رفتن به مطلب

پروژه ها و تمرینات درسی یا آزمایشگاهی

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز در این تاپیک مطالب مربوط به تمرینها و یا پروژه های کلاسی خودتون رو قرار بدید تا بتونیم با هم دانسته هامون رو به اشتراک بذاریم، اگر مشکلی در رابطه با خود پروژه و یا تمرین داشتید، از همون شخصی که مطلب رو قرار داده می تونید کمک و راهنمایی بگیرید.

لینک به دیدگاه

چند نمونه ی ساده از مدارهای درس آزمایشگاه مدار منطقی که توسط نرم افزار proteus کشیدم رو براتون می ذارم. البته خود فایلش رو نذاشتم که تنبل نشید، فقط عکس از مدار رو می ذارم، دیگه پیدا کردن قطعات از library ها و... با خودتون.

نوع IC مورد استفاده در هر مدار رو هم توی اسم فایل آوردم که بتونید ازش استفاده کنید. اگر توضیات بیشتری خواستید می تونید بپرسید. حتما کمکتون می کنم.

موفق باشید.

کلیه ی عکس ها و فایل پروتئوس مدارها رو توی یک فولدر قرار دادم تا راحت تر بتونید بیینید. این لیست مدارهار موجود داخل فایل هستش ( اسم هر فایل مشخص می کنه که مربوط به کدوم مدار)

1- یک جمع کننده-تفریق کننده ،که نتیجه رو روی 7segment نمایش می ده. در این مثال حاصل 2+3 و 2-3 رو می تونید مشاهده کنید.

2- یک Decoder 3-8 که نتیجه اش رو روی LED می تونید ببینید.

3- طراحی یک Decoder 3-8 با استفاده از دو Decoder 2-4 هستش.

4- یه Multilexer خیلی ساده و واضحه.

5- یک نمونه از Multiplexer با این تفاوت که این آی سی در داخل خودش 2 تا Multiplexer کوچیک داره. (شما ره ی آی سی هم مشخصه توی component ها)

6- یک مقایسه گر دو بیتی

پسورد فایل، آدرس سایت هستش (http://www.noandishaan.com)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

مدیران ودوستان محترم

بنده این سوالات را درسایت های دیگر مطرح کردم وبا جواب خودت برو کتاب مورس مانو و....را بخون توش داره مواجه شدم .

بی زحمت اگرامکان داره حل این سوالات را برایم بفرستید ودر غیر اینصورت هم ممنون از اینکه لااقل آنها را خواندید.

1- طراحی ورسم مقایسه گرهای 2 بیتی با استفاده از مقایسه گرهای تک بیتی(بصورت یک دیاگرام)

2- طراحی ورسم کدگذاری که ارقام مبنای 10 را بصورت کد باینری تبدیل کند

3-طراحی ورسم یک دیکودر 3 به 8 ویک دیکودر 4 به 16 با استفاده از دیکودر 2 به 4 با 2 ورودی enable

4- طراحی ورسم یک دیکودر باینری سه افزای 3 بیتی

5-طراحی ورسم مدار مولتی پلکستور 8 به 1 با دوفعال ساز

6-طرحی مدار مولتی پلکستور ی که قادر باشد ازمیان چهار عدد دورقمی یکی را گزینش کند

7-طراحی مولتی پلکستور8 به 1 و 16 به 1 با کمک مولتی پلکستور 4 به 1

ممنون

اساتید بزرگواران

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. این سوالات بسیار ساده هستن و حتما خود شما قادر به پاسخشون هستید، ولی اگر بگید تا کی جوابشون رو می خواید، براتون حل می کنم می ذارم.

ولی تا جمعه اصلا وقت ندارم. عیبی نداره تا یکشنبه 2شنبه بذارم؟

لینک به دیدگاه
سلام د.ست عزیز. این سوالات بسیار ساده هستن و حتما خود شما قادر به پاسخشون هستید، ولی اگر بگید تا کی جوابشون رو می خواید، براتون حل می کنم می ذارم.

ولی تا جمعه اصلا وقت ندارم. عیبی نداره تا یکشنبه 2شنبه بذارم؟

معاونت محترم

دست گلت درد نکنه .

بالاخره شما این درخواست را بحساب آوردید ممنون اگر لطف کنید همان یکشنبه ودوشنبه هم خوب می باشد.

واقعا نمی دونم چجوری تشکر کنم .

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فعلا یه نگاهی به این برنامه های پروتئوس بنداز که خودم کشیدم، هر جاش رو سوال داشتی بپرس، اینها رو نگاه کن تا منم جواب بقیه رو بذارم.

شاید خودت به جواب رسیدی.

می خوام با هم این مسئله ها رو حل کنیم. اینجوری بهتره. شما هم یاد می گیری، سر امتحان به مشکل نمی خوری.

