رفتن به مطلب

همفکری برای حل پروژه های انسیس شما

Amin

ارسال های توصیه شده

با سلام

من یه مشکلی در زمینه ایمپورت کردن فایل کتیا در انسیس دارم و اون اینه که پس از ایمپورت فایل مدل کتیا در انسیس فایل ایمپورت شده در انسیس نمایش داده نمیشود اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 89
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

من یه مشکلی در زمینه ایمپورت کردن فایل کتیا در انسیس دارم و اون اینه که پس از ایمپورت فایل مدل کتیا در انسیس فایل ایمپورت شده در انسیس نمایش داده نمیشود اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز اکثر کاربران این مشکل رو دارند

خود من هم این مشکل رو داشتم

ممکن است چند عامل باعث این مشکل بشن

1)اینکه اشکال از ویندوز نصب شده روی سیستم شما باشد

2)ورژن این دو نرم افزار از لحاظ تاریخ آپدیت کلی نرم افزار با هم همخوانی نداشته باشند

3)یا اینکه در نصب نرم افزار انسیس مشکلی وجود داشته باشد

من از آقای جان نثاری هم تقاضا دارم راهنمایی لازم رو در این مورد مبذول فرمایند:ws21:

لینک به دیدگاه

سلام

کاش بهتر توضیح می دادید که منظورتان از نمایش داده نشدن چیست؟ گاهی انسیس بخاطر مشکلات گرافیکی که دارید مدلهای هندسی پیچیده را با وجودی که بدرستی import کرده است نمایش نمی دهد یا بصورت سیمی wireframe نمایش می دهد. در این حالت با وجو نمایش داده نشدن باز هم در دستور مش می توانید مدل را انتخاب کنید و اگر مدل را مش بزنید متوجه می شوید که هندسه واقعا آنجا هست اما بدرستی نمایش داده نمی شود.

اگر واقعا اشکال در import کردن است بهتر است فرمتهای دیگر را هم امتحان کنید. برای مثال انسیس با فرمت .model که فایلهای کتیا نسل چهار است خیلی خوب کار می کند. این فرمت را می توانید به راحتی در کتیا v5 توسط دستور save as ایجاد کنید. فرمتهای دیگری که می توان امتحان کرد .step یا .stp است که فرمت استانداردی است که توسط تمام برنامه ها پشتیبانی می شود.

لینک به دیدگاه
با سلام

سلام به همه دوستان

من هم این مشکل رو داشتم یعنی هر کس رو دیدم این مشکل رو داشت:w00::icon_pf (34):

یکی بهم گفت که این مشکل دیگه تو ورژن 12 انسیس حل شده !!:ws52:

من ورژن 9 انسیس رو داشتم

گشتم انسیس 12 رو پیدا کردم و نصبش کردم راست می گفت راحت ایمپورت کرد:ws3:

ورژن CATIA ای که دارم اینه v5 r17

امید وارم به کارتون بیاد و مشکل شما هم حل بشه

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان

من هم این مشکل رو داشتم یعنی هر کس رو دیدم این مشکل رو داشت:w00::icon_pf (34):

یکی بهم گفت که این مشکل دیگه تو ورژن 12 انسیس حل شده !!:ws52:

من ورژن 9 انسیس رو داشتم

گشتم انسیس 12 رو پیدا کردم و نصبش کردم راست می گفت راحت ایمپورت کرد:ws3:

ورژن CATIA ای که دارم اینه v5 r17

امید وارم به کارتون بیاد و مشکل شما هم حل بشه

از راهنماییت ممنون دوست عزیز

منم کتیا v5r16 رو داشتم که روی نرم افزار انسیس 9 ایمپورت نمیشه

در اسرع وقت از انسیس 12 استفاده میکنم

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان گرامی

در پروژه در طراحی هیدرولیکی سازه ها مدل سازی سد را با نرم افزار انسیس دارم

در مدل سازی مشکلاتی دارم

ازجمله نوع و مشخصات بتن به عنوان مصالح تشکیل دهنده سد

در تعریف مشخصات مصالح در انسیس در ادرس زیر که می روم

preprocessor- material props - material models- structural - non linear - non metal plasticity - concrete

مشخصات زیر را از من می خواهد که نمی دانم چه اعدادی را باید وارد کنم یا از کجا بیاورم

open shear transfer coef

closed shear transfer coef

uniaxial cracking stress

uniaxial crushing stress

biaxial crushing stress

hydrostatic pressure

hidro biax crush stress

hidro uniax crush stress

tensile crack factor

اگر لطف کنید و مراحل مدل سازی یک سد را به همراه مشخصات بتن و نوع مصالح

ممنون می شوم

با تشکر

دوست عزیز مدلسازی یک سد که شوخی نیست که بشه به همین راحتی و طی یک پست در موردش توضیح داد .پروژه بسیار پیشرفته ایی هستش که نیاز به یک المان بندی فوق پیشرفته داره .

در مورد اون خصوصیات مواد باید از کتابهای موجود و هند بوک های مکانیک استفاده کنی

لینک به دیدگاه
پروژ های انسیس خود تونو در هر سطحی هست اینجا عنوان کنید تا در مورد حلشون با هم همفکری کنیم

سلام

کمک می خوام لطفا کمک کنید

مدل بدنه ماشین لازم دارم برای پروژه پلاستیسیته یه چیزی شبیه مدل روی جلد کتاب اجزا محدود نوبان و جاهد مطلق .

