رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اسلام به عنوان کاملترین و نهایی ترین دین الهی مدعی است همه نیاز های ما را به گونه مدیریت و برطرف می کند که ما به نهایت کمال خود برسیم و از هر گونه پلیدی و زشتی به دور باشیم. هم از دنیا لذت کافی ببریم و زندگی آسوده ای در آخرت داشته باشیم.

یکی از این نیاز های دغدغه آفرین هم نیاز انسان هم به جنس مخالف است که جنبه های گوناگون دارد.

اسلام برای این نیاز انسان تنها راهی را که پیشنهاد داده است ازدواج است.

اما در اسلام دو نوع ازدواج طرح گردیده است. یکی دایم که در آن همه نیاز های ما بر طرف می شود و دوم ازدواج موقت که برخی از نیاز های ما را برطرف می کند.

با این که در دین ما ازدواج موقت به عنوان راه حلی منطقی و قانونمند مطرح گردیده، پس چرا در دنیای امروز که نیاز شدید به آن در جامعه احساس می شود جایگاه مطلوب را دارا نیست؟

به نظر شما چه فعالیت هایی می تواند فرهنگ صحیح این امر اسلامی را فراهم آورد؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 72
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اسلام به عنوان کاملترین و نهایی ترین دین الهی مدعی است همه نیاز های ما را به گونه مدیریت و برطرف می کند که ما به نهایت کمال خود برسیم و از هر گونه پلیدی و زشتی به دور باشیم. هم از دنیا لذت کافی ببریم و زندگی آسوده ای در آخرت داشته باشیم.

یکی از این نیاز های دغدغه آفرین هم نیاز انسان هم به جنس مخالف است که جنبه های گوناگون دارد.

اسلام برای این نیاز انسان تنها راهی را که پیشنهاد داده است ازدواج است.

اما در اسلام دو نوع ازدواج طرح گردیده است. یکی دایم که در آن همه نیاز های ما بر طرف می شود و دوم ازدواج موقت که برخی از نیاز های ما را برطرف می کند.

با این که در دین ما ازدواج موقت به عنوان راه حلی منطقی و قانونمند مطرح گردیده، پس چرا در دنیای امروز که نیاز شدید به آن در جامعه احساس می شود جایگاه مطلوب را دارا نیست؟

به نظر شما چه فعالیت هایی می تواند فرهنگ صحیح این امر اسلامی را فراهم آورد؟

اونایی که قرمز کردم فرضت بودن

فرضت غلطه

پس بدیهیه که حکمت غلطه:w16:

لینک به دیدگاه

ازدواج موقت فقط برای رفع هوس هست....کسی فکر نکنم شکی توش داشته باشه

یعنی قانونمند کردن هوس رانی

نمیدونم چه فرهنگ صحیحی توش هست که میخوای گسترش پیدا کنه

همون داشتن فاحشه خونست.....که برای رفع هوس و سرگرمی استفاده میشه

لینک به دیدگاه

دوستان من خودم یکی از مخالفین سر سخت ازدواج موقت هستم !

دیروز مطلبی راجع به این موضوع خوندم که مشکل امروز جامعه ماه عدم رعایت قوانین شرعی هستش ! اینکه رابطه بدون صیغه گناه است و صیغه درمان همه ی درد ها !

می خوام نظر بقیه رو بدونم !

اینکه دلیل اصلیتون برای اینکه می گید صیغه کلاه شرعیست و ... چیه؟!

لینک به دیدگاه
دوستان من خودم یکی از مخالفین سر سخت ازدواج موقت هستم !

دیروز مطلبی راجع به این موضوع خوندم که مشکل امروز جامعه ماه عدم رعایت قوانین شرعی هستش ! اینکه رابطه بدون صیغه گناه است و صیغه درمان همه ی درد ها !

می خوام نظر بقیه رو بدونم !

اینکه دلیل اصلیتون برای اینکه می گید صیغه کلاه شرعیست و ... چیه؟!

اینه که صاف برمیگردن میگن ازدواج موقت و صیغه برای رفع نیازها هستو لذت و بس ... :banel_smiley_4:

خب اگه قراره اینجوری باشه که هرکی می خواد لذت ببره و حالا هر چی خب چه کاریه برن واسه خودشون هر کاری می خوان کنن :banel_smiley_4: دیگه چه کاریه برگردی بگی محرم میشوید به همدیگه برای مثلا 4 ساعت :icon_pf (34): خب این خیلی بده و زشته .

