رفتن به مطلب

بحث و گفتگو pdms کارها

Amin

ارسال های توصیه شده

سلام.دوستان عزیزی که با این نرم افزار آشنایی دارند یا اینکه دوست دارند با این نرم افزار اشنا بشن می توانند در این تاپیک شرکت کنند و نظرات خودشونو بیان کنند .

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

نرم افزار قدرتمندی هستش که در حال حاضر خیلی طرفدار داره مخصوصا در پالایشگاها و ... برای بیشتر اشنا شدن با این نرم افزار اینجا را ببین

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

در یه بیان ساده .نرم افزار pdms یک نرم افزار مدلسازی پایپینگ یا همان لوله کشی صنعتی ست ...

برای آموختن این نرم افزار لازمه که فرد قبل از اون به همه ی اصول تئوری پایپینگ آشنا باشه ..در غیر اینصورت این نرم افزار فقط نقش نقاشی رو بر عهده داره

اگه سوالی داشتید در خدمتیم

لینک به دیدگاه
در یه بیان ساده .نرم افزار pdms یک نرم افزار مدلسازی پایپینگ یا همان لوله کشی صنعتی ست ...

برای آموختن این نرم افزار لازمه که فرد قبل از اون به همه ی اصول تئوری پایپینگ آشنا باشه ..در غیر اینصورت این نرم افزار فقط نقش نقاشی رو بر عهده داره

برای شروع به یادگیری این نرم افزار شما چه مراحلی رو پیشنهاد میکنید.

ما یک گروه هستیم که میخواهیم با این نرم افزار کار کنیم ولی نمیدونیم از کجا شروع کنیم.؟

لینک به دیدگاه

سلام داش مهدی

اقا اگه امکانش برات هست یه تاپیک اموزش همراه با یه تاپیک پرسش وپاسخ بزن شروع کن به مرحله به مرحله جلو رفتن

منم درخدمتم عزیز

هم یاد میگیریم هم کمکت میکنیم

زنده باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
برای شروع به یادگیری این نرم افزار شما چه مراحلی رو پیشنهاد میکنید.

ما یک گروه هستیم که میخواهیم با این نرم افزار کار کنیم ولی نمیدونیم از کجا شروع کنیم.؟

برای شروع شما باید با اصول اولیه پایپینگ آشنا بشید

piping به سه بخش تقسیم میشه

1- متریال

2- ساپورتینگ

3- طراحی پایپینگ

که شما باید در هر کدوم از اینها آشنایی کافی رو داشته باشین

لینک به دیدگاه
برای شروع شما باید با اصول اولیه پایپینگ آشنا بشید

piping به سه بخش تقسیم میشه

1- متریال

2- ساپورتینگ

3- طراحی پایپینگ

که شما باید در هر کدوم از اینها آشنایی کافی رو داشته باشین

میشه بیشتر توضیح بفرمایید؟چگونه میشه این مهارتها رو کسب کرد.ما یه کتاب تهیه کردیم و میخواستیم از روی اون فقط نرم افزار رو کار کنیم.ولی اینجور که شما میفرمایید من بیشتر قبول دارم.یعنی اول دانستن مفاهیم کار

لینک به دیدگاه
میشه بیشتر توضیح بفرمایید؟چگونه میشه این مهارتها رو کسب کرد.ما یه کتاب تهیه کردیم و میخواستیم از روی اون فقط نرم افزار رو کار کنیم.ولی اینجور که شما میفرمایید من بیشتر قبول دارم.یعنی اول دانستن مفاهیم کار

بله این نرم افزار فقط نقش مدلسازی رو داره ... باید توسط این نرم افزار خلاقیت طراحی فقط نشون داده بشه

متریال = آشنایی با همه متعلقات لوله کشی صنعتی... مثل elbow .. valves...controllers... wellding type و از این قبیل

ساپورتینگ = آشنایی با انواع ساپورت ها مثل ساپورت وزنی .. anchor .. shoe و از این قبیل و همچنن نحوی محاسبه قرار دادن محل این ساپورت ها

طراحی پایپینگ = آشنایی با نقشه های pfd... p-id ... plot plan

اشنایی با اصول سایزینگ و space ..

و خیلی چیزهای دیگر .... یک pdms کار حرفه ای یک مهندس پایپینگ حرفه ایست

شما برای رسیدن به این تخصص ها حتما باید دوره تخصصی پایپینگ رو طی کنید

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

من چندتا مشکل داشتم

اولیش اینکه کجا توی نوع سرجوش ها تعیین می کنند

بعدش اینکه cut pipe چطوری میشه واسش تعیین کرد cut pipe زیاد دقیق نیست

کجا باید تعیین کرد که شماره p&id توی ایزوتریک بده

همین طور اسپولهای که میده واقعا افتضاحه چطوری میشه واسش تعریف کرد

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان مکانیکی

من یه زمانی با این نرم افزار کار میکردم

این نرم افزار همونطور که دوستان گفتند یه نرم افزار کاملا مدلینگ هست

به نظرم وقتی با مفاهیم اولیه آشنا شدید، بهتره اول یه دوره مقدماتی رو کلاس برید یا همین جا با دوستان شروع کنید و بعد از روی کتاب یا ...

