رفتن به مطلب

موسسات برگزار كننده آزمونهای آمادگي برای کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی

ارسال های توصیه شده

يكي از دغدغه هاي اصلي اغلب كنكوري ها اين هست كه كدوم موسسه آمادگي آزمون از سطح علمي بالاتري برخورداره و براي ثبت نام كردن مفيدتر وبهتر هست.براي كنكور شهرسازي دو موسسه اصلي پارسه و خانه شهرسازان هستند كه البته بجز اين دو موسسات ديگه اي مثل سنجش تكميلي و كيميا فكر بزرگ هم هستند كه اين خدمات رو عرضه ميكنند.من در مورد سنجش تكميلي و كيميا فكر بزرگ كه تازه كارش رو هم شروع كرده اطلاع زيادي ندارم اما در مورد خانه شهرسازان و پارسه اونچه تفاوت اصلي محسوب ميشه اين هست كه پارسه به علت امكان آزمون حضوري در تعداد زيادي از شهرستانها از جامعه آماري بالاتري برخورداره.البته مثل اينكه از امسال آزمونهاي خانه شهرسازان بجز تهران در همدان-زنجان-مشهد هم قراره به صورت حضوري برگذار بشه.

و در مورد نوع سوالها بايد بگم كه اين موضوع سليقه اي هست و خوب يكي سوالات خانه شهرسازان رو ميپسنده و كس ديگه شايد پارسه رو.

اونچه كه من اينجا ميگم تجربه شخصي بنده و تعدادي از دوستانم هستكه اميدوارم بدردتون بخوره و ساير دوستان هم اگه شركت كردند يا اطلاعي دارند بيان و همينجا نظراتشون رو بگند.:icon_gol:

من و يه تعداد از دوستانم پارسال آزمونهاي خانه شهرسازان رو شركت ميكرديم و با اينكه رتبه هاي خوبي مي اورديم اما تو كنكور نتيجه نگرفتيم.اما يه سري از دوستاني كه پارسه شركت كردند مثل رتبه21-28-66 از پارسه كاملا راضي بودند.و مثل اينكه رتبه 1 امسال هم از اعضاي پارسه بوده.و در كل من نديدم امسال كسي خانه شهرسازان بوده و راضي بوده باشه.البته بازم ميگم اين نظر شخصي من هست و كلا در اين باره نميشه با قطعيت حرف زد.به طور مثال رتبه 8 كنكور 88 كه از دوستانم هستند خانه شهرسازان شركت ميكردند و كاملا هم راضي بودند.اما در مورد كنكور امسال به طور كلي كساني كه پارسه شركت كردند راضي تر بودند

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 40
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون بابت بحث خوبی که راه انداختی.

من آمار امسال رو ندارم.

ولی واسه کنکور 88 خیلی از دوستانی که میشناختم تو پارسه شرکت میکردن و رتبه های خیلی خوبی رو داشتن اما تو کنکور اصلاً موفق نبودن. در حالیکه دوستانی که تو خانه شهرسازان شرکت کردن، رتبه های بهتری رو آوردن.

به نظرم این تنوع و غیرقابل پیش بینی شدن سوالای کنکور باعث شده تا این موسسات هم نتونن خوب کنکور رو پیش بینی کنن.

لینک به دیدگاه
ممنون بابت بحث خوبی که راه انداختی.

من آمار امسال رو ندارم.

ولی واسه کنکور 88 خیلی از دوستانی که میشناختم تو پارسه شرکت میکردن و رتبه های خیلی خوبی رو داشتن اما تو کنکور اصلاً موفق نبودن. در حالیکه دوستانی که تو خانه شهرسازان شرکت کردن، رتبه های بهتری رو آوردن.

به نظرم این تنوع و غیرقابل پیش بینی شدن سوالای کنکور باعث شده تا این موسسات هم نتونن خوب کنکور رو پیش بینی کنن.

دقيقا همينجوره... من معتقدم با آزمونهاي پارسه ميشه به ارزيابي بهتري از موقعيت خودمون بين ساير كنكوري ها برسيم.پارسال تعداد كساني كه آزمون برنامه ريزي شهري خانه شهرسازان شركت ميكردند حدود 50 نفر بود.اين خيلي كمه.جامعه آماري پارسه چندين برابر هست.

و راجب موسسه كيميا فكر بزرگ كه از موسسات جديد هست مثل اينكه يه آزمون رايگان داره برگذار ميكنه من آدرس سايتش رو ميگذارم تا هر كس مايله شركت كنه.:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم توی بخش برنامه ریزی شهری پارسه نسبت به سایر موسسات بهتر کارکرده 3 4 تا از دوستان من که سال قبل رتبه های زیر 100 آورده بودند همگی پارسه شرکت کردند

سینا شهابی0یکی از هم دانشگاهی هام) که سال 87 رتبه اول برنامه ریزی شهری رو آورده بود هم فکر کنم پارسه شرکت کرده بود

در مجموع نظر من رو پارسه ست

لینک به دیدگاه

ممنون هدی جان!!ولی نکته مهم تر اینکه خود شخص بخواد واسه ارشد کار کنه و اینکه حتما از منابع استفاده کنه نه از کتب کمک آموزشی(البته اونا هم به جای خود کمک میکنن).در مورد آزمون ها من شنیده بودم که سطح سوالات پارسه پایین تر از خانه شهرسازانه ولی آمار پارسه بالاتره!!

