رفتن به مطلب

کی میدونه ایجا کجاست؟؟؟

ارسال های توصیه شده

به نظر شما این مکان زیبا کجا میتونه باشه؟؟؟:ws11:

هرکی بگه جایزه داره:ws3:البته با اجازه مدیر محترم:ws2:

H870122_1.jpg

H870122_2.jpg

H870122_5.jpg

H870122_6.jpg

H870122_8.jpg

• Like 9
لینک به دیدگاه

اين تصاوير کاپادوکیه یا کَتپَتوکه در تركيه هستش

ما سه تا روستاي صخره اي تو دنيا داريم

يكي همين كندوان خودمون هست كه واقعاً افتضاحه

يكي کاپادوکیای ترکیه هست و يكي ديگه داکوتای آمریکا كه البته اين 2 تا خالي از سكنه هستو فقط هتل صخره اي دارن ( مثل هتل لاله كندوان )

بیش از 3000 سال پیش شهری به این نام در محل کنونی ترکیه بنا نهاده شد و در ان زمان کسی فکر نمیکرد این شهر تاریخی روزی اینگونه محل توجه توریستان و گردشگران و تمامی باستان شناسان و… قرار گیرد .

ویکی پدیا اینگونه آنرا معرفی میکند :” کاپادوکیه یا کَتپَتوکه(پارسی باستان:Katpatuka،یونانی:Καππαδοκία) نام سرزمین باستانی پهناوری در آسیای کوچک(ترکیه کنونی) است. نام کاپادوکیه پس از روزگار باستان در زمان چیرگی مسیحیت بر این بخش پایدارماند و امروزه هم در زمینه گردش‌گری بدین بخش تاریخی کاپادوکیه گفته‌می‌شود. توریستی‌ترین بخش کاپادوکیه استان نوشهر ترکیه کنونی را دربرمی‌گیرد. در تاریخ برای نخستین بار در پایان سده ششم پیش از میلاد است که نامی از کاپادوکیه می‌رود و آن هم در سنگنبشته‌های سه‌زبانه دو تن از پادشاهان هخامنشی،داریوش بزرگ و خشایارشا و آن هم در جایگاه بخشی از شاهنشاهی ایران. در سال‌های پایانی شاهنشاهی هخامنشی کاپودیکه به دو ساتراپی (یا شهرابی) بخش‌شد،بخش مرکزی را گیتانگاران یونانی همچنان کاپادوکیه خواندند و بخش دیگر پونتوس نام‌یافت. این جدایش در زمان پیش از زندگی گزنفون رخ‌داده‌است. پس از فروپاشی شاهنشاهی هخامنشی باز این جدایش برجاماند.”

چیزی که امروز میخواهم برای شما نمایش بدم “هتل-غاری هیجان برانگیز کاپادوکیه “است.این اسم “هتل-غار” رو از ان جهت روش میذارم چون در دل یک غار بنا نهاده شده !!!! فکرشو بکنید .وقتی حرف از هتل میزنیم شما به یاد هتل های معروف 5 ستاره جهان میفتید .سنگ های مرمر و براق و….(نمیگم تا رویایی نشید !) اما اینجا شما در هتلی اقامت دارید که احساستون تنها و تنها استراحت در دل طبیعت است .بله این هتلی است که با کنده کاری در دل صخره های کوه”یوناک اویلری” (احتمالا معنیش خانه های یونانی-نظر شخصی من است) بصورت کاملا غارگونه ایجاد شده .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این هتل شامل 6 خانه غاری مشتمل بر 30 اتاق که تاریخ ساخت ان به قرن 5 ام و 6 ام بر میگردد و یک عمارت یونانی متعلق به قرن نوزدهم , میباشد .

این مکان خصوصا کوه “یوناک اویلری” موقعیت بسیار ایده الی برای شرح و توضیح شهر های زیر زمینی , کلیساهای بنا شده (حتی پنهان شده ) در غار ها و نواحی صخره ای دلبرا میباشد !!!

