رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

می خواستم ببینم مقاله ای در مورد کپسول ربات سراغ دارین ژاپن ها ساختند تازه هست شکل ماهی که دمش مغناطیسی هست..؟

سلام دوست عزيز.

من قبلا توي ماهنامه مهندسي پزشكي در مورد يه كپسول ربات كه دانشگاه كارنگي ملون درست كرده بودن و به روده ميچسبيد خونده بودم.

ژاپنم تا جايي كه يادمه يه دوربين (sayaka) ساخته بودن كه وارد بدن ميشد.

يه spider pill هم كه ايتاليا ساخته بود.

اين كارها توي زمينه ي drug delivery انجام شده و مقاله در موردشون زياد هست.

حالا اگه اسم اصليش رو بگيد ممنون ميشم. كه براتون پيدا كنم. :icon_gol:

البته اگه درخواستتون رو تو تاپيك پرسش ها و درخواست ها مطرح ميكردين خيلي بهتر بود. چون اينجا فقط براي قرار دادن مقالات هست. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 83
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

والله اسمش یادم نیست فقط یه چیزیش برام سوال بود تا اونجا که من این ربات رو دیدم خیلی سخت نبود موندم چرا مهندس پزشکی ایران چرا نمی تونه اینجور چیزها درست کنه؟

لینک به دیدگاه
والله اسمش یادم نیست فقط یه چیزیش برام سوال بود تا اونجا که من این ربات رو دیدم خیلی سخت نبود موندم چرا مهندس پزشکی ایران چرا نمی تونه اینجور چیزها درست کنه؟

خب من سعي مي كنم خودم برم بخونم ببينم چطوريه. به نظرم جالب اومد.

در مورد اين سوالم كه ميتونه چند دليل داشته باشه:

عمده افرادي كه توي سيستم مهندسي پزشكي كار مي كنن خصوصا بيومكانيك روي موارد خاصي متمركز شدن و خيلي از جنبه هاي اين رشته هنوز روش كار نشده.

از طرف ديگه سيستم ضعيف ساخت در ايران هست.

تعداد زيادي از هم دانشگاهياي من وقتي ايده اي دارن براي ساخت دستگاه، اون ايده رو توي ايران نميسازن. ميبرن توي كشور هاي ديگه مثل آلمان يا كانادا و ...

به خاطر همينم عملا سهم ايران توي اين پروژه خيلي كمه.

از طرفي چنين دستگاهي علاوه بر اون سيستم مكانيكي به بررسي خيلي دقيقي از نظر پزشكي و مواد مورد استفاده نياز داره.

خيلي از اين مواد كه توي دستگاه هايي كه توي بدن وارد ميشن مورد استفاده قرار ميگيرن انقدر گرونن كه شايد سالي 2 ميلي گرم ازشون خريداري بشه.

مسلما براي تست كردن چنين دستگاه ظريفي به ميزان خيلي بيشتري از اين مواد و همينطور دقت و دانش خيلي زيادي نياز هست.

يه عامل ديگه هم اينه كه ما شايد توي هر زمينه اي بهترين باشيم ولي هيچ وقت اينا رو كنار هم قرار نميديم كه محصولي كه مشتركه بين تخصص هاي ما ايجاد شه...

ممنون كه اين مسئله رو مطرح كردين.

من حتما ميرم در موردش ميخونم.

و ممنون كه اينجا مطرح كردين. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون

دیشب اخبار رو دیدم شبیه یه ماهیه سرش یه دوربین گذاشته بودند و جنش لیز بود از دور هم کنترل می شد.

بالاخره جالب بود .

از نظر من مهندسی پزشکی یه رشته خیلی قوی و بروزی هست .من حدودا 2 ماهه پیش در سایت بی بی سی خوندم که طبق آمار و نظریات رشته مهندسی پزشکی در 20 سال آیند دومین شغل پولساز و قدرتمند جهان میشود.

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحاتتون

دیشب اخبار رو دیدم شبیه یه ماهیه سرش یه دوربین گذاشته بودند و جنش لیز بود از دور هم کنترل می شد.

بالاخره جالب بود .

از نظر من مهندسی پزشکی یه رشته خیلی قوی و بروزی هست .من حدودا 2 ماهه پیش در سایت بی بی سی خوندم که طبق آمار و نظریات رشته مهندسی پزشکی در 20 سال آیند دومین شغل پولساز و قدرتمند جهان میشود.

جالبه :w16:

ژاپنيا خيلي وقته دارن روي ساختن ربات قرصاي اندوسكوپيك كار مي كنن.

