رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

ضمن تشکر از جواب ارسالی بابت دستور ریمو فیس ، متاسفانه برای مورد اینجانب ، دستور یاد شده جوابگو نبود ، فلذا خواهشمندم در صورت امکان روش ارسال نقشه قطعه مورد نظر را بفرمائید تا روئیت فرموده و ترفندی برای حذف فیلتهای قطعه ارائه نمائید .

از زحماتتان متشکرم

فایل رو توی آپلود سنتر نواندیشان آپلود کنید و لینکش رو بذارین اینجا

روش دوم هم اینه که از قطعه عکس بگیرین و اینجا نشون بدین تا ببینیم قطعه به چه شکله

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام ببخشید با مشکل فونت پرامتر روبرو شدم که وقتی پرامتر ها رو وارد میکنم میگه فونت پرامتر اشتباهه ((this parameter has a wrong format )) ممنون میشم بگین از کجا باید درستش کنم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام ببخشید با مشکل فونت پرامتر روبرو شدم که وقتی پرامتر ها رو وارد میکنم میگه فونت پرامتر اشتباهه ((this parameter has a wrong format )) ممنون میشم بگین از کجا باید درستش کنم
بفرمایید تو چه محیطی هستین و چه دستوری اجرا میکنین ؟
لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

دوستان من با نرم افزار کتیا v5 r21 در ویندوز 7 یک دستگاه رو اسمبل کردم و با فرمت stp و فرمت معمولی سیو کردم الان فایل پارت ها ر ودارم ولی اسمبلی کاملا بهم ریخته و ناپدید شده بعضی از پارت ها.کمک کنید ممنون

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان من با نرم افزار کتیا v5 r21 در ویندوز 7 یک دستگاه رو اسمبل کردم و با فرمت stp و فرمت معمولی سیو کردم الان فایل پارت ها ر ودارم ولی اسمبلی کاملا بهم ریخته و ناپدید شده بعضی از پارت ها.کمک کنید ممنون

درود

احتمالا اسم فایل ها رو عوض کردین !

پیشنهاد میکنم در محیط اسمبل کار نکید به جاش در محیط پارت Body بسازید

محیط اسمبل محیط پر از باگیه

عکس از محیط کاریتون بگیرید ببینم به چه شکله

لینک به دیدگاه
سلام چطور میشه در سالیدورکز یک فایل اسمبلی رو بصورت یکپارچه تبدیل کرد که مثل پارت بشه

با پسوند IGES سیو کنید به احتمال زیاد میشه من سالید ورک کار نمیکنم

به این تاپیک مراجعه کنید شاید جواب سوالتون پیدا شد

https://www.noandishaan.com/forums/thread14976.html

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

من در محیط کتیا partهایی که ایجاد کردم رو نمیتونم تغییر بدم و در صورت تغییر دادن، part با رنگ قرمز ظاهر میشه و اون تغییر هم اعمال نمیشه. یعنی مجبورم همه ی کارهایی که روی اون part انجام شده رو پاک کنم تا بتونم تغییرو اعمال کنم.

به عنوان مثال ی مکعبی هسن که به ترتیب اول وسطشو سوراخ کردم، بعد چنتا سوراخ روی دیواره ها ایجاد کردم، بعد وجه هاشو فیلت کردم. حالا وقتی میخوام مثلا قطر اون سوراخ رو تغییر بدم باید اول فیلت هارو حذف کنم، بعد سوراخ های روی دیواره رو حذف کنم تا بتونم تغییرات مورد نظرو اعمال کنم و دوباره مراحل پاک شده رو از اول انجام بدم.

این مشکلو چجوری باید حل کنم؟:ws52:

لینک به دیدگاه

باسلام،احتمالا بسیار زیاد اسکچ هایی که بعد از سوراخ اول کشیدین وابسته هستن و با تغییر سوراخ اول ، اون اسکچها یا خارج از مکعب میشن ،پس بهتره قید گذاری هاتون و اندازه گذاریتون به سوراخ اول وابسته نباشن

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از پاسختون ولی فکر نمیکنم مشکل از قیدها و وابستگی باشه. چون همه رو چک کردم و هیچ قید وابسته ای وجود نداره. و اینکه فقط تو ی part این اتفاق نمیفته و هر partی ک ایجاد میکنم این اتفاق میفته. حتی نمیتونم تغییراتو پاک کنم مگر اینکه بخوام از آخر همه رو به ترتیب پاک کنم.

