رفتن به مطلب

آمادگی برای مرحله اول کارشناسی ارشد طراحی شهری

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برای برنامه ریزی نداره چنین تاپیکی؟

گشتم نبود!

یدونه را بنداز...قبولیای امسالو دعوت کن بیان راهنمایی کنن...یادش بخیر...من تو این تاپیک بزرگ شدم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سلام

من یک میشکل دارم تو خوندن که می خوام کمکم کنین تا بتونم بر طرفش کنم

من سرعت خوندنم خیلی پایینه و تو ساعت 10 تا 12 صفحه بیشتر نمی خونم و این باعث ششده خیلی عقب بمونم .... :ws3:...چکار کنم ک سرعتم بره بالا .. موقع درس خوندن مدام فکر می کنم بد خوندم و برمی گردم دوباره می خونم ....

یه سوالم دارم اینکه موقع خوندن باید حفظ کرد یا خوندن و های لایت کردن و فهمیدن کافیه ؟؟؟؟؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام

من یک میشکل دارم تو خوندن که می خوام کمکم کنین تا بتونم بر طرفش کنم

من سرعت خوندنم خیلی پایینه و تو ساعت 10 تا 12 صفحه بیشتر نمی خونم و این باعث ششده خیلی عقب بمونم .... :ws3:...چکار کنم ک سرعتم بره بالا .. موقع درس خوندن مدام فکر می کنم بد خوندم و برمی گردم دوباره می خونم ....

یه سوالم دارم اینکه موقع خوندن باید حفظ کرد یا خوندن و های لایت کردن و فهمیدن کافیه ؟؟؟؟؟؟:banel_smiley_4:

حفظ؟!...اصلن به قصد حفظ کردن کتاب نخونین...اگه بخواین درگیر حفظ کردن اسامی و اعداد و ارقام بشین 5 ماه که هیچ تا سال بعد این موقع هم نمیتونین کتابارو جمع کنین....شما باید بفهمین حرف کتاب چیه...اینکه میگم بفهمین یعنی محتوا رو درک کنین... ممکنه یه فیلمی ببینین پر از کرکتر...تهش شاید اسم شخصیتارو قاطی کنین ولی معنیش این نیست که نفهمیدین داستان چی بود....حرف کتابارو درک کنین...هرجا متوجه منظور یه پاراگراف یا صفحه نشدین برگردین...ولی نیاین موقع خوندن درگیر ریز موارد بشین...خصوصن بار اولی که کتابو میخونین باید به دید یه رمان جذاب بخونینش نه یه منبع امتحانی....بنظرم حتا اگه قراره چیزهایی حفظ بشن بهتره با تکرار و مرور مطالب تو دراز مدت این اتفاق بیفته نه تکرار طوطی وار کوتاه مدت...درثانی خیلی از اسامی و نظریه های مهم اونقدر تو کتابای مختلف تکرار می شن که خواه ناخواه تو ذهنتون میشینن...و اصلن یه سری کتابا تو فهم یه سری دیگه کمکتون میکنن...حکمت الویت بندی منابع همینه

از وسواسهای فکریتون کم کنین سرعتتون میره بالا...یجوری کتابو نخونین که انگار بار آخرتونه...یجوری نخونین که انگار فردا امتحان دارین...های لایت خوبه...اما بدون وسواس...مهمترین نکات هایلایت بشن...یطوری نشه که کل کتابتون رنگی بشه...اگه اینطور شد بدونین دارین تو انتخاب مهمترین نکات و تشخیص اهمیت مطالب اشتباه می کنین:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
سلام ببخشید یه سوال داشتم.....کتاب خوانش مفاهیم طراحی شهری خیلی خیلی زیاده:sad0: و واقعن حجمش ترسناکه.. باید همه جاش خونده بشه آیا؟؟؟؟؟:4564::4564::4564:

بندازش دور ترجمه مزخرف بیخاصیتو...گند زده به کتاب با اون وضع ترجمه:viannen_38:

