رفتن به مطلب

اگه خدا 24 ساعت گناه رو آزاد میکرد تو چیکار میکردی خدایش راست بگو؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 118
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگه 24 ساعت گناه نوشته نمیشد دوست داشتم تمام sms های برادرم با عشقش رو بخونم

:ws3:

و اینکه اندک خوبی که کردم ولی کسی به روی خودش نیاورد رو گوشزد کنم که اینقدر نگن تو واسه ما چیکار کردی :sigh:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
برای من که همیشه آزاده :hrqr6zeqheyjho1f9mx البته اگه منظور شما از گناه کاری هست که خدا رو ناراحت بکنه، ولی اگه تفسیر شما از گناه مال مردم خوری و دزدی و اینا ... یعنی صدمه زدن به خلق الله باشه با الانش فرقی نداره و انجامش نمیدمhrqr6zeqheyjho1f9mx8.gif

ولی اگه میپرسیدی اگر یک روز قانون نباشه چیکار میکنی خیلی کارا بود:ws37:

چه فرقی میکنه گناه گناهه دیگه.. خدا و غیره خدا نداره....:w58:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گناهی که دلیل انجام ندادنش ترس از خدا باشه معتقد نیستم...

ولی اگر یک روز اعلام میشد قانونی وجود نداره و کسی مجازات نمیشه... نه اون روز و نه روزهای بعدش... هر جور شده یک سلاحی که بشه با اون آدم کشت پیدا میکردم و یک آدم کثافت بی شرف که در حد مرگ به خونش تشنه ام رو وجود کثیفش رو از روی زمین حذف میکردم و هر کس دیگه ای هم که میومد جلومو بگیره اونو هم تیکه پاره میکردم ... و بعد هر چی پول و دارایی و مال و اموال و جنس توی مغازه ش داره رو به تاراج میبردم و نوامیسش رو پیدا میکردم بهشون تجاوز میکردم :ws28:

لینک به دیدگاه

ولی اگر یک روز اعلام میشد قانونی وجود نداره و کسی مجازات نمیشه... نه اون روز و نه روزهای بعدش... هر جور شده یک سلاحی که بشه با اون آدم کشت پیدا میکردم و یک آدم کثافت بی شرف که در حد مرگ به خونش تشنه ام رو وجود کثیفش رو از روی زمین حذف میکردم و هر کس دیگه ای هم که میومد جلومو بگیره اونو هم تیکه پاره میکردم ... و بعد هر چی پول و دارایی و مال و اموال و جنس توی مغازه ش داره رو به تاراج میبردم و نوامیسش رو پیدا میکردم بهشون تجاوز میکردم :ws28:

این مضخرفات چیه نوشتی؟

لینک به دیدگاه
این مضخرفات چیه نوشتی؟

مضخرفات نیست ،

ابراز احساسات من به اون فرد بی شرف بود که ظلم بدی رو در حقم کرده و تا آخر عمر نفرین و کینه من توی زندگی اونه و یه روزی زندگیشو به آتیش میکشونم...

(البته اون جمله آخری اگه منظور شماست بیشتر شوخی بود... به خانوادش چیکار دارم...)

لینک به دیدگاه
مضخرفات نیست ،

ابراز احساسات من به اون فرد بی شرف بود که ظلم بدی رو در حقم کرده و تا آخر عمر نفرین و کینه من توی زندگی اونه و یه روزی زندگیشو به آتیش میکشونم...

(البته اون جمله آخری اگه منظور شماست بیشتر شوخی بود... به خانوادش چیکار دارم...)

شوخی رو با بی تربیتی اشتباه گرفتی . متاسفم.

لینک به دیدگاه

کسی رو که متنفرم ازش...کسی که ادعای پاکی میکنه....کسی که همه کسم و ازم گرفته.کسی که با وجودش گند زد بین 2تا خانواده....فقط توجمع آبروشو میبردم...قدرت کشتنش ندارم میدونم.

