رفتن به مطلب

تاپیک نقد وبحث ازاد

ارسال های توصیه شده

من فکر کنم فایل پی دی اف قلعه ی حیواناتو داشته باشم...اگر خواستید میگردم براتون آپ میکنم!:a030:

الان لینک دانلودشو میزارم ولی اونو تو یه تاپیک دیگه ادامه میدیم اینجا بیشتر نظر دوستان رو جویا میشیم که رو چه موضوعی متمرکز بشیم

ممنون رفیق:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب برا اینکه بحثامون فقط رو یه کتاب یا یه موضوع متمرکز نشه وچون علاقه مندی شدید دوستان درزمینه فیلما منو تا حدسکته برد میخوایم بریم سر موضوع موزیک

دو تا موضوع رو من پیشنهاد میکنم هرکدوم از دوستان که علاقه مند بودن تو همین تالار تاپیک نقدشونو بزنن

خواننده رپر ایرانی شاهین نجفی

وگروه موسیقی متالیکا که جزو علاقه مندیهای خود منه مخصوصا جیمز هیتفیلد

تا نظر دوستان چه باشد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سپاس سجاد عزیز.

من اما هنوز خیلی مونده که تمامش کنم.البته اگه تمام کردم نظرمو میگم.

میتونی یه تاپیک بزنی و درباره کمونیسم و نظریه های مارکس مطلب بزاری؟این نظر میتونه درست باشه که نظریه های سوسیالیستی خوب بودند اما دولتها خوب اجراش نکردن؟

لینک به دیدگاه
سپاس سجاد عزیز.

من اما هنوز خیلی مونده که تمامش کنم.البته اگه تمام کردم نظرمو میگم.

میتونی یه تاپیک بزنی و درباره کمونیسم و نظریه های مارکس مطلب بزاری؟این نظر میتونه درست باشه که نظریه های سوسیالیستی خوب بودند اما دولتها خوب اجراش نکردن؟

داداش نکن این کارارو

فردا انگ میزنن توده ایم واز این حرفا

ولی چشم هم مطالب مرتبط با نظریات مارکس رو میزارم هم نقدشونو

هر نظریه فکری هر دینی هر فکری هر مکتبی که عرضه میشه بالاخره یه دید رو به جلویی هست توش ولی اینکه کدوم بهتره ونقصشون چیه گذرزمان ومحک افکاره که مشخصش میکنه

ایشالا بیشتر دراین مورد صحبت میکنیم

لینک به دیدگاه

یعنی کشته مرده این نقداتونم

وقتی میگی کتاب پیشنهاد کنین همه میگن ما فلان کتاب رو خوندیم

خب بابا بیایین نظرتونو بنویسین نترسین بابا

لینک به دیدگاه

نظر من :

جو خشک و ساکنی داشت.به هیچ وجه آدمو جذب نمیکرد که هرچی زودتر ادامه بده و به آخرش برسه و اکثر اتفاق ها قابل پیش بینی بود!حداقل تا جایی که وینستون و جولیا تصمیم میگیرن قضیه رو به شخص سومی هم بگن

و همون طوری که سجاد گفت تعصب شدید نویسنده و تنفر به افکار کمونیست رو کاملا میشه حس کردالبته خود اورول توی دفاع از نقد کتابش میگه:((عصری که یک نویسنده در آن زندگی میکند سوژه ی کتابش را تعیین خواهد کرد.دست کم این امردر اعصار متلاطم و انقلاب خیزی به سان عصر ما صادق است لیکن پیش از آنکه نویسنده به نوشتن دست یازد گرایشی عاطفی کسب کرده که هیچ گاه نمی تواند به گونه ای کامل از چنگ آن خلاصی یابد))

ولی در کل خیلی جاهای کتاب بود که واقعا از این که دارم حقیقت هایی رو که میدونم هستن،ولی نادیده گرفته میشن رو می خونم،خوشحال بودم:

-هرچه اکنون راست بود از ازل تا ابد راست بود

-تمام تاریخ لوحی محفوظ بود که به تناسب ضرورت پاک می شد و دوباره رقم زده میشد

-ناپدید شدن و به وادی فراموشی سپرده شدن آدم هایی که موجبات نارضایتی حزب را فراهم مینمود،رایج تر بود!

-بین عفاف و همرنگی سی اسی،پیوندی مستقیم و نزدیک برقرار بود

-آدمی دیکتاتوری را به منظور حراست از انقلاب برپا نمی کند،انقلاب می کند تا دیکتاتوری را برپا کند

-توده ها هیچ گاه به اراده ی خویش عصیان نمی کنند و تنها به دلیل استضعاف هم عصیان نمی کنند.در حقیقت مادامی که معیارهای مقایسه پیش رویشان گذاشته نشود هیچ گاه به استضعاف خویش پی نمی برند.

