رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام. امیدوارم کسی بتونه در این زمینه به من کمک کنه.

در حدود یک سال و سه چهار ماه پیش (اواخر 89) کامپیوترم بدون هیچ دلیل خاصی به نظر من قاطی کرد. یعنی دیگه ویندوز بالا نمیومد. بعدش با هزار بدبختی و چندین بار بیرون بردن برای تعمیر و چندین و چند بار عوض کردن ویندوز، بالاخره تا یه حدی درست شد. ولی از اون موقع تا الان یه سری از مشکلات دائمی شده.

1- تقریبا هر روز چند بار هارد شروه به تق تق کردن می کنه و ویندوز هنگ می کنه و اکثرا بلواسکرین میاد. اگرم نیومد یه وقتهایی خودش درست میشه یه وقت هایی هم نه و مجبور میشم ریست کنم.

کلا بلواسکرین زیاد پیش میاد متاسفانه نه نرم افزار جدیدی اضافه کردم نه سخت افزار جدیدی.

2- هر از چند وقتی ویندوز بالا نمیاد و هارد دیسک ارور میده و باید سی دی ویندوز بذارم که یه وقتهایی جواب میده و یه وقتهایی نه و باید بارها بارها ریست کنم یا حتی کیس رو از پشت خاموش کنم یعنی برقش و قطع کنم و بازم ممکنه جواب نده و مجبور نشم باطری مادربورد رو در بیارم. فکر کنم اسمش باطری بایوسه.

3- تقریبا یه وقتهایی کابلهایی که با یو ای بی به کیس وصل میشه رو نمیشناسه. مثل مودم و فلش و پرینتر و این جور چیزا. تقریبا از 7-8 ماه پیش همین قضیه باعث شد هارد اکسترنالم دچار مشکل شه یعنی با هزار زحمت فایلها رو برگردوندم. از اون به بعد هم دیگه هارد رو نمیشناسه ولی هارد رو وقتی به لپتاپ وصل میکنم میشناستش ولی به عنوان لوکال هارد. عجیبه.

4- من به دلیل رشته ام مجبورم با نرم افزارهای سنگین گرافیکی کار کنم. ولی تقریبا الان چند ماهیه که کامپیوتر فقط تبدیل به ابزاری برای اینترنت و کارهای سبک شده و مجبورم برای کارای خودم از لپتاب استفاده کنم. یعنی احتمال پیش آمدن تمام اتفاقات بالا چند برابر یا حتی میتونم بگم 100 درصد میشه.

5- این اواخر احتمال شل شدن سیم های هارد و .... خیلی زیادتر شده یعنی یه وقتهایی که بالا نمیاد سیمها رو که دست میزنم درست میشه. ولی خوب این اتفاق قبلا به این سرعت و پشت سر هم پیش نمی اومد.

در کل دیگه خسته شدم از دیروزم دیگه مونیتور روشن نمیشه یعنی کیس ولی تصویر نداره و چراغ مونیتور خاموش روشن میشه.

امیدوارم کسی بدون که مشکل از کجائه. من یک ساله درگیره این دستگاهم. دیگه شمارش تعداد دفعاتی که ویندوز عوض کردم از دستم در رفته. اون باطری مادر بورد رد هم عوض کردم.

این اتفاقات ضربه سنگینی به کارم و فایل هام داره میزنه و هر لحظه این انتظار رو دارم که ببینم هاردم سوخته و فایلهام از بین رفته.

در تیر ماه 89 یعنی حدود 8 ماه قبل شروع شدن این اتفاقات من این کیس رو خریدم تو این 8 ماه فوق العاده بود به معنای واقعی.

این همه چیزهایی است که الان به ذهنم میرسه. امیدوارم بتونید کمکم کنید.

عذر می خوام که اینقدر طولانی شد. در حقیقت این یه مشکل تقریبا یک سال و نیمه است.

متشکرم و امیدوارم شاد باشید.

سلام مریم خانم

شما میگید سیم ها که شل میشه دستشون میزنید بعد درست میشه.شاید مشکل از سیم ها باشه .ممکنه اتصالی داشته باشن.