این سخنان تماما افکار و شنیده های بندست وگرنه کو تا تجربه کسب کنم!!!2 سال دیگه ایشالله!

لینک به دیدگاه
به نظر من هم توی بخش برنامه ریزی شهری پارسه نسبت به سایر موسسات بهتر کارکرده 3 4 تا از دوستان من که سال قبل رتبه های زیر 100 آورده بودند همگی پارسه شرکت کردند

سینا شهابی0یکی از هم دانشگاهی هام) که سال 87 رتبه اول برنامه ریزی شهری رو آورده بود هم فکر کنم پارسه شرکت کرده بود

در مجموع نظر من رو پارسه ست

با اجازه ی بزرگترا منم یه چیزی بگم.

رتبه ی یک برنامه ریزی امسال (بهزاد کاکاوند )از دانشگاه ما بود،ایشونم آزمونای پارسه شرکت میکردن و همیشه جزو رتبه های برتر پارسه بودن.

لینک به دیدگاه

سلام

من خودم تا حالا تو هیچکدوم شرکت نکردم اما از اونجایی که آقای یالپانیان تو دانشگاهمون تدریس میکردند و مدیر گروهمون میشناختشون امسال هرکی کنکور داشت کاردانی به کارشناسی استادمون همین موسسه یعنی خانه شهرسازان رو پیشنهاد میکردن اما به جند دلیل جواب نداد یکی اینکه امسال چون اولین سال کنکور کاردانی به کارشناسی شهرسازی بود و همه چی غیر قابل پیشبینی و اینکه اینطور که من شنیدم کنکورش بیشتر معماری بوده تا شهرسازی و هرکی تو خانه شهرسازان بوده راضی نبوده البته به نظر من علت اصلیش به خاطر این بوده که سال اولش بوده و همیشه تو ایران هرچیزی اولش همین مشکلاتو داره چون اینطوری که من متوجه شدم ایشون توی کنکور کارشناسی به کارشناسی ارشد شهرسازی موفقن چون طقریبا خیلی وقته که هستو یه جورایی روالش مشخص تر:banel_smiley_4:

باعث تاسف که کاردانی به کارشناسی امسال 160 نفر گرفتن و بچه ها واسه اینکه ریسک نکنن مجبورن کاردانی به کارشناسی چیز ذیگه بخونن:icon_pf (34):

فکر کنم خیلی بد گفتم و خیلی حرف زدم!!!:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
ممنون هدی جان!!ولی نکته مهم تر اینکه خود شخص بخواد واسه ارشد کار کنه و اینکه حتما از منابع استفاده کنه نه از کتب کمک آموزشی(البته اونا هم به جای خود کمک میکنن).در مورد آزمون ها من شنیده بودم که سطح سوالات پارسه پایین تر از خانه شهرسازانه ولی آمار پارسه بالاتره!!

این سخنان تماما افکار و شنیده های بندست وگرنه کو تا تجربه کسب کنم!!!2 سال دیگه ایشالله!

ميلاد جان منظور من آزمونها بود وگرنه كه در درجه اول خوندن منابع اصلي تو اولويت هست.و بعد خوندن جزوه

و آزمونها از اون جهت ميتونن موثر باشن كه مثلا وقتي رتبه 1خانه شهرسازان مياري فكر ميكني كه خوب تو زمينه محدوده ي تعين شده آزمون قوي هستي و نياز به مطالعه بيشتر اون مبحث نداري درصورتي كه اين تو جامعه آماري كم تصور غلطي هست.

آزمون كمك ميكنه نقاط ضعفت رو بهتر متوجه بشي:w16:

لینک به دیدگاه

با سلام

تشکر از همه دوستان که نظراتشونو عنوان کردن

این تنوع موسسات هم دردسری شده هر روز یه موسسه جدید میاد و کلی دردسر تازه ایجاد می کنه

دوستان خودشون تا حالا تو آزمونای کدوم موسسات شرکت کردند یا می خوان شرکت کنن ؟؟

چون اینطور که معلومه هر سال به جای اینکه بهتر بشه داره این وضعیت بدتر میشه . ..

اگر یکی از دوستان که تجربه داره نتیجه گیری کنه فکر کنم خیلی خوب باشه . . .

مثلا من از خیلی ها شنیدم که پارسه آمار و ریاضیاتش خوبه . . ..

متشکرم /.

