رفتن به مطلب

مهمترین فاکتور برای مشغول به کار شدن!!!!  

24 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. مهمترین فاکتور برای مشغول به کار شدن!!!!

• 17
    • 0
    • 2
    • 5

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان

در این تاپیک سعی میکنیم که با هم در مورد اینکه برای اینکه کسانی مثل ما(بیکاران:ws3:) در شرکتی، اداره و یا هر جای دیگه ای مشغول کار کردن در ارتباط با رشتمون بشیم چه چیزایی مهم هستن؟؟؟

معدل؟؟

کار با نرم افزار؟؟

پارتی؟؟؟

.....

در صورت تمایل در نظر سنجی هم شرکت کنید و باز هم در صورت تمایل توضیح بدید:ws53:

لینک به دیدگاه
خب بحث خوبیه اسماعیل عزیز

بزار دوستان نظرشون رو بنویسن منم تو یه جای خوب بحث اضافه میشم

:TAEL_SmileyCente:

مرسی :wubpink:

با توجه به شرایط دیدم زمان ایجاد این تاپیک رسیده دیگه!!

آخه باید کار کنم.....

باید خرج زن و بچه کنم:ws3:

مرسی

امیدوارم که بچه ها همه شرکت کنن تا به یه نتیجه خوب برسیم:ws53:

لینک به دیدگاه

من به سایر موارد رای دادم . مشخصه که داشتن یه آشنا می تونه بسیار مفید باشه .( البته اینجا .. مقدار اثرش به خاطر عاطفی برخورد کردن ما با اغلب اتفاقات . خیلی زیاده .)

اما مهمترین چیز . علاقه به کار و تخصص در اونه .

معدل ( با معیارهای موجود در دانشگاه ها به نظر من 30% تا 40 % تخصص یه فرد رو نشون می ده .)

تخصص به نظر من نه معدله . نه دانشگاه .نه رشته درسیه .

آدم متخصص یعنی کسی که توی زمینه خودش حرفه ای عمل می کنه . حالا ممکنه توی سایر موارد در حد معمولی و یا پایین تر از اون حد باشه .

لینک به دیدگاه

با سلام

من هم به موارد دیگر رای میدم به این دلیل که

1)داشتن پارتی 80 در صد مهم هستش

2)معدل از نظر بنده در کشور ما فقط برای کار در کارخانجات و شرکتهای دولتی مهم هستش البته الان به جایی رسیدم که فاکتور اول اثر شرط معدل را سریعا خنثی میکند

3)کار با نرم افزار هم همیشه ملاک نیست چون من به شخصه شاهد بودم که بازهم فاکتور اول این مورد را نیز تحت الشعاع خود قرار داده به عنوان مثال یکی از دوستان نزدیکم در آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شد هنگامیکه در آزمون گزینش علمی شرکت کرده بود گفت چند نفر در رزومه خود نوشته بودند که به نرم افزارهای مکانیک احاطه دارند ولی چندی بعد کاشف به عمل آمد که اشخاصی که پارتی آنها بودن به آن شرکت کنندگان مربوطه گفته بودن شما گزینه مهارت نرم افزار را بزنید و بقیه اش با ما!خیلی جالبه قرار بوده هر وقت قبول شدن اون موقع به خرج شرکت فوق برن برای یادگیری نرم افزار اونهم دوره فشرده!

از طرفی چون کشور ما برای طرح نوین و سازنده بهایی پرداخت نمیکنند و معتقدند که مونتاژ بهترین فاکتور برای موفقیت در صنعت است همین است که کشور ما در همه چیز تافته جدا بافته شده

ضمنا در کار دولتی دانش نرم افزاری زیاد مهم نیست

موارد فوق دیگر داشتن یک سری سوابق در یک سری ارگانهای خاص است که من ترجیح میدم برای اینکه بحث به چالش سیاسی کشیده نشه از گفتن اون موارد خود داری کنم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

با توجه به گزینه های مطرح شده،بنده بعنوان مدیر فنی و تصمیم گیرنده جهت استخدام نیروی انسانی شرکت، موارد زیر را خدمت دوستان عرض میکنم

1- اصولا آدم با عرضه نیازی به پارتی نداره!پارتی مورد استفاده افراد ضعیف و ناتوانه(از نظر فنی).اما خب در ارگانهای دولتی ما تقریبا فرای تمامی موارد ذکر شده است.

