رفتن به مطلب

افزونه های کارآمد برای Firefox (فایرفاکس بهتری داشته باشیم)

ملیساا

ارسال های توصیه شده

همونطوری که می دونین بهترین برنامه وبگردی برنامه رایگان و کدباز فایرفاکس هست که اگر تا امروز نمی دونستید و یا دانلود نکردین حالا بدونین و از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

البت شاید بعضی از دوستان بگند که نه اینطور نیست و Opera یا Internet Explorer بهترن! ما به نظر دوستان احترام می ذاریم بلاخره هر کس یه عقیده ای داره! ولی قطعا هنوز درست فایرفاکس رو نمی شناسن که همچین حرفی رو می زنن!

خب، بریم سره اصل مطلب، اصل مطلب ازین قراره که برنامه فایرفاکس خیلی انعطاف پذیره یعنی شما هر بلایی که سرش بخواین می تونین بیارین! و ازین رو خیلی از برنامه نویسا و اشخاصی که ازین کار سردر میارن اومدن واسش افزونه (Add On) های مختلفی نوشتن (در این تاریخ 2466 افزونه) که من خودم بدون این افزونه ها با فایرفاکس نمی تونم کار کنم! حالا توی این تاپیک قصد داریم تا افزونه های مفید و تست شده رو معرفی کنیم البت شما باید کمک کنید تا بتونیم باحالاشو سوا کنیم!

توجه داشته باشین که چون این افزونه ها توسط افراد عادی نوشته شده اند ممکن است که بعضی هاشون باگ داشته باشن که باعث کرش یا کند شدن سیستم می شوند پس حواستون باشه هر چی که از راه رسیدین رو نصب نکنید و تست شده ها شو دانلود کنید البته اونایی که من معرفی می کنم همشون تست شده و معتبرند!4.gif

طریقه بک آپ و کپی از پروفایل فایرفاکس:

نکات:

- لطفا واسه این که بعدا رغبت کنیم بیام این تو فقط از تکمه "تشکر" برای تشکر کردن، رضایت، خوب بودن افزونه استفاده کنید!

- اگر خواسین افزونه ای معرفی کنید فقط افزونه هایی که خودتون استفاده کردین رو معرفی کنید! این راحته که منم برم تو سایت فایرفاکس و همشو کپی کنم اینجا

- در صورت امکان سعی کنید تا حد ممکن مطلب نوشته شده کامل و اگر عکس داشت با عکس باشه!

- لطفا از معرفی پوسته یا همون Skin در اینجا خودداری کنید به امید خدا اگر عمری بود تاپیک اونم می زنیم اینجا لینکش می کنیم

دیگر تاپیک ها در این زمینه:

ترفندهای فایرفاکس:

لینک به دیدگاه

یکی از بهترین افزونه هایی که من برای شروع انتخاب کردم

GooglePreview

نسخه : 3.12

تاریخ عرضه: 2008/08/19

کار این افزونه اضافه کردن پیش تصویر (thumbnails) به در صفحه های حاصل از جستجو در گوگل و یاهو می باشد.

این thumbnails توسط سرور گوگل تهیه و محیا شده اند.

i30058_GooglePreview.png

كد:

ArchView

نسخه : 0.7.1

تاریخ عرضه : 2008/08/11

1.وقتی میخواید یک فایل فشرده رو دانلود کنید این افزونه به درد شما میخوره.چطور؟

با فعال کردن این افزونه و کلیک روی فایل فشرده مورد نظر محتویات درون فایل نمایش داده میشه.

2.قصد دارید فقط یک فایل راهنما رو که توی دل یک فایل فشرده سنگین وزن هست رو دانلود کنید؟

با فعال کردن این افزونه و کلیک روی فایل مورد نظر و مشاهده محتویات آن ، فقط همون فایلی که مورد نیازتون هست رو دانلود کنید و به بقیه آنها زبون درازی کنید.

i30065_archview300x222.png

لینک دانلود

كد:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search?q=archview&cat=all

لینک به دیدگاه

Dial

نسخه : 1.90

تاریخ عرضه : 2008/07/08

خوب یطورایی از اسمش معلومه.

دسترسی سریع به سایتهای مورد علاقتون از طریق پیش نمایش . مثل fast dial اپرا.

در واقع متیونید سایتهای مورد علاقتون رو به Fast Dial اضافه کنید . حالا هر بار که New Tap رو میزیند صفحه fast Dial باز میشه که حاوی پیش نمایش کوچک از سایتهایی که قبلا شما براش تعریف کردید و با کلیک روی این تصاویر کوچک به اون سایت هدایت میشید.

از تنظیماتش اینه که چندتا پنجره رو تو صفحه اش نشون بده اندازه هاشون چند در چند باشه...

به عقیده خود من که خیلی کاربردی هست و شما میتونید سایتهایی رو که زیاد بهش سر میزنید رو بهش اضافه کنید ، فقط یادتون نره اولین سایتی که به Fast Dial اضافه میکنید Persiandown باشه.

wol_error.gifاین تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 741x388 و حجم آن 128KB می باشد.i30073_FastDial.png

كد:

لینک به دیدگاه

Session Manager

i4654_1.gif

معمولا پنجره های فایرفاکس بازه من حدود 8 تا 15 پنجره و 60 تا 120 تب است که هنوز با این تب ها کار دارم! خب، بعضی اوقات سیستم زیادی کند می شه یا فایرفاکس کرش می کنه و یا مثلا برق ها قطع می شه یا اصلا کامپیوتر می سوزه4.gif یا به اشتباه پنجره ای رو می بندم!

