رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

Xian JH-7

ایران 140 با چه نرم افزاری هایی مدل سازی شده بود؟ اولین پروازش سقوط کرد. (به یاد ادیسون که 1000 راه برای اختراع نکردن چراغ برق پیدا کرد.)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کسی می تونه راهنمایی کنه که چه جوری می شه قطعات استاندارد بیشتری تو کتیا اضافه کرد؟ قطعات استاندارد داخل نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه خیلی کمتره مثلا در مقایسه با مکانیکال و این موضوع تو پروژه های صنعتی خیلی مشکل ایجاد می کنه. ممنون میشم اگه کسی کمکی بتونه بکنه.

لینک به دیدگاه
کسی می تونه راهنمایی کنه که چه جوری می شه قطعات استاندارد بیشتری تو کتیا اضافه کرد؟ قطعات استاندارد داخل نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه خیلی کمتره مثلا در مقایسه با مکانیکال و این موضوع تو پروژه های صنعتی خیلی مشکل ایجاد می کنه. ممنون میشم اگه کسی کمکی بتونه بکنه.

می توانید یک نمونه از هر قطعه استانداردی که لازم دارید را مدل کنید، سپس یک design table ایجاد کرده و پارامتری که برای رسیدن به قطعات مشابه باید تغییر کند را در آن تعریف و مقادیر قطعات دیگر را به آن بدهید. سپس یک catalog ایجاد می کنید و قطعه استانداردی که تعریف کرده اید به آن اضافه می کنید. می توانید اینکار را برای چندین دسته قطعه متفاوت انجام دهید و همگی را تحت سر فصل های متفاوت به یک فایل کاتالوگ اضافه کنید. در انتها کتابچه ای خواهید داشت که در برگیرنده تمام مجموعه قطعات مورد نیازتان خواهد بود و به سادگی توسط دستور کاتالوگ و مشابه با قطعات استاندارد فعلی خود برنامه می توانید قطعات را به مجموعه ها اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

یه راه ساده هست اونم اینکه در کنار کتیا یکی از نرم افزارهای مکانیکال ، سالیدورکس یا اینونتور رو نصب کنید و هر وقت نیاز داشتید با فرمت stp وارد کتیا کنید :ws3:

لینک به دیدگاه
یه سوال:

تو محیط drafting

چجوری میشه اندازه ی Frame and title block ها رو تغییر داد؟

یه گزینه Resize میبینم...ولی نمیدونم چجوری کار میکنه.

یه سری دستورات هستند که به کمک ماکروها کار می کنند. resize بر این اساس کار می کنه که اگه شما اندازه صفحه رو تغییر بدید و یا جهت گیری صفحه رو عوض کنی (عمودی یا افقی) و سپس از دستور resize استفاده کنی جدول drafting با صفحه جدید مطابقت پیدا می کنه

لینک به دیدگاه

آقا خیلی ممنون از راهنمایتون.

خوب این مراحل که گفتید به نظر خیلی پیچیده می یاد. آیا مرجعی را می شناسید که این مراحل را توضیح کامل تری داده باشه؟ مثل سایتی فیلمی کتابی

یه سوال دیگه: آیا میشه از این روش یک پروفیل جدید هم به Structue design اضافه کرد؟ این موضوع خیلی برای من مهمه چون پروفیلهای داخل نرم افزار تماما اینچی و به درد طراحی داخل ایران نمی خوره

لینک به دیدگاه
یه سری دستورات هستند که به کمک ماکروها کار می کنند. resize بر این اساس کار می کنه که اگه شما اندازه صفحه رو تغییر بدید و یا جهت گیری صفحه رو عوض کنی (عمودی یا افقی) و سپس از دستور resize استفاده کنی جدول drafting با صفحه جدید مطابقت پیدا می کنه

آها فهمیدم

مرسی

حالا راهی نیست که بشه کوچیک کرد اندازه های اونو بدون اینکه اندازه صفحه و جهتش رو تغییر بدم؟

اندازش نسبت به اندازه نقشم خیلی بزرگه:hanghead:

لینک به دیدگاه
یه راه ساده هست اونم اینکه در کنار کتیا یکی از نرم افزارهای مکانیکال ، سالیدورکس یا اینونتور رو نصب کنید و هر وقت نیاز داشتید با فرمت stp وارد کتیا کنید :ws3:

خوب آره این روش خوبیه؟ ولی نمی دونم چرا هر وقت من اینکارو می کنم و از مکانیکال قطعه ای رو وارد می کنم Scale ابعاد قطعه به هم می ریزه و مجبور می شم با کلی زحمت scale درستشو پیدا کنم و قطعه رو دوباره اندازه کنم. تازه دیگه قطعه وزن درستو نداره و solid نبودنش کلی مشکل ایجاد می کنه. خلاصه معمولا ترجیح می دم قطعه رو تو کتیا مدل کنم!:icon_pf (34):

تازه در مورد پروفیل های محیط Structure design که اصلا جواب نمیده.

