رفتن به مطلب

درباره استادان دانشگاه

ارسال های توصیه شده

آقا کسی میدونه اینا چقدر حقوق میگیرن؟

دوستانی که مندسی شیمی میخونن میگن این استادا از شرکت نفت یه پروژه میگیرن 500 ملیون صاحب میشن

آیا وواسه استادان مکانیک هم همچین چیزی هست که تو مناقصه دولتی شرکت کنن؟

لینک به دیدگاه

دوستانی که مندسی شیمی میخونن میگن این استادا از شرکت نفت یه پروژه میگیرن 500 ملیون صاحب میشن

دروغه آقا:ws46:

توی ایران با این وضع اقتصادی و صنعتی داغون از این پولها به کسی نمیدن مگه اینکه به یه مخزن پول تپل اونهم شرکتهای وابسته به سپاه وصل باشی

برای اون قسمت قرمز رنگ هم بگم که:

زهی خیال باطل تا وضع صنعت کشور این مدلیه به مهندس مکانیک کار هم نمیرسه چه برسه به پول

لینک به دیدگاه

شب میخوابی صب پا میشی بی توضیح یهو یه چی میگی!!!Count_Sheep.gif

بر اساس ماده 3 قانون مناقصات معملات بالای 250 میلیون جز دسته معملات بزرک محسوب میشه که قوانین خودشو داره...

در کل شرکت در مناقصات فرایند متفاوتی تا اونجای که من میدونم باید مهر نظام مهندسی داشته باشن این برای اکثر رشته های مهندسی مثه معماری و مکانیک و ...

برای همین شرکت نفت که میگی مناقصاتی واسه مثلا طراحی مخزن یا وسیله کشتی که مربوط به پالایشگاه باشه هم هست معملات بزرگ که خیلی مقررات خاصی داره..

من برای مکانیکا نمیدونم ولی برای اینکه یه مهندس معمار بعد از گرفتن مدرک لیسانس بتونه تو یه مناقصه بزرگ شرکت کنه در بهترین شرایط ینی بلافاصله وارد بازار کار بشه و سه سال بعد از فارقالتحصیلیش تو ازمون نظام مهندسی قبول بشه و به ترتیب معمار پایه 5 به پایه 1 برسه که واسه همین پایه یک گرفتن مثلا باید یه کتابخونه شامل فک کنم صدتا کتاب داشته باشه وخیلی چیزایه دیگه خلاصه 12 سال بعد فارق التحصیلی شانس شرکت در مناقصات داره

البته اگه خودش شرکت داشته باشه..

از اینا بگذریم تو یه این مناقصات ضمانت نامه های باید بذاری که کم پولی نیستن پس باید پولدار باشی و مثلا سند یه خونه چند صد میلیونی بذاری اگه همچین خونه ای داشته باشی خوبه ولی اگه نداشته باشی

تازه معمولا تا بیان اعلام برنده هارو کنن یه یه سالی طول میکشه حتی اگه برنده نشی ضمانت نامت گیره پس بهتره چندتا خونه داشته باشی تا بتونی همزمان چندتا مناقصه شرکت کنی...

از همه اینا که بگذریم یه چیزای خوبی تو مملکت ما اتفاق میوفته که .. بذار مثال بزنم

مثلا پروژه اسفالت یه اتوبان یکی میبره خوب زمان تحویل مشخص میشه وهمه چی خوب پیش میره تا حدود نصف کار که انجام شد یهو قیمت قیر 10 برابر میشه اوموقع نمیتونی وایسی تا دوباره تورم بخوابه چون اگه به موقع تحویل ندی جریمه داره و ضمانت نامتو بر میدارن..

پس برشکست میشه..(این داستان بر اساس واقعیت بود)

حالا از اینم بگذریم بازم تو مملکت ما یه ایتمای هست برای بردن مناقصه ها که هیجا نمینوسن.. مثلا اقازاده بودن..

یکی از اشناهایه ما که مهندس مکانیکه و شرکت بزرگیم داره بعد عمری تو یه مناقصه بزرگ برنده میشن ..

قبل از اینکه قرداد بسته شه یکی از مسولین برگزاری یه قیمت کلفتی واسه رشوه میخواد..

خب اشنایه ما هم که اهل خدا پیغامبر بودن قبول نکردن پس در نتیجه کنار گذاشته شدن خیلی ساده ..

خیلی توضیح دادم خسه شدم

خلاصه اگه مناقصه باشه که اینای که گفتم هس اگه مناقصه نیس پس چرا میگی مناقصه..

حالا اگه مناقصه بود با اینای که گفتم اگه بدون پارتی برنده شن که نوش جونشون که بعیده

هنوزم میخوای پروژه 500 میلیونی برنده شی هااا:banel_smiley_4:

4u2ap3b.gif

لینک به دیدگاه

بستگی به شرکت و درجه و اعتبار داره.

من شرکت سراغ دارم برای مبادی ورودی یکی از شهرهای متوسط کشور 2 میلیارد تومان از وزارت مسکن گرفته:ws3:

البته این پروزه 1 سال طول میکشه تا انجام بگیره.

برای شرکت در این جور مناقصه ها باید:

حداقل 500 میلیون سرمایه شرکت باشه

اعتماد به نفس داشته باشی

یکی از این رابطه ها رو داشته باشی. ( پسر خاله وزیر وزراها . دوست امام جمعه شهر. برادر نماینده شهر و ... )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...