لینک به دیدگاه

من این نقد ها رو خوندم... من از کتاب 1984 خیلی خیلی لذت بردم...

اینکه نویسنده از کمونیسم و ساختار اجتماعی احتمالی اون متنفر بوده مشخص بود... ولی این نقطه ی ضعف کتابه ؟ من اینطور فکر نمی کنم...

به نظر من کتاب فوق العاده ای بود... من وقتی داشتم میخوندم لحظه به لحظه چیزهایی که توی همین مملکت خودمون اتفاق میوفته جلوی چشمم میومد... مخصوصا برام پروپاگاندایی که نویسنده توی کتاب ازش گفته بود و ایدئولوژی حکومت حاکم خیلی جالب میومد...

من این کتاب رو مدتی پیش خوندم... تقریبا قبل از عید... حرف خاصی ندارم بگم...

الان دارم کتاب unweaving the rainbow رو میخونم که نوشته ی Richard Dawkins هست... کتاب خیلی جالبیه...

میتونید از اینجا دانلود کنید...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

خیلی ترسناک بود. من سال 84 خوندم و خیلی ترسیدم. از اینکه نکنه کار دنیا واقعا به یه همچین جایی برسه.

پلیس اندیشه.جاسوسی بچه ها از پدر و مادراشون.اینکه به خواب آدم هم کار داشته باشن که الان داری چه خوابی میبینی و تو خواب چی میگی.اینکه یه عده بشینن هر روز اخبارو اونطور که رهبرا میخوان بنویسن و گذشته رو هر روز یه جور تعریف کنن. از همه بدتر big brother. و شستشوی ذهنی.

باز من ترسیدم..:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
آقایون و خانم ها در مورد کتاب مزرعه ی حیوانات جرج اورول بحثی نمیکنید؟

کتاب فوق العاده ایه! فک کنم فقط مختص کشور خودمون نوشته شده!

این که میگن تاریخ تکرار میشه واقعا همینه!

جالبه که این کتابو سال ها قبل از انقلاب کشور ما نوشته!

لینک به دیدگاه

به خاطر مشکلی که برای یکی از آشنایان نزدیکم پیش امده بود 3-2 روز درگیر بیمارستان و دکتر بودم و حوصله هیچی رئ نداشتم.اما به احتمال زیاد تا فردا 1984 رو تمام میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام.

شرمنده من یه کم دیر اومدم.

مزرعه حیوانات رو خیلی سال پی خوندم و الان نمیتونم نقد کنم.

ولی 1984 رو چند ماه پیش خوندم.

این کتاب قدرت کشش زیادی نداره.یعنی اینطور نیست که فکرتو به خودش مشغول کنه و بخوای زود تر تمومش کنی.

موقعی اونو میخوندم یاد کره شمالی و تا حدودی کشور خودمون میافتادم.

خیلی شبیه وضع کنونی ماست. این کتاب در شرح تلاش برای شکستن حصار های موجوده ولی آخرش خیلی بیخود تموم شد.سراسر ناامیدی بود.

هیچ روزنه ای برای تلاش و مبارزه باز نکرد.:w00:

لینک به دیدگاه

The god delusion

کتابی از ریچارد داوکینز!

نمیدونم. . . . با خوندن این کتاب دارم حس میکنم عمری عین احمق ها زندگی کردم! به نظرم این کتاب هدفی جز روانی کردن انسان نداره! نظر شما چیه!؟

لینک به دیدگاه

The god delusion

کتابی از ریچارد داوکینز!

نمیدونم. . . . با خوندن این کتاب دارم حس میکنم عمری عین احمق ها زندگی کردم! به نظرم این کتاب هدفی جز روانی کردن انسان نداره! نظر شما چیه!؟

منم دارم به همین نتیجه میرسم:ws44:

لینک به دیدگاه

احتیاج!!

شب برای چیدن ستاره های قلبت خواهم آمد. بیدار باش من با سبدی پر از بوسه می آیم و آن را قبل از چیدن روی گونه هایت می کارم تا بدانی ای خوبم دوستت دارم

نور دلیل تاریکی بود و سکوت دلیل خلوت، تنها عشق بی دلیل بود که تو دلیل آن شدی

عشق کنار هم ایستادن زیر باران نیست...!!! عشق این است که یکی برای دیگری چتر شود و دیگری هرگز نفهمد چرا خیس نشد

با آرزوی موفقیت واسه همتون . منم تازه عضو شدم:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستان پوزش منو بابت عدم شرکتم درتالارازاد وگفتگوها بخاطر گرفتاریهای شخصی وگرفتاری درتالارهای فنی پذیرا باشید

ایشالا یخورده که کارتالارهای فنی راه افتاد دوباره خدمت دوستان خواهم بود:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...