میبردین پیش تعمیرکار سخت افزار.من فکر نمیکنم مشکل از ویندوزتون باشه.:ws52:

لینک به دیدگاه
ممنونم از پاسختون.

1 سوال دیگه واسم پیش اومد:ws52:.وقتی از یک فایلی image گرفته بشه حجمش کمتر از حجم واقعیش میشه.یک فایل image شده رو چحجوری میشه تشخیص داد؟آیکن خاصی داره؟این برنامه ای که واسش معرفی کردید جز دسته برنامه های رایت هست؟

بعید میدونم کمتر بشه ، یعنی تاحالا بهش دقت نکردم

از روی پسوند فایل میشه شناخت و برای اطلاعات بیشتر میتونید به اینجا مراجه کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این نرم افزار هم میشه جزو برنامه های مدیریت image تقسیم بندی کرد ، اما میشه باهاش imageهارو رایت زد !!! ولی مثل nero یه نرم افزار حرفه ای رایت نیست

لینک به دیدگاه
مرسی.

خب برتری ایمیج گرفتن به کپی کردن اینه که فایلهای داخلش قابل مشاهده نیست؟

کپی راحت ، حمل راحت ، استفاده آسان ، کپی در مواقعی که کپی گرفتن ممکن به دلیل قفلی امکان پذیر نباشه و ....

در مورد مشاهده نکردن فایل ها هم ، هم قابل مشاهده هستن و هم قابل مدیریت و ادیت ، اما چون برای اینکار احتیاج به نرم افزار هست که بشه فایل ایمیج رو باز کرد گفتم که در گزند آسیب های احتمالی مثل پاک کردن اشتباهی یکی از فایل ها و ناقص شدنشون به صورت عادی نیست

لینک به دیدگاه
کپی راحت ، حمل راحت ، استفاده آسان ، کپی در مواقعی که کپی گرفتن ممکن به دلیل قفلی امکان پذیر نباشه و ....

در مورد مشاهده نکردن فایل ها هم ، هم قابل مشاهده هستن و هم قابل مدیریت و ادیت ، اما چون برای اینکار احتیاج به نرم افزار هست که بشه فایل ایمیج رو باز کرد گفتم که در گزند آسیب های احتمالی مثل پاک کردن اشتباهی یکی از فایل ها و ناقص شدنشون به صورت عادی نیست

ممنون.

فایل ایمیج با چه نرم افزاری باز میشه؟

لینک به دیدگاه
ممنون.

فایل ایمیج با چه نرم افزاری باز میشه؟

من خودم فایل ایمیج رو با برنامه virtual clone drive یا درایو مجازی باز میکنم نرم افزار خیلی خوبیه.

لینک به دیدگاه

با سلام به شما

بنده یک مودم zyxcel دارم که تا حالا باهاش مشکلی نداشتم چند روز پیش سیستمم رو عوض کردم و وقتی نصبش کردم دچار مشکل شدم

بدین صورت که هر چند دقیقه چراغ usb روی مودم خاموش میشه و دیگه به اینترنت متصل نیست این در حالیه که من با کابل شبکه به ریسیور هم وصل هستم و اینترنت اونجا وصله در قستمت adapter settin g که رفتم دیدم مودم disable هستش و هر کاری میکنم وصل نمیشه و باید یک بار سیستم رو ریستارت کنم تا دوباره بالا بیاد. هر کاری که بگید انجام دادم چندبار ژاک کردم درایو رو دوباره نصب کردم . فریمور مودم رو آپدیت کردم ولی اثر نکرد . لطفا راهنمایی بفرمایید اساتید گرام

لینک به دیدگاه

در واقع با سیم های جدید هم این اتفاق میفته. جون سیم ها رو یه سری عوض کردم. منظور من در مورد سیم ها این بود که این اتفاق زیاد میفته در حالی که خود سیمها سالمن.