لینک به دیدگاه

اسم هر آی سی زیرش نوشته شده، اگر نمی دونید هر کدوم چکاری انجام می ده، می تونید دیتا شیت مربوط به اون ای سی رو دانلود کنید ( شاید در قسمت دیتا شیت های سایت خودمون هم گذاشته باشم، یادم نیست دقیقا)

لینک به دیدگاه
اسم هر آی سی زیرش نوشته شده، اگر نمی دونید هر کدوم چکاری انجام می ده، می تونید دیتا شیت مربوط به اون ای سی رو دانلود کنید ( شاید در قسمت دیتا شیت های سایت خودمون هم گذاشته باشم، یادم نیست دقیقا)

دوست عزیز

ممنون ار محبت شما

لطفا بفرمائید با چه نرم افزاری می توان طراحی کرد؟

کاربا آن راحت است

ممنون

لینک به دیدگاه

با نرم افزار پروتئوس می تونید به راحتی این طراحی ها رو انجام بدید.

برای دانلود این نرم افزار به بخش دانلود نرم افزارهای تخصصی برید اونجا لینکش رو گذاشتم.

لینک به دیدگاه

البته یه سایت هست که خیلی خیلی سایت جامع و خوبی برای مدار منطقیه.

کلیه شماتیک های مدارهای مورد نیازت رو می تونی توی این سایت پیدا کنی ( بجز بعضی از مدارهای ترکیبی )

لینک به دیدگاه
با نرم افزار پروتئوس می تونید به راحتی این طراحی ها رو انجام بدید.

برای دانلود این نرم افزار به بخش دانلود نرم افزارهای تخصصی برید اونجا لینکش رو گذاشتم.

معاونت محترم

بنده نرم افزار مورد نظر را دانلود کردم .

لطف می کنید آیا اموزش فارسی یا انگلیسی هم برای ان است .

درضمن محبت کردید تعدادی از پاسخ های نزدیک به سوالات من را بصورت عکس ارسال کردید لطف می کنید همان ها را بصورت فایل این نرم افزار ارسال کنید(یعنی بتوانم داخل این نرم افزار باز کنم )

ممنون

لینک به دیدگاه

خوشحالم که تونستم کمکی براتون باشم.

یه فایل آموزشی پروتئوس براتون می ذارم، البته این آموزش برای ورژن قدیمی تر از اینی هست که شما دانلود کردید البته اگر از لینک دانلود همین سایت که گذاشته بودم دانلود کرده باشید.

ولی تفاوت زیادی با هم ندارن. خیلی کم توی منوها با هم ممکنه فرق داشته باشن. طرز استفاده یکیه.

من از اون فایل ها عکس گرفتم و فقط مقایسه گر که عین تمرین شما بود رو فایل برنامه اش رو براتون ارسال کردم، اگه بخوام فایل بفرستم دوباره باید یکی یکی ببندم همه رو.

از اونجایی که اولین باره با این نرم افزار می خواید کار کنید، بهتره که همین مدارهای ساده رو خودتون یکبار ببندید تا بیشتر با نرم افزار و خود مدارها اشنا بشید.

اگر سوالی، مشکلی و... داشتید بنده در خدمتتون هستم.

یا اگر مداری رو بستید که درست کار نمی کرد و.. می تونید برام ارسال کنید تا بررسی کنم.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

متاسفانه سروری که عکسها رو آپلود کرده بودم جمع شده، براتون دوباره آپلود کردم:

این یک جمع کننده هستش که عدد 2 و 3 رو با هم جمع کرده.

این یک تفریق کننده است که عدد 2 رو از 3 کم کرده.

این هم یک مقایسه کننده هستش.

یک دیکدر 3 به 8 هستش.

طراحی دیکدر با استفاده از 2 ماژول دیگر

مالتی پلکسر 8 به 1 با 3 انتخابگر

طراحی مالتی پلکسر با استفاده از ماژول 74153

اگر سوالی داشتید در خدمتم. :rose:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

از مدیر محترم سایت خواهشمندم پروژه درس ازمایشگاه سیستم عامل با عنواناجتناب از بن بست وکشف بن بست به زبان #cودر محیط visual stadioرا به ادرس ایمیلم یا روی سایت ارسال نمایید البته مدیر محترم فورا به این پروژ نیازمندم متشکرم

لینک به دیدگاه

از مدیر محترم سایت خواهشمندم پروژه درس ازمایشگاه سیستم عامل با عنوان اجتناب از بن بست وکشف بن بست به زبان #cودر محیط visual stadioرا به ادرس ایمیلم یا روی سایت ارسال نمایید البته مدیر محترم فورا به این پروژ نیازمندم متشکرممدیر محترم این پروژ های ارسالی مربوط به درس مدار منطقی میباشد

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مدیر محترم سایت برنامه ای به زبان #cبرای پروژه سیستم عامل در مورد مبحث اجتناب از بن بست که در محیط visual stadioاجرا شود نیاز سریع دارم ازشما ممنون میشوم اگر هماکنون روی سایت قرار دهید

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...