خب، این اضافه چی کار می کنه؟! کارش اینه که می تونین به صورت دستی یا اتوماتیک پنجره های باز به همراه تب هاشون رو ذخیره کنید و با باز کردن مجدد فایرفاکس اونها رو دوباره بایک کلیک باز کنید. این بیشترین کارایی که من ازش استفاده می کنم

دیگر کارایی هاش:

- در صورت قطع شدن برنامه به هر دلیل و یا هنگ کردن کامپیوتر قبل از اون به صورت اتوماتیک تب ها و پنجره ها رو ذخیره می کنه که با اجرای مجدد فایرفاکس می تونین موقعی که دوست دارین برگرده رو انتخاب کنید و یا چیزی که خودتون سیو کردین رو باز کنید! البته خود فایرفاکس همچین چیزی داره ولی این خیلی کامل تره و من تا حالا پنجره ای رو با وجود این افزونه از دست ندادم!

- می تونین سلسله پنجره هایی رو که بعدا باهاشون کار دارین رو تب هاشو به صورت مرتب ذخیره کنید و بعدا اجرا کنید!

و....

اگر مثل من با صفحات باز اینترنت زیادی سرو کار دارین پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید

i4653_3.gif

لینک به دیدگاه

بدون این افزونه روباه کوچولو عزیز ما خیلی ضعیف به نظر میاد . اینو نصب کنید روباهتون کله هرچی گرگ و شیرو از تنشون جدا میکنه. ا؟ قضیه به خشونت کشید.کلا منظورم اینه که فایرفاکستون کلی قوی میشه.

خوب All-in-One Sidebar از اپر الهام گرفته شده.بعد از نصب این افزونه ، روی گوشه چپ مرورگرتون کلیک کنید و با باز شدن ستون کناری به تمامی پنلهاتون ( هیستوری، لیست افزونه ها، دانلودها، سورس سایتی که درش هستیدو ...) به آسونی دسترسی داشته باشید و به آسانی بین این پنلها بچرخید .

حتی با این افزونه کار مدیریت ، نصب (گروهی) و حذف و آپدیت افزونه ها راحت تر خواهد شد. مطمئنا از این پس اولین افزونه ای که نصب خواهید کرد All-in-One Sidebar خواهد بود چون بقیه کارها رو راحت میکنه .

All-in-One Sidebar

aios01.gif

Bookmarks & History

aios02.gif

Downloads

aios03.gif

Page Source

aios05.gif

لینک دانلود از سایت فایرفاکس:

كد:

تصاویر بیشتر :

كد:

سایت اصلی

كد:

لینک به دیدگاه

این واسه دانلود ویدیو ها از اینترنته هم youtube هم هر سایتی که فایل های flv داشته باشه. من که خیلی باهاش حال می کنم

این لینک دانلودشه:

لینک به دیدگاه

افزونه ای که به شما کمک میکنه تا براحتی صفحات وب رو ذخیره کرده و مدیریت کنید.

بسیار اتفاق افتاده که قصد ذخیره صفحه ای رو دارید.خوب چکار میکنید؟ بله از منوی File گزینه Save as رو انتخاب کرده و...دست نگهدارید. فقط کافی این افزونه رو نصب کنید و سپس براحتی هر صفحه ای رو که خواستید ذخیره کنید بدون نگرانی از اینکه بعدها میتونید براحتی عکسهای اون رو ببینید،فونتهای اون نمایش داده خواهد شد و ...

بله ScarpBook همه کارها رو راحت کرده، فقط کافیه از منوی ScrapBook گزینه Capture رو انتخاب کنید.البته کلید میانبر هم برای این منظور تعبیه شده. ولی کار این افزونه به اینجا ختم نیمشه.

شما میتونید با ابزارهای این افزونه قسمت خاصی از یک صفحه رو نشانه گذاری کنید،قسمتهای دیگر رو پاک کنید، یا فقط قسمت خاصی رو ذخیره کنید، زیر قسمت خاصی خط بکشید و حتی چندین صفحه رو همزمان با فشار یک دکمه ذخیره کنید.

از گزینه Export برای پشتیبانگیری از صفحه های ذخیره شده و از گزینه Import برای برگرداندن آنها بعد از هر بار نصب FireFox استفاده کنید.

شما حتی میتونید صفحه های ذخیره شده رو با هم ترکیب کرده (Combine) و همه رو در یک صفحه داشته باشید.

i30445_2008082693714AM.png

لینک دانلود افزونه از فایرفکس:

كد:

صفحه خانگی افزونه :

كد:

لینک به دیدگاه

Bookmarks Preview

یک پیش نمایش و تصویر کوچک به سایتهای موجود در Bookmark شما اضافه میکند.

wol_error.gifاین تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 703x504 و حجم آن 212KB می باشد.thumbnail.png

كد:

لینک به دیدگاه

Taboo

اگر همزمان تعداد زیادی تب توی مرورگر شما بازه و میخواهید اونها رو بخونید این افزونه برای شما ساخته شده.

این افزونه به شما کمک میکنه که صفحات رو برای استفاده بعدی ذخیره کنید.

در واقع این افزونه خودش یکجور Bookamrks هست . زمانی که میخواهید مبحثی رو توی یک فروم دنبال کنید ، و مثلا تا صفحه 100 مطالبش رو خوندید ، حالا تو صفحه 100 با زدن دکمه Taboo در نوار ابزار ، این افزونه یک اسکرین شات از اون صفحه گرفته و شما میتونید بعد با مراجعه به صفحه مربوط به این افزونه برای مشاهده صفحات ذخیره شده به ادامه کارتون بپردازید.

