رفتن به مطلب

توصیه ها و اطلاعات غذایی 2 (شیر کاکائو)

ارسال های توصیه شده

آلارم های غذایی 2 (شیر کاکائو)

خب بازم سلام به همه بچه های گل ...

شیر کاکائو واااای ...

از اینجا بگم که در فراوری این محصول ما تقریبن 3 مرحله حرارت دهی با دمای بالا و زمان زیاد داریم و اون هم به دلیل اینه که کاکائو باید خوب در شیر حل بشه ... ( دمای 75 درجه و زمان 30 دقیقه فقط یک مرحله از حرارت دهیه این محصوله )

بچه ها و دوستان عزیز در شیر کاکائو که اصلن توصیش نمی کنم ما حدود 6 تا 8 دهم درصد کاکائو و حدود 30 درصد و بیشتر سوکروز یا ساکاروز یا همین شکری که می خورید هست ... عزیزان لذت شیر کاکائو به کاکائو ی توی اون نیست .. بلکه به شکر و شیرینی ه اونه ...

لینک به دیدگاه

در ادامه اینو بگم که در شیر کاکائو به مقدار اندکی استبلایزر ( ماده نگهدارنده ) مثل کاراگینان یا ثعلب میزنن ... نکته اینه که همه ی ما قبل از خوردن شیر کاکائو روی بسته میبینیم که نوشتن قبل از مصرف تکان دهید - ... حالا به این مسئله یکم فکر کنین ... چرا ( نگهدارنده کارش اینه که فازهای جامد و محلول از هم جدا نشن و ماده مون یکنواخت باشه ... !!! ) چی متوجه میشین ... بزارید بگم ... این شیر کاکائو نباید در صورت افزودن نگهدارنده رسوب کرده باشه ... این بر می گرده به کیفیت بده شیر ... البته ته نشینی ه کاکائو در شیر تا حدی طبیعیه ولی آیا شما تا حدی ته نشینی می بینید ....

نکته بعد اینکه هر کارخوونه ای میتونه شیر برگشتی که ترش شده رو به راحتی به شیر کاکائویی خوش مزه که مورد درخواست بچه هاهم هست متاسفانه تولید کنه ...

از این محصول بترسید ...

نمی گم همه کارخونه ها این کارو می کنن ... ولی به هر حال این یه راه کاره که بعضیا انجام میدن و کسی نمی فهمه ... می خورین و لذت میبرین ...

در ادامه اینم بگم کاکائو به راحتی با کلسیم شیر باند میشه و نمیزاره اون به بدن برسه ... دقیقن کاکائو تا 30 درصد جذب کلسیم شیر را پایین میاره ...

و به هر حال خودتون انتخاب کنید ... این توصیه های من فقط اطلاعاتیه برا اینه که بتونین بهترین رو انتخاب کنین ...

لینک به دیدگاه

بچه ها باز میگم اگه سوال هست همینجا بپرسین و اینکه ...

اگه من از محصولی حرف میزنم ... دلیل بر نخوردنش نیست .. منم شیر کاکائو می خورم ..

ولی کم ..

پس حقتونه بهترییین رو انتخاب کنین ...

لینک به دیدگاه

میسی از اطلاعاتی که دادید.............

من شیرکاکائو خیلی میخورم.............اما یه سوال اینکه میگن باعث ایجاد کم خونی میشه تا چه حد درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
میسی از اطلاعاتی که دادید.............

من شیرکاکائو خیلی میخورم.............اما یه سوال اینکه میگن باعث ایجاد کم خونی میشه تا چه حد درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من به هیچ عنوان همچین چیزیرو صد در صد تایید نمی کنم .. منظورم این نیست که اینطور نباشه ...

شاید مثله چای که داری تانن هست ... و خوردن چای بعد از غذا آهن غذا رو باند میکنه و نمیذاره جذب بدن بشه خواستن بگن که شیر کاکائو هم اینطوره ..

چون در کاکائو هم تانن داریم ...

البته بازم میگم ...

این حرف مورد قبول نیست چون کم خونی ناشی از چای که بعد راجب بهش حرف میزنم شرایط خاصی داره ... که در شیر کاکائو بسیااار بعیده عزیز ...