خلاصه اینقدر این مشکل منو اذیت کرده که حتی دارم به این نتیجه می رسم کلا سیستم کتیا رو از تو شرکت جمع کنم و به همون نرم افزارهای سالید یا اینورتور برگردونم

لینک به دیدگاه
آقا خیلی ممنون از راهنمایتون.

خوب این مراحل که گفتید به نظر خیلی پیچیده می یاد. آیا مرجعی را می شناسید که این مراحل را توضیح کامل تری داده باشه؟ مثل سایتی فیلمی کتابی

یه سوال دیگه: آیا میشه از این روش یک پروفیل جدید هم به Structue design اضافه کرد؟ این موضوع خیلی برای من مهمه چون پروفیلهای داخل نرم افزار تماما اینچی و به درد طراحی داخل ایران نمی خوره

بله، پروفایل را هم می توان اضافه کرد. می شود مثل خود پروفایل های استاندارد کتیا. یکی از پروفایل های اینچی را باز کنید و آن بر اساس استاندارد مورد نظر تغییر دهید. سپس به همین روشی که گفتم عمل کنید. اگر سخت است فایل اصلاح شده پروفایل را همراه با مقادیر مختلف پارامترهای ابعادی که در مقاطع مشابه تغییر می کنند در یک جدول excel بنویسید و برای من بفرستید تا کاتالوگ آن را برایتان درست کنم.

لینک به دیدگاه
یه سوال:

تو محیط drafting

چجوری میشه اندازه ی Frame and title block ها رو تغییر داد؟

یه گزینه Resize میبینم...ولی نمیدونم چجوری کار میکنه.

به جز قاب دور نقشه، بقیه اندازه های title block and frame در نقشه هایی با اندازه مختلف different sheet sizes یکسان هستند. اندازه متن بطور معمول فونتی با اندازه حدود سه انتخاب می شود تا در هنگام چاپ نقشه با بزرگنمایی یک scale، متن نه بزرگ باشد و نه کوچک و بخوبی قابل خواندن باشد.

اگر متن پای نقشه اندازه ای خیلی متفاوت با اندازه 3 است بهتر است آن را به اندازه سه تغییر دهید سپس، نوع ورق sheet size و scale مورد استفاده در نفشه را اصلاح کنید تا به تناسب مناسب بین همه آنها برسید.

اگر قصد ایجاد title block جدید برای اندازه های مختلف نقشه دارید می توانید از دستور scale استفاده کنید تا خطوط و ... را بزرگنمایی کنید. دستور scale روی متن اجرا نمی شود اما روی محل متن اجرا می شود یعنی اگر در دستور scale متن را هم انتخاب کنید موقعیت متن بر اساس بقیه اشیا انتخاب شده scale می شود بنابراین مخل متن خود بخود بر اساس انداره جدید خطوط و ... تنظیم خواهد شد.

بهتر است frame and title block را در پس ضمینه نقشه قرار دهید تا مجزا از بقیه نقشه باشد.

لینک به دیدگاه
همانگونه که میدانید اینجانب تدریس نرم افزار کتیا را در انجمن نواندیشان بر عهده دارم

پس هرگونه سوال یا مشکلی دارید در این تاپیک مطرح نمایید

قطعا سوالات شما را بنده و همکارانم در اسرع وقت جوابگو خواهیم بود

موفق باشید:icon_pf (44):

سلام خسته نباشید. نقشه طراحی شده در کتیا را با چه فرمتی می توان به 3dmax می توان انتقال داد

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید. نقشه طراحی شده در کتیا را با چه فرمتی می توان به 3dmax می توان انتقال داد

سلام

خوش اومدی

من چند تا فرمت آزمایش کردم ولی بهترینش igs بوده

لینک به دیدگاه

سلام .

توی محیط Drawing ، یه تصویر وارد کردم و منحنی های اطراف اون را درآوردم . حالا میبینم که اندازه ـش خیلی بزرگه و حتی از کاغذ A0 هم بزرگتره .

چجوری میتونم یه صفحه با اندازه های دلخواه برای طرحم تعریف کنم ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

روی آیکون Sheet.1 راست کلیک کنید و properties را انتخاب کنید سپس در بخش Format نام جدیدی را وارد کنید و روی بخش دیگری کلیک کنید. گزینه width و Height فعال می شود و می توانید هر اندازه ای که دوست داشتید برای کاغذ تعریف کنید.

اما بهتر است از اندازه های استاندارد کاغذ استفاده کنید و بجای تغییر دادن اندازه کاغذ، مدل یا تصویر را scale کنید.

لینک به دیدگاه
دانلود قطعات استاندارد برای catia :

آقا محسن بفرمایید این فایل که گذاشتید سازگار با کدوم ورژن کتیا ست ؟

لینک به دیدگاه
دانلود قطعات استاندارد برای catia :

این سایت هم فقط فایلهای step برای دانلود داره. اگرچه سایت خیلی جامع و خوبیه. خیلی ممنون آقا محسن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...