امکانات جالبی داره بر اساس تاریخ صفحات ذخیره شده رو نشون میده. یک سطل زباله داره که نشون میده چه صفحاتی رو حذف کردید.جزییات مربوط به صفحات ذخیره شده رو نشون میده ..

کلا وقتی با یک صفحه کار زیادی نداری این افزونه خیلی مفیده و از شلوغ شدن Bookmarks جلوگیری میکنه.

آیکون مربرط به افزونه در نوار ابزار به شکل زیر است

i30745_1.png

برای ذخیره کردن صفحه روی اون بعلاوه کلیک کنید

i30747_2008082815829PM.png

آیکون بعلاوه به این شکل در میاد، و این یعنی صفحه ای که توش هستید به تابو اضافه شده، با زدن دکمه تی شکل یک صفحه باز میشه که حاوی صفحات ذخیره شده هست.

wol_error.gifاین تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 890x458 و حجم آن 88KB می باشد.i30836_20080829100103AM.png

كد:

لینک به دیدگاه

Addon.jpg

Maryamsoft Online Dictionary Version 3.1

افزونه دیکشنری و مترجم آنلاین نسخه 3.1 برای مرورگر فایرفاکس محصولی از گروه نرم افزاری مریم

در این نسخه، افزونه شامل دو بخش دیکشنری (ترجمه کلمه) و مترجم (ترجمه متن) می باشد.

• شامل زبان های: فارسی - انگلیسی - عربی - فرانسوی - آلمانی - ایتالیایی - اسپانیایی - روسی - هلندی - دانمارکی - نروژی - سوئدی - ترکیه ای - ژاپنی - چینی - کره ای - هندی و ...

• انتخاب عبارت یا جمله مورد نظر و ترجمه آن به زبان دلخواه

• انتخاب کلمه مورد نظر و ترجمه آن به زبان دلخواه

• ترجمه کلمه با فشردن کلید Ctrl یا Shift یا ترکیب آنها با کلید سمت راست ماوس

• تلفظ آنلاین کلمات انگلیسی با استفاده از سه مرجع مختلف

• قابلیت شناور بودن پنجره دیکشنری و مترجم در صفحه

• امکان بسته شدن اتوماتیک پنجره دیکشنری و مترجم

• امکان جا به جایی پنجره دیکشنری و مترجم در صفحه

• قابلیت تغییر عملکرد و نحوه نمایش به سلیقه شما با استفاده از بخش تنظیمات

• ترجمه متن با استفاده از مترجم گوگل

• افزایش قابل توجه سرعت ترجمه

• بهبود عملکرد سیستم هوشمند شناسایی کلمات شامل رفع برخی تاثیرات نامطلوب بروی متن

• بهبود در معنی کلمات شامل دسته بندی براساس: اسم - صفت - ضمير - فعل - قید - حرف اضافه - حرف ربط - صوت - اختصار و ...

• نکته: فعال شدن پنجره دیکشنری به صورت پیشفرض با فشردن کلید Ctrl و کلید سمت راست ماوس برروی کلمه مورد نظر تنظیم شده است.

• برای نصب باید به این نکته توجه کنید که برای فعال شدن کلید نصب، گزینه "Let me install this experimental add-on" را انتخاب کنید.

Experimental.png

WinTranslateWord.jpg

پنجره ترجمه کلمه شامل تلفظ آنلاین کلمات انگلیسی

WinTranslateTerm.jpg

پنجره ترجمه جمله و عبارت

OptionsTab1.jpg

تنظیمات پنجره صفحه اصلی

OptionsTab2.jpg

تنظیمات پنجره ترجمه کلمه و جمله

OptionsTab3.jpg

تنظیمات سیستم شناسایی کلمات

OptionsTab4.jpg

تنظیمات انتخاب زبان

WinTranslateWord1.jpg

WinTranslateWord2.jpg

WinTranslateWord3.jpg

ویژگی های پنجره ترجمه کلمه

WinTranslateTerm1.jpg

پیشنهاد ترجمه مناسبتر

لینک به دیدگاه

افزونه AdBlock Plus برای فایرفاکس

i79487_persiandown1.gif

نسخه : 1.1.1

تاریخ عرضه : 2009/08/12

این افزونه یکی از بهترین افزونه‌هایی است که تا به حال برای فایرفاکس تولید شده است، نصب این افزونه هم باعث افزایش سرعت شماهنگام بارگذاری صفحات توسط فایرفاکس می‌شود و هم شما را از شر تبلیغات اینترنتی خلاص مي كند.

AD‌ مخفف Advertisement و مجموعآ از نمایش تبلیغات در صفحات اینترنت جلوگیری می‌کند.

این عمل علاوه بر خلوت کردن صفحات اینترنت سرعت مضاعفی را برای شما فراهم می‌کند، امروزه با بیشتر شدن سرعت اینترنت تبلیغات هم از حالت متنی خارج شده‌اند و حتی در مواردی به صورت ویدئوهای چند ثانیه‌ای در کنار صفحات نشان داده می‌شوند. بعد گذشت یک هفته از نصب این افزونه روی فایرفاکس فکر خواهيد کرد که اینترنت دیگر تبلیغی ندارد ولی بعد از استفاده از یک مرورگر دیگر که این قابلیت را ندارد سریعاً به یاد نعمت بزرگی می‌افتید که این افزونه در این مدت برای شما فراهم کرده بود. تنظیمات زیادی لازم نیست، بعد از نصب و راه‌اندازی دوباره فایرفاکس صفحه‌ای مانند زیر برای شما نشان داده می‌شود تا از شما در مورد بانک اطلاعاتی که شما برای شناسایی تبلیغات مورد استفاده قرار می‌دهید، سوال کند؛ تفاوت میان بانک‌های اطلاعاتی ارائه شده آنقدر زياد نيست.