اگه قرار به اینه که دیگه ..............

پس نیست ؟ کلاه شرعی نیست ؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

ازدواج موقت میدونی واسه چیه..

واسه بی تمدنی..

خیلی زشته که اسم ازدواج روشه..

ببین الان اگه از منم بپرسم بگن اجازه پدرت نمیخواد فقط خودتو طرف یه اخوند هیجا هم ثبت نمیشه یه مدرکی بتون میدیم که مشکلی پیش نیاد من قبول میکنم.. حیف که اجازه میخواد:ws3:

چون تو این مملکت اگه یه قدم بخوای با جنس مخالف راه بری باید جواب پس بدی به همه خب.. این واسه این نیست که گناه برطرف شه واسه اینه که بی ابرو نشه (مشکل از نفس عمل نیست مشکل از قوانین..)

کلا مسال که تو تختخواب هرکس رخ میده از نظر من به هیچ بشری ربط نداره..

ولی این کلاه شرعیه پایه های خانواده رو نابود میکنه..

حفظ ازدواج یا کانون اصلی خانواده باید اولویت داشته باشه..:w00:

کسی که متاهل غلط میکنه بره با کسه دیگه رابطه داشته باشه..:w00:

اونم که مجرده خو دولت غلط کرده بشون گیر بده..:w00:

اینا همش بخاطر عدم رشد مغز بشر که خودش تو 1400 سال پیش زنجیر کرده..:w00:

لینک به دیدگاه

اها راستی جهت اینکه بحثتون کامل باشه این پست با دید موافقم میزنم هرچند تو پست قبلیم همه چیو با هم در نظر گرفتم..:banel_smiley_4:

مسله اینه که باید واقع بین بود ..ما الان داریم تو یه جامعه زندگی میکنیم که خیلی از حقوق ابتدایمون زیر سوال.. مثله روابط زن ومرد.. فرض کنیم آش خالس ...

ببین الان ما این شرایط داریم.. یه میزانی از ادما واقعا مذهبین .. یعنی دنبال همون کلاهن حالا ما میگیم کلاه اونا قبولش دارن یه جورایی وجدانشون راحت میکنن ..

این افراد چه جوون چه غیر جوون خب با یه گزینه خوبی روبرو شدن واینجوری بخشی از نیازشون میتونن برطرف کنن..

البته خیلیا معتقدن این قانون به نفع زناس چرا چون مثلا تو جامعه ما زن مطلقه شرایط خوبی نداره و مسلما برای ازدواج مجدد دچاره مشکله ..زنان بیوه هم هستن خب اینها بیشتر از افراد دیگه نیاز جنسی دارن این واقعا علمیه.. این قانون ینی ازدواج موقت واسه این افراد خیلی خوبه..

مسله دیگه مردان که با چند گزینه روبرو هستن ازدواج دایم , ازدواج موقت , رابطه نامشروع , میتونه حتی خود ارضایی هم جز گزینه برای هر دو گروه که البته گناهش برابر زناس در نظر گرفت, و تحمل ..

خب با توجه به مشکلات ازدواج دایم این گزینه خیلی سریع حذف میشه البته خیلی بهتره حذف شه ینی اگه قرار ازدواج جهت خواسته جنسی باشه خب مسلما عاقبت خوبی ندره وبه طلاق منجر میشه ..همون بهتر که حذف شه...ا

از گزینه های بعدی هم با بهترین انتخاب ازدواج موقت.. (تحمل هم که به نظر من از هر کسی برنمی یاد و گفتنش راحته..)

خوب امروز جامعه شناس شدم..:ws3:

لینک به دیدگاه
ازدواج موقت فقط برای رفع هوس هست....کسی فکر نکنم شکی توش داشته باشه

یعنی قانونمند کردن هوس رانی

نمیدونم چه فرهنگ صحیحی توش هست که میخوای گسترش پیدا کنه

همون داشتن فاحشه خونست.....که برای رفع هوس و سرگرمی استفاده میشه

هوس نه

شهوت

بعد این رو اسلام گفته

تو راه حلی بهتر داری؟

بعد شرایطش با فاحشه خونه فرق داره

اینه که صاف برمیگردن میگن ازدواج موقت و صیغه برای رفع نیازها هستو لذت و بس ... :banel_smiley_4:

خب اگه قراره اینجوری باشه که هرکی می خواد لذت ببره و حالا هر چی خب چه کاریه برن واسه خودشون هر کاری می خوان کنن :banel_smiley_4: دیگه چه کاریه برگردی بگی محرم میشوید به همدیگه برای مثلا 4 ساعت :icon_pf (34): خب این خیلی بده و زشته .

