رفتن به مطلب

تاپیک نقد وبحث ازاد

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز:icon_gol::icon_gol:

تو این تاپیک قصدداریم درمورد فیلم کتاب والبومهای موسیقی, هنرمندان وکلا علایق عموم بحث ازاد همراه با نقد داشته باشیم

برناممون هم اینجوریه که هرجمعه شب برنامه هفته رو مشخص میکنیم یعنی درمورد

سه تا کتاب

سه تا فیلم

سه تا هنرپیشه

سه تا البوم موسیقی

وخلاصه مجموع چیزایی که دوستان درنظر بگیرن به مدت یک هفته صحبت میکنیم

به دور از توهین وهیجان واحساس وعلاقه بیش از حد

امیدوارم نتایج بحثهامون منتج به این بشه که شناخت بیشتری به دست بیاریم

اشنایی واطلاعاتمون بالاتر بره ودوستیهامون تحکیم بیشتری بگیره

موفق باشیم

منتظر نظر دوستان عزیز هستم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بیاین کتابهارو مشخص کنیم..آقای استارتر خودتون نظرتون چیه؟؟؟

من الان یه کتاب از ویرجینیا وولف دستمه دارم میخونم. پیشنهاد میکنم راجع به اون هم حرف بزنیم.

لینک به دیدگاه

خب خانم نظر دهنده چون تازه این تاپیک رو زدیم وتعداد پیشنهادا وحشتناک بالاست منتظر بقیه هم باشیم ببینیم اخر تصمیم جمع چی میشه

فقط کتاب؟

لینک به دیدگاه

خوب همه بیان نظر بدن منم میدم...:ws3:

پیشنهادم برای کتاب آثار ویرجینیا وولف

برای فیلم و هنرپیشه هم فعلا نظری ندارم.

سلیقه موسیقیم هم با خیلیها نمیخوره. حالا ببینیم بقیه چی میگن....

آخ چه قدر پیشنهاد!!

لینک به دیدگاه

ممنون داداش

ولی بهتره برای هر فیلمی یا کتابی تاپیکی جداگانه در نظر گرفته بشه و کسانی که صاحب نظرند توش یه میزگرد تشکیل بشه و نقد هم منسجم تر بشه

اندکی صبر :دی

لینک به دیدگاه
ممنون داداش

ولی بهتره برای هر فیلمی یا کتابی تاپیکی جداگانه در نظر گرفته بشه و کسانی که صاحب نظرند توش یه میزگرد تشکیل بشه و نقد هم منسجم تر بشه

اندکی صبر :دی

برو برا خودت مجزا تاپیک نقد بزن:w00:

من تیمم باخته قاطیما:w00:

لینک به دیدگاه
من با فیلم موافقم آخه فیلم تقریبا زیاد میبینم :ws3:

کتابم خوبه

اما من کتابی که به درد جمع اینجا بخوره کم میخونم!!!!!! :shame:

مهم نیست امین جان

بالاخره یه تصمیم جمعی میگیریم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
برو برا خودت مجزا تاپیک نقد بزن:w00:

من تیمم باخته قاطیما:w00:

اوخی برزیل باخت :w02:

بیا ور دل خودم اینگلیشم باخت :sigh:

با این وضع فک کنم آلمان اسپانیا فاینال بزنن!!!!!!! :ws50:

لینک به دیدگاه

سجاد اینطوری یه کمی مشکله به وحدت نظر رسیدن برای انتخاب یه کتاب، یه فیلم یا یه داستان ! ولی کار خیلی خوبیه ! این کار رو باید شروعش کرد، قطعا با گذشت زمان استقبال هم خواهد شد.

به عنوان یه پیشنهاد، دوستان می توانند تو قالب همین تاپیک یا مجزا به معرفی فیلم یا کتاب بپردازن، یه خلاصه ای از اونها رو ارائه کنن مثل معرفی شخصیت ها و خلاصه ای از داستان و بعد در موردش بحث و گفتگو انجام بشه !

اوخی برزیل باخت :w02:

بیا ور دل خودم اینگلیشم باخت :sigh:

با این وضع فک کنم آلمان اسپانیا فاینال بزنن!!!!!!! :ws50:

آلمان و اسپانیا اگه به هم بخورن، تو نیمه نهاییه ! ولی چه نیمه نهایی، چه فینال، در هر صورت هُلی هُلی ! :ws3:

لینک به دیدگاه
سجاد اینطوری یه کمی مشکله به وحدت نظر رسیدن برای انتخاب یه کتاب، یه فیلم یا یه داستان ! ولی کار خیلی خوبیه ! این کار رو باید شروعش کرد، قطعا با گذشت زمان استقبال هم خواهد شد.