i79488_persiandown2.gif

بعد از نصب، یک کلید در کنار نوار جستجوی موجود در فایرفاکس قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز به طور موقت این افزونه را روی سایتی خاص غیر فعال کند، بعد از این عمل تبلغات سایت مورد نظر نمایش داده می‌شود،برای اینکار هم فقط کافیست روی آیکون موجود کلیک کنید، بعد از کلیک آیکون به رنگ سبز در می‌آید که نشان از مجاز بودن نمایشدر اين سايت است.

i79489_persiandown3.gif

گاه ممکن است شما با تبلیغی مواجه شوید که در پایگاه داده مورد استفاده AdBlock‌ موجود نباشد بنابراین تبلیغ مذکور در صفحه مورد نظر به نمایش در می‌آید، AdBlock روشی را برای اضافه کردن این حالات خاص به پایگاه داده خود در نظر گرفته است که فقط به سادگی راست کلیک کردن روی تبلیغ مورد نظر است، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در منوی باز شده از راست کلیک بر روی AdBlock Image بروید و کلیک کنید، بعد از این تبلیغ مذکور نیز به لیست AdBlock اضافه می‌شود.

i79490_persiandown4.gif

برای اینکه ساختمان داده مورد استفاده AdBlock همواره به روز باشد، افزونه دیگری به نام AdBlock Plus Filter Uploader وجود دارد و وظیفه به روز رسانی پایگاه داده AdBlock را به عهده می‌گیرد، معمولاً این دو افزونه در کنار هم نصب می‌شوند ولی در صورت نصب نکردن AdBlock Plus Filter Uploader هم تفاوت محسوسی در توانایی AdBlock‌ ايجاد نمي شود.

اين افزونه با بيش از 734000 دانلود در هفته، يكه تاز دانلود افزونه هاي فاير فاكس مي باشد.

من چند وقتيه ازش استفاده ميكنم و خيلي عاليه.

لینک به دیدگاه

عکس و فایرفاکس، دو موضوع بسیار جذاب برای من و بسیاری از شما هستند. هنر عکاسی چنان جاذبه قدرتمندی دارد که روز به روز بر شیفتگان آن افزوده می‌شود.

i103668_picture229305.jpg

اما علت محبوبیت فایرفاکس، در بین دیگر مرورگرها را، در چه می‌بینید؟ من فکر می‌کنم مسلما یکی از دلایل محبوبیت فایرفاکس، افزونه‌های قدرتمند آن است. افزونه‌، به زبان ساده برنامه‌ای است که روی برنامه اصلی سوار می‌شود و امکانات بیشتری را به برنامه اصلی اضافه می‌کند. حالا که از این مسئله باخبر هستیم، چرا نباید از فایرفاکس، برای بهتر شدن تجربه عکاسی و عکس‌بینی خودمان استفاده کنیم؟

افزونه‌هایی برای کسانی که فقط در فکر دیدن عکس‌ها هستند

برای شروع از یک افزونه عالی آغاز می‌کنیم.

یک افزونه عالی و فوق‌العاده است که به شما اجازه می‌دهد از هر صفحه‌ای که دل‌تان می‌خواهد اسکرین‌شات بگیرید. این تصاویر که از صفحات وب شما گرفته شد ممکن است نیاز به اطلاح یا ویرایش هم داشته باشد. با فایرشات شما می‌توانید آن‌ها را ویرایش هم بکنید.

دومین افزونه عالی که معرفی می‌کنم

است. بهتر است فیس‌پد را قاتل بخش عکس فیس‌بوک دانست. با استفاده از این افزونه می‌توانید هر کاری روی قسمت عکسهای دوستان‌تان انجام بدهید. شاخص‌ترین کار این افزونه به نظر من دانلود سریع و آسان آلبوم‌های عکس دوستان است.

افزونه عالی سوم که لقب کاربردی ‌ترین پلاگین این مجموعه به خصوص برای ما ایرانی‌ها،

است که به شما اجازه دسترسی به فلیکر را در کشورهایی می‌دهد که دسترسی در آنها به فلیکر محدود شده است! البته با آخرین نسخه فعلی ( 3.6.3 ) کار نمی‌کند و فقط با نسخه‌های 3.6.1pre به قبل سازگار است.

اگر کاربر فلیکر باشید پلاگین عالی برای شما زیاد است. مثلا فکر کنید عکسی با موبایلی گرفته می‌شود که قابلیت

آن فعال است. اگر آن عکس در فلیکر آپلود بشود آن وقت، شما می‌توانید با پلاگین
به ریز اطلاعات محل عکس گرفتن، مثلا به محل عکس در نقشه دست پیدا کنید. اگر نوشته دوست خوبم حسن را خوانده باشید به نقش تلفن‌های همراه در نقض حریم خصوصی واقف هستید.

به شما اجازه می‌دهد تمام عکس‌های درون یک صفحه وب را به صورت یک اسلایدشوی بسیار زیبا ببینید.

می‌خواهید یک مرورگر شخصی داشته باشید؟ با

می‌توانید با استفاده از عکسهایی که روی کامپیوتر دارید یا با استفاده از عکسهایی که در نت می‌بینید، یک تم ( قالب )‌ رایگان و بسیار زیبا برای فایرفاکس‌تان بسازید.

عکس دیدن به مانند اپرا (

) به مانند مرورگر اپرا، اول عکس‌ها را در سرورهای خودشان بارگذاری می‌کنند. برای همین، شما می‌توانید عکسهایی را که دسترسی به آنها مسدود است را دانلود کرده یا در همان صفحه ببینید. بدون این افزونه‌، شما قادر به دیدن آن عکسها در صفحه نخواهید بود.

