رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

فک کنم این فایل پی دی اف 85 صفحه ای تمام توضیحاتی رو که برای اشنایی وفراگیری الایمنت وایجاد هم محوری لازم داشته باشید رو دراختیار شما قرار بده

اموزش الایمنت وهم محوری

اصول روشهای هم محوری (alignment)

فایل pdf فارسی 85 صفحه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

با تشکر از سجاد عزیز

این جزوه یکی از جزوات فراوان دکتر نصر اصفهانیست

این حقیر این سعادت را داشتم که در اورهالهای واحد ایزوماکس - هیدروژن - تقطیر2 - کتی فورمر ( تبدیل کتالیستی ) پالایشگاه اصفهان در معیت دکتر نصر درس یاد بگیرم .

ایشون به عنوان مسئول ماشینری پالایشگاه اصفهان جزوه یکی از نخبه های تراز اول پالایشگاهی کشور هستند و از دانش اموختگان امریکا هستند که با تنها چیزی که غریبه هستند میز و صندلی هست .

باورتون نمیشه ولی ایشون از لحظه ی ورود به پالایشگاه تا خروج بطور دائم در واحدها پابه پای کارگران و استادکاران در حال ار و تلاشند .

خدا ایشون رو برای این کشور و جوانانش حفظ کنه

لینک به دیدگاه

این هم یک سری pdf که بیشتر تبلیغاتی هستند و در مورد وسایل مورد نیاز برای الاینمنت هستن

توضیح اینکه به چند روش-که در pdf ها هم بود- میشه به کمک یک یا دو ساعت و پایه ساعت کار الاینمنت رو انجام داد ولی یه سری دستاههای لیزری هم برای این کار وجود داره که دیگه نیاز به فکر و محاشبه نیست!

همه چیزو خودش میفمه!

لینک به دیدگاه

اینجا هم میتونید اطلاعاتی راجب به الاینمنت لیزری پیدا کنید

شرکت تولید کننده دستگاه هست منتها تمام موارد رو توی سایت توضیح دادن

این هم سایت خوبی در این زمینه هست:

لینک به دیدگاه

یک pdf در مورد هم محور سازی به روش rim&face

زیاد pdf خوبی نیست-به صورت عمودی اسکن شده- ولی با شکل این روش رو توضیح میده:a030:

لینک به دیدگاه

اینم یک فلش آموزشی. برای دیدن همه مراحل از دکمه های زیر تصاویر استفاده کنید و تصاویر را به جل عقب ببرید

[FLASH=width=1200 height=400]

[/FLASH]

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

سلام

من علیرضا از یزد هستم

من روش الاینمنت کردن پمپ ها رو کامل بلد هستم میخواستم ببینم کسی جزوه کامل ساده و روان در این رابطه داره یا نه

و دیگه اینکه من کار با دستگاه لیرز رو ندیدم و بلد نیستم لطفا اگه کسی مطلبی داره بهم ایمیل کنه و اگه میتونه راهنماییم کنه که دستگاه لیزر رو از کجا بخرم چون واسه کارم نیاز دارم

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

مثل اینکه خودم باید شروع کنم

نکات خیلی ریز و بسیار مهم درباره الاین کردن

من حاصل نجربیات خودم رو در این تاپیک میذارم انشاالله مثمر ثمر باشد

1-ببینید قبل از الاین کردن حتما باید پیچ های پمپ که به شاسی بسته هستند رو بازدید کنید که محکم باشد چون اگر بعد الاین کردن اینکار را انجام دهید مطمئنا الاین شما بهم میخوره همچنین پیچهای فلنچهای ورودی و خروجی پمپ را هم چک کنید که محکم باشه چون اینها هم تاثیر داره

2-پیچهای الکترو موتو را کامل باز کنید و الکترو موتور را از رو شاسی بردارید(این کار بسیار مهم هست)زیر پایه الکترو موتو و جایی که پایه الکترو موتور بسنه میشه را از قبیل گرد و غبار ،زنگ زدگی و... را کاملا تمیز کنید حتی با سنباده ان را تمیز صاف و صیقلی کنید

3- محلهایی که پیچ الکترو موتور در ان بسته میشود را بازدیدکنید که فضای کافی برای حرکت کردن داشته باشد (منظور حرکت به عقب،جلو،چپ،راست هست)

4- محلهایی که پیچ الکترو موتور در ان بسته میشود را بازدیدکنید که پیچ کاملا بصورت درست و عمودی در جای خود بشیند مثلا اگر پیچ به بدنه الکترو موتور گیر باشد موقع الاین کردن به این طرف و ان طرف کشیده میشود که لازم هست محل مورد نطر را با سنگ فرز یا سوهان درست کرد تا پیچ درست در جای خود بشیند

4-پیچ های کوپلینگ ها رو هم محکم کنید

5-نکته مهم دیگر اینکه وقتی شیم پلیت ها (شیمز) را درست میکنید، با چکش لبه های ان را کاملا صاف و یکدست کنید که موقع الاین کردن به مشکل بر نخورید

6-شیمزها بطور یه دست تمیز زیر الکترو موتور قرار دهید و مواظب باشید حتی المقدور به پیچ ها گیر نکند

اینها نکاتی بود قبل از بستن ساعت که باید رعایت شود امیدوارم به دردتون بخوره در ضمن دوست دارم اونهایی که این کار را بلد هستن بیایند و با هم در این تاپیک مطلب بنویسیم فقط خواهشا توضیحات اضافی ننویسید و طوری بنویسین که ساده و روان باشد