2- معدل نیز صرفا با توجه به معیارهای ارزیابی و محتوای آموزشی در ایران تقریبا بی ارزش و غیرقابل اعتماده.اما سعی کنید تحت هیچ شرایطی کمتر از 14 نشه.معدل خود بنده در لیسانس 14/30 بود!

3-نرم افزار فاکتور خوبی برای جداسازی و انتخاب افراد است اما همه چیز نیست.شاید فقط در صورتی برای شما مهم باشد که زمینه کاری و سمتتون نیاز به این تخصص داشته باشد.

بنده به شخصه کمی با کتیا آشنایی دارم و چند نرم افزار اتوماسیون.بسیار ناچیز

4- در پایان اضافه میکنم،مهمترین فاکتورها ساده ترین مشخصات شماست.

برای من به شخصه طرز ایستادن؛مدل مو،نظم،دقت،احترام،استفاده از ابزار،معلومات،علاقه، انگیزه، برنامه، هدف و حتی روانشناسی افراد بسیار بسیار مهم تر از معدل،نام دانشگاه و یا مقاله بود!

سعی کنید مهندس باشد...نه روی کاغذ

مهندس یعنی کسی که هندسه میبخشه و لازمش هندسی بودن و منظم بودن خودشه.

تو همین اوضاع کاری کشور و صنعت بیمارش باز برای افرادی که مهندس باشند جا هست

نگران نباشید...مهندس باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام

با توجه به گزینه های مطرح شده،بنده بعنوان مدیر فنی و تصمیم گیرنده جهت استخدام نیروی انسانی شرکت، موارد زیر را خدمت دوستان عرض میکنم

1- اصولا آدم با عرضه نیازی به پارتی نداره!پارتی مورد استفاده افراد ضعیف و ناتوانه.اما خب در ارگانهای دولتی ما تقریبا فرای تمامی موارد ذکر شده است.

2- معدل نیز صرفا با توجه به معیارهای ارزیابی و محتوای آموزشی در ایران تقریبا بی ارزش و غیرقابل اعتماده.اما سعی کنید تحت هیچ شرایطی کمتر از 14 نشه.معدل خود بنده در لیسانس 14/30 بود!

3-نرم افزار فاکتور خوبی برای جداسازی و انتخاب افراد است اما همه چیز نیست.شاید فقط در صورتی برای شما مهم باشد که زمینه کاری و سمتتون نیاز به این تخصص داشته باشد.

بنده به شخصه کمی با کتیا آشنایی دارم و چند نرم افزار اتوماسیون.بسیار ناچیز

4- در پایان اضافه میکنم،مهمترین فاکتورها ساده ترین مشخصات شماست.

برای من به شخصه طرز ایستادن؛مدل مو،نظم،دقت،احترام،استفاده از ابزار،معلومات،علاقه، انگیزه، برنامه، هدف و حتی روانشناسی افراد بسیار بسیار مهم تر از معدل،نام دانشگاه و یا مقاله بود!

سعی کنید مهندس باشد...نه روی کاغذ

مهندس یعنی کسی که هندسه میبخشه و لازمش هندسی بودن و منظم بودن خودشه.

تو همین اوضاع کاری کشور و صنعت بیمارش باز برای افرادی که مهندس باشند جا هست

نگران نباشید...مهندس باشید:icon_gol:

با عرض سلام بحضور دوستان ارجمند .

با تشکر از موسس این تاپیک .

بطور قطع نمیتوان یک گزینه را برگزید اما از نظر من :

80 درصد راه را پارتی بر عهده دارد و هرکس که بر این عقیده نیست مطمئنا تا بحال با مشکلات استخدام مواجه نشده .

بله البته پارتی برای مشاغل دولتی کاربرد بشتری دارد اما شما بگویید ایا برای کار در کارخانجات خصوصی با حقوق اداره کار و استثمار مطلق کارگر دیگر نیازی به پارتی هم هست ؟

یک نمونه :

دولت محترم مصوبه ای را به اداره ی صنایع ابلاغ نموده تحت عنوان طرح کارورزی .

