رفتن به مطلب

ارزشش رو داره یا نه؟

آیا گفتگوی آزاد ارزش با ارزش بودن را داره یا نداره؟  

33 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا گفتگوی آزاد ارزش با ارزش بودن را داره یا نداره؟

• 21
    • 8
    • 4

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:

هیچی

پ.ن کوتاه تر از این پست وکاربردی تر البته ,پیدا نخواهی کرد

من نیمه پره لیوان رو میبینم اینکه ممکنه همین حرفا روی دوستان تاثیر گذاشته باشه!

اما نتیجه من:

اختصاص دادن تاپیک های مجزا به کاربران درخواستی آنها!

اسپمر ها در تاپیک های حداقلی اسپم

و کاربران گفتگو در تاپیک های ارسال شده خاص

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هیچی

پ.ن کوتاه تر از این پست وکاربردی تر البته ,پیدا نخواهی کرد

چرا دکتر خیلی تاثیر داره....................منتها تاثیرش نیاز به زمان داره:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه

ممنون از استارتر تاپیک و همچنین کسائی که علاوه بر گفتن خوبه نظرشون رو اعلام کردن !

من چند روزی بیشتر نیست عضو نو اندیشان شدم ، اما تعداد زیاد اسپم ها در تالار های تخصصی و همچنین در تاپیک های جالب گفت و گوی آزاد من و بر آن داشت تا یک گروه ایجاد کنم برای مبارزه با اسپم در نو اندیشان!

فرهنگ سازی و وضع قوانین در هر جامعه ای سخته و نیاز مند زمان بسیاره ، گاهاًٌ دیده می شه بارها قوانین رو تغییر می دن تا به انچه که هدف اصلیشونه برسن !

فروم ها و دنیای مجازی هم یک جامعه است ، ما وقتمون رو می زاریم ، هممون تحصیل کرده ایم و وقت برای همگی ارزش داره ، اینکه عده ای برای وقت گذرونی وارد دنیای نت می شن چیز غریبی نیست ، تقریباً همه می خوان از اون وقتی که دارن لذت ببرن ، هر کس با دید خود ! یکی دنیال خوندن مطالب نغز و مفید ، یکی به دنبال دوستی و شوخی و خنده و یکی تنها برای پیشی گرفتن و رقابت شاید در تعداد پست ها و ستاره ها !

به نظر من فرومی می تونه خوب و مفید باشه که همه ی این جنبه ها رو داشته باشه ، یعنی بتونه همه کاربران رو راضی نگه داره !

-اولاً به نظر من نواندیشان نیاز داره که تغییری تو قوانین اولیه تالارهاش ایجاد کنه !!

این نکته که "اسپم در تاپیک های تخصصی و بحث ها ممنوع " باید به صورت یک قانون اولیه در بیاد !!!!

ارسال شکلک خالی و اینکه به جای فشردن دکمه ی تشکر بگیم ممنون مرسی ، عالی بود ، حرف نداشت نباید باشه ! اینا باید یه قانون باشه تو هر فروم پر کاربری!

-دوماً باید به تاپیک ها نظم داد ، یعنی بار ها دیدم تاپیک هائی که می تونن در یک راستا باشن اما از هم جدا هستن و این جدا بودن باعث پر شدن اسپم شده !

-سوماً بخش تفریح و سرگرمی رو باید سازمان دهی کرد ، یعنی باید برای کاربر مشخص کرد که تالار گفت و گوی آزاد یعنی چی !؟

اصلاً گفت و گوی آزاد یا تریبون آزاد تو هر مکانی به عنوان ارائه ی ایده ها و نظرات پیرامون موضوع اصلی هستش نه شوخی و خنده !

-چهارم اینکه اول این تغییر باید از مدیران شروع بشه !!!!

فعلاً چیزائی بود که به ذهنم رسید ، حتماً بازم در ادامه مطالبی رو می گم !

• Like 5
لینک به دیدگاه
ممنون از استارتر تاپیک و همچنین کسائی که علاوه بر گفتن خوبه نظرشون رو اعلام کردن !

من چند روزی بیشتر نیست عضو نو اندیشان شدم ، اما تعداد زیاد اسپم ها در تالار های تخصصی و همچنین در تاپیک های جالب گفت و گوی آزاد من و بر آن داشت تا یک گروه ایجاد کنم برای مبارزه با اسپم در نو اندیشان!

فرهنگ سازی و وضع قوانین در هر جامعه ای سخته و نیاز مند زمان بسیاره ، گاهاًٌ دیده می شه بارها قوانین رو تغییر می دن تا به انچه که هدف اصلیشونه برسن !