اگه قرار به اینه که دیگه ..............

پس نیست ؟ کلاه شرعی نیست ؟ :banel_smiley_4:

استدلالت غیر منطقیه چه ربطی داشت به چه دلیل نتیجه گرفتی غیر شرعیه؟

من که مخالفم:ws46:

بقول میلاد همون چیز خونه قدیمه:icon_redface:

با این حرفت اولین کسی که زیر سوال می رود پیغمب و امامان است(چون آنان زنان صیغه ای زیادی داشتند) اگر بگویی نه و بگویی صیغه حکم خداست ولی مشکل دارد خدا را زیر سوال بردی

لینک به دیدگاه
ه

استدلالت غیر منطقیه چه ربطی داشت به چه دلیل نتیجه گرفتی غیر شرعیه؟

سوال این بود که چرا بهش میگید کلاه شرعی

منم میگم وقتی میگن که صیغه برای لذت بردن هست ! ( اگر دقیقا جمله همین باشه ) پس یعنی یه پوشاننده ای برای لذت . و من گفتم یعنی همون کلاه شرعی ودر ادامه اینکه غیر از اینه ؟؟؟

لذت های ساعتی

لذت های قراردادی .

کلی متاسفم که چنین جمله هایی رو نوشتم من کسی نیستم که بتونم به این راحتی حرفهایی که به نظرم جالب نیست و اینا رو بگم .

حالا شما می تونید معنی دیگه و اصطلاح دیگه براش بیارید؟

لینک به دیدگاه
سوال این بود که چرا بهش میگید کلاه شرعی

منم میگم وقتی میگن که صیغه برای لذت بردن هست ! ( اگر دقیقا جمله همین باشه ) پس یعنی یه پوشاننده ای برای لذت . و من گفتم یعنی همون کلاه شرعی ودر ادامه اینکه غیر از اینه ؟؟؟

لذت های ساعتی

لذت های قراردادی .

کلی متاسفم که چنین جمله هایی رو نوشتم من کسی نیستم که بتونم به این راحتی حرفهایی که به نظرم جالب نیست و اینا رو بگم .

حالا شما می تونید معنی دیگه و اصطلاح دیگه براش بیارید؟

صیغه مسئله ی بسیار پیچیده ای است که با دین اسلام رابطه ی مستقیم داره اگر صیغه مفید نیست پس چرا خدا(اسلام) آن را افریده پس مطمئنا برای پیروان اسلام مفید است اگر مضر بود به نظر خودت خدا ان را آزاد اعلام می کرد اگر کسی بخواهد بگوید صیغه مشکل دارد پس دینش مشکل دارد و بهتر است اسلام رو ترک کند

بعد مگر عقل انسان اندازه ی عقل خداست که همه ی حکمت های خدا رو درک کند

لینک به دیدگاه
صیغه مسئله ی بسیار پیچیده ای است که با دین اسلام رابطه ی مستقیم داره اگر صیغه مفید نیست پس چرا خدا(اسلام) آن را افریده پس مطمئنا برای پیروان اسلام مفید است اگر مضر بود به نظر خودت خدا ان را آزاد اعلام می کرد اگر کسی بخواهد بگوید صیغه مشکل دارد پس دینش مشکل دارد و بهتر است اسلام رو ترک کند

بعد مگر عقل انسان اندازه ی عقل خداست که همه ی حکمت های خدا رو درک کند

این از اون حرفااابودااا

1400 سال پیش اگه ملت عقلشون نمیرسید دیگه الان فرق کرده..

این حرف خیلی مسخرس که عقل خدا و انسان مقایسه کنی خدا با تو حرف زده یا با من..

بعضیا عادت دارن دیگرا براشون تعیین تکلیف کنن..

اینم بدون مهمترین مخالف با ازادی صیغه اینه که پایه اولیه جامعه( دبستانم اجتماعی خونده باشی )میدونی که خانواده پایه جامعس که با این قانون پایه هاش سست میشه..

چراش واضحه..

زن ازدواج کرده بچه داره همسرش میره با کسی..