در این طرح فارغ التحصیلان فنی و مهندسی به کارخانجات خصوصی معرفی میشوند اما با شرایطی :

1 - از بیمه خبری نیست

2 - حقوق : 94200 تومن بر عهده ی دولت و 100000 تومن بر عهده ی کارخانه

3 - اضافه کار اجباری بدون حقوق

4 - مدت قرارداد 11 ماه

5 - بعد پایان قرارداد : به سلامت

6 - کارفرما در اخراج شما اختیار تام دارد

7 - شما تعهد میدهید که بهیچ عنوان اقامه ی شکایت نکنید

خوب این نمونه ای از کار خوب برای فارغ التحصیلی که معدل بالا - نرم افزار فول و زبان عالی را با خود همراه دارد ...

این حقیر حدود 1 سال سابقه در صنایع پالایشگاهی و نساجی دارم و چیزی بعنوان تجربه و مهارت و نرم افزار و ... ندیدم و هرچه دیدم پارتی بود .

کارشناس ارشد متالورژی را دیدم که تحت امر یک فوق دیپلم متالورژی که از قضا پسرخاله ی مدیر عامل یکی از شرکتهای ذوب اهن بود دیدم

کارشناس شبکه را دیدم که جایش را پسر رییس کارگزینی یکی از پالایشگاههای ایران که دیپلم مکانیک خودرو داشت گرفت

پسری را دیدم که دیپلم تجربی داشت و شد رییس دفتر رییس همنی چیزی که حق مسلم ماست .

و ...

اری پارتی وسیله ی ادمهای ضعیف است . زیرا ادمهای قوی پول دارند و اصلا دنبال کار نیستند .

ادم قوی ادمیست که سرمایه دارد نه معدل و پاری و نرم افزار و ...

اری کشور گل و بلبل چنین جاییست

لینک به دیدگاه
با عرض سلام بحضور دوستان ارجمند .

با تشکر از موسس این تاپیک .

بطور قطع نمیتوان یک گزینه را برگزید اما از نظر من :

80 درصد راه را پارتی بر عهده دارد و هرکس که بر این عقیده نیست مطمئنا تا بحال با مشکلات استخدام مواجه نشده .

بله البته پارتی برای مشاغل دولتی کاربرد بشتری دارد اما شما بگویید ایا برای کار در کارخانجات خصوصی با حقوق اداره کار و استثمار مطلق کارگر دیگر نیازی به پارتی هم هست ؟

یک نمونه :

دولت محترم مصوبه ای را به اداره ی صنایع ابلاغ نموده تحت عنوان طرح کارورزی .

در این طرح فارغ التحصیلان فنی و مهندسی به کارخانجات خصوصی معرفی میشوند اما با شرایطی :

1 - از بیمه خبری نیست

2 - حقوق : 94200 تومن بر عهده ی دولت و 100000 تومن بر عهده ی کارخانه

3 - اضافه کار اجباری بدون حقوق

4 - مدت قرارداد 11 ماه

5 - بعد پایان قرارداد : به سلامت

6 - کارفرما در اخراج شما اختیار تام دارد

7 - شما تعهد میدهید که بهیچ عنوان اقامه ی شکایت نکنید

خوب این نمونه ای از کار خوب برای فارغ التحصیلی که معدل بالا - نرم افزار فول و زبان عالی را با خود همراه دارد ...

این حقیر حدود 1 سال سابقه در صنایع پالایشگاهی و نساجی دارم و چیزی بعنوان تجربه و مهارت و نرم افزار و ... ندیدم و هرچه دیدم پارتی بود .

کارشناس ارشد متالورژی را دیدم که تحت امر یک فوق دیپلم متالورژی که از قضا پسرخاله ی مدیر عامل یکی از شرکتهای ذوب اهن بود دیدم

کارشناس شبکه را دیدم که جایش را پسر رییس کارگزینی یکی از پالایشگاههای ایران که دیپلم مکانیک خودرو داشت گرفت

پسری را دیدم که دیپلم تجربی داشت و شد رییس دفتر رییس همنی چیزی که حق مسلم ماست .

و ...