ایمیل من هم alireza20aa@yahoo.com هست هر کی دوست داشت ایمیل یا پیام خصوصی بده

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

Automated Positioning and Alignment Systems

Automated Positioning and Alignment Systems Gary Williams, Edward Chalupa, and Steven Rahhal Advanced Integration Technology Society of Automotive Engineers ...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

الایمنت کردن یکی از مباحثی است که کاربرد گسترده ای درتمام صنایع درگیر با تجهیزات دوار داره وشاید اولین چیزی که به ذهن ما برسه ساعت اندیکاتور وبستن پایه اون به یک مرجع برای صفرکردن اولیه مون باشه ولی صنعت با سرعت نور درحال پیشرفت هست وزمان کارهای دستی وبروز خطاهای انسانی درحال به سراومدنه

باید با تکنولوژی روز همسان شد وگرنه برسرمان ان اید که نباید ولایقش باشیم!

اشنایی با الایمنت کردن تجهیزات به کمک لیزر

دراین فیلم اموزشی تبلیغاتی با الایمنت لیزری وکاربردهای گسترده ومتنوع اون درصنایع مختلف بخوبی اشنا میشید ونحوه پایین اوردن میزان خطاهارو درصنعت بخوبی مشاهده خواهید نمود

برای دانلود فیلم اموزشی الایمنت لیزری به لینک زیر مراجعه فرمایید.

پسورد : http://www.noandishaan.com یا

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

الایمنت Alignment

استانداردهای هم محوری ماشین های دوار

دراین مقاله استانداردهای هم محوری(Alignment) ماشین های دوار با استفاده از استاندارد API RP 686 ارائه شده است که در دوبخش هم محوری پایپینگ Piping با ماشین دوار وهم محوری شافت ها امده است.

برای دانلود مقاله اموزشی الایمنت نوشته مهندس کاظمی به لینک زیر مراجعه فرمایید.

پسورد :

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
  • 5 ماه بعد...

سلام دوست گرامی . واقعا خوش بحالتون که با این انسان ارزشمند کار کردین . اگه واستون مقدوره یه شماره تماس یا ایمیل از آقای نصر آزادانی بهم بدین ممنون میشم . من اهواز هستم و هرچی گشتم نتونستم با ایشون ارتباط بر قرار کنم.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 6 ماه بعد...

سلام

این فایل از 4shared حذف شده کسی هست که بتونه اینو دوباره آپلود کنه؟

خیلی نیاز دارم بهش.

ممنون

سلام

فک کنم این فایل پی دی اف 85 صفحه ای تمام توضیحاتی رو که برای اشنایی وفراگیری الایمنت وایجاد هم محوری لازم داشته باشید رو دراختیار شما قرار بده

اموزش الایمنت وهم محوری

اصول روشهای هم محوری (ALIGNMENT)

فایل PDF فارسی 85 صفحه

با تشکر از سجاد عزیز

این جزوه یکی از جزوات فراوان دکتر نصر اصفهانیست

این حقیر این سعادت را داشتم که در اورهالهای واحد ایزوماکس - هیدروژن - تقطیر2 - کتی فورمر ( تبدیل کتالیستی ) پالایشگاه اصفهان در معیت دکتر نصر درس یاد بگیرم .

ایشون به عنوان مسئول ماشینری پالایشگاه اصفهان جزوه یکی از نخبه های تراز اول پالایشگاهی کشور هستند و از دانش اموختگان امریکا هستند که با تنها چیزی که غریبه هستند میز و صندلی هست .

باورتون نمیشه ولی ایشون از لحظه ی ورود به پالایشگاه تا خروج بطور دائم در واحدها پابه پای کارگران و استادکاران در حال ار و تلاشند .

خدا ایشون رو برای این کشور و جوانانش حفظ کنه

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام. من10ساله که در زمینه توربین و کمپرسور تو نقاط مختلف ایران با بزرگترین اساتید دارم کار میکنم. آقای نصر رو هم خیلی خوب میشناسم. در زمینه صنعتی ایشون در حد ماشینیست هستند. البته دکترای copy-past را شاید داشته باشند.

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

سلام دوستان 

آیا دوره ای که بصورت عملی آموزش الاینمنت رو بده گسی از دوستان سراغ داره؟

اگه کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم به من به ایمیل بزنه

متشکرم

hossein_sanam68@yahoo.com

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

الایمنت کردن یه کار نسبتاً راحته فقط باید اصول کار را یاد بگیرید. البته جز معدود کارهایی که استعداد هم میخواد چون هر پمپی یه قلقلی داره. ولی اعصاب و روانتون را خراب می‌کنه . بخصوص اگه پمپ و موتورش ایرانی باشه که دیگه آخر شکنجه دادن اعصاب و روان

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...
در ۱۳۸۹/۹/۲ در ۱۳:۰۴، pianist گفته است:

سلام دوست عزیز تو هم محوری باید محور های دو دستگاه متصل به هم رو در یک راستا قرار بدیم که از مشکلات بعدی نظیر خرابی بیرینگ ها و افزایش ارتعاشات و ... جلوگیری کنیم و انجام و روش هم محوری هیچ ربطی به ارتعاشات و ... نداره فقط طبق قضایای هندسی باید محور دو شفت را در یک راستا قرار بدیم توسط اضافه یا کم کردن شیم در راستای قایم و یا  حرکت در راستای افقی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...