فروم ها و دنیای مجازی هم یک جامعه است ، ما وقتمون رو می زاریم ، هممون تحصیل کرده ایم و وقت برای همگی ارزش داره ، اینکه عده ای برای وقت گذرونی وارد دنیای نت می شن چیز غریبی نیست ، تقریباً همه می خوان از اون وقتی که دارن لذت ببرن ، هر کس با دید خود ! یکی دنیال خوندن مطالب نغز و مفید ، یکی به دنبال دوستی و شوخی و خنده و یکی تنها برای پیشی گرفتن و رقابت شاید در تعداد پست ها و ستاره ها !

به نظر من فرومی می تونه خوب و مفید باشه که همه ی این جنبه ها رو داشته باشه ، یعنی بتونه همه کاربران رو راضی نگه داره !

-اولاً به نظر من نواندیشان نیاز داره که تغییری تو قوانین اولیه تالارهاش ایجاد کنه !!

این نکته که "اسپم در تاپیک های تخصصی و بحث ها ممنوع " باید به صورت یک قانون اولیه در بیاد !!!!

ارسال شکلک خالی و اینکه به جای فشردن دکمه ی تشکر بگیم ممنون مرسی ، عالی بود ، حرف نداشت نباید باشه ! اینا باید یه قانون باشه تو هر فروم پر کاربری!

-دوماً باید به تاپیک ها نظم داد ، یعنی بار ها دیدم تاپیک هائی که می تونن در یک راستا باشن اما از هم جدا هستن و این جدا بودن باعث پر شدن اسپم شده !

-سوماً بخش تفریح و سرگرمی رو باید سازمان دهی کرد ، یعنی باید برای کاربر مشخص کرد که تالار گفت و گوی آزاد یعنی چی !؟

اصلاً گفت و گوی آزاد یا تریبون آزاد تو هر مکانی به عنوان ارائه ی ایده ها و نظرات پیرامون موضوع اصلی هستش نه شوخی و خنده !

مونا جان اینجا یک مدرسه انگلیسی نیست که داری اینهمه باید باید باید براش تعریف میکنی!!

نتیجه ی این باید باید ها رو میشه توی فرهیختگان به عینه دید!!

تالار ازاد باید انعطاف داشته باشه و بتونه با هر سلیقه و هر خواستی منطبق شه..قطعا وجود تاپیک های پربار کافی نیس ما به کاربرا هم نیاز داریم تا بحث صورت بگیره و بتونیم ساعتی در کنار هم درعین یاد گیری نکات ارزنده با خوشحالی سپری کنیم!!!با این باید ها و کتابچه های قوانین سرنوشت ما هم مثه خیلی فروم های دیگه به هیچستانه!!!!

من با اسپم بی حد و مرز موافق نیستم اما با قوانین زیاد و دسیپلینی برخورد کردن هم موافق نیستم..

• Like 6
لینک به دیدگاه
مونا جان اینجا یک مدرسه انگلیسی نیست که داری اینهمه باید باید باید براش تعریف میکنی!!

تالار ازاد باید انعطاف داشته باشه و بتونه با هر سلیقه و هر خواستی منطبق شه..قطعا وجود تاپیک های پربار کافی نیس ما به کاربرا هم نیاز داریم تا بحث صورت بگیره و بتونیم ساعتی در کنار هم درعین یاد گیری نکات ارزنده با خوشحالی سپری کنیم!!!با این باید ها و کتابچه های قوانین سرنوشت ما هم مثه خیلی فروم های دیگه به هیچستانه!!!!

من با اسپم بی حد و مرز موافق نیستم اما با قوانین زیاد و دسیپلینی برخورد کردن هم موافق نیستم..

ندا جان من از قوانین سفت و سخت و دیکتاتورانه صحبتی نکردم ، من تنها برای نظم این تالار نظر دادم ، نتایج شومی که در فرهیختگان می بینی به خاطر این باید ها نیست ف بلکه به خاطر عدم رعایت درست و دیکتاتورانه شدن اجرای قوانین هستش !

انعطاف لازمه ی اصلی این تالاره اما داشتن نظم و سیر هدف اصلی ترین موضوعیه که باید بهش توجه کرد !

ببین گفتم ، فرومی موفقه که بتونه کاربر جذب کنه ، کاربر که فقط اونائی نیستن که می خوان اسپم کنن و شادی و خنده ، خیلی ها میان عضو می شن که بحث و گفت و گو کنن ، خیلیا میان عضو شن که اطلاعات کسب کنن و این همه اسپم مانع از این موضوع می شه !

باور کن خودم الان این چند روز که عضو شدم خیلی تاپیک ها دلم خواست نظر بدم اما وقتی دیدم اصلاً موضوش منجرف شده پشیمون شدم !

من هم مخالف از بین رفتن کامل اسپم هستم ، خودمم دوست دارم در کنار دوستام باشم و شوخی و خنده کنم ؛ اما به جاش نه هر جائی !