اری پارتی وسیله ی ادمهای ضعیف است . زیرا ادمهای قوی پول دارند و اصلا دنبال کار نیستند .

ادم قوی ادمیست که سرمایه دارد نه معدل و پاری و نرم افزار و ...

اری کشور گل و بلبل چنین جاییست

دقیقا موافقم علی آقا

من کسی را میشناسم که لیسانس ادبیات دارد و رئیس بخش قلب یکی از بیمارستانهای شهر محل سکونت اینجانب است به خدا فرق قرص سرما خوردگی و کدوئین را نمیداند

یک شخص را میشناسم که دیپلم دارد و نامش اصغر بود خدا شاهد است تا 5 سال قبل نام خود را بر روی کاغذ اصخر مینوشت البته بعد از امدن آقای ا.ن ایشان مدتی در بانک صنعت و معدن نگهبان بود و سپس از دو سال پیش به سمت یکی از اعضای حراست علوم پزشکی برگزیده شد چندی پیش او را دیدم و حالش را جویا شدم و ایشان گفت الان قراره پست جدید بهم بدن و میخوام بشم ریاست کل حراست دانشگاه!!!!!!!!!!!

آری کشور بی سر و ته چنین جاییست

لینک به دیدگاه

به نظر من پارتی مهمه ...چون من خودم اول از جاهای خوب شروع کردم واسه پیدا کردن کار ......بماند که دیگه چیا دیدم و شنیدم ....خیلی جاها از نگهبانی اونور تر نرفتم .......بگذریم ....

ولی اگه کسی میخواد کار یاد بگیره و مثل یه مهندس باشه باید معلوماتشو ببره بالا خیلی بالاتر از سطح دانشگاه .....من پشیمونم که چرا دوران دانشجوییم نرفتم سرکار ...حداقل کاراموزی بدون حقوق!!!

اشنا خوبه چون به جایی معرفی میشی که واست وقت میذارن حداقل ....اینکه ادم از کجا شروع کنه خوبه چون میتونه یه سکوی پرتاب باشه همونجا واسش...

الانم تو یه شرکت خصوصیم کاملا اتفاقی صبح مصاحبه دادم فرداش رفتم سر کار ......

ولی ادم با پارتی یه مهندس واقعی نمیشه که ....ادم تو شرکتای خصوصی کار یاد میگیره وتو ارگانای دولتی پول مفت میگیره ......

من به این فکر میکنم که اول کار یاد بگیرم بعد مستقل شم ...همین .....

غر زدن به سیاست این مملکت فقط و فقط وقت ادمو میگیره و اعصاب ادمو خورد میکنه .....

فاکتور مهم دیگه داشتن اعتماد به نفسه و اینکه کار کردن از درس خوندن اسون تره ....

اشنایی با نرم افزارم خوبه ...بستگی به شاخه کاری ادم داره ....فعلا

لینک به دیدگاه
به نظر من پارتی مهمه ...چون من خودم اول از جاهای خوب شروع کردم واسه پیدا کردن کار ......بماند که دیگه چیا دیدم و شنیدم ....خیلی جاها از نگهبانی اونور تر نرفتم .......بگذریم ....

ولی اگه کسی میخواد کار یاد بگیره و مثل یه مهندس باشه باید معلوماتشو ببره بالا خیلی بالاتر از سطح دانشگاه .....من پشیمونم که چرا دوران دانشجوییم نرفتم سرکار ...حداقل کاراموزی بدون حقوق!!!

اشنا خوبه چون به جایی معرفی میشی که واست وقت میذارن حداقل ....اینکه ادم از کجا شروع کنه خوبه چون میتونه یه سکوی پرتاب باشه همونجا واسش...

الانم تو یه شرکت خصوصیم کاملا اتفاقی صبح مصاحبه دادم فرداش رفتم سر کار ......

ولی ادم با پارتی یه مهندس واقعی نمیشه که ....ادم تو شرکتای خصوصی کار یاد میگیره وتو ارگانای دولتی پول مفت میگیره ......

من به این فکر میکنم که اول کار یاد بگیرم بعد مستقل شم ...همین .....

غر زدن به سیاست این مملکت فقط و فقط وقت ادمو میگیره و اعصاب ادمو خورد میکنه .....