خب مشکل شرعی نداره همسر حق شکایت نداره .. در این صورت زن دیگه خانوادرو حفظ نمیکنه..

اگه هم نفهمه مرد که کم کم رفتارش عوض میشه سرد میشه رابطش با همسرش و در اخرم طلاق..

این اتفاقم نیافته این دوتا قانون (ازدواج دایم و ازدواج موقت)همدیگرو نقض میکنن اینم اگه بخوای دینی بررسی کنی..

خب بر اساس دین اسلام زن و شوهر به هم متعهد میشن و نسبت به هم حق دارن ینی اقا جان مرد نمیتونه بره با زن دیگه ای

خب ااگه زنای محصنه مشکل داره و به واسطه همون مسال گناه داره و براش حکم شرعی چطور با خوندن چار تا حرف حل میشه..

خب اگه اینقد مشکلش کوچیک بوده پس احکام زیر سوال میره

بازم میگم صیغه باید محدودیت داشته باشه نه واسه افراد باکره نه واسه افراد متاهل نباید ازاد باشه..

خدایش اینو

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دختر ۲۱ ساله ای هستم که مشغول تحصیل در دانشگاه هستم.به دلیل غرایز جنسی چندین بار در نزدیکی لغزش قرار گرفتم،با تحقیق زیاد در زمینه ازدواج موقت با توجه به اینکه فعلا شرایط ازدواج دائم را ندارم این کار رو کردم و حالا حدود یک هفته است که با مردی متاهل ۲۷ساله ازدواج کردم که ایشان بسیار مومن و پاک است و در این ۷ روز که همسرش شده ام چنان تاثیری بر من گذاشته است که احساس میکنم به خدا نزدیکتر شده ام اما از طرفی کمی نگرانم که با توجه به اینکه ایشان متاهل است در زندگی دچار مشکلاتی بشوم.
لینک به دیدگاه

اینا هم از همون ادرس بال بردشتم دیگه داره اشکم در میاد خاک برر سر این قوانین دین و هرچی که اسمشو میزارین..:ws44:

آیات عظام صانعی و سیستانی اجازه پدر را واجب می دانند و آیات عظام تبریززی و فاظل لنکرانی وشیرازی و بهجت خامنه ای و مکارم شیرازی اجازه پدر را احتیاط واجب می دانند و آیات عظام جناتی و روحانی و صادقی تهرانی اجازه پدر را لازم نم دانند

نتیجه گیری کلی :

همانطور که مشاهده نمودید مراجع محترم تقلید در مورد اذن پدر برای دختر رشیده باکره سه نظر متفاوت دارند :

۱ – لازم نیست ۲- احتیاط واجب است ۳-واجب است

سلام دوست خوب.

من ۲۹ سال سن دارم و دقیقا شرایط شما برایم ۳ سال پیش به وجود اومد.

با دختری ۲۰ ساله که او هم دانشجو بود ازدواج موقت کردم چون متاهل بودم.

۲ سال با او بودم.تنها خواسته او از من این بود که بتونم ارضاش کنم و به گناه نیفته.من هم قبول کردم.

اما پس از ۳-۴ ماه آنچنان عاشقم شد که حد و حساب نداره.البته من هم خیلی بهش وابسته شدم.

او طوری عاشقم شد که به پدر و مادرش هم موضوع رو گفت.خونوادش پس از دیدن من از من خوششون اومد و به قولی از خونوادش خواست که باهام ازدواج دائم بکنه اما به خونوادش نگفته بود که من زن دارم.

خلاصه این موضوع واسم دردسر ساز شد و از طرفی نمی خواستم زنم از دستم ناراحت بشه.

او چنان دلبستگی بهم پیدا کرد که اگه یک روز صدام رو نمی شنید زار و زار گریه می کرد و ایمیل و اس ام اس بهم می داد و …

خلاصه ماجرا اینکه این دروغه که اگه به خاطر غرایز جنسی و … باشه اشکالی نداره ، چون من بعد از این کار با او بهش دلبسته شدم و او هم همین طور چون احساس خیلی نزدیکی بهش داشتم و او هم همین طور.

به نظر من هر چه زودتر ازش جدا بشید وگرنه چنان عاشق هم میشید که جدا شدن واستون سخت میشه.