آره اگه اين رشته بتونه درست پيشرفت كنه خيلي كارها راحت تر ميشه.

واقعا كاش سرعت پيشرفتش توي ايرانم مثل خارج از كشور بود

ولي متاسفانه اينجا ما با كنكورمون مشكل داريم ديگه چه برسه به مطالعات اينجوري... :sigh:

لینک به دیدگاه

جالبه :w16:

ژاپنيا خيلي وقته دارن روي ساختن ربات قرصاي اندوسكوپيك كار مي كنن.

آره اگه اين رشته بتونه درست پيشرفت كنه خيلي كارها راحت تر ميشه.

واقعا كاش سرعت پيشرفتش توي ايرانم مثل خارج از كشور بود

ولي متاسفانه اينجا ما با كنكورمون مشكل داريم ديگه چه برسه به مطالعات اينجوري... :sigh:

من خودم یه بار الکی یه فکری در مورده نارسایی قلبی که زیر زبانی استفاده می کند به سرم زو ولی بی خود بود آخه مادر من هم قلبش مریضه ..:ws21:

لینک به دیدگاه
من خودم یه بار الکی یه فکری در مورده نارسایی قلبی که زیر زبانی استفاده می کند به سرم زو ولی بی خود بود آخه مادر من هم قلبش مریضه ..:ws21:

واقعا كاش جايي بود كه به چنين ايده هايي بها بدن...

اميدوارم هميشه خوب باشن. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

سلام

من یه مشکل خیلی بزرگ دارم

چند روز دیگه امتحان دارم و استاد از ارتعاشات گرااهام کلی امتحان می گیری حل الماسئلش و گیر نیوردم

کسی این جا نداره بذاره واسه دانلود ممنون می شم

خیلی خیلی بهش نیاز دارم

شدید

:icon_pf (34):یعنی پاسی من به این وابستست

ترم اخرم بد بخت می شم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

دیشکنری تخصصی م.پزشکی دارین دم دستتون؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

[color=#4b0082]

:icon_gol:

:ws52:

:w16:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...

با سلام..ببخشید یک سوال داشتم...

کسی از دوستان مهندسی پزشکی مطلبی دربارهinsulin pen و یا مطلبی درباره تعیین تعداد واحد ها در این قلم ها (از طریق تبدیل نیروش فشارشی به گشتاور )داره؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام..ببخشید یک سوال داشتم...

کسی از دوستان مهندسی پزشکی مطلبی دربارهinsulin pen و یا مطلبی درباره تعیین تعداد واحد ها در این قلم ها (از طریق تبدیل نیروش فشارشی به گشتاور )داره؟؟؟؟؟؟؟:ws38:

كسي به اين دوستمون نميتونه كمكي بكنه؟

مطلب منظورتون اگه مقاله انگليسي باشه من ميتونم براتون پيدا كنم و بذارم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام دوستان من اینجا تازه عضو شدم. البته انگار متاسفانه خیلی وقته غیر فعاله.

یه سوال داشتم. کسی میدونه چطور میشه در manual e fortran ADINA با سیستم 64 بیتی dll ساخت؟

من میخوام یه سری مدل که در نرم افزار تعریف نشده رو در کد مربوط به اون براش تعریف کنم و بعد از ADINA اجرا بگیرم. برنامه نوشتنشو بلدم. اما dll ساختن که در واقع کد فرترن و نرم افزارو به هم مربوط میکنه دزپر سیستم 64 بیتی بلد نیستم. اگه کسی احیانا خوند این مطلبو و بلد بود به من بگه خواهش میکنم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان

کسی هست من رو یاری رساند در انتحاب رشته ارشد؟

مکانیک خوندم.

گویا با این رتبه م بیومکانیک علم و صنعت رو میارم روزانه. چه جوریاس؟ بازار کار و نوع کار و ...

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان کسی میدونه که یه دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک برای گذروندن واحد کارآموزی خودش به چه جاهایی میتونه مراجعه کنه؟ کجاها بهترن؟

اصلا بدون داشتن بند پ کسی میتونه جایی پیدا کنه آیا؟:banel_smiley_4:

کسی هست که پاسخگو باشه اینجا؟:JC_thinking::icon_gol:

لینک به دیدگاه
دوستان کسی میدونه که یه دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک برای گذروندن واحد کارآموزی خودش به چه جاهایی میتونه مراجعه کنه؟ کجاها بهترن؟

خب هم بیمارستان میتونن برن هم شرکت..