ما فقط می خوایم هدف اصلی تالار رو حفظ کنیم ، بگیم گفت و گوی آزاد یعنی بحث کردن نه خوش و بش ، هر نکته جائی و مکانی داره !!!!

• Like 3
لینک به دیدگاه

اینجا انواع طیف کاربر رو داره...............و اینکه خوش و بش کنیم نمیتونه دلیل بشه تا هر تاپیکی که زده میشه به صفحه دوم نرسیده بشه اسپم............جون میخوایم خوش و بش کنیم و لحظات خوش خلق کنیم...............لحظات خوش میتونه تو تاپیک قهوه خانه باشه یا در قسمت تالار تفریح یا تو پروفایل دوستان:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
اینجا انواع طیف کاربر رو داره...............و اینکه خوش و بش کنیم نمیتونه دلیل بشه تا هر تاپیکی که زده میشه به صفحه دوم نرسیده بشه اسپم............جون میخوایم خوش و بش کنیم و لحظات خوش خلق کنیم...............لحظات خوش میتونه تو تاپیک قهوه خانه باشه یا در قسمت تالار تفریح یا تو پروفایل دوستان:icon_gol:

من کجای حرفام به خوش و بش اشاره کردم؟!؟؟!:ws37:

• Like 1
لینک به دیدگاه
من کجای حرفام به خوش و بش اشاره کردم؟!؟؟!:ws37:

بحث حرف شما نیست ........واقعیتیه که داره اتفاق میوفته.........و گرنه من با اون قسمت حرفت که میگی با اسپم بی حد ومرز موافق نیستی موافقم.................بستگی به تعریف ما از اسپم هم داره..................بعضی وقتا یه اسپم کوچک بحث رو بطور کل منحرف میکنه..............البته اگه خیلی جدی و با خشانت هم با اسپم برخورد شه و پستها حذف بشه یا تو هر جایی مدیر بیاد تذکر بده یه محیط خشک و بی روحی بوجود میاد که دیگه کسی علاقه به پست دادن نداره..................باید به یه تعادلی برسیم

• Like 4
لینک به دیدگاه

الان یه نگاهی به قوانین انجمن داشتم !!!!!!

هیچ جاه مستقیماً به اسپم اشاره نشده اما :

قانون شماره 20) هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي‌ که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي‌ شما شد، ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

یعنی این قانون اصلی این فروم هستش !

پس بر عهده ی همه کاربرا و مدیراست که ازش پیروی کنن !!!!!

• Like 2
لینک به دیدگاه
الان یه نگاهی به قوانین انجمن داشتم !!!!!!

هیچ جاه مستقیماً به اسپم اشاره نشده اما :

قانون شماره 20) هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي‌ که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي‌ شما شد، ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

یعنی این قانون اصلی این فروم هستش !

پس بر عهده ی همه کاربرا و مدیراست که ازش پیروی کنن !!!!!

تا حالا هم فک کنم همین بوده.اگه کسی اعتراض داشته اعتراض کرده.

• Like 2
لینک به دیدگاه
تقریبا اکثر این حرفها و نظرها تو صفحات اول این تاپیک گفته شده.حالا هی داره همونا تکرار میشه:banel_smiley_4:

نتیجه؟

به نتیجه هم میرسه .........فعلا وقت نتیجه گیری نیست

• Like 2
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

همش درسته

من باز میگم به هیچوجه مایل به شرکت در تاپیکی نیستم که 400 پست بخوره و فقط 20 تا پست جدی باشه بقیه اش هم شوخی و از نوع بدترین اسپم یعنی ارسال شکلک

همین الان رفتم به یه تاپیک سربزنم تیترش خوب بود موضوعش هم خوب دیدم 4تا پست خورده 2تاش شکلک بود . پست نزدم و خیلی هم متاسف شدم که وقتم حتی به اندازه یه دونه کلیک واسه این تاپیک به هدر رفت

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
بحث حرف شما نیست ........واقعیتیه که داره اتفاق میوفته.........و گرنه من با اون قسمت حرفت که میگی با اسپم بی حد ومرز موافق نیستی موافقم.................بستگی به تعریف ما از اسپم هم داره..................بعضی وقتا یه اسپم کوچک بحث رو بطور کل منحرف میکنه..............البته اگه خیلی جدی و با خشانت هم با اسپم برخورد شه و پستها حذف بشه یا تو هر جایی مدیر بیاد تذکر بده یه محیط خشک و بی روحی بوجود میاد که دیگه کسی علاقه به پست دادن نداره..................باید به یه تعادلی برسیم

هوتن جان ایا شما به عنوان مدیر بخش راضی هستی از کسی که میره و بجای هر نوشته ای یه دونه شکلک رد میکنه یا نه ؟؟ منظپورم بحث جدیه ها .. این سوال رو اختصاصی پرسیدم جون واقعا یه مشکل هستش

اگه هم بحث جدی نباشه که لابد تا تالار و زیر تالاربراش هست مث جوک و لطیفه وطنز یا اینکه باید ایجاد بشه

لینک به دیدگاه
هوتن جان ایا شما به عنوان مدیر بخش راضی هستی از کسی که میره و بجای هر نوشته ای یه دونه شکلک رد میکنه یا نه ؟؟ منظپورم بحث جدیه ها .. این سوال رو اختصاصی پرسیدم جون واقعا یه مشکل هستش

اگه هم بحث جدی نباشه که لابد تا تالار و زیر تالاربراش هست مث جوک و لطیفه وطنز یا اینکه باید ایجاد بشه

.