ممنون

لینک به دیدگاه
من مخالفم .یارو میاد یک ساعت صیغه میشه .اسمشو میشه گذاشت ازدواج موقت؟یا ترویج فحشا؟:ws46:

واقعا از صیغه و ازدواج موقت تا همین حد اطلاعات دارید؟:jawdrop:

همون طور که افشین عزیز بهش اشاره داشت مقوله ی صیغه وازدواج موقت بسیار پیچیدست و نمیشه به همین سادگی راجع بهش بحث کرد

صیغه یا ازدواج موقت که خود من شخصا باهاش مشکل دارم(از فهم محدود بشری ام خارج است) راهکاری نهاییست که خداوند بزرگ برای جلوگیری از لغزش انسان مقدر داشته.

به اون معنا که انسان موجودیست که خالق بی همتا اورا اشرف مخلوقات نامیده و خداوند این ظرفیت را در او مقدر فرموده که اگر اراده کند به ان درجه خواهد رسید همچنین همین انسان مختار می تواند انقدر دون و رذل بشود که به غرایز حیوانی روی بیاره و غرایزی رو که در حاشیه قرار دارند رو به اولویت تبدیل کنند واین باز از کرم و رحمت خداوند است که تا اینجا هم بشر رو مورد لطف و عنایت خودش قرار داده که مرتکب گناه نشه که روز قیامت مورد بازخواست قرار نگیره

که البته عرض کردم که شرایط خاصی رو داره که فکر میکنم قاطبه ی دوستان بهش اشراف داشته باشند.

در مورد پیامبر و امامان باید عرض بشه که بحث کاملا متفاوته و برمیگرده به شرایط خاص ان بزرگواران وهمچنین شرایطه خاص ان دوران.

لینک به دیدگاه
این از اون حرفااابودااا

1400 سال پیش اگه ملت عقلشون نمیرسید دیگه الان فرق کرده..

این حرف خیلی مسخرس که عقل خدا و انسان مقایسه کنی خدا با تو حرف زده یا با من..

بعضیا عادت دارن دیگرا براشون تعیین تکلیف کنن..

اینم بدون مهمترین مخالف با ازادی صیغه اینه که پایه اولیه جامعه( دبستانم اجتماعی خونده باشی )میدونی که خانواده پایه جامعس که با این قانون پایه هاش سست میشه..

چراش واضحه..

زن ازدواج کرده بچه داره همسرش میره با کسی..

خب مشکل شرعی نداره همسر حق شکایت نداره .. در این صورت زن دیگه خانوادرو حفظ نمیکنه..

اگه هم نفهمه مرد که کم کم رفتارش عوض میشه سرد میشه رابطش با همسرش و در اخرم طلاق..

این اتفاقم نیافته این دوتا قانون (ازدواج دایم و ازدواج موقت)همدیگرو نقض میکنن اینم اگه بخوای دینی بررسی کنی..

خب بر اساس دین اسلام زن و شوهر به هم متعهد میشن و نسبت به هم حق دارن ینی اقا جان مرد نمیتونه بره با زن دیگه ای

خب ااگه زنای محصنه مشکل داره و به واسطه همون مسال گناه داره و براش حکم شرعی چطور با خوندن چار تا حرف حل میشه..

خب اگه اینقد مشکلش کوچیک بوده پس احکام زیر سوال میره

بازم میگم صیغه باید محدودیت داشته باشه نه واسه افراد باکره نه واسه افراد متاهل نباید ازاد باشه..

خدایش اینو

من با صیغه نه موافقم نه مخالف کاری به کارش ندارم

ولی خواستم بگم اگه صیغه مشکل داشت چرا اماما صیغه می کردن

بنیان خانواده تا قبل از دوره ی جدید با زن جدید به هم نمی خورد مثالش پدر بزرگ های من هر دو دو زن دارند پس دلیل اصلی برهم زننده ی بنیان خانواده فمنیسم نام دارد که در هر کشوری فمنیسم قوی تر باشه اون کشور طلاق بالا تری داره نمونه اش المان که نزدیک 50 درصد طلاق داره

لینک به دیدگاه
من با صیغه نه موافقم نه مخالف کاری به کارش ندارم

ولی خواستم بگم اگه صیغه مشکل داشت چرا اماما صیغه می کردن

بنیان خانواده تا قبل از دوره ی جدید با زن جدید به هم نمی خورد مثالش پدر بزرگ های من هر دو دو زن دارند پس دلیل اصلی برهم زننده ی بنیان خانواده فمنیسم نام دارد که در هر کشوری فمنیسم قوی تر باشه اون کشور طلاق بالا تری داره نمونه اش المان که نزدیک 50 درصد طلاق داره