ولی جدا از خصومت های شخصی من با ذکاوت، در مجموع هیچ کتابیو بخاطر حجمش کنار نذار...بعضی وقتا خوندن یه کتاب 100 صفحه ای کندتر از یه کتاب 800 صفحه ای پیش میره...شیوایی متن کتاب خیلی موثره که خوانش این ویژگیو نداره...اگه بتونی درک کنی چی گفته مقاله های خوبی داره

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام. خوب هستین؟یه سوال داشتم ازتون .شما یبار پشت کنکور بودید با رتبه 81 و دفعه دوم رتبه 2 .واقعا مهمترین کاری که واسه این رتبه کردید که بار اول ازش غافل بودید چیا بودن؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام. خوب هستین؟یه سوال داشتم ازتون .شما یبار پشت کنکور بودید با رتبه 81 و دفعه دوم رتبه 2 .واقعا مهمترین کاری که واسه این رتبه کردید که بار اول ازش غافل بودید چیا بودن؟

دوتا کار

یک: شناسایی ضعفای سال اولم...چه از نظر شیوه مطالعه و چه مطالب و مواد امتحانی...که دومیو با نگاه کردن به درصدام و تحلیل سوالای کنکور کشف کردم

دو: اختصاص وقت بیشتر به مرور و بازهم شناسایی دائم ضعفام تو دوران مرور و رفعشون تا جای ممکن

لینک به دیدگاه
دوتا کار

یک: شناسایی ضعفای سال اولم...چه از نظر شیوه مطالعه و چه مطالب و مواد امتحانی...که دومیو با نگاه کردن به درصدام و تحلیل سوالای کنکور کشف کردم

دو: اختصاص وقت بیشتر به مرور و بازهم شناسایی دائم ضعفام تو دوران مرور و رفعشون تا جای ممکن

سلام. ممنونم ازتون ولی کاش این ضعفای سال اول میگفتین تا استفاده کنیم ،یعنی در کل یه راهنمایی ..............

لینک به دیدگاه
سلام. ممنونم ازتون ولی کاش این ضعفای سال اول میگفتین تا استفاده کنیم ،یعنی در کل یه راهنمایی ..............

برای مثال:

سال اول مرور خوبی نداشتم. سر جلسه جوابای درست یادم میومد اما چون نمیدونستم ذهنم داره به کجا لینک میشه نتونستم به ذهنم اعتماد کنم.

تو درس مباحث عمومی ضعف داشتم چون از حفظ کردم بدم میاد. سال دوم باش کنار اومدم و روش کار کردم.

ارتباط و انسجام بین مطالب تو ذهنم کم بود. سال دوم این ارتباطو افزایش دادم. مطالب مرتبط از کتابای مختلفو بصورت موازی یا پیش نیاز و پیرو می خوندم.

لینک به دیدگاه

سلام برای ماهایی که می خایم از الان شروع کنیم برا کنکور 94 از کجا شروع کنیم ؟؟؟

راستی کتابای سیمای شهر و تدوری شکل شهر رو هم بخونیم ؟

لینک به دیدگاه
سلام برای ماهایی که می خایم از الان شروع کنیم برا کنکور 94 از کجا شروع کنیم ؟؟؟

راستی کتابای سیمای شهر و تدوری شکل شهر رو هم بخونیم ؟

منابع لازم رو جمع آوری کنین...آروم آروم مطالعه رو از کتابای بیسیک شروع کنین...مثل آفرینش مکان پایدار-گلکار، مبانی نظری و فرایند طراحی شهری پاکزاد، شهرسازی معاصر استروفسکی...کتابای لینچ خوبن اما تو الویت نیستن...کلن هرچی بیشتر کتاب بخونید بهتره...اما کیفیت رو فدای کمیت نکنید

لینک به دیدگاه
برای مثال:

سال اول مرور خوبی نداشتم. سر جلسه جوابای درست یادم میومد اما چون نمیدونستم ذهنم داره به کجا لینک میشه نتونستم به ذهنم اعتماد کنم.