راستی این بدنه رو توی کدوم قسمت کتیا مدل می کنن ؟؟

شیت متال ؟؟؟:ws52:

راستی دوست عزیز فریاد سکوت مراتب احترام خودمو اعلام میکنم

این فعالیت گسترده شما در چند سایت قابل تحسینه

به قول خودتون زکات که هیچی خمسه علمتون هم دارید میدین

لینک به دیدگاه

برای مدلسازی خودرو از شیت متال استفاده نمیکنند .البته در این زمینه اقای جان نثار بهتر می تونن نظر بدهند .اما طراحی بدنه خودرو کار مشکلیه با توجه به خصوصیات فیزیکی و ریاضی که این مدل باید داشته باشه .به نظر من باید از محیط های جنرال شیپ دیزاین استفاده کنی و برای مدل کردنش از فرمولهای ریاضی استفاده کنی /

اما اگر بخوای کار دانشجویی انجام بدی نیازی به این همه دقت و ....نیست .اما باز باید از محیط شیپ استفاده کنی من یک مدل المان بندی شده دارم تو بخش کتیا گذاشتم خوب این هم مدل من :

car_element.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان

از همه شما متشکرم! بالاخره موفق شدم کابل مورد نظرم رو مدل کنم!

الان میخوام با آباکوس تحلیلش کنم! توی این کار با یکسری مشکلات موجه شدم که اونا رو توی یکی پست جدید مطرح می کنم!

باز هم از همه متشکرم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

جون من یکی کمک کنه.خواهش میکنم.به خدا واستون دعا میکنم.یکی بگه چطوری میشه تو ورکبنچ سطح ایجاد کرد؟یک تیر با سطح مقطع مستطیل می خوام تحلیل کنم برای اینکه تکیه گاه معمولی بزارم باید surface باشه انگاری.نه؟.2 3روز انسیس و کار کردم.1شنبه هم باید تحویل بدم.اگه تلفن دارین بدین بهتون زنگ بزنم ازتون کمک بگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام

امیدوارم که برای پاسخ دادن به سوال شما دیر نشده باشه!

شما به هیچ وجه نیازی به تعریف صفحه ندارید تنها کافیه که حالت انتخاب موس رو روی انتخاب صفحه قرار بدید و صفحه مورد نظر رو انتخاب کنید! امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم! من از ورک بنچ 12 استفاده می کنم که لااقل توی اون کار به همین راحتیه!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام سوال من در مورد مثال حل شده كتاب انسيس نوبان و جاهد مطلق هست كه در فصل آناليز ميدانهاي كوپله تحت عنوان آناليز سازهاي-سيالاتي به روش كوپلينگ ضعيف متوالي مطرح و حل شده.من بارها تلاش كردم تا اين مثال رو حل كنم ولي خطا ميگيره.تمام مراحل رو هم مثل كتاب انجام ميدم.نميدونم اشكال از منه يا كتاب يه چيزيرو كم گفته .مي خواستم هم فايل اسكن شده مثال رو بگذارم و هم فايلهاي خودم رو كه با انسيس9 و10 كار كردم ولي ظاهرا اينجا نميشه فايل ضميمه كرد.اگه لازم باشه مي تونم فايلها رو با ايميل براتون بفرستم.خوشحال ميشم بتونيد كمكم كنيد.ايميل من هم masoud_y2000@yahoo.com هست.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

دوستام من یه سواد در رابطه با آنالیز مودال داشتم

من در بدست آوردن فرکانس های مدل مربوط معمولا با مشکلی مواجه میشم بدین صورت که اکثرا دو فرکانس اولی که بدست میارم خیلی نزدیک به هم هستن و به نظر تکراری میان

به این عکس توجه کنید :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لطفا کمکم کنید چجوری میتونم این فرکانس تکراری رو حذف کنم؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

دوستام من یه سواد در رابطه با آنالیز مودال داشتم

من در بدست آوردن فرکانس های مدل مربوط معمولا با مشکلی مواجه میشم بدین صورت که اکثرا دو فرکانس اولی که بدست میارم خیلی نزدیک به هم هستن و به نظر تکراری میان

به این عکس توجه کنید :

لطفا کمکم کنید چجوری میتونم این فرکانس تکراری رو حذف کنم؟

این سوال را جایی دیگر هم پرسیده بودند! وجود فرکانس تکراری برای یک جسم طبیعی است و نتایج مشکلی ندارد. تنها تفاوت در شکل مد ارتعاشی هر فرکانس است.

برای مثال یک میله با مقطع مربع شکل در عرض و ارتفاع دارای فرکانس های تکراری است. ولی شکل مد ارتعاشی یکی در عرض و دیگری در ارتفاع است. این بدین معنی است که میله تمایل یکسانی به ارتعاش در این دو راستا را دارد.

لینک به دیدگاه
با سلام

برای مدل کردن یک آرماتور در داخل یک نمونه مکعبی بتن به چه صورت است؟

ببخشید بد نیست کمی فارسی را هم پاس بداریم! حداقل یکبار سوالتان را بخوانید تا ببینید از نظر انشایی درست است یا نه!!

کلمه "برای" زیادی است.

armature= مفتول، میله تقویتی

مدل کردن: اشکال ندارد ولی شبیه سازی کردن بهتر است.

انسیس برای شبیه سازی بتن مسلح دارای المان نوع solid 65 است که افزون بر بتن، مشخصات میل مفتول را هم می تواند در محاسبات در نظر بگیرد:

این هم یک پایان نامه در مورد شبیه سازی بتن مسلح توسط انسیس:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...