فاکتور مهم دیگه داشتن اعتماد به نفسه و اینکه کار کردن از درس خوندن اسون تره ....

اشنایی با نرم افزارم خوبه ...بستگی به شاخه کاری ادم داره ....فعلا

مرسی

آره.. واقعا سکوی پرتابه:a030:

حالا به نظر شما خصوصی بهتره یا دولتی؟؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه ...به نظر من اگه ادم معلومات داشته باشه و دنبال کار باشه امکان نداره بیکار بمونه ...مگه اینکه بخواد شرایط به نفعش تغییر کنن!!!!!ولی من خودم شرایطو تغییر دادم ...و به نفعم شد !!!!!

اول کار، ادم خیلی حرفا میشنوه کاملا طبیعیه چون معلوماتمون کمه ....تجربه نداریم ....و انتظار ازمون بالاست ......ولی واسه من مهم نیست چون یه مدت که بگذره همه چی ساده میشه مثل جدول ضرب!!!

لینک به دیدگاه

خوب به نظرم تو کار دولتی و استخدامی امنیت شغلی داری ...و دائم به این فکر نمیکنی که تعدیل شی .....حقوقت خوبه ....و اگه چیزیم بلد نباشی ..باتوجه به این که از هفت خوان رستم گذشتی ....واست دوره اموزشی میذارن .....خیلی جاها مزایای عالی دارن ..که این مزایا شغلها رو ازهم متمایز میکنن ..که خیلی خوبه .....

من کاراموزیمو ابفاضلاب رشت بودم ....یه خانم مهندس مکانیک داشت ...که میشت پشت سیستم زبان کار میکرد و مدام با اونیکی خانمه که عمران بود راجع به مسائل چرت و پرت حرف میزدن ...شاید 2هفته یه بار یه کاری میدادن بهشون که اونم میرفت سراغ مدیرش که کارشناس ارشد محیط زیست بود

ولی خوب اینا مهم نیست ..ادم با کار خصوصی هم میتونه به یه جای خوب برسه ...باید اعتماد به نفس داشت و خود اشتغال بود .....

ما هدفمون یادگیریه و اینکه خبره بشیم تو حرفه مون ....اسما"مهندس نباشیم ....دید مهندسی داشته باشیم ..وقتی وارد کار میشی میبینی خیلی از چیزا نیاز به دانش مهندسی نداره ..مثل کد که یه دیپلمه هم از پسش بر میاد اگه دوره ببینه ...یا کارگرا و ..پس ما باید متمایز باشیم .....

لینک به دیدگاه
خوب به نظرم تو کار دولتی و استخدامی امنیت شغلی داری ...و دائم به این فکر نمیکنی که تعدیل شی .....حقوقت خوبه ....و اگه چیزیم بلد نباشی ..باتوجه به این که از هفت خوان رستم گذشتی ....واست دوره اموزشی میذارن .....خیلی جاها مزایای عالی دارن ..که این مزایا شغلها رو ازهم متمایز میکنن ..که خیلی خوبه .....

من کاراموزیمو ابفاضلاب رشت بودم ....یه خانم مهندس مکانیک داشت ...که میشت پشت سیستم زبان کار میکرد و مدام با اونیکی خانمه که عمران بود راجع به مسائل چرت و پرت حرف میزدن ...شاید 2هفته یه بار یه کاری میدادن بهشون که اونم میرفت سراغ مدیرش که کارشناس ارشد محیط زیست بود

ولی خوب اینا مهم نیست ..ادم با کار خصوصی هم میتونه به یه جای خوب برسه ...باید اعتماد به نفس داشت و خود اشتغال بود .....

ما هدفمون یادگیریه و اینکه خبره بشیم تو حرفه مون ....اسما"مهندس نباشیم ....دید مهندسی داشته باشیم ..وقتی وارد کار میشی میبینی خیلی از چیزا نیاز به دانش مهندسی نداره ..مثل کد که یه دیپلمه هم از پسش بر میاد اگه دوره ببینه ...یا کارگرا و ..پس ما باید متمایز باشیم .....

همونطور که گفتم 80 درصد فاکتور موفقیت در بازار کار پارتیه

و اما 20 درصد بقیش هم هیچکدوم اونایی که دوستان گفتن نیست .