لینک به دیدگاه

من صد در صد و قاطعیت حرف این کارشناس تغذیه رو رد میکنم ... و اینکه نباید بچه عادت به خوردن شیر کاکائو کنه ....

سایت تبیان اینو نوشته که :

شیرکاکائو بهتر است یا شیر؟

136158162604212196153329325524414087159216.jpg

سئوال) آیا درست که می گویند اضافه کردن پودر کاکائو به شیر، جذب

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
شیر را کاهش می دهد؟ فکر می کنم خیلی ها دوست دارند بدانند آیا این حرف صحیح است یا خیر؟

پاسخ) خیر، این گفته صحیح نیست. کاکائوی موجود در شیر کاکائو جذب کلسیم شیر را کاهش نمی دهد.

البته باید گفت

حاوی ماده ای بنام "اسید اگزالیک" یا "اگزالات" است که با کلسیم موجود در شیر ترکیب می شود و "اگزالات کلسیم" را به وجود می آورد. اگزالات ماده ای است که در بسیاری از گیاهان مانند اسفناج و چای وجود دارد.

اما کلسیم موجود در شیر خیلی بیشتر از اگزالات موجود در کاکائوست، لذا مقدار زیادی کلسیم آزاد (ترکیب نشده با اگزالات) وجود خواهد داشت. در حقیقت فقط حدود 6 میلی گرم از 250 میلی گرم کلسیم موجود در شیر جذب نمی شود.

هر کودکی باید به مقدار کافی کلسیم دریافت کند تا بتواند

و
های سالم و محکمی داشته باشد.

بنابراین اگر کودک شما شیر معمولی را دوست ندارد و فقط شیر کاکائو می خورد، او را از خوردن شیرکاکائو منع نکنید و به او بدهید، زیرا برای سلامتی استخوان هایش مفید است.

نیره ولدخانی- کارشناس علوم تغذیه

لینک به دیدگاه
من از خانواده شیر فقط میتونم شیر کاکائو بخورم :hanghead:

البته خودم درست میکنم :ws3:

اینکه خودت درست میکنی خیلی خووبه ولی سعی کن زیاد شیرینش نکنی ... ( اگه زیاد میخوری )

و یا اینکه تو هفته محصوولات شیری مثله ماست رو حتمن مصرف کنی خاانومی:icon_pf (44):

چون کلسیم مخصوصن توو خانووما معزلیه

لینک به دیدگاه
خيلي مفيد بود دوست عزيز

ممنونم:icon_gol:

مرسی ... و اگه حتمن تو موضوعات بعدی سوال یا درخواستی بوود بگو .. موضوع بعدی کفیر ه .. یه محصوله تقریبن جدید برا ما ایرانیا

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
شیر با بقیه طعما چی؟

مثلا شیر سویا با طعمای مختلف :banel_smiley_4:

شير با هر طعمي اسنس بهش اضافه ميشه حتي شير عسلي ... هيگكدومو الا شير توصيه نميكنم البته شير سويا متفاوته جريانش ...

لینک به دیدگاه
شیر با بقیه طعما چی؟

مثلا شیر سویا با طعمای مختلف :banel_smiley_4:

شیر سویا

دانه های سویا به شکل لوبیاست و لوبیای سویا نام دارد. با خیس کردن دانه های لوبیای سویا در آب و خرد کردن و فشار دادن سویاهای خیس خورده مایعی بدست می آید که شیرسویا ( soy milk )نام دارد. شما می توانید در منزل نیز آن را تهیه کنید.

لینک به دیدگاه
واااااااااااای مرجانی شیر سویا خیلی بدمزس که...:brodkavelarg:

من شیر کاکاو دوس نمیداررم...

ولی من شیر سویا با طعم طالبی و توت فرنگی خیلی دوس دالم

یهنی دیگه نخولم:ws44:

لینک به دیدگاه
ولی من شیر سویا با طعم طالبی و توت فرنگی خیلی دوس دالم

یهنی دیگه نخولم:ws44:

طالبیشم اخه بدمزس وای توت فرنگی که اصن دوس ندارم........

نه مرجان بخور حتما.. پس فردا که من پوکی استخون گرفتم تو بعد میگی خب شد من شیر سویا میخوردماااااا...:ws54:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...