رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مرسی از راهنماییتون، اینجا هم دوباره اومدم:whistle:، فایلی که به پیوست فرستادم از محیط اون نرم افزار شبیه سازی آموزش کتیا هست، و منظورم اون box هایی هست که کادر قرمز دورشون کشیدم، تو کتیای خودم وقتی ی دستور line یا point یا ... انتخاب میکنم اونا باز نمیشه، یعنی بار اولی که باز کردم باز میشد، نمیدونم چه بالایی سرشون اومده الان باز نمیشه:banel_smiley_4:

:sigh:

روی یکی از ابزار های دیگه کلیک راست کنید یه کادر براتون باز میشه و کلیه ابزار هارو نوشته تیک هرکدوم رو بزنید باکس اون ابزارها داخل صفحه براتون نمایش داده میشه:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام کسی میتونه در مورد نحوه داخل تراشی در محیط lathe machining به من کمک کنه؟؟؟؟

سوالتون رو بفرمایید.:icon_gol:

ممنون اما من منظورم تو محیط درافتینگ نیس بلکه تو محیط پارت هستش............تو سالیدورک میشه مستقیم تو محیط پارت رزوه زد و همه رزوه های استاندارد رو داره اما کتیا فقط رزوه های متریک رو تو محیط پارت داره و رزوه های اینچی رو نداره. میخوام بدونم راهی وجود داره که بشه رزوه اینچی رو تو محیط پارت اضافه کرد؟

هدفتون رو از این کار بگید، شاید بشه راه حلی پیدا کرد.

تو سالید یک حالت نمایشی داره و یک حالت هم ک مث همه نرم افزار ها میشه با سویپ و پروفیل پیچ، رزوه رو مشخص کرد.

],k j,d hsjhknhn

می تونید یک فایل تکست براش ایجاد کنین. معمولا با سیستم دیکودینگ اسکی باید سیو بشه یا یوتی اف 8

باید در قسمت استاندارد "اد" رو بزنید. و معرفی کنید.

ی سرچ فارسی بزنید، مشابه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هست که با مبلغ کم این فایل رو براتون آماده کرده - قطعا این رو می تونید با کمی جستجو به زبان انگلیسی رایگان پیدا کنید.

البته من صرفا نمونه اوردم این سایت رو. نیمدونم فایلشون درست هست یا نه.

برا اینکه یک تصور نسبت ب حدود چیزی ک نیاز دارید می تونید به

هم سری بزنین

لینک به دیدگاه
روی یکی از ابزار های دیگه کلیک راست کنید یه کادر براتون باز میشه و کلیه ابزار هارو نوشته تیک هرکدوم رو بزنید باکس اون ابزارها داخل صفحه براتون نمایش داده میشه:a030:

واااییی شما چقده خوبی :hapydancsmil::hapydancsmil::w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72::w72:

لینک به دیدگاه

من سوالم را گفته ام!!! منظورم اینه که چطور باید در محیط Lathe machining عملیات داخل تراشی را انجام داد؟ چون به طور عمومی باید پروفیل عملیات تراش مورد نظر را مشخص کرد اما در عملیات داخل تراشی پروفیل تراش نسبت به حالت عادی برعکس است که باعث اشکال میشه. البته شاید من دارم اشتباه می کنم و اشکال کارم چیز دیگری هست و باید دنبال نکته دیگری باشم.!!!؟

لینک به دیدگاه
من سوالم را گفته ام!!! منظورم اینه که چطور باید در محیط Lathe machining عملیات داخل تراشی را انجام داد؟ چون به طور عمومی باید پروفیل عملیات تراش مورد نظر را مشخص کرد اما در عملیات داخل تراشی پروفیل تراش نسبت به حالت عادی برعکس است که باعث اشکال میشه. البته شاید من دارم اشتباه می کنم و اشکال کارم چیز دیگری هست و باید دنبال نکته دیگری باشم.!!!؟

درود.

مراجعه به هلپ نرم افزار بهترین راه برای یادگیری هست.

بخش orientation هر کدام از پروسه های تراش، شامل بخش داخل تراشی هست.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مشکل جدیدی هم دارم برای نصب کتیا روی لپ تاپ خونه که ویندوز 10 هست ارور زیر را میده. کسی می تونه بگه مشکل از نرم افزار هست یا ناهمخوانی با ویندوز؟؟؟

ناهمخوانی نسخه با ویندوز، رو میتونید با بررسی ریکورمنت پلتفورم کتیا .... نسخه مورد نظر

سرچ کنید .

اگرچه ویندوز 10 رو پیشنهاد نمیکنم. اما اگر از همخوان بودن نسخه با ویندوز 10 مطمیئن شدید. مورد محتمل دیگه رو باید با بررسی اینکه از رو چه دیتابیسی نصب میکنید انجام بدید.

مثلا اینکه دیتا بیس روی فلش هست یا نه؟

ارور ابتدای نسب بوده یا نه.

نهایتا برای پیدا کردن پاسخ خطا ها، به راحتی میتونید متن خطا رو گوگل کنید و نهایتا کلمه کتیا رو بزارید جلو عبارت.

در پناه حق

لینک به دیدگاه
درود.

مراجعه به هلپ نرم افزار بهترین راه برای یادگیری هست.

بخش orientation هر کدام از پروسه های تراش، شامل بخش داخل تراشی هست.:icon_gol:

منبع فوق العاده ای بهم معرفی کردید."مراجعه به هلپ نرم افزار بهترین راه برای یادگیری هست."