تو درس مباحث عمومی ضعف داشتم چون از حفظ کردم بدم میاد. سال دوم باش کنار اومدم و روش کار کردم.

ارتباط و انسجام بین مطالب تو ذهنم کم بود. سال دوم این ارتباطو افزایش دادم. مطالب مرتبط از کتابای مختلفو بصورت موازی یا پیش نیاز و پیرو می خوندم.

مرسی از راهنمایی تون.من مشکل اصلیم زبانه، نمیدونم چیکار کنم. احساس میکنم کل زحمتام میخواد بخاطر زبان هدر بره:icon_razz:.بقیه درسام هم سیر 3 واقعا سخته و خیلی فرارره.یعنی واقعا نمیشه بهش مسلط شد .... خوانش و شکل پایدار شهر و شهرسازی معاصر ایرانو نهم خوندم. از کتابهای سبز هم فقط جلد 1و5(شهرسازی،طرح ها) خوندم.بنظرتون کدومشون خیلی مهمن بخونم تو این چن روز؟

لینک به دیدگاه
مرسی از راهنمایی تون.من مشکل اصلیم زبانه، نمیدونم چیکار کنم. احساس میکنم کل زحمتام میخواد بخاطر زبان هدر بره:icon_razz:.بقیه درسام هم سیر 3 واقعا سخته و خیلی فرارره.یعنی واقعا نمیشه بهش مسلط شد .... خوانش و شکل پایدار شهر و شهرسازی معاصر ایرانو نهم خوندم. از کتابهای سبز هم فقط جلد 1و5(شهرسازی،طرح ها) خوندم.بنظرتون کدومشون خیلی مهمن بخونم تو این چن روز؟

واسه زبان تو این مدت باقی مونده ریدینگای کنکورای 4 سال اخیرو بخون و تستاشو بزن. مطالب فرار فقط با مرور تو ذهن می مونن. کتابای سبز شهرداریو من نخوندم. بنظرم جزوه های مباحث موسسه ها مهماشو پوشش دادن.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من تمام پستای این تاپیک و خوندم دست همتون درد نکنه زکات علمتونو میدید

من الان ترم هفتم و عزممو جزم کردم و میخوام کنکور سال بعد انشاالله رتبه تک رقمی بیارم،اگه میشه یک برنامه دوره ای برای امثال من بذارید تا با برنامه شما پیش بریم(ان شالله که پایبندیم)طوری که بتونیم تمام مباحث و مرور کنیم...

مثلا اگه شما بگی برو تا یه هفته دیگه فلان کتابارو بخون میرم هرجورشده چه کتاب و چه فایل pdfشو از نت پیدا میکنم میخونم بعد میام ادامه روند و طی میکنم...اگه کسی توانایی اینکارو داشته باشه از دعای خیرمن یکی بی نصیب نمیمونه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مهندس gizmo من برای شما یه پیام خصوصی دادم که امیدوارم پاسخ بدید چون مطلبم یک مقداری طولانی بود

یک سری کتابهای اصلی رو شروع کردم به خوندن و تا حالا شار تا شهر,معماری معاصر غرب,کندوکاو,تاریخ شهر ایران(پاکزاد) رو خوندم.سه تای اول با مرور و تقریبا در حد تسلط.طبق همون اولویت بندی هم که تو یکی از پستها گفته بودید دارم پیش میرم

امیدوارم به افرادی مثل من برای رسیدن به یک رتبه خوب یاری برسونید

سپاس از راهنمایی های شما برای تمام اعضا

لینک به دیدگاه
دوستان عزیزی که تو مباحث کنکوری طراحی شهری تخصص دارن مخصوصا(gizmo) به سوالای من و این دوست عزیز پاسخ بدن

بدون شک مهندس gizmo و سایر دوستان کارهای خودشونو دارن و همینکه به پرسش های ما پاسخ میدند محبت بزرگیه.امیدوارم همچنان به ما کمک کنند و ماهم قول میدیم حرف گوش کن خوبی باشیم و با یک رتبه خوب ما حداقل بدونن که بی نتیجه نبوده راهنمایی هاشون :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...