رفتن به مطلب

نرم افزار hfss

s.hashemi

ارسال های توصیه شده

سلام کسی هست که این نرم افزار رو بلد باشه من خیلی به راهنمایی احتیاج دارم

ممنون

اطلاعات جامعی به فارسی وجود نداره.منم خیلی با hfss کار نکردم.فایل example خود نرم افزار میتونه بهت کمک کنه

لینک به دیدگاه
اطلاعات جامعی به فارسی وجود نداره.منم خیلی با hfss کار نکردم.فایل example خود نرم افزار میتونه بهت کمک کنه

درسته اطلاعات فارسی خوبی در این زمینه وجود نداره فقط یه کتابه کم حجمه که ترجمه helpنرم افزاره ولی زیاد به درد نمیخوره بهترین مرجع خود help

من با hfss یه مقدار کار کردم

لینک به دیدگاه
درسته اطلاعات فارسی خوبی در این زمینه وجود نداره فقط یه کتابه کم حجمه که ترجمه helpنرم افزاره ولی زیاد به درد نمیخوره بهترین مرجع خود help

من با hfss یه مقدار کار کردم

من متاسفانه اطلاعات خوبی درباره اش ندارم.خیلی هم دوس دارم کار کردنشو یاد بگیرم.خودم هم از اون فایل چیز بخصوصی یاد نگرفتم.اگه احساس کردی مطالبی که داری میتونه به من کمک کنه ممنوم میشم اینجا بزاری:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من متاسفانه اطلاعات خوبی درباره اش ندارم.خیلی هم دوس دارم کار کردنشو یاد بگیرم.خودم هم از اون فایل چیز بخصوصی یاد نگرفتم.اگه احساس کردی مطالبی که داری میتونه به من کمک کنه ممنوم میشم اینجا بزاری:icon_gol:

چشم محسن جان حتما در اولین فرصت سعی میکنم به صورت منسجم تایپشون کنم و بزارم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

پایان نامه ام طراحی با hfss است متاسفانه help نرم افزار کمکی بهم نکرد سعی می کنم این نرم افزار رو یاد بگیرم .انشالله خودم که یاد گرفتم برای همتون توضیح می دهم فقط برام دعا کنید:ws52:

لینک به دیدگاه
پایان نامه ام طراحی با hfss است متاسفانه help نرم افزار کمکی بهم نکرد سعی می کنم این نرم افزار رو یاد بگیرم .انشالله خودم که یاد گرفتم برای همتون توضیح می دهم فقط برام دعا کنید:ws52:

انشاالله که موفق باشی . نترس زیاد سخت نیست راحت یاد میگیری.ما 5 نمره از درس آنتنمون طراحی با HFSSبود.

حالا پایان نامت طراحیه چجور آنتنی هست .؟

من پایان نامم طراحی با ADS هست شما هم برا ما دعا کن

ولی به نظر من کاربا HFSS راحت تره ADS هست

اگه می شه لینک زیر ببینید

اگه آموزش برنامه hfss هست

بقیه لینک ها رو هم بزارم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بله درسته آموزش hfss هست

لینک به دیدگاه

از همه دوستان ممنون که راهنمایی می کنید. پایان نامه ام در مورد یک قطعه مایکروویوی است به نام branch line coupler که متاسفانه در این مورد چیز خاصی البته به زبان لاتین پیدا نکردم. اگر در این مورد چیزی پیدا کردید حتما اطلاع دهید . از همتون خیلی ممنونم.

لینک به دیدگاه
از همه دوستان ممنون که راهنمایی می کنید. پایان نامه ام در مورد یک قطعه مایکروویوی است به نام branch line coupler که متاسفانه در این مورد چیز خاصی البته به زبان لاتین پیدا نکردم. اگر در این مورد چیزی پیدا کردید حتما اطلاع دهید . از همتون خیلی ممنونم.

فکر نمی کنم آموزش فارسی خوبی پیدا کنید

بهتر در کتاب های انگلیسی درباره ی برنامه بگردید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

کسی میدونه چطوری یه خط انتقال با امپدانس 50 اهم توسط hfss کشیده میشه؟ منظورم اینه که چطوری می تونیم مشخصه امپدانس رو به خط انتقال اعمال کنیم.

کمک کنید لطفا

ممنون

:ws44:

لینک به دیدگاه

سلام

کسی میدونه چطوری یه خط انتقال با امپدانس 50 اهم توسط hfss کشیده میشه؟ منظورم اینه که چطوری می تونیم مشخصه امپدانس رو به خط انتقال اعمال کنیم.

کمک کنید لطفا

ممنون

با عرض شرمندگی باید بگم که من متاسفانه اطلاعات خوبی تو این زمینه ندارم..........یکی دو روز صبر کن فکر کنم آریوبرزن بتونه کمکت کنه:w16:

لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام

کمک کنید لطفا

ممنون

سلام.دوست عزیز شما اول باید با توجه به نوع خط انتقالتون از line calc توی ADS یا حتی با نرم افزاری مثله Microwave Office طول و پهنای خط رو و ثابت دی الکتریک رو بدست بیاری بعد کشیدن توی HFSS راحته.فقط به اندازه لاندا چهارم از هر طرف فضای Radiation بذار و یه باند فرکانسی ست کن.

واسه اینجور کار ها من CST رو بهت توصیه میکنم.

موفق باشی

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

با سلام به همه دوستان

1. نرم افزار HFSS و CST نرم افزارهای بسیار گسترده طراحی و تحلیل الکترومغناطیسی می باشند.

2. کارکردن با اینا یه تجربه در حد طراحی 2 یا 3 ساختار نیاز داره که البته قبلش باید با آیکن های اصلی نرم افزار آشنایی پیدا کنید

3. در مورد سوال طراحی خط 50 اهم باید بگم که بستگی داره طرحت چیه مثلن برای استریپ لاین که جهت تغذیه یک آنتن طراحی می کنیم چندین روش وجود داره که میشه این خط تغذیه آنتن رو 50 اهم کرد.

مثل slit و یا ایجاد شکاف در محل اتصال خط تغذیه و پچ اصلی. بازم عرض می کنم خیلی به طرح و ساختارت وابسته است

دو فروم معروف میدانی برای برطرف کردن نیازهای نرم افزارهای میدانی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...