواب: استپ 2 مربوط به بارگذاریمه. استپ 1 مهم نبود و مربوط به شرایط مرزی مسئله بود. استپ 2 زمانش یک بود با نهایت 100 اینکرمنت که مقدار اینیشال و مقدار ماکزیمم رو 0.2 انتخاب کردم و مقدار مینمم رو هم همون 5-^10.

?3lwl7ltyzaz0r8b

ANALYSIS SUMMARY:

TOTAL OF 24 INCREMENTS

12 CUTBACKS IN AUTOMATIC INCREMENTATION

103 ITERATIONS INCLUDING CONTACT ITERATIONS IF PRESENT

103 PASSES THROUGH THE EQUATION SOLVER OF WHICH

103 INVOLVE MATRIX DECOMPOSITION, INCLUDING

0 DECOMPOSITION(S) OF THE MASS MATRIX

1 REORDERING OF EQUATIONS TO MINIMIZE WAVEFRONT

0 ADDITIONAL RESIDUAL EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES

0 ADDITIONAL OPERATOR EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES

0 WARNING MESSAGES DURING USER INPUT PROCESSING

60 WARNING MESSAGES DURING ANALYSIS

0 ANALYSIS WARNINGS ARE NUMERICAL PROBLEM MESSAGES

30 ANALYSIS WARNINGS ARE NEGATIVE EIGENVALUE MESSAGES

1 ERROR MESSAGES

برای دیدن ارور ها و خطا ها فایل msg رو در زیر آپلود کردم ( کم حجمه)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

رفتار ماده هم رو از رابطه ی رمبرگ استگود استفاده کردم و با داشتن تنش و کرنش متناظر با نقطه جاری شدن و نقطه گسیختگی، پارامترهای رابطه رو بدست آوردم و با استفاده از اون شکل زیر رو بدست آوردم. . تو شکل زیر مقدا تنش و کرنش جاری شدن و گسیختگی و پارامترهای رابطه رابرگ اسگود و نمودار تنش کرنش رو می بینی. دقیقا عین دو ستون رو به آباکوس در قسمت پلاستیک دادم. (البته شکل از داده های مربوط به کرنش کل رسم شده و نه از این دو ستون که مربوط به کرنش پلاستیک هستند)

?ufobk93jevi0ay1

تو شکل کانتورهام تنش ماکزیمم برابر با همون تنش گسیختگیم شده یعنی 670 مگا پاسکال (البته نمی دونم این تنش ماکزیمم که تو آباکوس مربوط به وون میسز هست یا نه)

پیشبینی آباکوس از جواب مسئله با 0.1% خطا نسبت به مقدار تئوری (خیلی دقیق)

در پایان می تونی این جملتو بیشتر توضیح بدی:"

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه" حقیقت من اینو نمیفهمم. تو مقالاتی که من می خوندم و کارم بر اساس اونهاست نوشته بودن که مثلا از آباکوس استفاده کردن و معیار گسیختگی برای بدست آوردن Limit Load این بود که تو یه نقطه از مدل تنش ون میسزش از یک مقدار حدی رد بشه... وسواس من به خاطر اینه که مطمئن بشم آباکوس هم به خاطر همین معیار به جواب رسیده باشه نه چیز دیگه ای.

لینک به دیدگاه
ممنونم. نمی دونم چه طور ازتون تشکر کنم.:icon_gol:

این از عکس روند نزدیک شدن به جواب: استپ 2 مربوط به بارگذاریمه. استپ 1 مهم نبود و مربوط به شرایط مرزی مسئله بود. استپ 2 زمانش یک بود با نهایت 100 اینکرمنت که مقدار اینیشال و مقدار ماکزیمم رو 0.2 انتخاب کردم و مقدار مینمم رو هم همون 5-^10.

