رفتن به مطلب

سوال و جواب در زمینه ansys

Amin

ارسال های توصیه شده

باسلام خدمت مهندسین محترم من یسری مطالب کلی در باره نرم افزارهای nisa/autoform/mold flow/surfcamنیاز دارم.ممنون میشم اگر در مورد کاربرداشون وقابلیتهای هر کدوم مطلب یامنبعی بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...

سلام بچه ها امیدوارم که خوب باشید.

من یه اشکال تو صفحه 337 مثلث نارنجی داشتم اونم اینکه اون پایین نوشته چون دقت جواب مساله پایینه واسه همین می تونیم اندازه مش بندی رو عوض کنیم در این صورت لزوم داره دوباره مراحل قبلی رو طی کنیم(بارگذاری و ایجاد قید ها و... ) یا نه !؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

من از انسیس 12 استفاده میکنم در قسمت help--help topic-contents

designmodelerرو من نمیتونم تو نرم افزار پیدا کنم قسمت اسکچر که اینجا نوشته نرم افزار جانبی هست یا اینکه انسیس خودش داره لطفا راهنمایی کنید که چه جوری استفاده کنم؟مرسی

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 ماه بعد...

مهندس من نصب این نرم افزار رو مشکل دارم!

اعصابمو قاطی کرده:4564:

از کدوم یکی از شرکتای تولید نرم افزار بگیرم که بهتر باشه؟؟؟:ws52:

خودم کتابای مثلث نارنجی رو دارم اما یکم (یعنی بیشتر از یکم) نصب نرم افزارش قاطی داره!

لینک به دیدگاه

خودم کتابای مثلث نارنجی رو دارم اما یکم (یعنی بیشتر از یکم) نصب نرم افزارش قاطی داره!

مال مثلث نارنجی که اکثرا نصب نمیشه بابا.

شما ورژن 12 رو از دریاسافت یا اکثر شرکت ها بگیری مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

چه ورژنی رو میخوای نصب کنی؟

توی چه مرحله ای

گیر میکنی؟

از هر شرکتی بگیری بایددرست نصب کنی...ورژن 13 رو من استفاده میکنم که 2 تا دی وی دی هست.

تا بهش لایسنس رو درست معرفی نکنی درست نصب نمیشه.

اتصال به اینترنت رو هم قطع کنید بعدا اقدام به نصب کنید.

یکسری پیش نیاز ها هم قبلش باید مثل همه نرم افزار ها نصب کنید که توی خود دی وی دی معمولا قرار میدن

لینک به دیدگاه

سلام.

من ansys 14 رو نصب کردم.

منتهی وقتی در قسمت element library میرم،

بعضی از المان هارو نشون نمیده.

مثلاً همینطوری تو عکس میبینید الان در قسمت لینک المان های 2d spar, spar, link 10 رو نمایش نمیده.

حالا مشکل از کجاست؟

2a39cf1d8a555201d37de319a7c77425.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام.

من ansys 14 رو نصب کردم.

منتهی وقتی در قسمت element library میرم،

بعضی از المان هارو نشون نمیده.

مثلاً همینطوری تو عکس میبینید الان در قسمت لینک المان های 2d spar, spar, link 10 رو نمایش نمیده.

حالا مشکل از کجاست؟

2a39cf1d8a555201d37de319a7c77425.jpg

دوست عزیز این المان های قدیمی دیگه تو

library

نرم افزار وجود نداره،نه اینکه حذف شده باشه دیگه

document

نشده.برای اطلاعات بیشتر توی help ،link1،serch kon .در مورد المان های

undocument

شده توضیح داده.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

تا جایی که من می دونم نمی شه ؛ یا اگر همه بشه خیلی زمان بر و سخته

من توصیه می کنم بری سراغ نرم افزار دفرم که این کارها رو خیلی راحت می شه با هاش انجام داد

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام به دوستان

اگر بخواهیم دو تا چرخ دنده درگیر با هم رو تو انسیس انالیز کنم چه کار کنم؟ - 1-المان های تماسی استفاده کنم؟