جدا ممنونم. چطور میتونم به باقی مطالب هلپ نرم افزار دسترسی داشته باشم؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

اونایی که با نصب کتیا روی ویندوز 10 مشکل دارند ، کتیا رلیز 21 ورژن 32 بیتی رو نصب کنن ( بدون هرگونه سرویس پک و هات فیکس )

باید برای رفع مشکل نصب رلیزهای جدید کتیا روی ویندوز 10 صبر کرد !

( این نکته حاصل کلنجار رفتن سه هفته ای من با ورژن 2016 کتیا و در آخر تسلیم شدن در برابر ایشون بود !! )

لینک به دیدگاه
منبع فوق العاده ای بهم معرفی کردید."مراجعه به هلپ نرم افزار بهترین راه برای یادگیری هست."

جدا ممنونم. چطور میتونم به باقی مطالب هلپ نرم افزار دسترسی داشته باشم؟؟

بفرمایید از کدوم رلیز استفاده می کنید تا لینک دانلود هلپ کتیا جهت نصب در کنار نرم افزار رو تقدیم کنم ( البته خودتون هم توی سایت های فارسی میتونید جستجو کنید )

لینک به دیدگاه
بفرمایید از کدوم رلیز استفاده می کنید تا لینک دانلود هلپ کتیا جهت نصب در کنار نرم افزار رو تقدیم کنم ( البته خودتون هم توی سایت های فارسی میتونید جستجو کنید )

اگه منظورتون از رلیز ورژن هست v5r20، و اگه منظور دیگه ای ... نمیدونم؟

لینک به دیدگاه

vمخفف ورژن version

r مخفف ریلیز release

v5r20

یعنی ورژن 5 ریلیز 20

لینک به دیدگاه

متاسفانه داکیومنت ( هلپ ) های رلیز 20 رو پیدا نکردم .

اما خود نرم افزار رلیز 21 و داکیومنت های اون رو از آدرس زیر میتونید دانلود کنید ( خود منم همین رلیز 21 رو نصب کردم )

( برای رلیز 19 موجود هست اگه بخواهید )

ستاره رو از وسط آدرس بردارید

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

با سلام

در نرم افزار کتیا جهت نما (compass) و صفحات مختصاتی که در مرکز محیط کار قرار میگیرد کوچک شده اندو بسیار ریز دیده می شوند، با بزرگتر کردن نمودار درختی (Ctrl+غلطک موس) هیچ تغییری در آنها صورت نمیگیرد، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید تا بتوانم آنهارا به اندازه استاندارد خودشان برگردانم

لینک به دیدگاه

[h=2][/h]

با سلام

در نرم افزار کتیا جهت نما (compass) و صفحات مختصاتی که در مرکز محیط کار قرار میگیرد کوچک شده اندو بسیار ریز دیده می شوند، با بزرگتر کردن نمودار درختی (Ctrl+غلطک موس) هیچ تغییری در آنها صورت نمیگیرد، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید تا بتوانم آنهارا به اندازه استاندارد خودشان برگردانم

لینک به دیدگاه

سلام. وقتی تویه محیط drafting از نمایه یه فایل مونتاژی که از بلبرینگ با پسوند step استفاده شده نمایه برش خورده میگیرم با این error مواجه میشم.

Intersection computation has failed for body 'Geometrical Set.1' of part 'DIN 720 - 32208 - 40 x 80 x 24.75 (DIN 720 - 32208 - 40 x 80 x 24.75.1)'

لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام. وقتی تویه محیط drafting از نمایه یه فایل مونتاژی که از بلبرینگ با پسوند step استفاده شده نمایه برش خورده میگیرم با این error مواجه میشم.

Intersection computation has failed for body 'Geometrical Set.1' of part 'DIN 720 - 32208 - 40 x 80 x 24.75 (DIN 720 - 32208 - 40 x 80 x 24.75.1)'

لطفا کمک کنید

از فایل Stp ، باید Save as بگیرید و به صورت Catpart سیوش کنید و از فایل Catpart جهت کارهاتون استفاده کنید

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت استاد عزیز

در صورت امکان توضیح کاملی از دستور ریمو فیس به من بدهید

این دستور در مواقعی استفاده میشه که امکان حذف سطح ایجاد شده از درخت طراحی وجود نداره یا در مواقعی که ما به درخت طراحی دسترسی نداریم یا در مواقعی که در صورت حذف سطح ایجاد شده در درخت طراحی کل دستورات بعدی تحت تاثیر قرار بگیرن

این دستور دو بخش داره سطوحی که حذف شن و سطوحی که باقی بمونن

به طور مثال تو این شکل شما قصد دارین حفره ی روی سطح و Fillet و chamfer لبه های استوانه ها رو حذف کنید و به درخت طراحی دسترسی ندارین

عکسای زیر کاملا گویا هستن و در بعضی موارد هم نیازی به انتخاب Keep face ندارین که این دیگه به تجربه کاری شما بر میگرده

شماره :1

sp78hiknka6kjg9fva.jpg

شماره 2: kjbkyg6douc19l6dtm4.jpg

شماره 3:f6pn6w73798v0geoohxb.jpg

شماره 4: 65ke2up7s8c65uln3e.jpg

شماره 5:

qplxd46tcykwcsbbw7cp.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام

ضمن تشکر از جواب ارسالی بابت دستور ریمو فیس ، متاسفانه برای مورد اینجانب ، دستور یاد شده جوابگو نبود ، فلذا خواهشمندم در صورت امکان روش ارسال نقشه قطعه مورد نظر را بفرمائید تا روئیت فرموده و ترفندی برای حذف فیلتهای قطعه ارائه نمائید .

از زحماتتان متشکرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...