اگر دقت کرده باشید اکثر سرویس‌ها مانند فلیکر عکس‌ها را به صورت thumbnail نشان می‌دهند. برای دیدن این تصاویر بندانگشتی می‌توانید از

که به شما اجازه دیدن و دانلود کردن عکس‌ها را به صورت فول‌سایز می‌دهد.

می‌خواهید عکس save کنید؟ Save Images تقریبا هر امکانی که در زمینه

کردن عکس باشد را در اختیار شما می‌گذارد. اگر زیاد اهل عکس ذخیره کردن هستید، این پلاگین را فراموش نکنید. کار کردن با آن ساده است و خودتان سریعا به ریزه‌کاری‌هایش وارد می‌شوید.

هم یک افزونه است که خیلی سریع کار تغییر اندازه عکس را برای شما انجام می‌دهد.

هم مانند فایرشات و کمی معروفتر از آن است. اما من برای اسکرین‌شات گرفتن و ادیت عکس، فایرشات را بیشتر دوست دارم که در اول متن تقدیم شما شد.

شاید دوست داشته باشید از اطلاعات Exif یک عکس سر در بیاورید ولی حوصله نصب نرم‌افزارهای قدرتمند بررسی Exif را نداشته باشید. پلاگین

دقیقا همان کار را به بهترین نحو برای شما انجام خواهد داد.

افزونه‌هایی برای جستجوی عکس

اما برگ برنده این قسمت در دستان

است. این افزونه به شما اجازه می‌دهد براساس یک سری فاکتورها چون الگوی رنگ به جستجو بپردازید.

به شما اجازه می‌دهد که با سرعت بیشتری در موتورهای جستجوی عکس مانند گوگل، فیسبوک و فلیکر و سایتهای مشابه به جستجوی عکس بپردازید.

پلاگین اختصاصی TinEye است. احتمالا با TinEye آشنا هستید و می‌دانید که
اولین موتور جستجوی عکسی بود که با جستجو کردن یک سری المان‌ها، قادر به پیدا کردن عکسهای مشابه بود.

به درد کسانی می‌خورد که خیلی در کار جستجوی عکس هستند. با استفاده از این افزونه شما می‌توانید نتیجه جستجو را پیش از جستجو، شخصی سازی کنید.

افزونه‌هایی برای ویرایش عکس

احتمالا با

هم آشنا شده‌اید این روزها. اگر بخواهید عکس‌هایتان را با پیک‌نیک ادیت کنید، کافی است این پلاگین پیکنیک را نصب کنید و آنوقت با یک کلیک راست، عکس‌تان را در ادیتور پیک‌نیک داشته باشید.

به سادگی آب خوردن عکسهای شما را تغییر سایز می‌دهد. مثلا می‌توانید به سادگی و با چند کلیک، عکسها را برای صفحه وبلاگ‌تان تنظیم و به میزان دلخواه کوچک کنید.

مرورگر شما را تبدیل به یک ویرایشگر عکس عالی می‌کند. افکت‌های بسیار زیاد و متنوعی دارد که حتی به شما اجازه می‌دهد با این نرم‌افزار ( فایرفاکس ) انیمیشن هم بسازید !

در حقیقت دی‌فیسر یک پینت تحت فایرفاکس است! روی عکس‌های‌تان کار کنید و سپس به سادگی در فیسبوک به اشتراک بگذارید!

هم به این درد می‌خورد که با یک کلیک راست، عکس را ببرید در محیط ادیتور. حدودا 100-150 تا افکت در لوناپیک ایمیج ادیت هست که به شما در ویرایش عکس‌تان کمک می‌کند.

هم در صفحه توضیحاتش توضیحات خوبی ارائه می‌دهد. عکس‌ها را کمک می‌کند که کراپ کنید، ذخیره کنید، زوم کنید، ایمیل کنید، پرینت کنید و احیانا با عکس‌هایتان آب حوض بکشید! همه هم در محیط ساده فایرفاکس‌تان.

اگر هم بخواهید روی تصاویر وکتور کار کنید،

به درد شما خواهد خورد. اگر وکتورکار نباشید توضیحات بیشتر درباره این پلاگین بی‌معنی است. تصاویری که با فرمت وکتور ذخیره می‌شوند یک کاربرد خیلی مهم دارند. با تغییر سایز، از کیفیت آنها کاسته نمی‌شود. برای همین است که می‌بینید کوچک یا بزرگ شده یک عکس، از نظر کیفیت با هم تفاوت زیادی ندارند. تا به حال به تصاویر ویکی‌پدیا دقت کرده‌اید؟ بسیاری از تصاویر این دانشنامه با فرمت‌های وکتور ذخیره می‌شوند. تصاویر معمولی که با تغییر سایز، کیفیتشان را از دست می‌دهند را اصطلاحا پیکسلی می‌گوییم.

خط‌کش فایرفاکس هستند ایشان و در کارهای گرافیکی بر روی عکس‌ها، کنار افزونه‌های دیگر، به کمک شما می‌آیند. اگر بدانید موقع طراحی کردن چقدر به کارتان خواهد آمد، لحظه‌ای نصب کردن آن را بر روی فایرفاکس‌تان به تعویق نمی‌اندازید.

افزونه‌هایی برای به اشتراک گذاری

احتمالا بارها برای‌تان پیش آمده است که عکسی را در توییتر به اشتراک بگذارید.

به شما این اجازه را می‌دهد که عکس‌ها را بدون این که از آن سایت جاری خارج شوید، در توییتر به اشتراک بگذارید. فقط کافی است یک راست کلیک کنید و دکمه Share photo on Twitter using TwitrPix را فراموش نکنید!