از دیروزم که گفتم ویندوز بالا نیومد. بردم بیرون پیش یکی، متوجه شدیم کل درایو c پاک شده یعنی ویندوز خالیه. عجیب نیست. ویندوز جدید رو هم که ریختم دیدم از چهار تا درایو فقط 2 تاش رو نشون داد در حالی که هنگام پارتیشن بندی چهارتاش بودش. برای همین من کل هارد رو فرمت کردم و دوباره ویندوز ریختم :(

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام ببخشید من 1سوال خیلی ابتدایی دارم:icon_redface:

با این اخطار آبدیت ویندوز چه کنم؟ مخصوصا اینکه آبدیته آنتی ویروس به اون بستگی داره، فکر کنم:icon_redface:

1مدته ویندوزم شناسایی شده به خاطر همین موضوع

حالا میخوام ببینم مشکلی پیش نمیاد عوضش نکنم؟ چون برنامه روش نصبه سخته عوض کنم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

با این اخطار آبدیت ویندوز چه کنم؟ مخصوصا اینکه آبدیته آنتی ویروس به اون بستگی داره، فکر کنم:icon_redface:

حالا میخوام ببینم مشکلی پیش نمیاد عوضش نکنم؟ چون برنامه روش نصبه سخته عوض کنم:banel_smiley_4:

یک برنامه ای هست به اسم removewat. دانلود کنید ، بعد اجراش این پیغام میره . نیاز به عوض کردن هم نیست.

تو گوگل سرچ کنید لینک دانلودش رو پیدا می کنید .

لینک به دیدگاه

تنظیمات فایرفاکسم بهم ریخته :sad0:هرچی نوشته ها رو کوچیک و بزرگ میکنم درست نمیشه اینجوری شده :

لینک به دیدگاه

سلام

یه دونه سوال داشتم

قبلنا ویندوز لپ تاپم اورجینال بود دیدم کلاس نداره زدم پَروندَمِش!:ws3:

الان ویندوز 7 کپی دارم ولی سرعت بوتش خیلی پایینه .

قبلا تا روشن میشد شروع میکردم به کار کردن ولی الان باید صبر کنم

علتش چیه؟برنامه خاصی هست که این مشکلو برطرف کنه ؟

لینک به دیدگاه
سلام

ویروس اتوران با چی پاک میشه؟

با نود و مکافی نشد

سلام/

اگه NoD اپدیت کامل باشه به راحتی تشخیص میده این ویروس رو ..!

به هر حال با Autorun Virus Remover v2.3 پاکش کن/

از لینک زیر Dl کن.

لینک به دیدگاه
سلام

یه دونه سوال داشتم

قبلنا ویندوز لپ تاپم اورجینال بود دیدم کلاس نداره زدم پَروندَمِش!:ws3:

الان ویندوز 7 کپی دارم ولی سرعت بوتش خیلی پایینه .

قبلا تا روشن میشد شروع میکردم به کار کردن ولی الان باید صبر کنم

علتش چیه؟برنامه خاصی هست که این مشکلو برطرف کنه ؟

راستش من چند تا برنامه واسه این کار دیده بودم ولی به ویندوز آسیب میرسوند(خودم استفاده کردم)به خاطر همین معرفی نمیکنم.سیستم خودم هم همینجوریه وقتی روشنش میکنم چند ثانیه صبر میکنم تا کارش تموم بشه فکر کنم ارزش چند ثانیه رو داره!!!

لینک به دیدگاه

تو کنترل پانل برو Windows security center وتنظیمات مربوط به اپدیت ویندوز رو اف کن همین

اپدیت انتی ویروس رو هم اوکی کن مشکلی پیش نمیاد چون نمیتونه به تنظیمات اپدیت ویندوز دسترسی پیدا کنه وانگار که جامپش کرده باشی

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.

ویروس اتوران با چی پاک میشه؟:banel_smiley_4:

با نود و مکافی نشد

ویروس اتوران رو میتونی به صورت دستی هم پاک کنی ونیازی به انتی ویروس نداره ولی بهتر از همه اپدیت کردن انتی ویروسته که مطمئنا اتوران هارو میشناسه وپاک میکنه

اگه از ویندوز XP استفاده بکنی برخی ویروس های اتوران System32 ویندوز رو از کار میندازن ومجبوری با اکسپلورر درایوهاتو باز کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...