رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اع...

کپی نکردم مرگ خودم.....

اسمشم عوض کردم..:hanghead:

خوب یادت نیست شما همیشه متوجه میشدی.. من چیکار کنم خوببب:whistle:

خلاصه كه اسمش روشه :ws3: جوابشم آسونه :w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

[TABLE]

[TR]

[TH] طبقه بندی علمی[/TH]

[/TR]

[TR]

[TD]فرمانرو: گیاهان[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]دسته: مخروطیان[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]رده: کاج تباران (ناژویان)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]راسته: کاج سانان[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]تیره: کاج‌ها[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]تیرهٔ فرعی: Piceoideae[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]سرده: کاج‌های نوئل

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

0616p02ncewxteggi5wa.jpg

«کاج نوئل» نام عمومی سرده‌ای (Picea) از درختان مخروطی همیشه سبز شامل ۳۵ گونه، متعلّق به خانوادهٔ کاج‌ها (Pinaceae) و بومی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
شمالی و زیرشمالگانی زمین می‌باشد. کاج‌های نوئل عموماً درختانی بزرگ هستند و در زمان رشد کامل ارتفاع آنها به ۲۰ تا ۶۰ متر (۶۶ تا ۲۰۰ پا) می‌رسد. این درختان از روی شکل مخروطی و آرایش محوری متمرکز (فراهمه) برگها بر شاخه هایشان به راحتی قابل تشخیص اند. برگهای سوزنی این درختان به طور مجزّا، و هر یک سوار بر عضوی پایه مانند موسوم به «بالشتک» (در انگلیسی: pulvinus) با آرایشی مارپیچ به شاخه اتّصال یافته‌اند. برگهای درخت با گذشت ۴ تا ۱۰ سال فرو می‌ریزند و شاخه‌ها را با سطحی ناهموار، پوشیده از بالشتک‌ها، عریان به جا می‌گذارند (و این خود راهی آسان برای تشخیص این درختان از سایر سرده‌های کاج سانان است، زیرا در سایر سرده‌ها شاخه‌ها بعد از برگ ریزی سطحی هموار دارند).

کاج‌های نوئل منبع تغذیهٔ لارو (شفیره) گونه‌هایی از پروانه سانان وبرخی انواع شته‌های زایده آفرین (در انگلیسی: gall adelgids) به حساب می‌آیند.

در کوههای غرب سوئد، دانشمندان به یک

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
(متعلّق به همین سرده) برخورده‌اند که با نوزایی از طریق لایه گذاری (layering) عمر آن به ۹۵۵۰ سال رسیده است. این درخت «تزیکوی کهن» (Old Tjikko) نام گرفته و گفته می‌شود کهنسال ترین درخت زنده ایست که تا کنون شناخته شده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...