?3lwl7ltyzaz0r8b

ANALYSIS SUMMARY:

TOTAL OF 24 INCREMENTS

12 CUTBACKS IN AUTOMATIC INCREMENTATION

103 ITERATIONS INCLUDING CONTACT ITERATIONS IF PRESENT

103 PASSES THROUGH THE EQUATION SOLVER OF WHICH

103 INVOLVE MATRIX DECOMPOSITION, INCLUDING

0 DECOMPOSITION(S) OF THE MASS MATRIX

1 REORDERING OF EQUATIONS TO MINIMIZE WAVEFRONT

0 ADDITIONAL RESIDUAL EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES

0 ADDITIONAL OPERATOR EVALUATIONS FOR LINE SEARCHES

0 WARNING MESSAGES DURING USER INPUT PROCESSING

60 WARNING MESSAGES DURING ANALYSIS

0 ANALYSIS WARNINGS ARE NUMERICAL PROBLEM MESSAGES

30 ANALYSIS WARNINGS ARE NEGATIVE EIGENVALUE MESSAGES

1 ERROR MESSAGES

برای دیدن ارور ها و خطا ها فایل msg رو در زیر آپلود کردم ( کم حجمه)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

رفتار ماده هم رو از رابطه ی رمبرگ استگود استفاده کردم و با داشتن تنش و کرنش متناظر با نقطه جاری شدن و نقطه گسیختگی، پارامترهای رابطه رو بدست آوردم و با استفاده از اون شکل زیر رو بدست آوردم. . تو شکل زیر مقدا تنش و کرنش جاری شدن و گسیختگی و پارامترهای رابطه رابرگ اسگود و نمودار تنش کرنش رو می بینی. دقیقا عین دو ستون رو به آباکوس در قسمت پلاستیک دادم. (البته شکل از داده های مربوط به کرنش کل رسم شده و نه از این دو ستون که مربوط به کرنش پلاستیک هستند)

?ufobk93jevi0ay1

تو شکل کانتورهام تنش ماکزیمم برابر با همون تنش گسیختگیم شده یعنی 670 مگا پاسکال (البته نمی دونم این تنش ماکزیمم که تو آباکوس مربوط به وون میسز هست یا نه)

پیشبینی آباکوس از جواب مسئله با 0.1% خطا نسبت به مقدار تئوری (خیلی دقیق)

در پایان می تونی این جملتو بیشتر توضیح بدی:"

آباکوس بر اساس مقادیر و داده هایی که در material property وارد کردی نتیجه گیری میکنه" حقیقت من اینو نمیفهمم. تو مقالاتی که من می خوندم و کارم بر اساس اونهاست نوشته بودن که مثلا از آباکوس استفاده کردن و معیار گسیختگی برای بدست آوردن Limit Load این بود که تو یه نقطه از مدل تنش ون میسزش از یک مقدار حدی رد بشه... وسواس من به خاطر اینه که مطمئن بشم آباکوس هم به خاطر همین معیار به جواب رسیده باشه نه چیز دیگه ای.

نه - خواهش میکنم - منم سعی میکنم با وجود دانش کمم از اباکوس با همفکری دوستان مشکلات همدیگه رو حل کنیم

همین الان داشتم فایلتو نگاه میکردم - مسئله ات واگرا شده

تا اونجایی که من فهمیدم ربطی به تعریف خواصت نداشت - البته تا increment 6 - step 2

به تعریف بارگذاری و شرایط مرزی ربط داره - اشکالت رو در ماژول ویزولیشن و لود باید پیدا واصلاح کنی

بعد از اینکه job رو انجام دادی برو به ویزولیشن - اگه اشتباه نکنم در منوبار tools گزینه residual force رو بزن

سمت چپ پنجره - به صورت نمودار درختی بازش کن - برو پایین تا به اینکریمنت 5و6 استپ 2 برسی (که انالیزت ابورد شده )

سمت راست - تب وسطی residual رو بزن - اون پایین گزینه های لایت رو بزن - و یکی یکی انتخاب کن و در مدلت ببین کجاها و کدوم

المان ها باعث ابورد شدن انالیزت شده - اگه تجمع نقاط در منطقه ای از مدلت زیاد بود - بدون اشتباه کردی در تعریف شرایط مرزی