بیمارستان رو بدون بند پ هم میشه رفت ولی واسه شرکت فک نکنم بدون بند پ به راحتی بشه رفت..:ws37:

این که کدومش بهتره به خود آدم بستگی داره.. من شرکت نرفتم واسه همین اطلاعات زیادی ندارم.. ولی دوتا بیمارستان رفتم.. اولی دولتی بود دومیم خصوصی..

اونقدر که تو دولتی با دم و دستکاه سر و کار داشتم تو خصوصی نداشتم..:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من اینجا تازه عضو شدم. البته انگار متاسفانه خیلی وقته غیر فعاله.

یه سوال داشتم. کسی میدونه چطور میشه در manual e fortran ADINA با سیستم 64 بیتی dll ساخت؟

من میخوام یه سری مدل که در نرم افزار تعریف نشده رو در کد مربوط به اون براش تعریف کنم و بعد از ADINA اجرا بگیرم. برنامه نوشتنشو بلدم. اما dll ساختن که در واقع کد فرترن و نرم افزارو به هم مربوط میکنه دزپر سیستم 64 بیتی بلد نیستم. اگه کسی احیانا خوند این مطلبو و بلد بود به من بگه خواهش میکنم

درود

به خاطر تاخير عذر مي‌خوام و اميدوارم تا الآن راه حلش رو پيدا كرده باشين. :icon_gol:

من تا حالا اين كارو نكردم و از دوستانم كه ادينا كار ميكردن هم پرسيدم ولي كسي نميدونست چطور ميشه dll رو توي سيستم 64 بيتي ساخت. :icon_gol:

سلام دوستان

کسی هست من رو یاری رساند در انتحاب رشته ارشد؟

مکانیک خوندم.

گویا با این رتبه م بیومکانیک علم و صنعت رو میارم روزانه. چه جوریاس؟ بازار کار و نوع کار و ...

ممنون

درود :icon_gol:

از نظر كارهاي تحقيقاتي رشته‌ي نويي هست و ميشه كاراي خيلي زيادي انجام داد.

من تا حالا نديدم كسي از بچه‌هاي دانشكده‌مون دنبال كار بوده باشه و بگه كه پيدا نشد.

هست، منتها جاهاي محدودي هست و فعلا چون تعداد دانشجوها كمه، كار پيدا ميشه.

بهتره اگه علاقه دارين برين. چون رشته جديده و يه سري نابساماني داره، اگه علاقه نداشته باشين ممكنه باهاش كنار نياين.

معمولا بيمارستان‌ها، آزمايشگاه‌ها، مراكز تحقيقاتي، ادارات و شركت‌هاي تجهيزات پزشكي و ...

بستگي داره توي چه شهري باشين.

از طرفي پارتي اونقدرا ضروري نيست.

من انقد لفتش دادم كه دانشكده خودش انتخاب كرد و اداره‌ي كل تجهيزات رفتم، جاي خوبيم بود.

واسه كاراي پروژه هم يه مدت مركز قلب بودم كه اونم كار سختي نبود.

فقط بايد به موقع اقدام كنين. :w16:

لینک به دیدگاه

سلام من یه پروژه در مورد انتقال حرارت در بدن انسان دارم البته منظور ارگانهای داخلی هست اگه کسی اشنایی داره یا تو یه کتاب یه همچین چیزی دیده میشه منو راهنمایی کنه؟من خودم یه عالمه مقاله گرفتم اما بیشتر دنبال کتاب میگردم :a030:

لینک به دیدگاه
سلام من یه پروژه در مورد انتقال حرارت در بدن انسان دارم البته منظور ارگانهای داخلی هست اگه کسی اشنایی داره یا تو یه کتاب یه همچین چیزی دیده میشه منو راهنمایی کنه؟من خودم یه عالمه مقاله گرفتم اما بیشتر دنبال کتاب میگردم :a030:

شما مي‌خوايد مدل‌سازي نرم‌افزاري انجام بدين يا اينكه مطالعه‌ي تئوري هست؟

من چون انتقال حرارت كار نكردم در اين زمينه مطالعه‌ي چنداني نداشتم، اونايي هم كه بوده مقاله بودن.

عمده‌ي كارايي كه توي زمينه‌ي مهندسي پزشكي انجام شدن، رو ميتونين در قالب مقاله يا تز پيدا كنين. كلا كم پيش مياد كتابي تو اين زمينه‌ها پيدا كنيم.

اكثر كتابا يا صرفا پزشكي هستن يا صرفا مكانيكي.

يه مقدار بيشتر توضيح بدين شايد دوستان ديگه بتونن راهنماييتون كنن. :icon_gol:

موفق و شاد باشيم :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...