لینک به دیدگاه
با سلام

تشکر از همه دوستان که نظراتشونو عنوان کردن

این تنوع موسسات هم دردسری شده هر روز یه موسسه جدید میاد و کلی دردسر تازه ایجاد می کنه

دوستان خودشون تا حالا تو آزمونای کدوم موسسات شرکت کردند یا می خوان شرکت کنن ؟؟

چون اینطور که معلومه هر سال به جای اینکه بهتر بشه داره این وضعیت بدتر میشه . ..

اگر یکی از دوستان که تجربه داره نتیجه گیری کنه فکر کنم خیلی خوب باشه . . .

مثلا من از خیلی ها شنیدم که پارسه آمار و ریاضیاتش خوبه . . ..

متشکرم /.

مرتضي جان من سال گذشته آزمونهاي خانه شهرسازان شركت ميكردم و همونطور كه گفتم اصلا راضي نبودم...اونچه كه شما گفتين راجب جزوه هاي پارسه هست؟اگه آره كه منم تا جايي كه شنيدم مثل اينكه جزوه آمار و رياضي پارسه كامل و مفيد هست:w16:

لینک به دیدگاه
مرتضي جان من سال گذشته آزمونهاي خانه شهرسازان شركت ميكردم و همونطور كه گفتم اصلا راضي نبودم...اونچه كه شما گفتين راجب جزوه هاي پارسه هست؟اگه آره كه منم تا جايي كه شنيدم مثل اينكه جزوه آمار و رياضي پارسه كامل و مفيد هست:w16:

ممنون هدی جان

خوب امسال کجا شرکت می کنین (البته نمی دونم شاید شما پارسال قبول شده باشین ) ؟

من پارسه رو گفتم چون می خواستم ببینیم درسته یا نه چون برای ریاضی ، خوندن کتابهای مادر فکر کنم خیلی وقت گیر باشه . . .

در هر صورت موسسات دیگری هم هست مثل ماهان و . ..

در مورد اینها اطلاعاتی ندارین . . .

متشکرم

لینک به دیدگاه

من هم امسال دوباره كنكوري:ws37:م...و قصد دارم پارسه شركت كنم.چون حداقل خودم خانه شهرسازان رو امتحان كردم و راضي نبودم....راجب منابع هم حتما بهت توصيه ميكنم سراغ جزوه نرين و منابع اصلي رو بخونيد...اولويت با كتابهاست:a030:

لینک به دیدگاه

خوب با توجه به اينكه هر سال سطح و نوع سوالات تغيير ميكنه و مثلا اصلا نوع سوالات امسال قابل پيش بيني هم نبود....خوب طبيعيه كه نه تنها پارسه بلكه هيچ موسسه ديگه اي هم نميتونه سوالات مشابه كنكور بياره....اما حداقلش اينه كه تعداد كساني كه پارسه ثبت نام ميكنن از همه ي موسسات ديگه بيشتر هست...اين جامعه اماري رو بالا ميبره و تو آزمونها به شناخت بهتري از جايگاهت بين ساير داوطلبا ميرسي...اين نظر منه خوش حال ميشم اگه كسي سال گذشته خودش پارسه شركت كرده نظر اونم بدونيم

لینک به دیدگاه

منم امسال دباره میخوام طراحی شرکت کنم

منم خود کتابارو بیشتر توصیه میکنم حالا اگه وقت داشتین میتونین از جزواتم به عنوان یه مکمل که نه یه مرور استفاده کنین

رتبه 2 طراحیش خودمم

لینک به دیدگاه

به نظر من پارسه و خانه شهرسازان تنها اثر مفیدی که دارند اینه که استرس را پایین میارند.

اگه سوالای این چند سال اخیر رو ببینین بجز ریاضی و آمار پارسه که خیلی خوبه و میشه با کتابش سوالا را جواب داد بقیه رو کمتر تو کتاب های کنکور میشه پیدا کرد.

پس فقط کتاب مرجع بخونین.

این کتاب های کنکور رو میشه 1 ماهه برای جمع بندی استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

خب اونایی که دارن میخونن چطوره بگن که چجوری میخونن

با چه برنامه ای(چه گرایشی) و .............. تا دلت بخواد از این حرفا

من خودم یکی که هنوز برنامه ی خاصی ندارم

حالا دارم فکرامو میکنم ببینم درس بخونم یا نخونم

البته تقریبا کتابای اصلیشو گیر آوردم ولی خب حالا

لینک به دیدگاه
خب اونایی که دارن میخونن چطوره بگن که چجوری میخونن

با چه برنامه ای(چه گرایشی) و .............. تا دلت بخواد از این حرفا

من خودم یکی که هنوز برنامه ی خاصی ندارم

حالا دارم فکرامو میکنم ببینم درس بخونم یا نخونم

البته تقریبا کتابای اصلیشو گیر آوردم ولی خب حالا

منم که منابع رو از پارسال دارم....فقط باید یه سری از منابع جدید رو تهیه کنم

وحید جان شما قصد داری آزمون آزمایشی شرکت کنی؟

باقی دوستان کنکوری هم بیان همینجا بگن که آیا قصد دارن موسسه خاصی ثبت نام کنن یا نه و دلایلشون رو هم ذکر کنند:a030:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...