لینک به دیدگاه

هیچ فرقی در شیوه زندگیم ایجاد نمیشد ، اقدام به شر یا عدم اقدام به شر متأثر از دین با عوامل ماورائی نیست ، شخصیت و شرافت انسان هاست که منجر میشه به یک سبک زندگی

لینک به دیدگاه

توده مردم رو به دو طریق می توان کنترل کرد اولین روش و قدیمی ترینش دین و یا به تعبیر یونگ ، کیش ( از نظر یونگ دین بیشتر در زندگی فردی و در ارتباط انسانها با ماورا معنی پیدا می کند ولی کیش پیوند ماورا با حاکیمت و مسایل دنیوی به صورت قوانین شرعی وضع شده توسط حاکمیت جهت کنترل توده (mass) عینیت می یابد ) .

فروید ریشه دین رو از نظر روانی ، ترس انسان در طول تاریخ و در دوره رشد اون بخصوص دوران کودکیش می داند

اما روش دوم : قانون هست یعنی با وضع قوانین مدنی و اجتماعی و جزایی و... می توان توده ها رو کنترل کرد

البته روش سومی هم هس که ترجیحا میدم فعلا درموردش صحبت نشه این روش همین الان در دنیای غرب و البته به صورت مخلوطی و ترکیبی و صد البته ناقص در حال پیاده شدن روی ضمیر ناخودآگاه توده های ساکن در مشرق زمین است (نتیجه اش به شکل عجیبی مسخره است باور ندارید به خودتان و به اطرافیانتان نگاه کنید که چه ترکیب عجیبی از مذهب و دنیا و خواسته های مبهم خود هستند ) .

فروید و یونگ و البته بسیاری دیگر از روانشناسان بعد از این دو معتقدند تعداد انسانهای بسیار کمی هستند که بدون حضور دین و قانون می توانند انسانی و اخلاق مند ( اخلاق در اینجا شاید نوع دوستی و کلا دوستدار کل هستی بودن بی هیچ قید و شرطی معنی بدهد ) زندگی کنند و این ها به معنای واقعی پاسداران تمدن دیرینه انسانی هستند .

پ. ن یک : یونگ معتقده درون انسان ، من های پنهانی زیادی وجود دارند که فقط در مواقع خاص بروز خواهند کرد و چه بسا این من ها بسیار هم خطرناک باشند . خیلی از افراد تصوری که از من درون خود دارند من آگاهانه ای هست که این هم بیشتر در ارتباط انسان با محیط اطرافش و با اجتماع و عرف و رسوم و هنجارها و... شکل گرفته است .

پ. ن دو : نمونه عینی یکی از این من های پنهانی که مطمئنا درون همه ما تاکید می کنم همه ما نهفته است و این دوستمون به صورت کاملا صادقانه و بی هیچ پرده پوشی بیان کردند همین است که گفتند.

مهم اینه که بدانیم شاید کسی که علنی چنین حرفایی می زند آیا واقعا در عمل و درموقعیتش هم اینکار ها را می کند یا نه ؟

شاید خیلی ماها که ماسک انسانی و اخلاقی به صورت زدیم و حتی خودمون هم خود رو به عنوان انسان خوب قبول داریم در عمل خیلی بدتر رفتار کنیم ولی این دوستمون در واقعیت خیلی انسانی تر و اخلاقی تر از خیلی ماها باشد .

خلاصه بگم باید به من های پنهانی درونمان اجازه حضور در فضایی کنترل شده بدیم تا بتوانیم آنها را خوب شناخته و خوب تجزیه و تحلیلش کنیم تا اینکه انها را درون خود انکار کرده و یک روزی از برملا و بالفعل شدن این من ها در جاهایی نادرست غافل گیر شویم .

خودسانسوری بلا و آفت جامعه ایرانی ( دست کم ایرانی ) ست.

به نظرم ما انسانها خیلی شبیه گربه ها هستیم تا سگها

سگها بیشتر از ما انسانها در طول زمان اهلی تر و متمدن تر شدند

ولی ما انسانها مانند گربه ها هنوز اصالت طبیعی خود را که از هزاران سال پیش به صورت کد(ژن و شاید هم مِم ) به ما رسیده هنوز حفظ کردیم :w16:

لینک به دیدگاه

مهم اینه که بدانیم شاید کسی که علنی چنین حرفایی می زند آیا واقعا در عمل و درموقعیتش هم اینکار ها را می کند یا نه ؟

شاید خیلی ماها که ماسک انسانی و اخلاقی به صورت زدیم و حتی خودمون هم خود رو به عنوان انسان خوب قبول داریم در عمل خیلی بدتر رفتار کنیم ولی این دوستمون در واقعیت خیلی انسانی تر و اخلاقی تر از خیلی ماها باشد .

