رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

باسلام مطلب آموزشی جهت استفاده از این روش دارید چطور رسترها رو دسته بندی بکنیم وزنahp رو وارد کنیم و...

ممنون

سلام. این آموزش AHP در GIS هست:
آموزش ahp در gis

تو اینجا هم ویدئوی آموزشی گذاشته شده:
https://www.noandishaan.com/forums/post1400996.html#post1400996

دسته بندی رسترها منظورت reclassify هستش؟ :ws38:
لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام خسته نباشید. فایل هایی که فرمت lyr هستن و shx نیستن رو امکانش نیس که تو gis باز کنیم؟ یه چنتا فایل lyr دارم ولی shx رو ندارم. میدونین باید چیکار کنم تا بتونم ازش استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه
در 14 ساعت قبل، salemeh ghorbani گفته است :

سلام خسته نباشید. فایل هایی که فرمت lyr هستن و shx نیستن رو امکانش نیس که تو gis باز کنیم؟ یه چنتا فایل lyr دارم ولی shx رو ندارم. میدونین باید چیکار کنم تا بتونم ازش استفاده کنم؟

lyr داده اطلاعاتی با موقعیت مکانی و ... نیست. فرمتی برای نمایش ظاهری دسته بندی و سیمبولوژی یه شیپ فایل هستش. واسه همین به تنهایی نمی تونین تو gis باز کنید و چون هیچ عارضه فیزیکی رو داخل خودش نگهداری نمیکنه، چیزی نشون نمیده.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
در 14 ساعت قبل، ehsantoraj گفته است :

سلام دوستان من دنبال "نرم افزار کنترل و ارزشیابی جی آی اس طرح های هادی" میگردم ممنون میشم کسی اگر داره برام بفرسته

سلام. اسم نرم افزار رو می دونید؟

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

دوستان سلام

ببخشید من خیلی با نرم افزارهای ARCGIS آشنایی ندارم.

از فایل GIS تهران، میخواستم یه خروجی اتوکد بگیرم. این کار رو روی landuse کردم ولی متاسفانه فقط نقشه خام export میشه و پهنه بندی ها باهاش نیست.

یعنی زونهای مشخص شده (شامل مسکونی، تجاری، و...) که با رنگهای مختلف تو نقشه نشون داده شده در فایل اتوکد وجود نداره.

میشه لطفا راهنماییم کنید؟

ممنون

لینک به دیدگاه
در 18 ساعت قبل، kahkeshan_2006 گفته است :

دوستان سلام

ببخشید من خیلی با نرم افزارهای ARCGIS آشنایی ندارم.

از فایل GIS تهران، میخواستم یه خروجی اتوکد بگیرم. این کار رو روی landuse کردم ولی متاسفانه فقط نقشه خام export میشه و پهنه بندی ها باهاش نیست.

یعنی زونهای مشخص شده (شامل مسکونی، تجاری، و...) که با رنگهای مختلف تو نقشه نشون داده شده در فایل اتوکد وجود نداره.

میشه لطفا راهنماییم کنید؟

ممنون

سلام دوست عزیز

شما باید از پهنه بندی خروجی بگیری که پهنه های پیشنهادی رو داشته باشی البته توی CAD فیط نقطه یا خط یا سطح داری و اطلاعات رو در تفکیک لایه به صورت محدود میبینی

landuse  رو معمولا به کاربری وضع موجود اختصاص میدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...