رفتن به مطلب

کتاب های معماری که میخونید خلاصش رو اینجا بذارید

Anooshe

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت همه ی دوستان

هر کدوم از ما تو هر مقطعی که باشیم کتاب های مختلفی رو مطالعه میکنیم که اطلاعاتمون رو تو رشته ی معماری افزایش بدیم

معمولا بهتره که موقع خوندن خلاصه برداری بشه

کتاب هایی که خوندین یا میخواین بخونین و به نظرتون خوب اومده خلاصش رو اینجا قرار بدین تا اگر کسی اون کتاب رو نداره در متن موضوع قرار بگیره و شاید بخواد تهیش کنه این موضوع به خصوص برای افرادی که ارشد می خوان شرکت کنن خیلی کمک میکنه

هر خلاصه ای که قرار میدین نام کتاب و مؤلف و صفحاتی که مطالعه کردین رو ذکر کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من یه بار رفتم دندان پزشکی با پسر خالم (جردن تهران.خیلی با کلاس بود) اونجا یه کتاب چند صد صفحه ای بود در مورد معماری خیلی جالب بود اما نمی تونم خلاصشو بگم چون همش عکس بود :ws1:

لینک به دیدگاه
من یه بار رفتم دندان پزشکی با پسر خالم (جردن تهران.خیلی با کلاس بود) اونجا یه کتاب چند صد صفحه ای بود در مورد معماری خیلی جالب بود اما نمی تونم خلاصشو بگم چون همش عکس بود :ws1:

خب ایرادی نداره :ws2:

حالا ایشالا اگه کتاب دیگه دیدی یاد نره خلاصه کنی هااا

اینجا بذار همه استفاده کنن

لینک به دیدگاه

دنیای سوفی اثر یوستین گردر

کتابی فلسفیه تو یه بیان ساده واسه کسایی که میخان بحث های فلسفی رو شرو کنن. نویسنده جزو یکی از فلاسفه است. اغاز داستان از دخترکی 9 ساله شرو میشه که دوس داره تو دنیای دور و برش کنکاش کنه. بر حسب اتفاق و مخفیانه فیلسوفی با هاش در ارتباط میشه و گامهای دخترکو با خودش یکی میکنه و دنیای فلسفه رو بهش میشناسونه. ابتدای فلسفه رو از چگونگی پدید اومدن فلسفه شرو میکنه و به قسمتای جذاب و عمیق دنیا ی عجیب میرسه.

خلاصه ش این میشد. شرمنده اگه خلاصه نویسیم بده:ws44:

لینک به دیدگاه

کتابی فلسفیه تو یه بیان ساده واسه کسایی که میخان بحث های فلسفی رو شرو کنن. نویسنده جزو یکی از فلاسفه است. اغاز داستان از دخترکی 9 ساله شرو میشه که دوس داره تو دنیای دور و برش کنکاش کنه. بر حسب اتفاق و مخفیانه فیلسوفی با هاش در ارتباط میشه و گامهای دخترکو با خودش یکی میکنه و دنیای فلسفه رو بهش میشناسونه. ابتدای فلسفه رو از چگونگی پدید اومدن فلسفه شرو میکنه و به قسمتای جذاب و عمیق دنیا ی عجیب میرسه.

خلاصه کتابای فلسفی رو بذاریم یا معماری :w58:

لینک به دیدگاه

مرسی عزیزم از خلاصه ای که قرار دادی

منم کتابش رو خوندم و واقعا توصیه می کنم کسی که علاقه به فلسفه داره حتما امتحان کنه

واقعا خلاصش در همین حد بسه چون باید بچه ها خودشون بخونن ببینن چی میشه و وقایع چطور پیش میره

حتما بخونیدش مخصوصا که جزء 100کتابی اسم برده شده که قبل از مرگ باید خوند

البته این بخش برای کتاب های مربوط به شاخه ی معماریه

تاپیک دیگه ای برای کتاب هایی با مضمونه دیگه ایجاد میکنم پستت رو به اونجا منتقل کن

خلاصه کتابای فلسفی رو بذاریم یا معماری :w58:

کتاب های معماری

از wisdomهم خواستم که منتقلش کنه

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

راز جاودانگي در معماري _ كريستوفر الكساندر

نگاهي نو به معماري و معماري از روي احساس با توجه به فرهنگ انسانها در پاسخگويي به نيازها

شما واقعا خواهيد فهميد كه چكار بايد كرد تا آنچه ميسازيم تا ابد جاودانه بماند

خلاصه اينكه بر طبق نظر اين كتاب ما نبايد نماينده مدرنيسم . پست مدرنيسم و يا غيره باشيم بلكه جنس پاسخ ما به هر پديده معماري بايد متناسب با فرهنگ و تفكر و جهانبيني افرادي باشه كه از اون پديده استفاده ميكنند

به عبارتي اگر لوكوربوزيه در هند شكست خورد دليلش اين نبود كه معمارخوبي نبود اين بود كه براي مردم هند معماري نكرد -- :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

من این تاپیکو تازه دیدم..میخواستم عین همین تاپیکو تو بخش گفتگوها بزنم که چشمم اینجا بهش خورد.

خب من دارم یه کتابی میخونم به نام " معماری شادمانی"

نویسنده : آلن دوباتن

کتاب خیلی خیلی شیرینیه.درمورد تاثیراتی که یک بنا میتونه رو هویت انسان بزاره مثل احساس غم،شادی، نامیدی و یأس یا امیدواری.و همه اینها میتونه به وسیله مصالح به کار رفته، رنگ مصالح و چیدمان فضاهاش باشه...

از اونجایی که ممکنه توضیحاتم ناقص بوده باشه،پشت جلد این کتاب یه توضیح کلی داده که براتون مینویسم:

معماری شادمانی،دریچه ای خیره کننده به سوی فلسفه و روانشناسی معماری و پیوند فراموش نشدنی بین هویت ما و ساختمانهاست.

یکی از مهمترین دلایل شادمانی و اندوه ما که معمولا توجهی به آن نمی شود،ماهیت محیط اطرافمان است: ماهیت دیوارها،صندلی ها،ساختمانها،و خیابانهایی که مارا محاصره میکنند.با این وجود اهمیت به معماری ، ناشی از سبکسری و حتی گاهی اوقات عنان گسیختگی تصور می شود.

آلن دوباتن این کتاب را با طرح این ایده شروع میکند که مکانی که در آن هستیم هویت مارا به شدت تحت تاثیر قرار میدهد و این طور استدلال میکند که وظیفه معماری این است که یادآور امکانات بالقوه باشد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

قبل از هر چیز ممنونم از سارای عزیز

بسیار نگران این بخشم اما خدا با ما چای مینوشه :14k8gag:

آفرینش فرم___ جعفر اعرابی

این کتاب همونطور که در نامش هست به معنای واقعی کلمه زایش فرم رو به شما نشون میده

اگر در ساخت فرم برای کارهاتون مشکل دارید این کتاب رو حتما تهیه و مطالعه کنید چاپ دومش وارد بازار شده و قیمتش زیر 10 تومن .

اگرم دانشگاه گیلان هستید من در خدمتم واسه امانت دادن :yes:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...