20 درصد بقیش " شانس " هستش .

دوستمون گفتن که یهو رفتن مصاحبه دادن و فرداش رفتن سر کار .

خوب این همون فاکتور " شانسه " . وگرنه چرا قبلا جای دیگه استخدام نشده بودن .

کی حاضره ره و مجانی کار کنه تا کار یاد بگیره . یکم به این حرفا دقت کنید :

پدر مادرتون عمرشون - جوونیشون - سرمایشون و ... رو میزارن تا شما بزرگ بشین - پول خرجتون میکنن تا درس بخونین بعد برین مجانی کار کنین که چی ؟ که کار یاد بگیرین ؟

حرف از این خنده دار تر نبود .

کجا به شما کار یاد میدن ؟

اداره جات دولتی ؟ مگه اونا کار هم میکن ؟

نمونش ذوب اهن اصفهان :

7 صبح کارت میزنن و تا 8 و نیم صبحونه میخورن . تا 10 و نیم کار میکنن و تا 11 چای میخورن تا 11و نیم کار میکنن و میرن ناهار تا 2 عصر بعد تا 3 و نیم کار میکنن و بعد همگی توی صف برای کارت زدن و بعدشم خونه

نمونش پالایشگاه اصفهان :

7 کارت میزنن تا 8 و نیم صبحونه

همه ی کارا 2 حالت دارن یا بخاطر تحریم تعطیل شده مث پروژه بنزین سازی و طرح توسعه مپنا و مخازن

یا اتوماتیکه مث بقیه قسمتا .

پس کارمندا چیکار میکنن ؟

همگی پای اینترنت وایرلس بدون ***** دارن چت و دانلود میکنن .

میرسیم به ادارات خصوصی :

شما خودتو بزار جای نفر فرضی موضوع بحث من :

شما 2 - 3 توی شرکت خصوصی هستی و چون تنها کسی هستی که توی شرکت کاربلد پس عملا شرکت به شما نیاز داره چون اگر برین کاراشون میخوابه پس مجبورن حقوقتونو زیاد کنن.

اما مدیران شرکتهای خصوصی که از پشت کوه نیومدن . پس چکار میکنن .

میان یه جوجه مهندس تازه کار میارن با حقوق کم و بعضا مجانی تا بغل دست شما وایسه و کار یاد بگیره .

حالا شما حاضری به یه مهندس که درس خوندس و با استعداد و با یه نگاه همه خم و چم کار دستش میاد کار یاد بدی ؟

حاضری نون خودت و زن بچتو با دست خودت اجر کنی ؟

این حکایت شرکتهای خصوصیه ...

من با طرح کارورزی اداره صنایع رفتم کارخانه ی ریسندگی ... از بدو ورود تمامی سرپرستا با من چپ افتادن .

یه روز همگی منو خواستن و بهم گفتن اقای مهندس ... ما بهت هیچی یاد نمیدیم اگه هم بیای دم پر ما یه چیزیو خراب میکنیم میندازیم تقصیر تو اونوقت ...

همینکار رو با یه کارورز دیگه که مهندس الکترونیک بود کردن .

یه بورد الکترونیکی رو سوزوندن انداختن گردنش

7 ملیون ازش خسارت گرفتن .

توی پالایشگاه اصفهان کمتر از یه فته ی یکی از بزرگترین عیوب در اورهال واحد ایزوماکس رو فهمیدم وقتی به مسئل اورهال گفتم و راه حلشو گفتم . گفت : فک کردی ما عقلمون نمیرسه ؟ اگه درستش کنیم دیگه نمیتونیم هر سال اورهال براش بزاریم و حق ماموریت بگیریم .

میدونی اونا هم رسمی بودن با حقوق ماهی 3-4 ملیون و هم برای هر ساعت اورهال 30 هزار تومن میگرفتن و من 2000 تومن .

شما چقدر ساده این که حرفای ایده الیستها رو باور میکنین .

بیان داخل گود تا بفهمین چرا وضعیت این کشور چرا اینجوریه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

همونطور که گفتم 80 درصد فاکتور موفقیت در بازار کار پارتیه

و اما 20 درصد بقیش هم هیچکدوم اونایی که دوستان گفتن نیست .

