رفتن به مطلب

نحوه ساخت توپ گلف

ارسال های توصیه شده

سلام به تمام اساتید

جسارتن خواستم نحوه ساخت توپ گلف را آموزش که نه نشون بدم اخه من تازه کارم و مدتبه که تو این فروم می چرخم ئو یک ماهی میشه که دارم مثل آدم تمرین می کنم . با اجازتون شروع میکنم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- ابتدا یک GeoSphere با مقادیر زیر ایجاد می کنیم

Radius = 16

Segment = 4

Geodesic base type = Icosa

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 - با کلیک راست از گزینه Conver to آیتم Convert To Editable Poly رو انتخاب می کنیم

3- به قسمت مدیفایر رفته و از مدیفایر Editable Ploy. زیر منو Selection گزینه Vortex را انتخاب می کنیم و با کلید ترکیبی Ctrl+A تمام گره های روی شی را انتخاب می شود و سپس با کلیک بر روی دکمه Chamfer از کادر باز شده مقدار Chamfer Amount را به 1.7 تغییر داده و کلید OK را می فشاریم

4- از زیر منو Selection گزینه Polygon را انتخاب کرده و کلیه سطوح شی را (ctrl+a) انتخاب می کنیم و از زیر منو Edit Polygon کلید inset کادر باز شده مقادیر inset amount=0.35 و inset type = By Polyghon تغییر داده و کلید Ok را فشار میدهیم

5- در همان حالت انتخاب از زیر منو Edit Polygon با کلیک بر روی کلید Beval مقادیر Height = -0.2 و OulineAmount = -0.8 و Beval Type = By Polugon تغییر می دهیم

6- با انتخاب مدیفایر Mesh Smooth یا turboSmooth کار ایجاد توپ گلف را به پایان میر سانیم و بعد از اون دبگه طبق سلیقه خودتون بهش متریال بدین که نمونه اون رو قرار میدم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

چمن ایجاد شده هم توسط مدیفایر Hair and Fur هستش

امیدوارم مورد پسند اساتید باشه

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...