این نرم افزار خیلی سلیقه ای هست، ولی کم کم بعد از یه مدت کار متوجه میشید که مثلا چطوری ترسیم کنید بهتره.. چون این مدلینگ شما ، بعدش توسط کسانی که ساپورت میزنند ( با نرم افزار caesarii) مورد استفاده قرار میگیره و ممکنه ترسیم شما کاملا قشنگ و ظریف باشه ولی باید بشه تو واقعیت هم اجراش کرد و برای ساپورت گذاری و خیلی مسائل دیگه مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

سلام به دوستان گرامی

من یه سوالی داشتم در این خصوص که آیا نرم افزار PDMS فقط برای پلتفرم ویندوز موجوده یا برای سیستم عامل مکینتاش هم هست؟! اگه کسی از دوستان اطلاعی داره ممنون میشم که من رو در جریان بزارن! من جدیدا شروع به استفاده از مک کردم و نمی دونم که نرم افزارهای مکانیک مثل همین PDMS یا CATIA و نرم افزارهای دیگه برای مک هم موجود هست یا نه! :ws38:

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام به دوستان گرامی

من یه سوالی داشتم در این خصوص که آیا نرم افزار PDMS فقط برای پلتفرم ویندوز موجوده یا برای سیستم عامل مکینتاش هم هست؟! اگه کسی از دوستان اطلاعی داره ممنون میشم که من رو در جریان بزارن! من جدیدا شروع به استفاده از مک کردم و نمی دونم که نرم افزارهای مکانیک مثل همین PDMS یا CATIA و نرم افزارهای دیگه برای مک هم موجود هست یا نه! :ws38:

ممنون

سلام دوست عزیز

این نرم افزار مخصوص فقط روی سیستم عامل های شرکت مایکروسافت اجرا می شه

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام دوستان من تازه دارم این نرم افزارو یاد میگیرم چند تا سوال دارم:

1-چطور میشه روی ویندوز 7 نصبش کرد؟

2-دکمه های undo و redo غیر فعال لند چطور فعالشون کنم؟

3-چطور باید نقشه ای که کشیدمو save کنم؟با چه فرمتی؟

4- چطور باید یک نقشه رو بازخوانی کرد؟

با تشکر لطفا کمک کنید خیلی فوریه.

لینک به دیدگاه

درود...حتما تاپیک زیر رو مشاهده فرمایید: دوره آموزش pdms

با نرم افزارهای جانبی مثل XPM یا VMware قابلیت نصب بر روی 7 رو داره...

ما بقی تا حدودی در فیلم ها و فایل های اموزشی تاپیک مربوطه پاسخ داده شده است.

لینک به دیدگاه
درود...حتما تاپیک زیر رو مشاهده فرمایید: دوره آموزش pdms

با نرم افزارهای جانبی مثل XPM یا VMware قابلیت نصب بر روی 7 رو داره...

ما بقی تا حدودی در فیلم ها و فایل های اموزشی تاپیک مربوطه پاسخ داده شده است.

با تشکر از شما.تاپیک مربوطه رو تا آخر خوندم خیلی مفید بود ولی متاسفانه تو هیچکدوم از فیلمها و جزوات به مشکلات من اشاره ای نشده بود.من در خصوص ترسیم نقشه مشکل چندانی ندارم ولی چون کلاس نرفتم اصولی یاد نگرفتم و نمیدونم چطور باید کارم رو سیو کنم و بعدا چطور بازخونیش کنم.برای انجام پروژه نیاز فوری به رفع این مشکلات دارم ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از شما.تاپیک مربوطه رو تا آخر خوندم خیلی مفید بود ولی متاسفانه تو هیچکدوم از فیلمها و جزوات به مشکلات من اشاره ای نشده بود.من در خصوص ترسیم نقشه مشکل چندانی ندارم ولی چون کلاس نرفتم اصولی یاد نگرفتم و نمیدونم چطور باید کارم رو سیو کنم و بعدا چطور بازخونیش کنم.برای انجام پروژه نیاز فوری به رفع این مشکلات دارم ممنون میشم کمکم کنید.

.

سلام حالتون خوبه دوست عزیز؟

من یک فیلم 15 دقیقه ای برای شما آماده کردم که فکر میکنم پاسخ تمام سوالاتتون رو در بر میگیره.

از نمونه نرم افزار نصب شده بر روی VM تا نحوه ذخیره نقشه هاتون با فرمت قابلویرایش در a=AOUTO CAD

باز هم سوالی بود در خدمتم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
.

سلام حالتون خوبه دوست عزیز؟

من یک فیلم 15 دقیقه ای برای شما آماده کردم که فکر میکنم پاسخ تمام سوالاتتون رو در بر میگیره.

از نمونه نرم افزار نصب شده بر روی VM تا نحوه ذخیره نقشه هاتون با فرمت قابلویرایش در a=AOUTO CAD

باز هم سوالی بود در خدمتم.

با سلام و تشکر ویژه از شما دوست عزیز.در خال دانلود فیلم هستم.مشکلم حل بشه یا نشه این لطفتون یه دنیا واسم ارزش داره که وقت گذاشتید و این فیلم رو تهیه کردید.خوشحالم که به جمعتون اومدم و اساتیدی مثل شما اینجا هستن که میتونم اشکالاتمو بپرسم.بازم ممنون.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...