2-چه طور یکی تحت سرعت زاویه و زاویه فشار معین با دیگری در گیر بشه؟

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام. دوستان برای دانلود جدید ترین آموزش های انسیس می تونید به

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
سر بزنید سعی می کنم هر هفته وبلاگ رو آپدیت کنم.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

با عرض سلام

موضوع پروژه من شبیه سازی میدان مغناطیسی یک جسم فرو مغناطیسه که منبع تحریکش یک میدان مغناطیسی خارجی یکنواخته برای اینکار از چه نرم افزاری بهتره استفاده کرد؟ طبق تحقیقات من از دو نرم افزار ansis و comsol میشه استفاده کرد ولی از هیچکدومشون جزوه یا راهنمای مناسبی که مربوط به کارم باشه پیدا نکردم اکثر مثال هاش مکانیکیه! با توجه به اینکه من با هیچ کدومشون آشنایی ندارم و وقتم هم خیلی کمه به نظرتون کدوم مناسبتره؟

من خودم ترجیج میدم با comsol‌ کار کنم چون شنیدم آسونتره ولی هیچ کدوم از استادام تا به حال اسمشو نشنیده بودن! چند نفر رو میشناسم که با ansis کار کردن ولی در حد چند تا مثال محدود و بیشتر مکانیکی و شنیدم کار با انسیس خیلی پیچیده ست! راستش اصلا نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم اگه میشه کمی راهنماییم کنید که چطور باید شروع به کار کنم.

ممنون میشم از لطفتون

لینک به دیدگاه
با عرض سلام

موضوع پروژه من شبیه سازی میدان مغناطیسی یک جسم فرو مغناطیسه که منبع تحریکش یک میدان مغناطیسی خارجی یکنواخته برای اینکار از چه نرم افزاری بهتره استفاده کرد؟ طبق تحقیقات من از دو نرم افزار ansis و comsol میشه استفاده کرد ولی از هیچکدومشون جزوه یا راهنمای مناسبی که مربوط به کارم باشه پیدا نکردم اکثر مثال هاش مکانیکیه! با توجه به اینکه من با هیچ کدومشون آشنایی ندارم و وقتم هم خیلی کمه به نظرتون کدوم مناسبتره؟

من خودم ترجیج میدم با comsol‌ کار کنم چون شنیدم آسونتره ولی هیچ کدوم از استادام تا به حال اسمشو نشنیده بودن! چند نفر رو میشناسم که با ansis کار کردن ولی در حد چند تا مثال محدود و بیشتر مکانیکی و شنیدم کار با انسیس خیلی پیچیده ست! راستش اصلا نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم اگه میشه کمی راهنماییم کنید که چطور باید شروع به کار کنم.

ممنون میشم از لطفتون

پیشنهاد میکنم ابتدا یه سرچی بزنی ببینی میتونی مطلبی یا مثال انجام شده ای تو نت پیدا کنی و با اون شروع کنی

متاصفانه با هیچ کدوم از این دو نرم افزار آشنا نیستم - حتی با آباکوس هم تا حالا چنین تحلیلی یا مشابه اونو انجام ندادم و اصلا اشنا نیستم

الان شما خود نرم افزارcomsol رو داری که میخوای شروع کنی ؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

بله هم انسیسو دارم هم کامسول ولی هیچ کدومو نصب نکردم فعلا!

گشتم مثال مشابه پیدا نکردم!تو سایتای ایرانی که اصلا نیست انگیسی هم سرچ کردم ولی چون زبانم خیلی خوب نیست متاسفانه نتوستم چیز به درد بخوری پیدا کنم!

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من میخواستم بین اباکوس و انسیس یکی رو برای یادگیری انتخاب کنم به نظر دوستان کدومشون برای طراحی مکانیک و استفاده در رشته مکانیک مناسبتر است . آیا انسیس توانایی تحلیلهای دینامیکی داره آیا با نرم افزارهای طراحی مکانیک ( کتیا و سالیدورکز) لینک میشود و یا فایل بصورت اسمبلی وارد میکند و اینکه تو ایران کدومشون طرافدار بیشتری از نظر علمی و بازار کار داره

لطف کنید کمک کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...