لینک به دیدگاه

با سلام برای بعضی از طرح ها باید law تعریف کرد گزینه ای هست به اسم law definition که یک ایکون هست به شکل نمودار که تو فیلمهای یوتیوب دیدم ولی متاسفانه هر کجا رو گشتم چنین گزینه ای تو کتیا پیدا نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

من در محیط کتیا partهایی که ایجاد کردم رو نمیتونم تغییر بدم و در صورت تغییر دادن، part با رنگ قرمز ظاهر میشه و اون تغییر هم اعمال نمیشه. یعنی مجبورم همه ی کارهایی که روی اون part انجام شده رو پاک کنم تا بتونم تغییرو اعمال کنم.

به عنوان مثال ی مکعبی هسن که به ترتیب اول وسطشو سوراخ کردم، بعد چنتا سوراخ روی دیواره ها ایجاد کردم، بعد وجه هاشو فیلت کردم. حالا وقتی میخوام مثلا قطر اون سوراخ رو تغییر بدم باید اول فیلت هارو حذف کنم، بعد سوراخ های روی دیواره رو حذف کنم تا بتونم تغییرات مورد نظرو اعمال کنم و دوباره مراحل پاک شده رو از اول انجام بدم.

این مشکلو چجوری باید حل کنم؟:ws52:

سلام

اتو آپدیتتون خاموشه ! وقتی تغییراتی در اسکچ های قبلی اعمال میکنید در صورت غیرفعال بودن اتوآپدیت قطعه به رنگ قرمز درمیاد ! شما میتونید یا اتو آپدیت رو فعال کنید یا از control+U استفاده کنید

لینک به دیدگاه
با سلام برای بعضی از طرح ها باید law تعریف کرد گزینه ای هست به اسم law definition که یک ایکون هست به شکل نمودار که تو فیلمهای یوتیوب دیدم ولی متاسفانه هر کجا رو گشتم چنین گزینه ای تو کتیا پیدا نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید تشکر

این گزینه در همه ی محیط ها پیدا نمیشه فقط در محیط هایی نظیر Generative Shape design پیدا میشه چون مربوط به سطح سازی سطوح پیچیده هست

o4wkf3y1rxleukbag.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام

دوستان کسي ميدونه اين شکل رو چطور مدلسازي کنم؟؟ ممنون ميشم کسي راهنماييم کنه

اگر به صورت برجسته هستش باید توسط دستگاه دیجیت اسکن بشه و طراحی بشه که این کار فقط از یه طراح حرفه ای بر میاد که البته این کار رو دفاتر طراحی صنعتی براتون انجام میدن که خب هزینه ای حدودا پانصد تا یک میلیون تومن براتون آب میخوره

اما اگه دو بعدی هستش با استفاده از اسکنر های معمولی باید اسکن بشه و بعد عکس اسکن شده وارد نرم افزار کتیا بشه و از روی اون عکس با دستورات موجود (Arc-Line و...) طراحی بشه که البته این کار هم مستلزم داشتن تجربه س

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام و ممنون از زحماتتون. یه سوالی داشتم. من یک catpart دارم که توش دو تا partbody هستش. و یه فایل drawing دارم که دو تا sheet توش تعریف کردم.

آیا امکانش هست sheet اول رو به body اول و sheet دوم رو به body دوم لینک کنم. بطوری که با تغییر body اول sheet دوم آپدیت نخواد؟ و کاملا از هم جدا باشند؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

با سلام

بنده یک مشکل قدیمی با نرم افزار کتیا دارم.

در محیط Assembly وقتی تعدادی Product و Part ساخته میشه اگر بخواهید یکی از اونها رو از روی Tree به صورت Hide در بیارید پس از مخفی شدن اون روی Tree نمایش اون قسمت به صورت کم رنگ در میاد اما اگر همین کار رو با راست کلیک روی محصول یا قطعه انجام بدین اون قسمت مخفی میشه اما تغییری روی Tree بوجود نمیاد و بعدا پیدا کردن اون محصول یا قطعه و نمایش دوباره اش سخت و دشواره مانند تصویر زیر :

البته این موضوع رو در فروم های خارجی هم گذاشتم اما هنوز راهی پیدا نکردم.

ممنون

00.thumb.jpg.59b83c405ab3da6ee83de6e8e1e630c8.jpg01.thumb.jpg.fbade8e58957b5c076ad8be8da01b58c.jpg002.thumb.jpg.f1f69fe723f881cbf5b7e60b57bd9805.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
در در 5 مرداد 1389 در 03:49، EN-EZEL گفته است :

همانگونه که میدانید اینجانب تدریس نرم افزار کتیا را در انجمن نواندیشان بر عهده دارم

پس هرگونه سوال یا مشکلی دارید در این تاپیک مطرح نمایید

قطعا سوالات شما را بنده و همکارانم در اسرع وقت جوابگو خواهیم بود

موفق باشید:icon_pf (44):

سلام.ببخشید من یه فایل توی کتیا 21 طراحی کردم.خواستم بپرسم راهیی هست ک بشه اونو با کتیا 20 باز کرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...