سرویسی است که با استفاده از امکانات گوگل کار می‌کند. بعد از نصب این Add-on می‌توانید آلبومی از عکس‌های‌تان درست کنید، آن را ویرایش کنید و با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

اگر بخواهید همین کار را برای سرویس فوتوباکت انجام بدهید، بهتر است از افزونه اختصاصی

استفاده کنید. یک پلاگین عالی برای عشاق Photobucket که به شما اجازه می‌دهد با یک کلیک راست، عکس‌تان را در این سرویس آپلود نمائید.

با

می‌توانید با استفاده از یک رابط کاربری ساده، در این سرویس‌ها عکس آپلود کنید و با دیگران Share کنید.

اگر می‌خواهید ناگهان به همه سرویس‌های بشریت حمله کنید، آن وقت به

نیاز دارید. عکس‌تان را آپلود کنید و آنوقت در حدودا 100 جا، از وبلاگ و فیسبوک گرفته تا یک سوراخ‌ دره‌هایی که اسمشان را هم به زور ممکن است شنیده‌ باشید با یک کلیک به اشتراک بگذارید

افزونه‌هایی که بیشتر به درد طراحان وب می‌خورند

نام یک افزونه فایرفاکس است که بیشتر به درد طراحان وب می‌خورد. با این افزونه شما می‌توانید رنگهای موجود در عکس را پیدا کنید و به کد رنگ یا الگوی رنگی مجود در عکس دست پیدا کنید.

اگر طراح وب هستید، پس حتما با

آشنا هستید. کالرزیلا همه کارهای مربوط به رنگ را در صفحات وب برای شما آسان می‌کند. فقط حتما قبل از نصب، از همخوانی کالرزیلا با نسخه مرورگرتان مطمئن بشوید.

لینک به دیدگاه

در حال مرور وب هستید و ضمنا علاقه مندید که از گل های خورده و زده ی تیم فوتبال محبوب تان به لحظه مطلع شوید… دقیقا این همان کار هیجان انگیزی ست که

برایتان انجام می دهد.

این افزونه را چند روزی بر روی مرورگرم نصب کردم و واقعا معرکه ست. به محض اینکه گلی رد و بدل شود، شما مطلع می شوید. البته پیشنهاد من این است که FootieFox را به یک فایل صوتی درست و حسابی مجهز کنید. هرچند این افزونه به صورت پیش فرض یک فایل صوتی دارد ولی حس و هیجان ِ پس از به ثمر رسیدن گل را به خوبی به آدم تزریق نمی کند!

شادی پس از گل را می توانید جایگزین فایل پیش فرض کنید! البته لازم است که فایل تان به صورت wav باشد.

محل قرار گیری افزونه و شکل و شمایل آن به شکل زیر است:

browser_menu_en.png

بعد از نصب، افزونه از شما می خواهد که تغییرات مورد علاقه ی خودتان را اعمال کنید. اگر به صورت خودکار این اتفاق رخ نداد. بر روی فلش کوچکی که در کنار افزونه ی FootieFox وجود دارد کلیک کنید و گزینه ی Options را برگزینید (شکل بالا).

در پنجره ی Options می توانید از برگه ی leagues و از میان ۲۰۰ لیگ از ۶۰ کشور، موارد مورد علاقه تان را اضافه کنید (متاسفانه لیگ ایران جز این لیگ ها نیست). ضمنا، به این لیست می توانید لیگ اروپا، تورنومنت های جهانی و لیگ آسیا و هر لیگ به درد بخور دیگر را نیز اضافه کنید.

برای افزودن فایل صوتی مورد علاقه تان هم از برگه Alarm استفاده کنید. تغییرات دیگری نیز در همین صفحه مثل تغییر ظاهر در دسترس است.

بعد از به ثمر رسیدن گل هم ضمن پخش شدن صدای مورد علاقه تان، یک پنجره ی کوچک نیز ظاهر می شود. تصویر زیر مربوط است به گل لحظات قبل ِ اتلتیکو:

atletico-de-madrid-vs-liverpool.jpg

ضمنا اگر بر روی این افزونه کلیک کنید می توانید گزارش کاملی از بازی را در مرورگرتان مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد با سرویس

آشنایی دارید.این سرویس هم پیرو سیاست های Cloud Computing گوگل است . شما ممکن است در روز چندین بار از Notepad ویندوز استفاده کنید و یادداشت هایی برای خودتان داشته باشید.با این افزونه ی فایرفاکس که گوگل گسترش داده است می توانید خیلی راحت و سریع یادداشت های خودتان را حین وب گردی در
خود ذخیره کنید.

این افزونه ابزاری کوچک ولی بسیار مفید است که به شما این امکان را می دهد note های خود را به سرعت ذخیره کنید .همچنین می توانید با انتخاب کردن بخشی از متن یک وب سایت و راست کلیک روی آن و انتخاب گزینه Note This مستقیما و به سرعت آن متن را در دفترچه یادداشت گوگل خود ذخیره کنید.