.

.

.

.خیلی از تاپیک ها می طلبه ..یعنی صرفا ایجاد میشه جهت شکلک گذاری ولا غیر !!

چیز دیگه ای نمیشه درموردشون گذاشت و نوشت !

• Like 3
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
.

.

.

.

.خیلی از تاپیک ها می طلبه ..یعنی صرفا ایجاد میشه جهت شکلک گذاری ولا غیر !!

چیز دیگه ای نمیشه درموردشون گذاشت و نوشت !

خوب وقتی شما تایید می کنید موفق باشید :4uboxsmiley::rose::icon_gol:

لینک به دیدگاه

من بپرم وسط يه چيزي بگم از نظر من اگه فرهيختگان به اون روز افتاده دلايل مختلفي داره كه قوانين جزوشون نيست اونجا بعضي مديران به غلط انتخاب شدن به غلط مديريت كردن و رشد كردن و اختيار به دست گرفتن و حالا بلايي به سر قوانين آوردن كه واقعا به سختي ميشه درستش كرد ولي اينكه يه جا قوانيني رو داشته باشه كه دوستانه همه دور هم انجامش بدن خيلي خوبه

به نظر من خوبه كه اينجا اسپم كردن كنترل بشه و وسط خيلي مباحث خبري از اسپم نباشه چرا يه بخشي يا تاپيك مخصوص اسپم و وقت گذراني ايجاد نميشه؟؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

نه راضی نیستم...............و خیلی دوست دارم که این موضوع حل بشه.......

لینک به دیدگاه
من بپرم وسط يه چيزي بگم از نظر من اگه فرهيختگان به اون روز افتاده دلايل مختلفي داره كه قوانين جزوشون نيست اونجا بعضي مديران به غلط انتخاب شدن به غلط مديريت كردن و رشد كردن و اختيار به دست گرفتن و حالا بلايي به سر قوانين آوردن كه واقعا به سختي ميشه درستش كرد ولي اينكه يه جا قوانيني رو داشته باشه كه دوستانه همه دور هم انجامش بدن خيلي خوبه

به نظر من خوبه كه اينجا اسپم كردن كنترل بشه و وسط خيلي مباحث خبري از اسپم نباشه چرا يه بخشي يا تاپيك مخصوص اسپم و وقت گذراني ايجاد نميشه؟؟؟

به نظر من هرجایی نمایانگر اخلاق و روش افراد حاضر در همونجاست

اینکه باشگاه مهندسان چطور شده یا فرهیختگان چه مشکلی داشته رو نمیتونیم اینجا بحث کنیم چون نیستن که دفاعی از خودشون بکنن................ولی اینجا نه باشگاه مهندسانه نه فرهیختگان................اینجا انجمن نو اندیشانه اینجا ما هم مهندسیم و هم فرهیخته ایم ولی فرقمون با بقیه اینه که فقط مهندس نیستیم فقطم فرهیخته نیستیم ما مهندسان فرهیخته ای هستیم که خصوصیت اصلیمون نواندیش بودنمون

اجماعا برای سلامتی انجمن بزرگ نواندیشان صلواتی بفرستید:icon_gol::icon_gol:

ما اینجا هستیم تا حرفامونو باهم بزنیم .......تا به یه نتیجه مشترک برسیم ................اینجا من کوچیک همه هستم .............مخلص همه کاربرا هستم ............اینجا حکومت هیچ فردی پذیرفته نیست ..............اینجا قانون از همه ما بالاتره................من عقیده به حکومت قانون دارم ................برای حکومت قانون باید فرهنگ سازی کرد ................و البته در جای خودش قانون رو هم اجرا کرد..................دوستان عزیز نواندیشم ...........امروز ما اینده اینجا رو رقم میزنه.................ایا دوست دارید روزی برسه که به فرزند 18 ساله تون اینجا رو معرفی کنید ............و بهش بگید فرزندم پستهای من تو این 20 سال عضویتم اینهاست؟.............میشه این اتفاق بیفته ..................بشرطی که امروز همین بحثهای ما نتیجه ش رسیدن به همفکری باشه...............نه اغازی بر یک اختلاف...........

موفق باشیم:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...