رفتن به مطلب

آموزش نرم افزار working model

ارسال های توصیه شده

• 1 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...

خوب . یه سوال . واسه شروع کردن بحث .

من یه حرکت رو شبیه سازی کردم . می خوام بدونم ذره من حداکثر تا چه ارتفاعی بالا می ره .این عدد رو به طور دقیق باید چطوری پیدا کنم .

?v=33.jpg

33.jpg

لینک به دیدگاه

خوب . یه سوال . واسه شروع کردن بحث .

من یه حرکت رو شبیه سازی کردم . می خوام بدونم ذره من حداکثر تا چه ارتفاعی بالا می ره .این عدد رو به طور دقیق باید چطوری پیدا کنم .

?v=33.jpg

شما خروجی منحنی گرفتید از ذره که نه قطعتون. میتونید خروجی از نوع عددی بگیرید که در این حالت مثل یک صفحه کوچک ظاهر میشه و عدد مینویسه.

مطمئنم که با کمی جستجو توی پنجره خصوصیات همین نمودار پیداش میکنید. در ضمن ضریب بازگشت بین این قطعه و اون صفحه بک گراند رو تعیین کردید؟ آخه اگر برای دوتاشون تعریف کنید و مثل هم نباشه عددش تا اونجا که یادمه کمترین عدد رو میگیره. تا اونجا که یادم هست ضریب بازگشت رو با e نشون میدادیم تو دینامیک:ws3:

لینک به دیدگاه

مسئله خاصی نیست . مهم خروجی گرفتن به طور دقیقه . خصوصا حد نهایی .

یه ذره با سرعت اولیه پرتاب می شه و به خاطر جاذبه زمین بالاخره تا یه ارتفاعی میره و بعد بر می گرده . حالا مهم داشتن حداکثر ارتفاعه .

لینک به دیدگاه

کادر عدد رو دیده بودم . ولی یک کادر می خوام که مقدار حداکثری رو بده . جواب رو می شه با کمی دردسر

پیدا کرد . اما دقیق نیست . ممکن اعشار بالا و پایین بشه . می خوام بدونم دستوری داره که دقیقا این مقدار نهایی ارتفاع رو بده یا نه ؟/

راستی لینک دانلود نسخه پرتابل

working model 2D

19 مگابایت .

لینک به دیدگاه
کادر عدد رو دیده بودم . ولی یک کادر می خوام که مقدار حداکثری رو بده . جواب رو می شه با کمی دردسر

پیدا کرد . اما دقیق نیست . ممکن اعشار بالا و پایین بشه . می خوام بدونم دستوری داره که دقیقا این مقدار نهایی ارتفاع رو بده یا نه ؟/

working model 2d

19 مگابایت .

راستش بعید میدونم همچین دستوری وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حتما میخوای توی وورکینک انجامش بدی؟ والا من اطلاعاتم کمه ولی تو متلب رو میدونم چطور میشه برنامش رو نوشت ونمودار دقیقشم رسم کرد:

فرض کنیم توپی با سرعت اولیه60 تحت زاویه دلخواه پرتاب بشه به این صورت در متلب میتونیم برنامشو بنویسیم که در نمودار شطرنجی مسیر حرکت رو نشون میده.

Dt=0.1;

G=9.8;

V=60;

Ang=input('launch angle in degrees:');

Ang=ang*pi/180;

Xp=zeros(1); yp=zeros(1);

Y=0; t=0;

i=1;

while y>=0

t=t+dt ;

i=i+1 ;

y=v*sin(ang)*t-g*t^2/2;

if y>=0

xp(i)=v*cos(ang)*t;

yp(i)=y;

end

end

plot(xp,yp),grid

لینک به دیدگاه

ولی اگر اشتباه نکنم روشی وجود داشت که با استپهای زمانی مختلف خروجی نرم افزار به صورت فایل اکسل بیرون داده میشد. احتمالا اون به درد بخوره

البته بازم میگم مطمئن نیستم اینو تو این نرم افزار دیده باشم

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

working model 2D

19 مگابایت .

اگه این کارو توی working model 3d یا ویژوال نسترن انجام بدین میشه کلیک راست کرد و یه گزینه میاره show min-max و اگه اون رو انتخاب کنین کنار عددها مقادیر حداقل و حداکثر رو تا اون لحظه براتون میاره

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
هر کس آموزش یا تمرینی در این رابطه داره اینجا قرار بده :ws49:

سلام این ترجمه ای که از هلپ خود نرم افزار کردم

سلام دوستان

پست ها رو خوندم به نظر نرم افزار جالبي

خدا خيرتون بده يه بار ديگه فايل هاي pdf رو اپلود كنيد

راستي با همين پرتابلش ميشه شروع كرد ديگه ؟

نسخه اصليش رو از كجا گير بيارم ؟

لینک به دیدگاه

چشم.

فعلا این نسخه اصلی

فرق چندانی نداره. نرم افزار دم دستی خوبیه . نسخه پرتابل . نسخه خوبیه .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

اگر کسی سوالی در مورد این نرم افزار داشت در خدمتیم

اقا وحید داداش پس یه لطفی کن اگه فایل اموزش pdf یا word داری بزار :icon_redface:

اونا که دوستان گذاشتن به نظر پاک شده:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...