خلاصه بگم باید به من های پنهانی درونمان اجازه حضور در فضایی کنترل شده بدیم تا بتوانیم آنها را خوب شناخته و خوب تجزیه و تحلیلش کنیم تا اینکه انها را درون خود انکار کرده و یک روزی از برملا و بالفعل شدن این من ها در جاهایی نادرست غافل گیر شویم .

خودسانسوری بلا و آفت جامعه ایرانی ( دست کم ایرانی ) ست.

به نظرم ما انسانها خیلی شبیه گربه ها هستیم تا سگها

سگها بیشتر از ما انسانها در طول زمان اهلی تر و متمدن تر شدند

ولی ما انسانها مانند گربه ها هنوز اصالت طبیعی خود را که از هزاران سال پیش به صورت کد(ژن و شاید هم مِم ) به ما رسیده هنوز حفظ کردیم :w16:

در مناظره و گفتگوى علمى، رعايت ادب در كلام و متانت و تواضع در برخورد ضرورى است . خط آخر جملات ایشان را حتما بهش دقت نکردین.

لینک به دیدگاه
نه تنها متاسف، که متاثر هم باش جناب فکور :ws28:

نیکو سخن گفتن و رعایت عفت کلام: در آیات مختلف قرآن کریم، خداوند متعال با پیامبران، ملائکه، مؤمنان، عموم مردم و حتی با کفار و مشرکان، ادب در کلام را کاملاً رعایت می کند. به مؤمنان نیز دستور می دهد با دیگران زیبا سخن گفته و از به زبان آوردن گفتار زشت و بی ادبانه (حتی در مقابل کافران و ابلهان) دوری گزینند: «با مردم (به زبان) خوش سخن بگویید» و نیز می فرماید: «و به بندگانم بگو آنچه را که بهتر است بگویند، که شیطان میانشان را به هم می زند، زیرا شیطان همواره برای انسان دشمنی آشکار است.»

لینک به دیدگاه
در مناظره و گفتگوى علمى، رعايت ادب در كلام و متانت و تواضع در برخورد ضرورى است . خط آخر جملات ایشان را حتما بهش دقت نکردین.

چرا دقت کردم اگه این جوری باشه تو خود تی وی ده ها بار این واژه (ت-ج-ا-و-ز ) در متن خبرها و رویدادها و حتی تبلیغات و آنونس فیلم ها تکرار و تکرار میشه و کاملا هم عادی جلوه داده میشه .

وب پره از فیلم جنایات داعش و بوکوحرام (امیدوارم املاشو درست نوشته باشم ) و...

زیر کامنتها در شبکه های اجتماعی و حتی خبرهای منتشر شده در خبرگزاری های داخلی و خارجی پر هستند از این واژه ها و کلمات و بسیار هم وقیح تر از اینا

جک و هجوهاییی که در قالب صفحات فیس بوکی و .... منتشر شده و اتفاقا هم بیشترین دنبال کننده رو دارند .

جناب فکور ایشون به کسی توهین نکردند (اسم نبردند ) نظرشونو بیان کردند درقبال سوال و موضوع تاپیک .

اتفاقا تنها جواب صادقانه ای بود که من دیدم والا همه ما در خلوت خود از این من هاو داعش های پنهانی زیاد داریم فقط یا خبر نداریم یا نمیخوایم قبول کنیم که داریم .

موفق باشید

:a030:

لینک به دیدگاه
چرا دقت کردم اگه این جوری باشه تو خود تی وی ده ها بار این واژه (ت-ج-ا-و-ز ) در متن خبرها و رویدادها و حتی تبلیغات و آنونس فیلم ها تکرار و تکرار میشه و کاملا هم عادی جلوه داده میشه .

وب پره از فیلم جنایات داعش و بوکوحرام (امیدوارم املاشو درست نوشته باشم ) و...