1274617511.png

دانلود این افزونه /

لینک به دیدگاه

همیشه من تو اکسترک کردن سریع لینکها از یه صفحه مشکل داشتم ، در حالت معمولی اگه بخوای از یه صفحه لینکهای بخصوصی رو اکسترک کنی وقت گیر خواهد بود .. امروز یه سرچی تو نت زدم و یه افزونه برا اکسترک کردن لینک پیدا کردم که کارش واقعا درسته تو یه سوت هر چی لینک برات در میاره ، میتونید ***** هم براش بزارید .

linkgopher-screenshot-context2.png

linkgopher-screenshot-extracted.png

لینک به دیدگاه

تا به حال شده هنگام مرور صفحات وب حوصله نداشته باشید و یا اتفاقی بیوفته که مجبور بشید بعدا صفحه وب رو بخونید؟ در این صورت چی کار می کنید؟ آدرس صفحه رو در یک فایل متنی ذخیره می کنید؟ صفحه رو بوکمارک می کنید؟ آدرس صفحه رو روی یک تیکه برگه یاداشت می کنید؟ و…

با افزونه

که قابلیت استفاده در مرورگر های Firefox، Internet Explorer، Chrome، Safari و هر مرورگری که از جاوا اسکریپت پشتیبانی کند (برای استفاده از Bookmarklet) همچنین iPhone، iPod، Android، Blackberry، Pre و… شما می توانید در عرض یک ثانیه، با کلیک بر روی دکمه زرد «علامت گذار»، صفحه جاری رو به لیست خواندن‌تان اضافه کنید!

1279766594.png

و در هر جای دنیا، و در هر سیستم عامل، مرورگر و یا موبایلی دوباره به لیست خواندن‌تان رجوع و صفحات را مطالعه کنید!

1279773344.png

و یا صفحات را برای خواندن در زمان آفلاین، بارگیری نمایید!

1279771599.png

همچنین می توانید در

این افزونه،
به لیستتان دسترسی داشته باشید. این افزونه به توضیح و
خواصی نیاز ندارد! اگر قبلا از این افزونه استفاده نمی کردید، آن را متناسب با مروگر خود نصب و از آن لذب ببرید!

هیراد بلاگ

لینک به دیدگاه

از مهمترین دلایل عدم گرایش کاربران فایرفاکس به نسخه 4.0، سازگار نبودن اکثر افزونه های نسخه فعلی (3.6.8) با آن و عدم امکان استفاده از این افزونه ها در این نسخه می باشد.

به همین دلیل شرکت موزیلا برای تسهیل استفاده کاربران علاقمند از نسخه بتای فایرفاکس (که به دلیل صرف مدت طولانی در توسعه آن به تنهایی در حد یک نسخه کامل می باشد) افزونه Add-on Compatibility Reporter را برای سازگار نمودن افزودنی های فعلی فایرفاکس با نسخه 4.0 این مرورگر ارائه نموده است.

add-on-compatibility.png?w=200&h=146

به این ترتیب، مشکل ناسازگاری اکثر افزونه ها بعلت عدم به روز شدن آنها برای استفاده با فایرفاکس 4.0 از میان رفته و می توان بسیاری از افزونه های سازگار با نسخه فعلی فایرفاکس را در نسخه 4.0 نیز استفاده نمود.

مرورگر فایر فاکس 4.0 در حال حاضر بصورت نسخه آزمایشی عرضه می شود و جدیدترین نسخه آن Firefox 4.0 beta 3 در 11 آگوست ارائه گردید.

ویژگی های جدید و پیشرفته فایرفاکس و برتری های آن نسبت به نسخه فعلی آنقدر زیاد است که انتظار برای ارائه نسخه رسمی آن در پایان سال جاری میلادی طولانی و سخت به نظر می رسد.

screen-apps-tab.png?w=300&h=77

برخی از ویژگی های جدید فایرفاکس نسخه 4.0:

– انتقال تب ها ی مرورگر به بالا

– قابلیتApp Tab که باعث انتقال تب ها به ناحیه خاصی در سمت چپ نوار تب مي گردد.

– ترکیب دکمه های توقف و بارگذاری در قالب یک دکمه.

– تغییر نحوه مدیریت افزودنی ها

– پشتیبانی از صفحه نمایشهای لمسی در ویندوز 7

– بهبود سرعت جاوا اسکریپت در نتیجه بهینه سازی موتور جاوا اسکریپت

– کاهش زمان آغاز به کار مرورگر

– پشتیبانی از فرمت ویدئوی HD استاندارد HTML 5 به نام WebM

– پشتیبانی از WebGL (استاندارد گرافیک سه بعدی بر اساس OpenGL)

– پشتیبانی از انیمیشن های CSS

– ترسیم بهتر و سریع تر صفحات

با نصب افزودنی Add-on Compatibility Reporter، افزودنی های ناسازگار در فایرفاکس 4 فعال گردیده و می توان درستی عملکرد آنها را در فایرفاکس 4 بطور عملی آزمایش نمود.

معمولا با این روش، اکثر افزونه هایی که عملکردشان مستقل از رابط گرافیکی ((GUI باشد به درستی کار خواهند کرد و در بعضی افزونه ها نیز ممکن است مشکلاتی در نمایش منو ها و پنجره تنظیمات آنها به چشم بخورد. البته با این وجود، برخی از افزونه های کماکان ناسازگار با فایرفاکس 4، به حالت غیر فعال باقی خواهند ماند.

از دیگر قابلیت های این افزودنی، امکان گزارش مشکلات افزونه هایی که عملکرد نادرستی از خود نشان می دهند به سایت موزیلا و توسعه دهندگان افزونه می باشد.

لینک به دیدگاه

firefox.png

همیشه یکی از بزرگترین اشکلاتی که به مرورگر فایرفاکس گرفته میشد, مصرف بیش از اندازه این مرورگر از منابع سیستم به خصوص حافظه RAM بود. به مرور زمان با سنگین شدن دیتابیس فایرفاکس و همچنین نصب افزونه های گوناگون که برخی به اندازه خود فایرفاکس سنگین هستند باعث کند شدن و بعضی مواقع از کار افتادن فایرفاکس می‌شوند.