فمنیسم عامل بر هم خوردن بنیان خونواده ها نیست.زمان قدیم خانومها چاره ای جز پذیرفتن این قضیه نداشتن.نمی تونستن مثل امروز راحت اعتراض کنن(شایدم جرئتشو نداشتن).ولی امروز کدوم زنی میتونه بپذیره که همسرش بره و زن دیگه ای رو صیغه کنه؟؟

امامای ما هم فکر نکنم دخترای جوون و مجردو صیغه کرده باشن.اونا زنای بیوه و بی سرپرست رو واسه تامین کردن زندگیشون صیغه میکردن.الان اگه مردی که ازدواج کرده و فکر ازدواج مجددو میکنه، می ره یه زن بی سرپرست رو صیغه کنه که بتونه اونو بچه هاشو تامین کنه؟

لینک به دیدگاه
فمنیسم عامل بر هم خوردن بنیان خونواده ها نیست.زمان قدیم خانومها چاره ای جز پذیرفتن این قضیه نداشتن.نمی تونستن مثل امروز راحت اعتراض کنن(شایدم جرئتشو نداشتن).ولی امروز کدوم زنی میتونه بپذیره که همسرش بره و زن دیگه ای رو صیغه کنه؟؟

امامای ما هم فکر نکنم دخترای جوون و مجردو صیغه کرده باشن.اونا زنای بیوه و بی سرپرست رو واسه تامین کردن زندگیشون صیغه میکردن.الان اگه مردی که ازدواج کرده و فکر ازدواج مجددو میکنه، می ره یه زن بی سرپرست رو صیغه کنه که بتونه اونو بچه هاشو تامین کنه؟

الان بیشتر از حقشون می خوان برا همین درگیری به وجود میاد

قبلا هم خانواده هایی با رعایت حق زن بودن ولی از وقتی برتری زن بر مرد اومده(فمنیسم) این اوضاع پیش اومده

( شماها اگر میگین دین اسلام متعلق به 1400 سال پیش بوده پس جرا آن را می پذیرین)

لینک به دیدگاه
الان بیشتر از حقشون می خوان برا همین درگیری به وجود میاد

قبلا هم خانواده هایی با رعایت حق زن بودن ولی از وقتی برتری زن بر مرد اومده(فمنیسم) این اوضاع پیش اومده

( شماها اگر میگین دین اسلام متعلق به 1400 سال پیش بوده پس جرا آن را می پذیرین)

من با فمنیسم کاری ندارم اصلا ! چون یه عده دیگه واقعا دارن تند می رن.

ولی به نظر شما اینکه یه زن دوست نداشته باشه همسرش سرش هوو بیاره یا موقتا زن دیگه ای رو صیغه کنه، بیشتر از حقش خواسته؟؟:w58:

بازم می پرسم.یه مرد حاضر می شه با زنی که قبلا صیغه افراد مختلف شده ، ازدواج کنه؟؟؟

در مورد اسلام من همچین حرفی نزدم و نگفتم مال 1400 سال پیشه! می گم امامان ما صیغه می کردن تا زن بی سرپرست رو تامین کنن .نه اینکه برای رفع نیازهاشون باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان برای اینکه نام اسلام خراب نشه و فکر نکنید که اهل تشیع هر حکمی داد باید به نام اسلام نوشت این مطالب رو میذارم . قبلش بگم که به همه عقاید احترام میذارم و قصدم توهین به هیچ مسلکی نیست چه بودایی باشه چه شیعه چه سنی . نفس عمل مهمه.

«متعه» يا «صيغه» و يا «نكاح موقت» آن است كه زن و مردي به مدت يك روز، يا يك هفته، و يا يك ماه، بر سر مبلغي، با هم ازدواج كنند. آن را «متعه» گويند، زيرا مرد،‌ تنها به قصد «استمتاع» و «ارضاي شهوت» دست به اين كار مي‌زند.

چهار مذهب اهل سنّت، اتفاق نظر دارند، كه اين نوع نكاح،‌ حرام و باطل است.

زيرا:

1ـ احكام متعلق به ازدواج شرعي و دائم،‌ مانند: «طلاق» «عده‌ي كامل» و «ميراث» كه در قرآن به صورت نص از آنها بحث شده است، بر آن مترتب نمي‌گردد.