به عنوان یه پیشنهاد، دوستان می توانند تو قالب همین تاپیک یا مجزا به معرفی فیلم یا کتاب بپردازن، یه خلاصه ای از اونها رو ارائه کنن مثل معرفی شخصیت ها و خلاصه ای از داستان و بعد در موردش بحث و گفتگو انجام بشه !

آلمان و اسپانیا اگه به هم بخورن، تو نیمه نهاییه ! ولی چه نیمه نهایی، چه فینال، در هر صورت هُلی هُلی ! :ws3:

مطمئنی؟؟؟؟؟؟

یعنی فاینال چیه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
مطمئنی؟؟؟؟؟؟

یعنی فاینال چیه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

...............................

پ. ن. : اسپم

اونطرف هلند با برنده غنا و اروگوئه بازی می کنه !

لینک به دیدگاه

آلمان و اسپانیا اگه به هم بخورن، تو نیمه نهاییه ! ولی چه نیمه نهایی، چه فینال، در هر صورت هُلی هُلی ! :ws3:

خب فعلا برا هفته اول همینجوری شروع میکنیم اگه استقبال شد وبچه ها خواستن مجزاشون میکنیم

بخاطر وجود تالارای مشابه مجتمع تو نظر گرفتم وگرنه نقد فیلم تو تالار فیلم بهترهست یا...

خالا وقتشو از جمعه ها به دوشنبه ها تغییر بدیم تا اون زمان هم اکثر بچه ها امتحاناشون تموم میشه ومیان نظر جمع رو اعمال میکنیم

لینک به دیدگاه

پ. ن. : اسپم

اونطرف هلند با برنده غنا و اروگوئه بازی می کنه !

پس ندرلند فایناله اونورم یا اسپنیش میشه یا ژرمن!!!!!!

ایول چه شود اگه غنا قهرمان بشه!!!!!!

لینک به دیدگاه

خوب کتاب معرفی کنیم

من همیشه اولین کتابی که معرفی میکنم اینه

«شیطان در کشتی»

اثر کالین فالکنر

جواد سیداشرف، مترجم کتاب «شیطان در کشتی» اثر کالین فالکنر، این کتاب را رمانی تاریخی دانست که وجدان انسان را در شرایط محتلف محک می‌زند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان تاریخی «شیطان در کشتی» اثر کالین فالکنر، نویسنده ۶۰ ساله انگلیسی و خالق آثاری چون «کلئوپاترا» به زودی توسط انتشارات نگارستان کتاب، منتشر می‌شود.

جواد سید‌اشرف که این کتاب را از زبان آلمانی به فارسی ترجمه کرده است درباره آن به خبرنگار "ایبنا" گفت: «شیطان در کشتی» ماجرایی تاریخی از یک کشتی هلندی با نام «باتاویا» را نقل می‌کند. این کشتی که در قرن ۱۶ به سمت جاماییکا حرکت می‌کرد در اقیانوس غرق شد و ۳۰۰ نفر سرنشین آن در یک جزیره بی آب و علف، اجتماعی بدوی را تشکیل دادند.

به باور این مترجم، رمان «شیطان در کشتی» با مضمونی فلسفی و نگاهی موشکافانه به زندگی انسان در جامعه‌ای بدون قانون می‌پردازد.

وی در این مورد گفت: نویسنده این کتاب را با استفاده از شواهد تاریخی به نگارش درآورده است. او در کتاب خود به این نکته می‌پردازد که انسان اگر از بطن جامعه جدا شود و در جایی که نه قانون و نه ثبات وجود دارد،مجبور به زیست باشد، چگونه رفتار خواهد کرد و چگونه می‌تواند به انسانی شیطانی و بی وجدان تبدیل شود.

این کتاب وجدان‌های خاموش خواننده را بیدار می‌کند و تفاوت وجدان از قانون و جبر را نمایان می‌سازد.

وی افزود:این گروه ۳۰۰ نفره هنگامی که در دل جزیره‌ای متروک اسیر می‌شوند، وجدان خود را فراموش می‌کنند. گروهی از آنها به جنایت مشغول می‌شوند و حکومتی بدوی را بر دیگران تحمیل می‌کنند. چندی بعد همه آنها دستگیر و محاکمه می‌شوند و نویسنده از روی همین شواهد دادگاهی، این داستان را نوشته است.

به عقیده سیداشرف، کالین فالکنر قلمی روان و نثری ساده دارد و به همین علت آثار او در سطح جهانی مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...