اگر شما هم از کامپیوتر پیشرفته و قدرتمندی برخوردار نیستید میتوانید با استفاده از افزونه

از نعمت داشتن یک فایرفاکس سبک بهرمند شوید. برای نصب این افزونه شما تنها به یک عدد ویندوز و فایرفاکس نسخه 3 به بالا نیازمندید.

کارکرد این افزونه به این صورت است که هرگاه میزان استفاده فایرفاکس از حافظه RAM سیستم به نقطه بحرانی برسد

وارد عمل شده و با مرتب کردن و خالی کردن دیتابیس فایرفاکس میزان زیادی از حافظه اشغال شده را آزاد میکند.

برای استفاده از این افزونه ابتدا آن را از

نصب کرده و پس از راه اندازی دوباره فایرفاکس آن را از منوی Tools فعال کنید.

لینک به دیدگاه

افزونه خیلی باحال که بعد از نصب با کلیک روی فلشی که سمت راست tab ها هست میتونید تمام tab ها رو با هم در یک صفحه ببینید

wol_error.gifاین تصویر تغییر اندازه داده شده. برای نمایش آن به صورت کامل لطفا روی این نوار کلیک نمائید. اندازه اصلی تصویر 690x465 و حجم آن 53KB می باشد.8426

لینک به دیدگاه

در زندگی روزمره ما سایتهایی وجود دارند که تقریبا هر روز به آنها مراجعه می کنیم و به همین دلیل راه های مختلفی را برای دسترسی سریعتر به این سایتها برای خودمان پیدا کرده ایم. در این پست می خواهم شما را با روشی آشنا کنم که بسیار کاربردی تر از روشهای دیگر است و آن استفاده از امکان بوک مارکینگ فایرفاکس است. البته برای استفاده بهتر باید افزونه ‌

را نصب کنید. این افزونه سرعت کار را بسیار بالا می برد و بدون آن برای ادامه کار باید هر بار به منوی ‌Bookmarks رفته و با راست کلیک بر روی هر بوک مارک کار را ادامه دهید که فرایند طولانی است پس بهتر است اول سراغ نصب
افزونه بروید.

پس از نصب این افزونه، از منوی Tools گزینه Add-ons را انتخاب کرده و بر روی Openbook کلیک کنید و تنظیمات آنرا مانند تصویر زیر انجام دهید.

i100407_d7fx5sp1293c79qkkdcb.png

انتخاب گزینه keywoard textbox ضروری است ولی در مورد باقی تنظیمات می توانید خودتان تصمیم بگیرید.

حالا می پردازیم به کار اصلی. فرض کنید شما هر روز چندین بار به iclub سر میزنید و هر بار آدرس این سایت را تایپ می کنید. برای خلاصی از تایپ کردن آدرس کامل به آی کلاب مراجعه کرده و سپس ctrl+D را بزنید تا منوی بوک مارک باز شود. حالا در بخش Keyword یک کلمه کلیدی وارد کنید مثلا حرف i و سپس کلید Enter را فشار دهید. از این پس برای بازدید از آی کلاب اول ctrl+L را بزنید تا نشانگر به نوار آدرس برود و سپس حرف i را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا سریعا به آی کلاب هدایت شوید. البته می توایند هر عبارتی را به جای حرف i تایپ کنید.

i100408_d7fx5sp1295f3tq4dcrb.jpeg

یکی از استفاده های بسیار جالب این تکنیک ساختن کلمه های کلیدی برای بخشهای مختلف یک سایت است. مثلا می توانید برای دسترسی سریع به بخش آموزش جی میل یک کلمه کلیدی بسازید.

استفاده از متغیر s%

بعضی از سایتها در بخشی از سایتشان لینکهایی را استفاده می کنند که بخشی از آن لینک متغیر است. مثلا سایت

از آدرسی با ساختار http://m-w.com/dictionary/test استفاده کنید.

برای ساختن یک آدرس کوتاه برای این نوع از آدرسها می توانید از متغیر s% استفاده کنید. برای این کار ctrl+d را بزنید و آدرس /http://m-w.com/dictionary/%s را در قسمت location تایپ کنید و دست آخر هم یک کلمه کلیدی در قسمت keyword تایپ کنید. از این پس برای دیدن معنای یک کلمه در سایت مریام-وبستر کافیست کلمه کلیدی را تایپ کرده و سپس کلمه ای را که می خواهید معنی آنرا بدانید تایپ کنید. مثلا من کلمه mean را انتخاب کردم، پس برای دانستن معنی کلمه test ترکیب mean test را در نوار آدرس تایپ می کنم و با فشردن کلید enter به صورت خودکار به سایت مریام-وبستر رفته و معنی کلمه نمایش داده می شود.

از این متغیر در سایتهای دیگر می توانید برای بررسی صفحه تگهای سایت استفاده کنید. فرض کنید می خواهید یک آدرس کوتاه برای مشاهده تگهای سایت lifehacker بسازید. این سایت برای تگ ها از آدرسهایی با ساختار

استفاده می کند

پس برای ساختن آدرس کوتاه کافیست

را در قسمت location تایپ کرده و سپس یک کلمه کلیدی هم انتخاب کنید، حالا می توانید به سرعت به صفحه تگ مورد نظرتان مراجعه کنید.

ساخت کلمه کلیدی برای بوک مارک لت ها

از همین تکنیک در مورد بوک مارک لت ها هم می توان استفاده کرد. بر روی بوک مارک لت راست-کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کرده و کلمه کلیدی مورد نظر را در قسمت keyword تایپ کنید. حالا برای اجرای بوک مارک لت کافیست این کلمه کلیدی را در نوار ابزار تایپ کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...