برو به

• Like 5
لینک به دیدگاه

احسنت به این گل پسر که کار مارو کساد کرد نذاشت ما 2 روز این ملت رو سر کار بذاریم:ws3:

نه بابا شوخی کردم،ولی خداییش خیلی باهوشی ابوذر جان و اطلاعات عمومی شما خوبه:ws2: از بابت اطلاعاتتم ممنون:ws2:

از این به بعد همه جواب بدن جز اونایی که بلدن:ws3:

از محمد جان خواهش میشه به امتیازای ابوذر 10 امتیاز اضافه بفرمایند،بابت جواب صحیح:ws49:

• Like 9
لینک به دیدگاه

حالا نوبت به من رسيد.

اينجا كجاست؟

toronto_night_skyline.jpg

راهنمايي: يكي از شهرهاي آمريكاي شمالي هست.

هر كي جواب بده 15 امتياز ميگيره.

اگه باز هم راهنمايي كنم 10 امتياز ميشه ها. سريع جواب بديد.

• Like 4
لینک به دیدگاه
حالا نوبت به من رسيد.

اينجا كجاست؟

راهنمايي: يكي از شهرهاي آمريكاي شمالي هست.

هر كي جواب بده 15 امتياز ميگيره.

اگه باز هم راهنمايي كنم 10 امتياز ميشه ها. سريع جواب بديد.

تورنتو

اول بگم من 15 امتیاز خودمو می خوام

در ضمن وقتی یه عکس رو می خوای برای مسابقه بزاری اول ببین توی سایتی که آپلود شده اسمش هست یا نه الان این عکس با اسم toronto_night_skyline آپلود شده

عزیز من باید توی یه سایت دیگه آپش کنی :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
تورنتو

اول بگم من 15 امتیاز خودمو می خوام

در ضمن وقتی یه عکس رو می خوای برای مسابقه بزاری اول ببین توی سایتی که آپلود شده اسمش هست یا نه الان این عکس با اسم toronto_night_skyline آپلود شده

عزیز من باید توی یه سایت دیگه آپش کنی :ws3:

نميدونستم اينتر نت كم سرعت اول لينك رو نشون ميده.:ws10:. باشه 15 امتياز مباركت باشه. عكس بعدي رو بذار. مي خوام 15 امتياز رو ازت بگيرم.:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

من سوال رو میزارم اما به نظر من وقتی موضوع مسابقه راجع به شهر و مکانه همون بهتر که توی تالار شهرسازی یا معماری و یا عمران اجرا بشه

و مکانهایی که اینجا گذاشته میشه یه ربطی هم به محیط زیست داشته باشه

12-sarough.jpg

• Like 2
لینک به دیدگاه
من سوال رو میزارم اما به نظر من وقتی موضوع مسابقه راجع به شهر و مکانه همون بهتر که توی تالار شهرسازی یا معماری و یا عمران اجرا بشه

و مکانهایی که اینجا گذاشته میشه یه ربطی هم به محیط زیست داشته باشه

12-sarough.jpg

ممنون از آرشیتکت،بله درست میگشد،پس از این به بعد کسایی که توی این تالار شرکت میکنند لطف کنند موضوع سوالشون به محیط زیست مربوط باشه،درباره پست سوال دیشب خودمم بگم که یه اشتباهی شده بود :ws3:قرار بود اون عکس حیونا یه تاپیک جداگانه داشته باشه که انگار اشتباه شده بود از محمد و ابوذر عزیز هم متشکر که گوشزد کردند:ws49:

خوب برسیم به این سوال،آقا یه راهنمایی بفرمائید که از شهرهای شمالیه ، جنوبیه ، یا مرکزی؟

فکر کنم از روستاهای مرکز ایران باید باشه،درسته؟

• Like 8
لینک به دیدگاه

خوب برسیم به این سوال،آقا یه راهنمایی بفرمائید که از شهرهای شمالیه ، جنوبیه ، یا مرکزی؟

فکر کنم از روستاهای مرکز ایران باید باشه،درسته؟

بزار همه ببینن اگه نتونستن جواب بدن راهنمایی می کنم

• Like 1
لینک به دیدگاه
اون كوه هاي پشتش مال رشته كوه هاي زاگرسه؟

تو كهگيلويه نيس؟

مهندس جان یه راهنمایی می کنم که با مرکز یه ارتباطی داره :ws2: دیگه راهنمایی بی راهنمایی:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
از معماري ساختمونها معلوم هست كوير نشين هستن.

تو كاشانه؟

ابيانه هست؟

نه

با جواب میم شیمی (میمی شیمی جان چی صدات بزنیم) شد سه تا

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...