رفتن به مطلب

بچه ها بگین این چیه ؟ (2) ..برنده Mr_Mohammadreza

Doctor_Shovan مهمان

ارسال های توصیه شده

پس جمع بندی می کنیم ...

ایشون عکس یه تک سلولی هستن، که نقش مثبتی رو ایفا می کنن ... :w16:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 73
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Doctor_Shovan مهمان
سلول های بنیادی جنینی موش که در بستری از نانو لوله های سیلیکون رشد میکنه:ws3:

دقت کنین ...این یه سلول بنیادیه که در اثر برخورد با نانو کاتالسیست های پلاکت خون تبدیل به یه محلول سوسپانسیونی شده...:ws3:

تبریک به محمدرضا که اول گفته ولی جای یه سوال سخت باقیه محمد چطور تونست هم تشخیص بده سلول بینادی هست هم مال کجاست هم چی چی شده ?? ترجمه توضیح عکس درسایت همون گفته محمد هست :ws37:

It’s a color-enhanced electron microscope image of mouse embryonic stem cells growing on a bed of silicon nanotubes

این رو دیگه شما ازادین باهاش کل کل کنن ومکانیسم کارش رو جویا بشین ..:ws21:

:ws3:

pme هم بعدش حواب داده بود تبریک میگم

persian_land هم همونو گفته ولی بعد pme, پس اگرچه یه جایزه قرار بوده باشه ولی جون هنوز از طرف من حواب تاید نشده بود ودوستان گفتند ولی من برای هر 3نفر تقاضای امتیاز میکنم ´منتها اسم محمد میره روی تیتر مثل سارا ... فردا بقیه تنکس دوستان انجام میشه امشب یکی در میان میزنه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
تبریک به محمدرضا که اول گفته ولی جای یه سوال سخت باقیه محمد چطور تونست هم تشخیص بده سلول بینادی هست هم مال کجاست هم چی چی شده ?? ترجمه توضیح عکس درسایت همون گفته محمد هست :ws37:

It’s a color-enhanced electron microscope image of mouse embryonic stem cells growing on a bed of silicon nanotubes

persian_land هم همونو گفته ولی بعد pme, پس اگرچه یه جایزه قرار بوده باشه ولی جون هنوز از طرف من حواب تاید نشده بود ودوستان گفتند ولی من برای هر 3نفر تقاضای امتیاز میکنم ´منتها اسم محمد میره روی تیتر مثل سارا ... فردا بقیه تنکس دوستان انجام میشه امشب یکی در میان میزنه

مرسی دکتر جون:w02:

• Like 1
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
سلول جنيني موش:ws3:

يه كم دقت كنين بچه ها:ws3:

تابلوئه موشه:ws3:

:ws28:

من گير دادم به موش:ws28:

دكتر موشه:ws3:

کشتی منو اره بابا موش بود ولی نفردومی :ws3:

اشکال نداره جایزه تو هم محفوظه

آخر سر این چی بود؟

همون سلول بنیادی موش

فدات شم من عسلکم...:ws37:

خودت خوبی جیجلم؟ :icon_gol::icon_redface:

قربونت برم :icon_gol:

خوب اینا که اعتراف نکردند پیانیست جان :ws3:

:ws28:

دكتر تحويل بگير:ws28:

من چرا اون داره به تو میگه :ws3:

از این راه هم میشد:ws3:

غیر از این راه دیگه چه راها هایی هست محمد رضا :ws2::ws3:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

it’s a color-enhanced electron microscope image of mouse embryonic stem cells growing on a bed of silicon nanotubes

ویرایش شد .. موفق باشید

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

سلول بنیادی چیست؟

سلول های بنیادی قادر به ایجاد هر نوع سلولی در بدن هستند. آنها می توانند تحت تأثیر بعضی شرایط فیزیولوژیك یا آزمایشگاهی به سلول هایی با عملكردهای اختصاصی مانند سلول های عضلانی قلب یا سلول های تولیدكننده انسولین در پانكراس و... تبدیل شوند.

تحقیقات در زمینه سلول های بنیادی دو ویژگی مهم دارند كه آنها را از انواع سلول های دیگر متمایز می سازد:

۱- توان نوسازی سلول های نامتمایزی هستند كه توانایی تكثیر نامحدود خود را دارند و در حالت نامتمایز باقی بمانند.

۲- پرتوانی:سلول های بنیادی قادر به ایجاد هر نوع سلولی در بدن هستند. آنها می توانند تحت تأثیر بعضی شرایط فیزیولوژیك یا آزمایشگاهی به سلول هایی با عملكردهای اختصاصی مانند سلول های عضلانی قلب یا سلول های تولیدكننده انسولین در پانكراس و... تبدیل شوند.

دانشمندان در ابتدا با دو نوع از سلول های بنیادی كه از حیوانات و انسان ها به دست آمده بودند، شامل سلول های بنیادی جنینی و سلول های بنیادی بالغین كار می كردند كه این دو دسته سلولی عملكردها و ویژگی های مختلفی دارا هستند.

بیشتر از ۲۰ سال قبل دانشمندان توانستند سلول های بنیادی را از جنین ابتدایی موش جدا كنند و با مطالعه سالها جزئیات بیولوژی سلول های بنیادی موش؛ در سال ۱۹۹۸ دانشمندان موفق به جدا كردن سلول های بنیادی جنینی از جنین انسان و رشد آنها در محیط آزمایشگاه شدند و این سلول ها را سلول های بنیادی جنینی انسان نامیدند. این سلول های همانطور كه از نامشان مشخص است از جنین های ۴ یا پنج روزه كه از تخم های آزمایشگاهی بارور می شوند به دست می آیند و در محیط آزمایشگاهی در محیط كشت های اختصاصی رشد داده می شوند.

سلول های بنیادی بالغین، سلول های نامتمایزی هستند كه در بین سلول های تمایز یافته بافت ها و ارگان های بدن انسان یافته می شوند و توانایی نوسازی و تمایز به انواع سلول های اختصاصی اصلی بافت یا ارگان را دارند. نقش های اولیه این سلول ها در یك ارگان زنده شامل حمایت كردن و تعمیر بافت هایی است كه از آنها به دست می آیند.

با تشکر از همه ی دوستان شرکت کننده

تاپیک به نتیجه مطلوب خود رسید و قفل میشود ..

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...