زیر کامنتها در شبکه های اجتماعی و حتی خبرهای منتشر شده در خبرگزاری های داخلی و خارجی پر هستند از این واژه ها و کلمات و بسیار هم وقیح تر از اینا

جک و هجوهاییی که در قالب صفحات فیس بوکی و .... منتشر شده و اتفاقا هم بیشترین دنبال کننده رو دارند .

جناب فکور ایشون به کسی توهین نکردند (اسم نبردند ) نظرشونو بیان کردند درقبال سوال و موضوع تاپیک .

اتفاقا تنها جواب صادقانه ای بود که من دیدم والا همه ما در خلوت خود از این من هاو داعش های پنهانی زیاد داریم فقط یا خبر نداریم یا نمیخوایم قبول کنیم که داریم .

موفق باشید

:a030:

[TABLE]

[TR]

[TD=class: b]ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]جامه‌ی کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]عیب درویش و توانگر به کم و بیش بد است

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]رقم مغلطه بر دفتر دانش نزنیم

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]سِرّ حق بر ورق شعبده ملحق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]شاه اگر جرعه‌ی رندان نه به حرمت نوشد

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]التفاتش به می صاف مروق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]خوش بِرانیم جهان در نظر راهرُوان

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]فکر اسبِ سیه و زین مُغَرَّق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]آسمان کشتی ارباب هنر می‌شکند

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]تکیه آن به که بر این بحرِ معلق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: b]حافظ! ار خصم خطا گفت نگیریم بر او

[/TD]

[TD][/TD]

[TD=class: b]ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنیم

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
نیکو سخن گفتن و رعایت عفت کلام: در آیات مختلف قرآن کریم، خداوند متعال با پیامبران، ملائکه، مؤمنان، عموم مردم و حتی با کفار و مشرکان، ادب در کلام را کاملاً رعایت می کند. به مؤمنان نیز دستور می دهد با دیگران زیبا سخن گفته و از به زبان آوردن گفتار زشت و بی ادبانه (حتی در مقابل کافران و ابلهان) دوری گزینند: «با مردم (به زبان) خوش سخن بگویید» و نیز می فرماید: «و به بندگانم بگو آنچه را که بهتر است بگویند، که شیطان میانشان را به هم می زند، زیرا شیطان همواره برای انسان دشمنی آشکار است.»

کدومش حرف زشت تریه ؟!

قرآن ، سوره بقره ، آیه 323 : زنان کشتزار مردانند .

البته از این نوع آیه های عجیب قریب در قرآن زیاد هست اما من توی حافظه ام نگه نداشتم و اهمیتی هم نداره حفظ کردنشون ....

حرف من : با کسی که در حقم ظلمی کرده و اون کینه توی وجود من مونده اون کارو میکنم... (که صد البته به شوخی گفتم و شما جدی گرفتی و صد البته اینکه اون حرف در ضمیر ناخودآگاه من متاثر از اندیشه های اسلامی و اعمال مسلمانان بوده که چه در صدر اسلام و چه در عصر حاضر با غیر مسلمانان میکنند و شاید اگر من در سرزمین دیگه ای رشد کرده بودم و چنین اندیشه هایی (گرفتن مال و ناموس غیر مسلمان) بصورت ناخودآگاه در ذهن من وجود پیدا نکرده بود شاید نمیگفتم و عوضش چیزای دیگه ای شاید میگفتم که میتونست بعنوان انتقام از اون فرد انجام بشه... ) (البته من نمیخوام با این حرفا اعلام خصومت با اسلام و قرآن و... بکنم... من اعتقادی به اسلام و هیچ دین دیگه ای ندارم و معتقدم خود حضرت محمد و پیروان راستینش هدف خوبی داشتند اما در نهایت مسلمانان نتونستند به توفیقی برسند که هیچ بلکه بوسیله اسلام تونستند به تبهکاری و جرم و جنایت و... برسند... با اسلام اگر عرفانی و غیر فقهی و غیر سیاسی باشه مشگلی ندارم... برای پیامبر اسلام و خانوادشون هم احترام قائلم... اما معتقدم اسلام هیچ فایده ای برای بشریت و کره زمین نداشته در مجموع...)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...