بگرد تا پیداش کنی

راستی initial=0.01 و maximum=0.1 - میمینمم همون خوبه

در مود 3 خط آخر - حداقل تا اونجا که من میدونم اینطوره در ناحیه الاستیک

اما برای شرایط دیگه تئوریهای مختلفی داره که بنده دانش خیلی هاشو ندارم - فقط تعدادی از اونها رو استفاده کردم

برا پیدا کردن ماکزیمم بار قابل تحمل برا یه قطعه ای اگه اشتباه نکنم از انالیز ricks استفاده میکنن - یا post buckle :ws52:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام خسته نباشید

من فرآیند کشش عمیق استوانه ای رو دارم شبیه سازی می کنم و مقادیر fld damage را هم در قسمت ماده وارد کردم، اما در عمل در نتیجه تفاوتی با وارد نکردن مقادیر damage دیده نشد ،آیا باید جز اضافه کردن این مقادیر کار دیگری هم انجام داد؟

سوال دیگم اینه که اگر بخوام یه مرحله کشش دیگه اضافه کنم ،محصول نهای ام را چطور باید به عنوان ورودی مرحله دوم قرار بدم؟یعنی باید محصول مرحله قبل رو بیارم داخل part یا دوباره باید خودم داخل part اونو مدل کنم؟خواصش و چه طور بدست بیارم.

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام

بی نهایت ممنون از زاهنمایی هاتون

من یک سوال دارم در مورد اعمال گشتاور در دو مرحله برروی یک شفت

در 0.5 ثانیه گشتاور 3000 و بعد از ان گشتاور نامی 2000 برو ی شفت اعمال می شود.

این را باید چگونه اعمال کنم؟

از قسمت amplitude?

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز.

من نوعی آزمایش فشاری تک محوره را با نمونه هایی از soilbag با ابعاد مختلف مدل کردم. مدل ها از نوع explicit با time period برابر با 300 می باشد. این مدل ها با اینکه ابعاد متفاوتی دارند ولی همه ی آن ها وقتی که به total time برابر 256 می رسند ، total time مطلقا ثابت باقی می ماند.

لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز

می خواستم بدونم چه جوری میتونم در اباکوس یک restart ایجاد کنم . برای من خیلی مهمه

اگر ممکنه کمکم کنید

با تشکر

اینجا یه توضیحی دادم

پست شماره 539

http://www.noandishaan.com/forums/thread64952-54.html

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت ادمین و دوستان محترم

می خواستم بدونم چه جوری میشه در آباکوس تک تحلیل restart به وجود آورد . برای من خیلی مهمه که بدونم

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام

من هر کاری میکنم نمی توانم منحنی هیسترزیس در آباکوس را رسم کنم! در قسمت دامنه کدام حالت باید انتخاب گردد؟ من تمام مراحل را رفتم اما واقعا گیج شدم! خواهشا راهنمایی کنید با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

خیلی ببخشید

1- میخوام منحنی نیرو جابجایی رسم کنم طوری که نیروی سینوسی وارد بشه..فقط قله اول.. نیرو رو چطور تعریف کنم؟ چه ضرایبی در قسمت تبیولار وارد کنم؟

2-منحنی که به صورت نقطه نقطه نیرو دادم و رسم میشه، قله داره.. چطور میتونم مسیر باربرداری که با پسماند همراه هست رو زیر نمودار بارگذاری بیارم؟

مثل هیسترزیس!

با تشکر...

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام به همه دوستان

من دانشجوی سال آخر مکانیک هستم برای پروژه پایانیم میخوام ارتعاشات یک جاذب ارتعاشات جرم و فنر رو با آباکوس تحلیل کنم،یعنی میخوام بدونم چطور یک نیروی پریودیک رو در وسط تیر قرار بدم(نیرویی به صورتF=sin(w )ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 9 ماه بعد...

سلام دوستان من پایان نامه ام در مورد پل کابلی با جداساز مدل شده با اباکوس هست متاسفانه مبتدی هم هستم اگر جایی سراغ دارید که پل را مدل کرده با اباکوس لطفا لینک اش را قرار بدید و کمکم کنید خواهش میکنم ! متشکرم دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...