20 درصد بقیش " شانس " هستش .

دوستمون گفتن که یهو رفتن مصاحبه دادن و فرداش رفتن سر کار .

خوب این همون فاکتور " شانسه " . وگرنه چرا قبلا جای دیگه استخدام نشده بودن .

کی حاضره ره و مجانی کار کنه تا کار یاد بگیره . یکم به این حرفا دقت کنید :

پدر مادرتون عمرشون - جوونیشون - سرمایشون و ... رو میزارن تا شما بزرگ بشین - پول خرجتون میکنن تا درس بخونین بعد برین مجانی کار کنین که چی ؟ که کار یاد بگیرین ؟

حرف از این خنده دار تر نبود .

کجا به شما کار یاد میدن ؟

پس کارمندا چیکار میکنن ؟

همگی پای اینترنت وایرلس بدون ***** دارن چت و دانلود میکنن .

میرسیم به ادارات خصوصی :

شما خودتو بزار جای نفر فرضی موضوع بحث من :

شما 2 - 3 توی شرکت خصوصی هستی و چون تنها کسی هستی که توی شرکت کاربلد پس عملا شرکت به شما نیاز داره چون اگر برین کاراشون میخوابه پس مجبورن حقوقتونو زیاد کنن.

اما مدیران شرکتهای خصوصی که از پشت کوه نیومدن . پس چکار میکنن .

میان یه جوجه مهندس تازه کار میارن با حقوق کم و بعضا مجانی تا بغل دست شما وایسه و کار یاد بگیره .

حالا شما حاضری به یه مهندس که درس خوندس و با استعداد و با یه نگاه همه خم و چم کار دستش میاد کار یاد بدی ؟

شما چقدر ساده این که حرفای ایده الیستها رو باور میکنین .

بیان داخل گود تا بفهمین چرا وضعیت این کشور چرا اینجوریه ؟؟؟

سلام .....

مرسی ازین که با این صراحت جواب دادین .....

اول اینکه من از دردسر های کار گرفتنم و خاطرات کاراموزیم و دوره دانشجوییم و این که کجا زندگی میکردم و کجا دانشجو بودم....واینکه اصلا چرا خواستم واسه ارشد بخونم ...چرا نتیجه خوب نگرفتم ...والان کجام .... چیزی نگفتم ......پس شما نمیتونی قضاوت کنی که در جریان نیستم .....و دلم خوشه و نفسم از جای گرم بلند میشه که این حرفا رو میزنم ..پس نگو حرفام ایده الیستیه ....

.خیلی از حرفاتو قبول دارم ولی .....

چون من خودمو لایق کار با شرایط خیلی بهتر از این کاری که توشم میبینم پس نمیگم که شانس اوردم ....این شرایط ایده ال نیست که بگم شانسه ....اگه من به این بگم شانس پس هیچ وقت پیشرفت نمیکنم ......واسه شروع من راضیم ......

خیلیا رو میبینم که با مدرک پایین تر از من و تخصص کمتر و رشته اسونتر 2برابر من حقوق میگیره با کلی مزایا .....

من یک سال تموم دغدغم حرفای شما بود .....نتیجه چی شد ...هیچی ....

تازه تو این خراب شده ای که مهندس مکانیک خانم میگیرن چرا یکی ازین ارگانا واسه کار خانم ور نمیدارن ...شما به این موضوع فکر کردی تاحالا ....و اینکه خیلیا واسه اینکه محیط کاریشون سالم و باشه به حقوق کم راضی شدن (دوستم)......و یا جایی که همه ی شرایط 2تا مهندس یه جور هردو صفر تنها تفاوت در جنسیت ....ولی اختلاف حقوق 400تومن !!!!!!!

پس دغدغه و مشکلات فکری من بیشتر از شما بوده .....

شمایی که نشستی اون بالا به حرفای من میخندی .......مگه ما داریم تو اروپا زندگی میکنیم که میگی بیاین داخل گود .....این کدوم گوده که فقط خودتو توش میبینی ...........

ما هم میفهمیم ...هم میبینیم ...هم حس میکنیم ......