قصد از آن،‌ تنها «ارضاي شهوت» مي‌باشد، ‌در صورتيكه:

سنت الهي در آفرينش زوجين،‌ در اساس: به دست آوردن آرامش، قرار دادن مودت و رحمت (محبت و دلسوزي) و حفظ نسل، مي‌باشد. قرآن مي‌فرمايد:

«و من آياته أن خلق لكم من انفسكم ازواجاً لتسكنوا اليها، ‌و جَعَلَ بينكم مودة و رحمة» (سوره‌ي روم آيه‌ي 21)

«والله جعل لكم من انفسكم ازواجاً، ‌و جعل لكم من ازواجكم بنين و حفدة‌ و رزقكم من الطيبات» (سوره‌ي نحل آيه‌ي 72)

اين كار، با شخصيت انساني انسان هيچگونه تناسب و سازگاري ندارد، زيرا: در اين تفكر و عمل،‌ زن مانند كالايي، هر روز در دست كسي است، و زندگي مطمئن و شريك زندگي دائمي ندارد و مرد هم بازيچه دست شهوت شده است.

اگر احياناً از اين نوع رابطه زناشوئي، فرزندي متولد شود، لانه و كاشانه مطمئني ندارد، بالاخره بي پدر، يا بي مادر، و شايد بي پدر و مادر،‌ بماند. و در نهايت از امكانات مادي و معنوي ضروري زندگي،‌ از قبيل خورد و خوراك و تربيت و پرورش و … بي نصيب خواهد ماند.

لینک به دیدگاه
دوستان برای اینکه نام اسلام خراب نشه و فکر نکنید که اهل تشیع هر حکمی داد باید به نام اسلام نوشت این مطالب رو میذارم . قبلش بگم که به همه عقاید احترام میذارم و قصدم توهین به هیچ مسلکی نیست چه بودایی باشه چه شیعه چه سنی . نفس عمل مهمه.

«متعه» يا «صيغه» و يا «نكاح موقت» آن است كه زن و مردي به مدت يك روز، يا يك هفته، و يا يك ماه، بر سر مبلغي، با هم ازدواج كنند. آن را «متعه» گويند، زيرا مرد،‌ تنها به قصد «استمتاع» و «ارضاي شهوت» دست به اين كار مي‌زند.

چهار مذهب اهل سنّت، اتفاق نظر دارند، كه اين نوع نكاح،‌ حرام و باطل است.

زيرا:

1ـ احكام متعلق به ازدواج شرعي و دائم،‌ مانند: «طلاق» «عده‌ي كامل» و «ميراث» كه در قرآن به صورت نص از آنها بحث شده است، بر آن مترتب نمي‌گردد.

قصد از آن،‌ تنها «ارضاي شهوت» مي‌باشد، ‌در صورتيكه:

سنت الهي در آفرينش زوجين،‌ در اساس: به دست آوردن آرامش، قرار دادن مودت و رحمت (محبت و دلسوزي) و حفظ نسل، مي‌باشد. قرآن مي‌فرمايد:

«و من آياته أن خلق لكم من انفسكم ازواجاً لتسكنوا اليها، ‌و جَعَلَ بينكم مودة و رحمة» (سوره‌ي روم آيه‌ي 21)

«والله جعل لكم من انفسكم ازواجاً، ‌و جعل لكم من ازواجكم بنين و حفدة‌ و رزقكم من الطيبات» (سوره‌ي نحل آيه‌ي 72)

اين كار، با شخصيت انساني انسان هيچگونه تناسب و سازگاري ندارد، زيرا: در اين تفكر و عمل،‌ زن مانند كالايي، هر روز در دست كسي است، و زندگي مطمئن و شريك زندگي دائمي ندارد و مرد هم بازيچه دست شهوت شده است.

اگر احياناً از اين نوع رابطه زناشوئي، فرزندي متولد شود، لانه و كاشانه مطمئني ندارد، بالاخره بي پدر، يا بي مادر، و شايد بي پدر و مادر،‌ بماند. و در نهايت از امكانات مادي و معنوي ضروري زندگي،‌ از قبيل خورد و خوراك و تربيت و پرورش و … بي نصيب خواهد ماند.

اگه زن شيعه باشه همسرش سني

حكم چيه:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...