وقتی دنبال کار بودم خیلی جاها حتی ازم نمیپرسیدن رشته ت چیه و واسه چی اومدی؟ منشی هستی یا اومدی تی بکشی یا .........اولین سوال این بود معرفتون ؟!!!!!!

حتی تو فرماشونم این سوال بود .................چند جا حتی نمیذاشتن رزومه بذارم !!!

گفتم که پارتی مهمه ....ولی خوب من ندارم ...چیکار میکردم ؟به صورت نمادین خودمو از برج میلاد پرت میکردم پایین ؟؟!!!!!

شما فک کردی فقط بی عدالتی واسه شماست؟؟؟؟ یا شما فقط شاهدش بودی ؟.......جسارتا لابد اینم ربط میدین به شانس!!!!!!!!!!!!

دوست من بعد فارغ التحصیلی نتونست بره یه جا حتی مجانی به صورت کارورزی کار کنه ......

من حاضر بودم اون یه سالو خورده ای بیکاریمو بعد فارغ التحصیلی یه جا نیمه وقت مفتی کار میکردم که الان جلو بودم .......

شمایی که حرف از اصفهان و ...میزنی میدونی اوضاع کار تو شمال چطوره ؟؟؟میتونی بری تحقیق کنی .....

بعدشم من اگه به جایی برسم که بتونم واسه چن نفر کار ایجاد کنم حتما این کارو میکنم چون یاد سرکار رفتن خودم میافتم ....

خیلی عذر میخوام اوناییم که الان به کسی کار یاد نمیدن مثل الان شما فکر میکردند و فکر میکنن ولی من نمیخوام مثل اونا باشم و از نسل بعدی انتقام بگیرم .......والسلام

و در اخر هم ازکسایی که ساده هستن تقاضا دارم پستهای منو نخونن چون ممکنه باور کنن

لینک به دیدگاه

من نمی دونم چرا همه حرفای تکراری می زنن پارتی و خیللللللی انتقادای دیگرو می دونیم. کاش جای این حرفا کمی فکر می کردیم. که راه حل چیه؟ پس بیاید جای نا امید حرفیدن ،کمی مثل مهندسا بحرفیم....

لینک به دیدگاه
من نمی دونم چرا همه حرفای تکراری می زنن پارتی و خیللللللی انتقادای دیگرو می دونیم. کاش جای این حرفا کمی فکر می کردیم. که راه حل چیه؟ پس بیاید جای نا امید حرفیدن ،کمی مثل مهندسا بحرفیم....

پیشنهاد شما چیه؟؟؟ :hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

تخصص خیلی مهمه درست ولی توی رشته مکانیک انقدر گستردگی زیاده که نمیشه که به همه امور مسلط بود.ما الان باید پایپینگ بلد باشیم دستی تو کار تاسیسات داشته باشیم کتیا و سالید فول باشیم نگهداری و تعمیرات بلد باشیم pdms بلد باشیم مکانیک خودرو بدونیم سیستم آبرسانی و فاظلاب مسلط باشیم زبان انگلیسی فول باشیم معدل بالا بیاریم مدرک بالا داشته باشیمو....

جسارت به بچه های حسابداری نباشه یا عمران همشون درسشونو تموم نکرده شاغلن یا چند سالی سابقه کار دارن

توی کارخانه کاشی و سرامیک سعدی برا مصاحبه زنگ زده بودن دنبال مهندس سیالات بودن حدود نیم ساعت انگلیسی مصاحبه شدم شروع مصاحبه اینجوری بود: tell me about your experience:

حالا د بیا جور کن که من ندارمو زود یاد میگیرمو خوبمو باحالمو ....

سوابق منم اینجوریه زبانم متوسط به بالا است کتیا و سالید و انسیس و فلوئنت رو بلدم مطالعاتم تو تاسیسات بد نیست اما همه مهندسا میدونن که به هیچ زمینه ای تو مکانیک نمیشه اشراف کامل داشت به قول معروف قاماس قاماس باید جلو رفت

حالا بعد سربازی شده و 4 ماهه دنبال کارم اما بر خلاف روحیه محکم مهندسی هر روز اعتماد به نفس پایین میاد من که موندم چی کار کنم الکی دارم ارشد میخونم اما....:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...